• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
tady na koniku je diskuze na tema vyvolani porodu je tam nejaky recept co pry porod vyvola nebo i urychlí :sweat_smile:
9. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
Maji,já mám už od začátku prosince čípek 0,5cm a otevřená na špičku prstu a teď z minulý kontroly už otevřená volně na prst.
S vakama zkušenosti nemám,ale i některý klokanky se dají použít už od narození...
bolí mě dneska pěkně břicho z toho maratonu po úřadech :unamused:
9. únor 2010 v 16:38  • Odpověz
Zuzzie-jestli je tím myšleno ta 1,5l flaša, jak vní plavou ty kousky aloe, tak to já piju pořád a nic.
Marti-ty jsi mě vyděsila, já myslela, že už rodíš. :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:41  •  4 děti  • Odpověz
zuzko ja mam jeste casik jak se mas? :wink:
9. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
to ja taky piju to ma vyvolat porod?kdo na to prisel?
9. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
Marti-teď už to může přijít každým dnem na kohokoliv-musíme být ve střehu! :grinning:
Asi zase nějakej chytrolín něco vymyslel a čeká, že na to všichni skočíme, no jo, nějak se to prodat musí. :grinning:
9. únor 2010 v 16:58  •  4 děti  • Odpověz
Zuzzie to je nějaký divný.Mě právě doktorka řekla,že mi ten papír na mateřskou vypsat nemůže,protože by mi musela ukončit tu nemocenskou a na OSSZ mi to normálně napsali-potvrzení,že nemám a nebudu mít nárok na PPM
9. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
to je fakt koukala jsem na zpravy a davali tam jak se narodilo hrozne moc deti v jeden den asi zmena tlaku tak aby jsme tak nedopadli taky :grinning: ja uz jsem plne vybavena tak uz to muze prijit dnes jsem mela malinko krve na kalhotkach ale jen malilinkato tak se porad hlidam :grinning:
9. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Zuzi,asi jo.Nějakej 100% s kousky aloe.To mám odkoukáno od únorovek :slight_smile: několika to vyvovalo posly...
Kackap,tak já zkusim radši ještě jednou brnknout na tu sociálku.Ptala se mě jestli jsem vedená na ÚP,což jsem.Mě by to bylo jedno,kdyby mi to ukončili,stejně nic neberu,akorát pak nevim,jak je to s placením sociálního a zdravotního.Ale na ÚP mi řikala,že do sedmi let věku dítěte mi to platí stát,ale zase nevim,jestli i když jsem to přerušila takhle tou evidencí na ÚP.Zuzule,ty seš v tom taky nějak podobně ne?Už sis to zjištovala?
9. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
Janule, ten ma kamaradka a taky si nestezovala :slight_smile:
9. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
Holky jak jsem už psala, tak jsem povoláním masérka. Mimo jiné jsem v práci dělala i AROMATERAPEUTICKÉ MASÁŽE. Tam jsme se učili i POUŽITÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ.

Takže KONTRAINDIKACE (nepoužívat) olejů během celého těhu :
Bazalka, Hřebíčkovec, Andělika, Yzop, Kafrovník, Cedrové dřevo, Koriandr, Skořicovník, Klanopraška čínská, Libeček, Majoránka zahradní, Myrhovník, Jalovec, Petržel, Pelyněk černobýl, Rozmarýna, Heřmánek, Tymián, Kmín, Zerav (túje), Šalvěj, Muškátový oříšek, Santalové dřevo.

Tyhle oleje se nemají používat protože můžou způsobit nevolnost případně kontrakce a vyvolání předčasného porodu. Nepoužívat k masážím, do aromalampiček, do koupele, ......

Tak snad vám to k něčemu bude :wink:
9. únor 2010 v 18:05  •  3 děti  • Odpověz
9. únor 2010 v 18:22  •  4 děti  • Odpověz
autor
tady je mrtvo? :confused:
9. únor 2010 v 19:08  • Odpověz
autor
zuzi, me to podle toho docela vychazi jak s mrnousem tak s Tobikem...ukazuje to teda trosicku vic :wink:
9. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
holky kde jste všechny :confused: :fearful: :unamused:
9. únor 2010 v 19:30  •  3 děti  • Odpověz
Zuzzie, koukám, že máš taky slušnýho lítání po úřadech. To je fakt za trest.

Já teď na netu studovala toho streptokoka. Prý by se měla podat ATB nejméně 3 hodiny před porodem. To jsem zvědavá, jak poznám, že za 3 hodiny rodím. :confused: U Kačenky jsem měla porod delší, ale u druhýho to může být dost rychlý. Tak z toho mám trochu bobky. To abychom jeli do porodky hned, co mi začnou stahy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Martinko, že by ti už odešla hlenová zátka? Mně zatím ne, tak se furt uklidňuju, že mám chvíli čas. :sweat_smile:
9. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
autor
vero, streptokok je to GBS?
9. únor 2010 v 19:35  • Odpověz
Zuzi - tak jsem na tu váhu zvědavá, vyšlo mi to 3416 g, Kubík měl 3460 g když se narodil :wink:
9. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
autor
zuzi, jak jde epinovani? :slight_smile: ja se na to chystam jak Tobik usne, tak su zvedava, zase jsem ted necvicila :sweat_smile:
9. únor 2010 v 19:51  • Odpověz
tak mně vyšlo, že malý má 3899g :grinning: , asi fakt čekám hrocha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Vero, oni to se streptokokem i doporucuji. Samozrejme nemusis dojet vcas a tedy ani vcas se nepodaji antibiotika, pak se davaji ihned po porodu matce a hlavne diteti.....

