• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
lucis : zpráva v IP :slight_smile:
7. únor 2010 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz
Ani, můžeš mi prosím ještě jednou napsat dávkování při porodu - Actea racemosa? Nechci to míchat do vody. Bere se 5 kuliček po půl hodince a po odtoku plodové vody po 1/4 hodině? Nebo se pletu? A zapíjet to můžeš teda normálně furt? Třeba i čajem? Nebo musím pít jen neperlivou vodu?
7. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
Michelle : to jsi si tedy "užívala" :unamused: .
7. únor 2010 ve 20:20  •  3 děti  • Odpověz
jojo zážitek, na který ráda velice rychle zapomenu! :unamused:
Nemáte někdo zkušenost s těma horšíma testama jater? Jak to ovlivňuje porod, mimčo, mě? Nemůžu o tom nic kloudného najít.
7. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz
michell: já neposloužím, také je to pro mě "španělská vesnice" :unamused: . Divím se, že ti to pořádně nevysvětlili doktoři :fearful: . Někde jsou s podáváním informací pěkně na pendrek a přitom by jim mělo dojít, že tím dělají mamče pěkně těžkou hlavu a neví co může čekat a co ne. Je to děs :frowning2:
7. únor 2010 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz
michell: koukám, že podle prognózi lékařů by jsi tedy mohla rodit už teď :fearful: . No to je divočina
7. únor 2010 ve 20:41  •  3 děti  • Odpověz
maji, janul, díky :wink:

