• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak držím palce, ty už ho budeš brzo potřebovat, co? Píšou 3 týdny před termínem..ale jak jsem četla ten návod, tak jsem z toho celá "divoká" :sweat_smile: a poprvé se asi budu trošku bát :slight_smile: ale to se zvládne...představa toho, že budu po porodu normálně sedět je taaaaak motivující :grinning:
14. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
autor
zuzu, jj, na to se taky tesim, ze si normalne sednu treba uz za tyden a ne az po sestinedeli jak s Tobikem :grinning:
14. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
Tak si budem držet palce, at nám to jde,jo? :wink:
14. led 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
jj, su zvedava :slight_smile:
14. led 2010 v 15:08  • Odpověz
ja chci take sedet hned tyden po porodu :wink: co to je to epino?
14. led 2010 v 15:22  • Odpověz
14. led 2010 v 15:28  • Odpověz
No, holky, vy jste normálně grafomanky, jdu vás dočíst...... :grinning:
14. led 2010 v 15:39  •  3 děti  • Odpověz
diky maja, mate s tim nikdo zkusenosti? ja si koupila krem na masirovani hraze a nevim jestli mam kupovat i to epino :confused: ja myslela ze ten krem staci :unamused:
14. led 2010 v 15:42  • Odpověz
Teda vy jedete. Ja hlasim, ze kocarek ma boticky :slight_smile: Jsem mu usila navleky na kola, pac ho budu mit doma, tak aby tu vsude nebylo nalajnovano (viz. http://www.kocarkystrakonice.cz/product.php?id_product=95)

Jinak me je uplne jedno, jestli budu nekomu posilat sms nebo je prijimat a zda budu ci nebudu delat tabulku!!! Kdyz nebudu, tak alespon budu mit vice casu na sve veci :slight_smile: Ja jen, ze vsude strkam nos a angazuju se a pak jsem stejne ta spatna.... Takze uz se neangazuju ani tady.......tim koncim s touto veci :slight_smile:

Tak a zacina mi za chvili romantika na prime, tak jdu cucet, konecne nohy hore....
14. led 2010 v 15:49  • Odpověz
Jinak holky, nechci vas strasit, ale kamoska masirovala hraz jako diva pouzivala i to vase EPI-NO a sili ji hodinu a sedela az po mesici.... To ja vsazim na ten muj nafukovaci kruh a gymnasticky mic na sezeni (mimo jine, na nem sedim cele tehu)....

Holky, ja bych to tak chtela mit za sebou a nebo byt na uplnem zacatku a tohle jeste neresit. Doufam, ze se mi zase zmeni zivot z minuty na minutu, ale jinym smerem.....
14. led 2010 v 15:51  • Odpověz
autor
hajdu v tehotenstvi nebo porodu je cela diskuze :slight_smile:
14. led 2010 v 15:51  • Odpověz
K té škytavce. Kačenka byla šíleně uškytaná - jak v bříšku, tak po narození. :grinning: A tenhle mimísek je taky docela uškytaný. Není den, kdy bych to necítila. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Žabko, ty jsi vzorňák. Takhle krásně připravenou skříň s výbavičkou. Já jsem dneska vyprala snad poslední pračku, takže ještě budu žehlit, až to uschne. Jinak jsem to vypraný a vyžehlený nastrkala do komody, co má Kačenka v pokojíku, protože do novýho přebalováku to můžu naskládat, až pokojík, kde budu s mimískem spát, přeskládáme podle potřeb, což bude tak za měsíc.
14. led 2010 v 16:00  • Odpověz
Ani,neboj. Všecko bude dobré.

Jdu mrknout na ten MMB. Ještě jsem z tama nic nenakupovala,tak třeba něco koupím :slight_smile:
14. led 2010 v 16:04  •  1 dítě  • Odpověz
Jéé Vero tak to jsem ráda, že nemám uškytaný mimi sama. Už jsem se bála, že jím třeba něco špatně.
14. led 2010 v 16:05  • Odpověz
Ani, neboj. Tentorkát to dopadne dobře. :wink:
14. led 2010 v 16:12  • Odpověz
Tal jsem Vás dočetla a hned musím zase valit na chvilku pryč. Jdu naproti Noemce na zastávku, jede ze školy. Pak sem přijdu.
Mimochodem díky za pochválení holek, ony na fotce vypadají dobře, asi jako všechny děti (to jen v dospělosti to je pak většinou katastrofa), ale uvnitř ve skutečnosti jsou to malé ďáblice, hlavně Noemi.

Jo a Anička má píchnuté ucho a ATB, takže máme na týden o zábavu postaráno. Pak napíšu víc.

zabka: udělala jsi mi chutě na ten tvůj perník, nemůžeš mi do IP poslat recept, máme toho sladkého po vánocích málo.... :grinning: díky
14. led 2010 v 16:17  •  3 děti  • Odpověz
Ani neměj černé myšlenky, bude to dobrý :dizzy_face:
14. led 2010 v 16:17  • Odpověz
Cerne myslenky nemam, jsou to jen pocity, ktere jsou adekvatni k tomu co se stalo :wink:

Lucisa, tak to mas o zabavu postarano....