Maja, steptokok je GBS :slight_smile:

jo a me vyslo 3603 g, tak jsem zvedava jak jim to vyjde :grinning:
9. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Maji, myslím, že jo označení pro streptokoka, co se vyskytuje v pochvě. Ty ho máš taky zjištěnýho?

Tak u mne ta tabulka moc nesedí. Kačenka měla jen 2700 g a mě to vychází asi na 3300.
9. únor 2010 v 19:55  • Odpověz
Tak mě to moc nevychází...
Vero,já si to chtěla pro jistotu ověřit ještě teď,protože oblítávát to pak s mrňousem,to bych byla pěkně nasr... kde všude mě tahaj a každej řiká něco jinýho...a jak to dopadlo,že :wink: ještě upozorňuju,že mi pani na sociálce řekla,že někdo musí osobně donést žádost o rodičák na sociálku s mojí občankou a rodným listem prtěte,že to tedy nemusim být já,ale je tam důležitá ta moje občanka a rodný list dítěte na místě nebo tak to aspoň je pro Prahu-Východ...
jen nevim,jestli tam mám znovu zavolat nebo se zeptat v porodnici,ale tam budou taky určitě vědět prd :unamused:
taky jsem hledala info o streptokokovi a dost mě to vyděsilo,radši jsem ani neřikala nic doma,protože tchyně je plašan.U Fildy jsem byla v porodce 4 a pul hodky,takže ted taky pojedu radši dřív kdyby to náhodou bylo nějaký rychlý,za to to určo nestojí...
ještě jsem chtěla reagovat opožděně na mlezivo,u prvního těhu jsem taky vymáčkla jen pár kapek a kojila plně do 4měsíců a v půl roce už bylo ale málo mlíčka,což doufám,že tentokrát pak pomůžou homeo...takže nemusíte mít strach,že by to znamelo,že nepujde kojit.
9. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
tak ted by mel mit 3603 g a kdybych rodila ve 40tem tydnu, tak by mel mit 4023 g

a u maleho me vychazi, ze vazil 3851 g, coz by teoreticky dle papiru sedelo :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
Ani, někdo psal, že se doporučuje při pozitivním streptokokovi jet do porodky, když jsou stahy po 4 minutách. Ale stejně mi to přijde hrozně individuální. Znám holky, který měly odrodíno snad za 3 hodiny, u mne to trvalo od začátku kontrakcí až po narození Kačenky asi 14 hodin. Já doufám, že u druhýho to bude fakt o něco rychlejší.
9. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
autor
vero, mela jsem ho u Tobika, ted tam mam GBS negativni..jen me zajimalo jestli je to ono :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
Vero, tak kdybych pocitala ty prave kontrakce (co rikaly PA, ze uz jsou otviraci), tak jsem poprve rodila 16 hodin, kdyz to vezmu ze sveho pohledu tak 30 hodin....
9. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Maji, já ho měla negativní u Kačenky, teď pro změnu pozitivní. :frowning2: Já se těch kapaček u porodu fakt asi nezbavím. U Kačenky jsem dostala oxytocin, protože mi začly slábnout kontrakce a teď pro změnu zas kapačky s ATB. :unamused:

Zuzzie, já to zas radši zatajila před našima. Oni hned všechno svádí na jídlo, že to mám z tý svý stravy a nejedení. Přitom já jím naprosto normálně. Oni to s jídlem šíleně přehání. To, že Kačenka byla drobná a teď to vypadá taky na menší dítě, a to, že mám nedostatek železa, mám zase z toho stravování. :angry: A že málo přibírám (přitom mám teď nahoře asi 10 kilo a u Kačenky jsem měla 12 kilo). Mamka totiž u každýho dítěte přibrala 20 kilo a měla taky čtyřkilový cvaldy. A že jí ta kila pak zůstalo, už nevidí. Fakt na zabití. :angry: Takže pár věcí spíš řeknu tchýni, která je v tomhle směru soudnější.
9. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
Tak mě vychází váha 3062 g, to by odpovídalo tomu, co říkal Dr., tak teda uvidíme.
Jinak jsme celé odpoledne dávali dokupy postýlku a ozdobu stěny atd., jsem vyřízená! Vy co máte kokosovopohankovou matraci, dává se ta pohanka nahoru? Příteli se to nějak nezdá, tak jsem mu řekla, že to tady zjistím :grinning:
Na ten jeden prst jsem otevřená taky, co to znamená???
9. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.