• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
děkuju všem za reakce, taky nějak nechápu kde nabral tu váhu, já nabrala 11kg a to jsem kekonci skoro nejedla. Furt si myslim že 6 dní před porodem tu váhu nějak vypočetli blbě, to měl prý 2600gr a nevěřim že za 6 dní nabral 1,5kg :wink: . Doktoři by radši aby měl míň tak uvidíme, něco už zhubnul tak by potřeboval alespoň ještě 200gr ale pokud už mu nebudou přidávat kyslík tak počítam že v pondělí bych k němu šla na pokoj a až jak se naučí pít tak pak už domů :wink: . Po 11h volam na JIP jak mu je a odpoledne tam zase jedem a když nebudou mít nějaký příjem novýho mimča tak mam slíbeno poprvé chování a že zkusíme přiložit :wink:.

A tady už by se o mohlo taky rozrodit ne, samá vysoká čísílka, tak koukam že jsem i někoho předběhla :slight_smile:
11. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
Ahojky,předně Markét obrovitánská gratulace k Tomáškovi :slight_smile: :slight_smile: je to teda kus chlapa :wink:

Kubík od úterní noci teplůtkoval a včera měl i průjem,ale to bylo jen jednou,tak jsem byla celý den u něho.Dneska už je bez teplot
11. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
Market, tak hlavne podavej zpravy!!! Me tohle vzdycky dostava, vzpomenu si na toho sveho a jsem ze srdce rada, kdyz to vyjde jinde lepe, nez to vyslo nam.....
11. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
Ani akorát na tebe jsem si vzpoměla když mě doktor řek že možná by vydržel do kontroly ale třeba mu zbývalo pár hodin, je fakt že uzel na pupečníku by moh mít fatální následky :frowning2: . Hlídali mě víc než ostatní a stejně jsou věci co nikdo neovlivní. Asi to tak měl být že jsem tam šla mimo kontrolu, a hned jednali. Vim že v jiný porodce by to ani neřešili, protože pak říkal doktor že ten monitor zase tak špatnej neni ale že stejně musí ven a pak ta váha dle UTZ :unamused: , mylsim že případný další těhu si budu hodně rozmýšlet, tohle těhu byli jen nervy :unamused:
11. únor 2010 v 11:01  • Odpověz
Market, zadne rozmysleni!!! Sla jsi do vsech tehu s nejakym rizikem (ze muze nastat), to ja bych uz asi zadne dite nemela mit? Co se ma stat se proste stane, dala jsi na svoje tuseni a to je dobre. Pamatuju, kdyz jsem byla na sale a ptam se, kdo ma sluzbu? A oni: Pani doktorka Gregorova. Jedine, co ze me vylezlo a to podotykam, ze jsem s ni nikdy neprisla do styku a nikdy jsem na ni nic neslysela jen: "Pane boze, jen to ne!" Proste to byla intuice, jen jsem nevedela jaka....
11. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
Já vim no, jen si prostě říkam že je nejhorší když něco fakt neovlivníš. malej se hejbal ještě před císařem normálně takže tam ani nebylo že je třeba míň aktivní. A jediný důvod že jsem tam šla ve středu byl ten že mě volali z diabetologie že mam zánět močáku a rizikovka je jen jinej pavilon tak že se jich půjdu zeptat jak a co :wink: . měla jsem jít ještě ke svýmu na monitor tak by to snad taky řešil, jenže oni taky nevěděli jestli je problém nebo malej jen spí ale že ho radši vyndají i kvůli cukrovce :wink:

Jinak jsem tam volala a sice malej už moc nehubne, pořád si drží 3850gr ale dýchal celou noc bez kyslíku a ještě mu budou dělat oční vyšetření, tak si ho snad pochováme odpoledne. Jen tim že jsem chodila na tu Vaší diskuzi :frowning2: tak možná i tím jsem se víc hlídala :wink: . A te´d koukam že se tě to už taky blíží.