michell: to jsou fakt paka ti dr., nejdřív tě dva dny plaší a pak tě pošlou domů s tím, že s tím musíš počítat (když ani nevíš, s čím) a akorát tě vystresujou........... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2010 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz
vero, pokud to nechces davkovat do vody, tak jak pises, ale v tom pripade pit zase jen neperlivou vodu a po douskach a hlavne granulky nezapijet, takze pit az je vycucas v puse.... jo a bere se soucasne s arnicou ve stejnem davkovani.....
7. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
že se ještě vracím ke kontrolám: já měla 8.1, teď 4.2., pak jdu až 25.2., to už budu 37+2 (cca), a to prý už bude i KTG. takže proti vám si myslím, že ty intervaly už teď měly být kratší, ale co, asi vidí, že už jdu potřetí, tak co by bylo, snad už budu vědět, co a jak :confounded:
7. únor 2010 ve 20:52  •  3 děti  • Odpověz
Holky jdu do hajan. Měli jsme včera dvojitou narozeninovou oslavu (Dominik 8 let a já dopředu 12.2. 33 let) a sjelo se mi tady móóóc lidiček. Tak jsem nějaká unavená. Usnula jsem už odpol na 2 hoďky, ale stále mi to nestačí. Ještě ke všemu mi dneska úplně šíleně natekly nohy. Mám až pocit, že mi explodujou :fearful:. Musím se domluvit s MUDr. jestli můžu začít brát opět DETRALEX, já ho brala už před těhu, mám problémy s křečákama a natékáním. Nepsal tady holky náhodou někdo že ho berete taky ????????
7. únor 2010 ve 20:55  •  3 děti  • Odpověz
ani, a ty už teď bereš tu arnicu?
já začala v pátek pít maliník a pořád mi cukají ruce, že už začnu cucat i arnicu, ale zas nevím, jestli to není moc brzy.
a jsou ještě nějaká omezení, když se cucá? v lékárně mi řekli, že snad účinek homeo špatně ovlivňuje kofein (takže kafe, kola apod.).
a kdy je nejlepší je cucat, po ránu, k večeru nebo přes den, po jídle, před jídlem (a jak příp. dlouhé intervaly mezi jídlem a homeo)? vím jen, že pít až po docucání. a nechat volně rozpustit jako bonbon, nebo nějak nechat pod jazykem? mám pocit, že jsem něco četla, jen nevím, jestli se to vše vztahovalo zrovna k homeopatikům. díky
7. únor 2010 ve 20:57  •  3 děti  • Odpověz
janul, já ho beru, teď mi napsala dr. další balení, protože mám nohy stále nateklé, a lýtka na omak úplně tvrdé.
7. únor 2010 ve 20:58  •  3 děti  • Odpověz
lucis a kolik ho bereš? Myslíš, že když jsem ho brala předtím, že ho můžu začít brát znovu? Mám jít ka KO na gyndu až za týden a nechci čekat tak dlouho. Vždyť já se už pomalu nedostanu do bot :fearful: Mě hodně natékaj lýtka, kotníky acelé nárty. A v nártech mám dneska i obvzlášť nepříjemný pocit tlaku :confounded:
7. únor 2010 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz
lucis a prosím tě pomáhá ti ten Detralex alespoň trochu ????
7. únor 2010 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz
No teď mě ještě napadla souvislost s maliníkem. Jelikož ten čistí organismus, tak jestli to nějak nesouvisí s těma játrama. Hledám a hledám a nic. Ale maliník je přísadou do jaterních čajů, takže to mi rozhodně ublížit nemůže. Ve čtvrtek se poptám doktorky, snad bude něco vědět a nepošle mě zas do nemocnice!
7. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
já už teď baštím magnézko a železo, tak abych toho do sebe nesypala moc :unamused: , aby to Elle nějak neublížilo :confounded:
7. únor 2010 ve 21:05  •  3 děti  • Odpověz
janul, já taky brala v jednu chvíli magnezko i detralex. magnezko se prý může až do 36 tt, ale mě tedy dr. řekla, že už magnezko raději skončíme (brala jsem 2-2-2 denně) a budeme už jen na detralexu.
detralex beru jen ráno 2 tablety najednou. nevím, jestli to pomáhá, nohy mám nateklé pořád a jak jsem psala, takové tvrdé, ale nevím, jak by to vypadalo, kdybych to nebrala vůbec.
ale perlička, blbě jsem si to spočítala a myslela jsem, že mi to vyjde do pondělí, kdy si vyzvednu z lékárny další balení (ve čt jsem nestíhala a pak se do města vůbec nedostala), ale dobrala jsem to už včera, takže dnes a zítra ráno jsem bez dávky a zrovna jsem manžovi říkala, že mi přijde, že ty nohy nejsou tak tvrdé, nateklé tedy pořád. ale ta tvrdost může být i tím, že jsem dnes celkem dost polehávala, takže možná tam nebyl takový tlak..... těžko říct
7. únor 2010 ve 21:12  •  3 děti  • Odpověz
lucis já brala Detralex 1-0-1 před těhu. Tak si asi zítra zavolám gyndařovi a optám se. Magnézko já beru jen 1 na večer. Tak to řekni doktorce, že ti přišlo, že jsi neměla nožky tak tvrdé, když jsi nezobala Detralex. Třeba ti zkusí dát něco jiného.
Kuřátka jdu už opravdu do hajan a hodit si nožky krapet do výšky.
Tak hezkou noc :slight_smile:
7. únor 2010 ve 21:25  •  3 děti  • Odpověz
janul, uvidím, jak to bude ještě zítra bez své dávky a pak to s ní zkonzultuju.

anička už tady není, tak mi asi dnes neporadí ohledně homeo, uvidím zítra, když tak jí ještě pošlu IP, ať to tady pak nemusí zpětně hledat, ten můj dotaz....

holky, já se taky loučím, papa zítra
7. únor 2010 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz
Tak já ještě nadhodím dotaz na Aninam. Myslíš dohromady Actea a Arnica najednou? Nebo na střídačku po čtvrt hodině? Většinou píšou na střídačku, ale ne v týhle kombinaci, tak nevím. A když vezmu Actea 15 CH (ne 9), tak pořád kombinovat s Arnicou? Nebo pak stačí jen Actea?