Jinak k tomu skytani. Je to jen a jen dobre, ze nase deti v briskach skytaji. Je to znamka toho, ze si cvici plice na dychani a tim jak se jim tam dostava plodova voda, tak dochazi ke skytavce..... Je to takove nezne.....
14. led 2010 v 16:21  • Odpověz
autor
zabi, ja bych prosila receptik taky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

no a s tim epi-nem a masazi hraze...jako jasne, muze pomoct a nemusi...ostatne, u ceho to tak neni,ze...kazdpopadne ja pro svuj vnitrni klid udelam maximum pro to abych zmirnila riziko, ze se bude natrzeni opakovat :slight_smile: a myslim si, ze trenovany sval (nebo co to je) se i pri poskozeni hoji rychleji nez ten netrenovany, talze to beru vlastne i jako poporodni pripravu v pripade, ze vse nevyjde podle predstav :wink:
14. led 2010 v 16:24  • Odpověz
zabka my taky občas škitáme, ale hlavně večer a v noci pořádně kopeme
14. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Broucku, tak my taky kopeme převážně večer (tak po devátý to začíná) a v noci. :grinning: Doufám, že to nebude noční tvor a že nebude mít otočený noc a den. To bych se z toho asi vzhledem k naší slečně, která přes den už nespí a nenechá mě chvíli na pokoji, asi zbláznila. :confused:
14. led 2010 v 16:31  • Odpověz
Taky dost škytáme. Někdy i 3-4 za den. Budeme mít plíce jako zvon. :slight_smile:
Ten MMB je teda pěkně na dlouho. To než bych prošla.....
Asi nám bude stačit to,co máme. :slight_smile:
14. led 2010 v 16:32  •  1 dítě  • Odpověz
Maji,to,co jsi vařila?
14. led 2010 v 16:33  •  1 dítě  • Odpověz
autor
dori, co? nechapu :sweat_smile:
14. led 2010 v 16:35  • Odpověz
jo, hajduš, nebo kdo to máte na starosti, já taky nejsem v seznamu :fearful:
a poprvé jsem tady četla, že máme nějaké společné album, hajduš, ty si moje panděrko umíš stáhnout z mého albíčka nebo to tam mám dát nějak sama, přes to heslo, jak jsi psala?
14. led 2010 v 16:35  •  3 děti  • Odpověz
Lucis já bych ti přes IP poslala i ochutnat, kdyby to šlo :grinning: . Tady je recept:
Suroviny:
2hrnky hladké mouky,1 hrnek cukru,1hrnek mléka,0,5 dl oleje,prášek do perníku,,1vejce,,1 lžíce kakaa

Vše smíchat, nalejt do pekáčku nebo nějaké formy, peču asi třičtvrtě hodiny, zhruba na 180 stupňů. Pak rozkrojím a buď mažu marmeládou nebo dortovým krémem od Dr.Oetkera (kakaový) - ten tam mám teď a je to mňamka. Navrch jsem dala polevu (ušlehané 2-3 bílky s moučkovým cukrem a nastrouhanou citronovou kůrou a troškou šťávy z citronu).
Ale může být i bez polevy.
14. led 2010 v 16:36  • Odpověz
tak jsem právě utrpěla šok, oblíkám se na zastávku, máme to minutu, já s obouváním 2, jdu s předstihem asi 5 a najednou dole u dveří zvonek a tam dcera. úplně v šoku, jak to, že už je doma, jestli jel bus o tolik dřív, a prý ne, že ji svezl pan ředitel, vezl i své dvě děti ze školy a ještě paní vychovatelku a to má takového prcka auto, nechápu, jak se tam všichni vešli.
nám tady dnes ty autobusy jezdí od rána nějak blbě, ale zase musím pochválit dcerku, že to zvládla, i když jen vystoupila a došla k baráku...... :grinning:
14. led 2010 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz
maji,IP
14. led 2010 v 16:40  •  1 dítě  • Odpověz
autor
dori, mas ip :slight_smile:
luci, vidis, sikula..asi te chtela usetrit toho obouvani :grinning:
14. led 2010 v 16:44  • Odpověz
díky, žabičko :wink:
zítra to dělat nebudu, ale upeču na víkend, to i mi bude líp a máme oslavu narozenin, tak nemusím přemýšlet, co jim nabídnu za sladkost....

jo, holky, chtěla jsem jen pár vět k nanny podložce. jak jsem byla v út v porodce, tak tam byla ženská, co měla na nanny předváděčku (klasika), úplně nadšená nám sdělovala, že jsme první skupina, které může říct o úžasné akci a slevě, protože je za 2.300 Kč. jak jsem koukla na ten odkaz na jablotron, tak tam je to za 1918 + poštovné, necelá stovka, takže +- 2 tisíce. tak to byla úžasná akce, i když ona říkala, že v ceně je dovoz, instalace a předvedení přímo doma.
ale jiná věc, co mě zarazila, když říkala. ta podložla je vyráběná na určitý počet senzorických dotyků (nádechů dítětě) a pro domácí použití je koncipována na dva roky. takže při doporučení používat první rok dítěte to stačí na dvě děti. to, že to bude třeba 2 roky ležet na skříni tomu neškodí, ale celková doba přímého použití je opravdu pouze dva roky. pak to může vyvolávat falešné poplachy nebo to právě neupozorní, když by mělo.

takže pokud to kupujete už od někoho použité, tak se zeptejte, jak dlouho to ta maminka používala, ne jak dlouho to má doma ležet, ale jak dlouhý čas na tom miminko dýchalo. mají nějak statisticky vypočteno, kolik nádechů udělá dítě za první rok života, plus mínus odečty, protože tam neleží celý den a noc, ale prostě mají to prý nějak vypočítané.
v porodnicích to řeší repase, které se dá na podložce udělat 3x, ale pro domácí použití se to nedělá, protože se to nevyplatí. tak jen upozornění, kdyby Vám to blblo a přitom to bylo ještě v záruce, že by mohl být problém s reklamací.
nevím, jestli nás jen tak "nestrašila", aby nás donutila koupit nové, ale je to možné, něco na tom možná bude, když je to tak citlivé.
14. led 2010 v 16:48  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.