Jo a paradox je ten že císaře mě dělal doktor co mě v 7 tt stanovil nevyvíjící se těhu a pak když malýho vyndal tak že si mě pamatuje a že už 2x jsem ho zachránila :wink: , takže možná taky osudový ne. radši nic moc nezjištovat, já akorát zadala na netu uzel na pupečníku a fakt mě to stačilo. Ani manželovi jsem to neřekla, ten tohle snáší hůř než já tak mu to řeknu třeba někdy dýl ale te´d by to bylo asi dost náročný :unamused:
11. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
Markét a jak to máš s mlíčkem. Vozíš odstříkané každý den???
11. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
No ono se začlo zpouštět až 4 den po císaři ateď vozim z domova každý den co odstříkam. jen je ho málo :unamused: , já počítam že až ho přiloží že by se to mohlo víc zpustit a jestli nezvládne kojení jako první tak koupim odsávačku a budu krmit z lahve a třeba i dokrmovat UM, ale od vikína vim že mateřský mlíko taky neni vše, ten byl do 2,5let na UM a skoro nemarodil takže by to bylo fajn spíš z finanční stránky :wink:
11. únor 2010 v 11:41  • Odpověz
Markéto, tak se zeptej v porodnici, jestli tam odsávačku nepůjčují. Alespoň vyzkoušíš, která ti bude sedět a podle toho pak můžeš koupit. Ručně to jde málokomu, jenom si zničíš bradavky.
Oni za to berou nějaký poplatek, ale určitě se ti to potom vrátí. :slight_smile:
11. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
ahoj holky tak postupne docitam market mooooc gratuluji k malemu moooc vam preji zdravicko a aby vám delal jen radost :wink:
ja mela na pupecniku taky uzel nikdo mi na to cele tehu neprisel az doktor pri porodu se zhrozil :unamused:
Ani jsi sikovna s tim dortikem
jinak holky ja myslim ze az se zacne oteplovat ted ke konci unora tak pojedeme vsichni do porodnice ze nas tu hodne porodi ve stejny den staci jen mala zmena tlaku :grinning:
11. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
Marti, to jsem zvědavá, kdy se začne oteplovat. Asi až v květnu :grinning: :grinning:
11. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
Jakelin ale oni jí půjčují jen těm co jsou tam ubytovaný :unamused:. U nemocnice mají zdravotnický potřeby a vim že tam mají Medelu elektrickou za 2160 což by šlo tak jí budu muset asi koupit, uvidim dneska jestli vůbec budes chopnej pít když přes den spí a v noci řádí :slight_smile:

prý ten pupečník ani dle UTZ nepoznaj až pak když se stane průser nebo při porodu a je to většinou že je hodně plodovky což jsem měla jak se dítě hodně hýbe tak se to může utáhnout a pak prý záleží jak moc se to utahuje :unamused: , ale na netu už fakt nic zkoumat nebudu protože pak jsem akorát z toho byla špatná a už minule ze stresu jsem ztratila během hodiny mlíko :unamused:
11. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
autor
market, zkus se zeptat na odsavacku detske doktorky, v materskych centrech nebo nejake duly, vim, ze v Ostrave takhle pujcuji :wink:
11. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
Holky, já bych to sice brala, rodit dřív, ale na konci února to nejde, budu sama s Kubíkem a kámoškou, takže bych musela rodit zas sama :frowning2: takže bude týden před nebo po...ale uvidíme :sweat_smile:

Zrovna jsem si domluvila dětskou doktorku, tak jsem ráda, že to mám vyřízené.

JO, normálně mi teče mlíko..ne při zmáčknutí, ale samo - hurá :grinning: občas mám zaschlé mlíčko na noční košili a dnes když jsem sundala formovače bradavek, tak taky.. tak snad mlíčko bude a bude ten start lepší než minule..
11. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
jakelin ono se ma prave oteplovat koncem unora uz tak aby jsme se pak nedivili :grinning:
market nevim cim to bylo ale je to hnusny pocit potom kdyz vis co vse se mohlo stat ale nic nehledej a na nic nekoukej ja tohle delala na zacatku tehu a mela jsem nervy hrozny bud rada ze to mas za sebou a ze je malej v poradku to je ted důlezite :wink:
11. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
Myslíš že to oteplování by fakt mohlo mít na to vliv? Já slyšela akorát o bouřkách... :grinning: ale v březnu bouřky fakt nehrozí :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
jde o tlak jak se pohybuje kdyz mas v lete bourku kdyz je horko a dusno tak bourkou se zmeni i tlak a to mas i v zime kdyz stoupne o par stupnu teplota
11. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
"Prudký pokles tlaku i další dramatické změny počasí odstartují porod jako takový," upozornil i Bohuslav Svoboda, přednosta gynekologicko-porodnické kliniky pražské Fakultní nemocnice na Vinohradech. Podle něj ale nejde o porody předčasné, v zásadě jsou v termínu, který se počítá s rozmezím asi dvou týdnů.
11. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz
to jsem vystrachala na netu :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Market, presne tak jak pise Martinka. Nic nezkoumej, cim vice jsem se dostavala do pripadu maleho, tim vice jsem se bala otehotnet, ikdyz jsem si to hrozne prala a pak jednu jsem proste rekla, ze jsem do prvniho tehu sla se vsemi riziky, ikdyz jsem o nich nevedela, tak ze ted pujdu taky a uvidis, jak ti malej poroste, tak postupem casu pujdou myslenky do ustupu.... Jinak Medela odsavacka je dobra, mam ji a muzu vrele doporucit!!! Me to rucne neslo ani nahodou, u pistovky jsem brecela bolesti a eledktricka medela, to byla slast :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Tak jsem zpět od doktorky. Všechno v pořádku a streptokoka nemám, zas o starost míň :sunglasses: Od příštího týdne už mě předává na kontroly do porodnice a mám si už prej sebou radši vozit tašku, kdyby si mě tam chtěli nechat. Zhubla jsem půl kila, tak říkala, že to mi v té nemocnici asi moc nechutnalo :grinning: A uklidňovala mě s těma jaterníma testama, že to prostě tak bývá v těhotenství, že prej aspoň jsem si v nemocnici odpočinula! Ale připsala mi do průkazky něco s těma trombocytama.
11. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
Marti - díky :slight_smile: , jsem si říkala, jeslti nejsi meteoroložka :grinning:

Ani - já mám pístovou od aventu a dobrý, měla jsem ji půjčenou v porodnici a moc mi pomohla, kdybych si o ni nepožádala, tak by je to samotné ani nenapadlo mi ji doporučit a asi bych ani bývala nekojila..takže všem radím, hlavně se nebát o cokoli si říct, na to tam ty lidi jsou..i když je pravda, že občas se tvářili že bych je nakopla :angry: a vypadalo to, že děsně obtěžuju, ale tentokrát se fakt nedám :wink: :slight_smile:

Ale věřím, že ta elektrická bude určitě lepší, to je jasné!
11. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz
zuzule ne ne nejsem zadna rosnicka :grinning: ale hodne jsem o tom cetla a taky uz to mam dvakrat za sebou :grinning:
11. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Michelle, bezva, že jsi v pořádku a nemusíš se strachovat s tím streptokokem. :wink:

Já mám doma taky elektrickou odsávačku, ale ne od Aventu. Koupila jsem si takovou, co měli v porodce. Ruční bych nechtěla, přece jen to je větší námaha. Ale záleží, jak moc tu odsávačku potřebujete. Když jen občas, tak ruční určitě stačí. Já jsem odstříkávala po každým kojení, takže měsíc u nás frčela furt jen odsávačka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já musím rodit až v březnu. Na poslední únorový pátek mám domluvenou kadeřnici. :grinning:
11. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
Vero - tak já už jsem u kadeřnice naštěstí byla...já už můžu :grinning:

Já mám ale ještě čas..chtěla bych se trefit do 12.3. ale to je fakt taková malá pravděpodobnost...že nehrozí..manželova babička bude mít 100 let! to by bylo super, kdyby to vyšlo :grinning: a nebo kdybych se trefila do mých 30. narozenin, to by byla taky sranda...ale mám na to už jen 12 dní..
11. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
jsem zpet od doktorky, vsechno je v poradku a to jak se citim dnes je pry priprava na porod :confused: posila me v pondeli na utz, protoze si neni jista pozici mimca, pry je tak na 90% hlavou dolu ale uplne jista si neni :unamused: V pondeli budu mit pekne nabito dopoledne prijde ta zdravotnice zkontrolovat zda je prostredi pripravene pro mimco a odpoledne pojedu na utz

michelle super ze je vse v poradku

ty jo pred chvili jsem se dovedela na FB ze memu rediteli zmizel 17-ti lety syn :confused: pravdepodobne ho unesli :confused: :confused: fakt sila
11. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
hajdus, jaka zdravotnice? a co bude kontrolovat? jako u vas doma? :sweat_smile:
11. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Maji Hajduš to tu už psala. U nich to tak je zvykem. Chodí kontrolovat jestli máš vše připraveno a po porodu taky.
11. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz
autor
jake, ahaaa, tak to mi nejak uniklo :slight_smile:
k nam by klidne mohla, ja uz nemam co chystat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Maji :slight_smile: :slight_smile:
A co dnes bobek???Jak se usídlil???
11. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.