• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Maji,tak to máš doma raritu :slight_smile: já budu spokojená,když pány naučim,aby mi dávali aspoň to prkýnko dolů :grinning: když už jsem jediná ženská v baráku :wink: ale je pravda,že občas ho(Fildu) to taky chytne třeba s tim prádlem,ale to musí mít hooodně dobrou náladu :slight_smile:
teď jsem se pobavila,narazila jsem na metr,tak jsem se změřila.Přes břicho mám 99cm,což teda nechápu,protože tolik jsem měla už při minulym měření asi před měsícem a přes prsa 97cm a pak se metru ujal manža a naměřil skoro stejný hodnoty :sweat_smile: holt drží se mnou basu :slight_smile:
14. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Jake teda to je pytel :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Maji Kubík taky strašně rád pomáhá :wink:
14. led 2010 v 19:34  • Odpověz
autor
dori, on uz ma nevestu vyhlidlou...promin :grinning:
zuzzie, u nas se zavira celej zachod, nedohodli jsme se kde prkynko bude, tak takhle s tim mame stejnou praci :grinning:

akorat me trochu desi, ze ho to obcas popadne samo od sebe, vezme hadr a jde treba utirat prach do loznice...aby to nebyla nakonec nejaka uchylka :confused: :grinning:
14. led 2010 v 19:38  • Odpověz
maji,tak se poohlídnem jinde :frowning2:
14. led 2010 v 19:45  •  1 dítě  • Odpověz
Holky tak já odfrčím na 5hodin do školy a vy popíšete 5stránek. :unamused: Jdu dočítat.
14. led 2010 ve 20:09  •  4 děti  • Odpověz
tak u nás je zase babinec a jeden taťka, a já ho zase naučila na záchod sedat. nemám ráda, jak to chlapi všude dokola všechno poprskají, a to ještě v dobrém případě, když se fakt trefí do mísy.

jo a když jsem nastoupila do práce po mateřské mezi samé chlapy, tak tam byl jen jeden záchod, naštěstí čistý, a toaleta i pisoár, ale i tak jsem je zavčasu upozornila, že jestli při čurání do pisoáru budou čumět z okna (bylo v úrovni očí) na nějaké fogle, místo, aby hleděli, kam to dělají, že nikdo ho nemá tak dlouhýho, jak si myslí, tak ať si laskavě postoupí blíže, tak jim přes pisoár dám takovou tu potravinářskou fólii a až si každý několikrát počurá nohy a gatě, tak se to naučí.
byli z toho tak hotoví, že tam byl fakt pořádek a když použili mísu, tak použili štětku a naučili se dávat i prkýnko dolů a ještě vysprejovat vůni.

pak si chudáci v šoku stěžovali jednomu z majitelů (ze srandy a přede mnou), jak je drezíruju, tak jsem ho hned sjela taky a on mi normálně potvrdil, že si taky sedá, protože domů pořídili jakési španělské dlaždice a obklady a že na nich byla vidět každá kapka, tak se manželka naštvala, že nebude po chlapech uklízet (měl ještě dva syny) a párkrát je nechala uklidit toaletu a taky se to všichni naučili.
navíc dal perličku k dobru, že když si sedne, tak je mu jedno, co se mu vlastně chce, a navíc, jak říkal, ve starším věku a s prostatou je lepší sedět a počurkávat, než u toho takovou dobu stát :grinning:

sice někteří gerojové pindali, že pak by jim ten jejich bambám klinkal ve vodě, ale znáte to, chlapi mají jiný metr......