Lucis, já jsem teda ještě nezačala. Ani psala, že se má Arnica brát 4 týdny před porodem. Na netu taky píší 2 týdny před porodem, tak já začnu asi něco mezi. Rodit dřív nechci, tak to nebudu pokoušet. :grinning:
7. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
takze...

Lucisa, arnicu zacnu brat ted az skoncim 34 tt, tzn od teto stredy. Vsechna homeo se berou tak, ze nesmis pul hodiny pred a pul hodiny po aplikaci jist a pit (pokud nevydrzis pit, tak jen po douskach neperlivku). Nejlepe je brat je na vecer (pokud se berou jednou denne), pac se najis, dojdes vykoupat atd. a pak po pul hodce vezmes 5 granulek a uz nemusis hlidat dobu po. Opravdu se nesmi kofein a MENTOL (takze nektere zvykacky, bombony a pozor na ustni vodu). Pro lepsi ucinek je lepe vyhnout se tomuto uplne, pokud to nelze, tak dodrzet odstup nekolika hodin, napr. kavu po obede a homeo vecer....

a dale.....

Vero, v tom ze vezmes misto 9 CH 15 CH je rozdil v redeni, ne v ucinku, tzn. ze kdyz si vezmes jakekoliv redeni nezaruci ti to i ucinek druheho leku. To je jako by jsi chtela, aby brufen 400 byla na bolest a brufen 800 na bolest a jeste mel antikoncepcni ucinek (mirne prehnano). Takze pokud vezmes redeni 15 nebo 9 musis vzit oba leky. U techto se mohou brat najednou (u jinych jak si se docetla, se kombinovat naopak nesmi), tyhle se proste spolu shodnou... takze odpoved na tvoji otazku zni, ze at vezmes Acteu 15 CH nebo 9 CH musis k tomu vzit i tu arnicu (spis si otocila redeni arnicy misto Actey ne?) Nicmene, actea je na pravidelnost a ucinost ztahu delohy (na dobre otvirani porodnich cest) a arnica je na dobre hojeni krvavych ran a dobry prubeh porodu z pozice krve...
7. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
Vero, mela by se brat 4 tydny pred terminem nebo 4 tydny pred planovanym cisarem.....

Jelikoz ja mam "obe" moznosti, tak zacnu brat arnicu uz od ukonceneho 34 tt..........
7. únor 2010 ve 22:01  • Odpověz
Snad jsem to napsala srozumitelne, kdyztak se ptejte..... Jdu do sprchy a pak dokoukat film na nove..... Jeste se tu stavim...
7. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz
Tak dobrou noc zitra :slight_smile:
7. únor 2010 ve 23:32  • Odpověz
Krádný den kuřátka,

dnes budu mít asi trochu rozlítaný den, takže budu mít večer určitě hodně dočítání :o)))) Jdeme si převzít přelakovanou podlahu, pak možná půjdu něco dodělat ještě do práce (slíbila jsem to vedoucímu ještě před odchodem na mateřskou). Taky uvažuji o koupi pásu přes břicho, docela mi přišlo, že se tím ze zdravotnických potřeb šetří záda a je to příjemné. Jen nevím, už ho moc neužiji.
8. únor 2010 v 07:40  • Odpověz
Ahoj, přeji dobré ráno :grinning:
8. únor 2010 v 07:43  • Odpověz
I ja preji krasne dobre ranko :slight_smile:
8. únor 2010 v 07:45  • Odpověz
ani, dočítala jsem a koukám, že na homeopatika tě využívá víc lidí :grinning:
8. únor 2010 v 07:50  • Odpověz
takže ještě mám dotaz :slight_smile: Hopeopatika přeci nemůžou vyvolat porod, jen ulehčit průběh a hojení, ne???
8. únor 2010 v 07:51  • Odpověz
Dobré ranko holky,
já jsem vás přes víkend zanedbala, tak nějak bylo pořád co dělat a pořádně jsem se k PC nedostala. Ale jdu si pro snídani a dočtu vás.
8. únor 2010 v 08:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.