• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzi aha. Téda, tak snad to klapne.
Janulko je tam a zrovna škytá :grinning: . Mně přijde moje pandírko teda veeeliký a bohatě mi stačí :grinning:
Myčka domyčkovala, tak to jdu zkontrolovat, jestli jsem to všechno správně pustila.
8. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
autor
fuj, tak jsem vas docetla a uz nic nevim :grinning:
8. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
Ahoj Maji, jaký bylo kojení?
8. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
mně nohy nikdy nenatékali, začalo to před cca 14 dny, kdy mi ze dne na den zmizely kotníky, pak to bylo lepší a dnes zase nic moc. Blbý je, že člověka škrtí ponožky, jinak s tím problém nemám.
8. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
autor
zabi, dobry, zjistila jsem, ze jsem mela stesti na porodnici, kde mi vsechno krasne ukazali a naucili :grinning: zopakla jsem si polohy a hotovo, nic moc novyho :wink:

jooo a otoky nemam a nikdy jsem nemela :grinning:
8. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
Maji tak až budeme my prvorodičky tápat s kojením, tak čekej miliony dotazů :grinning:
8. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
broucku ja to zacala resit s ponozkama tak ze jim striham gumicky a uz neskrti, sice jsem takhle znicila par paru, ale lepsi nez aby byli nozky zaskrcene

docetla jsem se ze se ma pri otocich uplne omezit sul, ja to zkousela 2 dny ale pak jsem to vzdala :unamused: sice to pomahalo ale jizt vsechno bez soli byl fakt des
8. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
hajduska slané věci noc nejím, spíše solím málo. Navíc mi natékají jen nohy, ruce jsou o.k.
Mamka ještě dostala na masážích radu, že má namočit střídavě nohy do studené a teplé vody
8. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
Ahojky, vítám Jirču do naší diskuse. My se známe i osobně, moc zdravím do Větřkovic.

Já po poradně spokojená. Malý hlavou dolů a už je tak dva měsíce, tak už se prý nemám bát, že by se otočil až teď. Přibrala jsem za dva týdny 1/2 kg a tlak i moč taky vpořádku. Výsledky odběrů krve na jedničku, dál mám jenom užívat hořčík až do 36 týdne. Příště už mi budou točit monitor, tak se těším na bušení srdíčka.

Zuzko, gratuluju k cílsaři, já bych v tvé situaci taky raději volila tu částečnou narkozu. U nás taky může u toho být manžel a u celkové anestezie ne.
8. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz
Já zatím taky moc neotékám, asi dvakrát jsem měla večer zařezané ponožky. Já nosím jenom ty kotníčkové a ty se mi nezařezávají.
8. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz
Taky nosím kotníkové ponožky a ven ty silné zimní, ty nezařezávají. Ale nohy moc oteklé nemám, díkybohu.
Žabko, gratuluju k myčce, já už bych bez ní nemohla žít, vynález tisíciletí :sunglasses: Už to, že musím dřevěné prkýnko umýt normálně mi dělá obrovský problém :grinning:
Zuzko, tak ještěže Šternberk má trochu rozum. Si ten tvůj šikmý porod nedovedu ani představit!
8. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
Michel, já jsem už dřevěné prkýnky zrušila a plastové do myčky dát můžeš. :slight_smile:
8. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
No když přítel má některé věci rád na dřevěném, ho k plastovým nutím furt, že si to pak bude umývat sám! :grinning:
8. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
Zuzi, můj Mudr říkal, že pokud chce žena rodit císařem, záleží to jen na ní, od toho je prý její porodní plán, aby se respektoval. Asi je to jak kde (budu rodit ve FN v Ostravě). Stejně jsi borec, že ty klučíky držíš tak dlouho :slight_smile: .
Ad myčka: nejmilejší domácí spotřebič mých dětí, když jsme stěhovali kuchyň, strachovali se, aby se hlavně MYČCE nic nestalo :grinning: . Než jsme ji měli střídali se v mytí nádobí oni :slight_smile: a že toho bylo docela dost po pěti lidech.
8. únor 2010 v 15:07  • Odpověz
Jirca-tvůj Mudr. má totiž rozum, ale v OL jsou asi totální blbci..... To u nás je nádobí taky dost, a máme i myčku již 8let, ale jak jsem zde již psala, je jako nová, celkem umývala asi 10x za život, když já to furt šmidlím v rukách.
8. únor 2010 v 15:09  •  4 děti  • Odpověz
Jo a v pátek už mi dorazila na účet mateřská za leden, od 4.1.-31.1. 9100 Kč :confounded: No asi už nám to nikdo nezvedne.
8. únor 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj holky, jen tak nakukuju a napíšu vám, co jsem dneska složitě vytelefonovala:slight_smile:. Pokud je někdo z vás ve stejné situaci, třeba mu to pomůže. Jsem ted na rodičáku s Emčou, mám zvolenej dvouletej. Před nástupem na mateřskou jsem ale ukončila pracovní poměr. Zaměstnavatel mi mateřskou ještě vyplatil, délku rodičáku jsem si mohla zvolit. Ted ale nárok na mateřskou nemám, tím pádem si nemůžu zvolit ani délku rodičáku, mám nárok jenom na čtyřletej. ALE. Jde to udělat tak, že dnem narození miminka mi skončí dvouletá rodičovská na emču a začne mi čtyřletá na mimčo. Po šestinedělí může otec dítěte nastoupit na mateřskou (klidně i na den), další den přejít na rodičovskou, jejíž délku si může zvolit (2,3,4 roky), po měsíci může rodičovskou převést na matku (teda na mě). Tímto způsobem (po trošku komplikovanější administrativě) můžu pobírat rodičovskou tříletou a ne čtyřletou...kdybych chtěla, tak i dvouletou. Takže jestli jste na tom někdo podobně, nechcete být doma čtyři roky a ten třetí brát jenom 3800, dá se to zařídit tímto způsobem. Snad to bylo srozumitelný:slight_smile:.
8. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Michelle já se taky děsím, jaká částka mi bude chodit a hlavně jestli včas nebo s měsíčním a delším zpožděním, jako pár kamarádkám... (ale zaplaň pán bůh za to)
8. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
tak jsem si dala "poobědovýho" šlofíčka :slight_smile: - uuuááááááá to je lebeda :wink:

zuzko: já ti písnu svojí adresu a ty mi pošli tu vaší myčku když jí nepoužíváš, ju :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2010 v 16:00  •  3 děti  • Odpověz
holky o mateřský by snad už konečně měli jednat speciálně zítra (alespoň myslím :sweat_smile: ). Chlap mě pořád uklidňuje, že to vráťěj na původní mateřskou a to snížení že nezůstane, protože těch co jsou pro snížení je prý míň (holky já tý politice nerozumím a ani se o to moc nezajímám, protože mě to ŠÍLENĚ ROZČILUJE). No tak uvidíme :unamused:. Já mám nástup na mateřskou od 18.2. tak by to mohli zase zvednout, no nééééé :wink:.
8. únor 2010 v 16:06  •  3 děti  • Odpověz
Jani to by mohli. Jenže si myslím, že jak jednou to snížení prošlo, že už to nechají :frowning2: .
8. únor 2010 v 16:20  • Odpověz
janule sice psali o možném zvýšení, ale prý nejdříve od pololetí, takže pro většinu z nás o ničem
8. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
nevěřím tomu, že to zvýší. Státní dluh nemůže bohužel růst donekonečna. Buďme rádi i za to "málo", ne jak to bylo ještě nedávno, nějaké 4 tisíce. Holt nerodíme pro peníze že? Krom cigánek ovšem :grinning:
8. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
Jsou to pěkný sv-ně (PARDON) . Tak ať si uberou sobě a ne nám. Pořád naříkají jak vymíráme a že důchodců je víc než narozených dětí, ale za takových podmínek se budou lidi rozmnožovat čím dál míň :frowning2: . Teď si pořídit děcko je luxus. No a mi si holky ten luxus dopřáváme :grinning: :grinning: :grinning:. I když jsem zvědava jak se z toho budu radovat až nebudu mít z čeho zaplatit hypotéku a ostatní :confused: :unamused:
8. únor 2010 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz
Janule-klíďo pošlu, ale budu mít díru v kuchyni :cry: , co tam dám? :grinning: Já jsem taky už říkala, že ji střelím, když je na nic, ale nevím, co dát místo ní. :wink:
8. únor 2010 v 16:46  •  4 děti  • Odpověz
zuzko já se ti divím, že ji nepoužíváš, vždyť to je vynález století. Ten kdo to vymyslel by měl dostat Nobelovku :wink: . Já ji také měla, ale pak jsme se rozešli s EX a já měla malej byt, tak si jí nechal on :cry: . A od té doby mejeme růčo :frowning2: . Holky víte co to je si po nějakých 8 letech mytí v myčce zvakat na mytí v lavoru ?!?!?! Teď jsme si ji do baráčku zatím nepořídili, protože ještě nemáme předělanou kuchyň a nikam by nám sem nešla. Ale jen co bude kuchyň zrenovovaná, tak první spotřebič který koupím bude MYČKA :grinning:
8. únor 2010 v 16:57  •  3 děti  • Odpověz
Janule-já nevím, mno pro mě je zbytečná, mě to růžo moc baví, jak to voní a je teplá voda a vše máš hned umyté. No ale to je na zvyku. Je fakt, že třeba 1x za rok na umývání těch serepatiček ze sekretáře, nebo zašlých věcí po babičce je k nezaplacení, ale jinak pro mě je to fakt danajskej dar. Říkám stojí v kuchyni, jinak by tam byla díra. :slight_smile:
8. únor 2010 v 17:06  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, já myslím, že až se bobci narodí, tak se ji naučíš víc používat. A potom jak začnou papat polívčíčky a takové ty blivajzy, tak budeš ráda, že to umyje za tebe.
8. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Jaky-tak tomu nevěřím :slight_smile: , já se znám, tohle pro mě fakt není......
8. únor 2010 v 17:12  •  4 děti  • Odpověz
jake: máš pravdu :wink:

zuzko: až budou Péťa s Lukáškem na světě ještě ráda využiješ té volné chvilky, kdy za tebe bude mejt myčka :wink:

Jdu žehlit a zkontrolovat Nikimu úkoly do školy, pak pověsit prádlo, večeři, .......atd.
Takže se loučím holčiny - pa pa :slight_smile:
8. únor 2010 v 17:15  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.