takže, maji, jen ho to nauč, později jako když to najde.... :grinning:
14. led 2010 ve 20:11  •  3 děti  • Odpověz
zuzi, máš co dělat, já dočítala asi 4 strany.....
jsme fakt nějak ukecané, holky, já teď jdu na ordinaci, to víte, nějaký sladkobolný slaďáček v mém hormony podpořeném stavu potřebuji a navíc si hodím nohy nahoru.....
14. led 2010 ve 20:12  •  3 děti  • Odpověz
Kuba taky na záchodě sedí,malej teda stojí,ale prkýnko vrátí na místo :wink:
14. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
tak jsem byla na druhém kurzu, tentokrát o porodu. A jsem z toho zmatená, teď nevím, co s tím epidurálem, jít do něj nebo nejít? :unamused: Myslela jsem, že budou mít nějaké jiné uklidňováky, ale nemají.
Taky nám PA rozmlouvala YAL, že daleko lepší je normální klystýr kvůli proteplení porodních cest. Ale to mi teda nevymluví, yal si koupím. Jen se prý prodává po 2 lahvičkách a stačí jen jedna. Tož jsou ti prodejci blbí? :slight_smile:
A v Kauflandu jsem si koupila balon, tak už posedávám na něm :slight_smile:
14. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
michelle, nám yal nabízí v porodnici a určo jen jednu lahvičku, zkus se poptat taky v porodce...
a o epidurálu říkali, že je nejvhodnější pro prvorodičky, které ještě nemají porodní cesty jeté. ale je třeba krevní obraz, jestli máš dost destiček nebo tak něco, takže chvíli trvá, než ti to dají, tak jim to raději řekni zavčas, ať ti stihnou udělat ten obraz dřív, než budeš mít bolesti, které už budeš chtít utlumit.
14. led 2010 ve 20:21  •  3 děti  • Odpověz
Michell, ja mela ted klistyr a na ten nemam dobre vzpominky. Tak chci taky YAL. Jen jsem se docetla, ze je na lekarsky predpis :frowning2: Tak se na to budu muset zeptat dr. az pujdu na kontrolu :slight_smile:
14. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
Luciso, tak v té mojí porodnici yal nemají, taky mi ho předepíše dr. a musím si ho koupit.
Vy teda do epidurálu jdete nebo ne?
14. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
Michel ta druhá lahvička se používá na první stolici po porodu. Většinou je to poprvé hodně bolestivé. Já teda zkušenost nemám. Nakonec jsem to zvládla s nějakýma kapkama na zácpu, co mi dala paníl co se mnou byla na pokoji.
14. led 2010 ve 21:40  • Odpověz
Lucis, kluci mají přirození hodně vyvinuté už od narození, pak jim neroste až do puberty. Ty to neznáš, když máš samé holky. Já jsem z toho taky byla v šoku u prvního syna, jak to má velké už v porodnice. Potom se to nějak vyrovná až povyroste a sestoupnou varlata.
14. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
ahojky :wink:

tak u nás snad už choroba je na ústupu, sice ještě oba s Čendou pokašláváme a smrkáme, ale už je to o hodně lepší. Dneska jsem zvládla noc i bez kapek proti kašli. A vyrazili jsme asi po 10 dnech ven, byla to paráda, parádně jsme zasáňkovali, ale byli jsme jen 3/4 hoďky, nechtěla jsme to na začátek přehnat :slight_smile:

Nestíhám dočítat, přelítla jsem jen poslední stránku....
add. záchodové prkénko....doma to máme tak, že je v poloze, kde ho kdo potřebuje, tak jsme se na tom domluvili, takže manža si ho po mě zvedá a já po něm sundavám, jsme spolu 10 let, tak už mi to ani nepřijde :sweat_smile:
Čenda zatím čůrá do nočníku, no jestli druhe dítko bude zase ten kluk, tak budou chlapi v přesile :grinning:

add. klystýr..u prvního porodu jsem měla klasickej klystýr, v mém případě, jak to šlo děsně rychle, tak jsme se nestihla pořádně vyprázdnit a ještě to šlo ze mě i při porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Já jsme teda pro normální klystýr a to i z pohledu mě jako zdravotníka, přijde mi, že ten Yal tolik nevyprázdní a o tom prohřátí břišní dutiny PA má pravdu.
Yal Vám určitě napíše gynekolog a jeden je podle mě fakt málo :wink:

epidurál: jak píše Lucisa, je potřeba mít vyšetřenou krevní srážlivost, takže určitě hlásit po příjezdu do porodky. Já bych do něj určitě bývala šla, kdyby ten porod trval ještě delší dobu, pač ty bolesti byl fakt masakr, ale jak to šlo hodně rychle, tak se to nestihlo :sweat_smile:

Zítra jdu na kotrolu a ultrazvuk, už se nemůžu dočkat :slight_smile:
14. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Niki, tak ať všechno dobře dopadne a už vás nepostihne žádná nemoc.
14. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
Tak já hlásím, že poradna v poho. Sice neřek, jak jsme velicí, ani kde je hlavička, ale asi jsem dostatečně v pořádku, protože další kontrola je až za čtyři týdny :frowning2: Naštěstí v pondělí jdu na velký UTZ, tak snad budou přesnější info. Sepsána mateřská, měla bych nastoupit 4.2., takže budu muset v práci ještě chvilku vydržet.
14. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
Já jsem teda měla u prvního porodu Yal a v pohodě,bez nějakých nehod a tentokrát jdu do něj určo znova.A potom mi dávala sestřička nějakej čípek na první velkou po porodu,já z toho měla šílenej strach,aby nepopraskali stehy,ale nebylo to tak hrozný...
A epidurál u mě nepřichází v úvahu,jelikož mám větší strach z píchání do míchy než z porodu :grinning: ještě jsem ani nikdy nedostala injekci u zubáka,radši trpim,protože injekce do dásně nebo patra je pro mě noční můra,to bych asi stopro kolabovala.Dělá se mi špatně i při odběru krve :wink:
14. led 2010 ve 22:21  • Odpověz
Tak jsem se dnes stavila v DM a utratila jsem tam 2000. :unamused: :grinning: Ale vytiskla jsem si na terminále poukaz na tu slevovou knížku a hned jsem ji využila. Ještě se tam chystám zajít asi příští týden a udělat větší nákup kosmetiky pro mimíska a něco pro sebe po porodu.
14. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
Já jdu do klystýru. Měla jsem ho i při prvním porodu a nijak strašný mi to nepřišlo. Taky jsem slyšela, že je to účinnější než Yal. A myslím, že když jsem první porod zvládla bez epidurálu, tak to snad zvládnu i podruhý.

Aronku, já dostanu papír na mateřskou snad v úterý v poradně. Ještě budu muset oběhnout sociálku, aby mi pak pozastavili rodičák. Z toho lítání po úřadech jsem fakt unešená. :unamused:
Aronku, to máš nějak za dlouho další kontrolu, ne? Já jdu teď po dvou týdnech a pak půjdu už možná do poradny každý týden. Cca od 35. tt budu chodit na gyndu na monitor každý týden.
14. led 2010 ve 22:54  • Odpověz
autor
aronku, taky cucim jak puk, ze jdes az za 4 tydny :sweat_smile: ja ted jdu po 14 dnech a pak uz do porodnice kazdej tyden na ozvy a kontrolu :confused:
14. led 2010 ve 23:26  • Odpověz
Ahojky, přeji hezký den. No, já ty kontroly taky moc nechápu :frowning2: ALe snad když chodím tak dlouho, tak je vše v pohodě. Jen sestřička mi řekla, že mám bílkovinu v moči a doktor se o tom nezmínil, tak nevím co to zase je :frowning2:
15. led 2010 v 06:42  • Odpověz
Aronku, ja taky jdu ted zase po mesici....... Bilkovina v moci neni dobra. Neotykaji ti nohy? Nemas vyssi tlak?
15. led 2010 v 07:54  • Odpověz
Aronku, já taky chodím po čtyřech týdnech zatím. Uvidím kdy si mě pozve 25.1. jdu do poradny tak uvidím. Naštěstí má přístroj na ozvy v sesterně, tak ani na ty nikam nemusím.
15. led 2010 v 08:13  • Odpověz
Zuzzi, ten epidurál se nepíchá do míchy. Toho se neboj.
15. led 2010 v 08:15  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Můj Dr. má taky KTG přímo v ošetřovně,takže do konce těhu zůstávám u něj a do nemocnice nemusím.
Epidurál jsem měla posledně a bylo to v pohodě,skoro nic jsem necítila,jen malinkatou včeličku.Spíš pak,když jsem na té kanyle ležela,tak mě v zádech tlačila,ale dalo se to snést :wink:
Aronku,pokud je bílkovina na jeden "křížek" tak se to neřeší,ale pokud je na dva nebo dokonce tři,tak je nutná hospitalizace,protože hrozí riziko preeklampsie.Jak píše Ani,sleduj si otoky a krevní tlak(neměl by být vyšší jak 145/90)
15. led 2010 v 08:22  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
dneska se chystám do DM vyřídit si tu slevovou knížku,to jen u pokladny řeknu,zda si můžu vyplnit formulář na babybonus???
15. led 2010 v 08:24  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Jaky-kam se píchá, já myslela taky, že do míchy. A co když mám tetování, taky ho píchnou? A pomůže to vůbec?
Holky, tak můj syn řekl, že tam nejede, spadl mi kámen ze srdce. Sice je asi trošku nakrklej, ale já mu to vysvětlila a moje máti mu řekla, že jestli pojede, tak, že to nepřežije a ukazovala mu nějakej dopis, co ji jako dítě psal do nemocnice, něco, jako, že ju neopustí atak-no babička, takže asi chlapec dostal rozum. Za to já s máti tady včera ráno brečeli, jak v slzavým údolí, jen jsme si vzpoměli, že by odjel. Holky je to hrozny-nepřeji to nikomu, ale jednou nás to opuštění dětí čeká všechny, ale já už teď vím, že na to sílu nemám. :confounded: No hlavně, že pro tentokrát to tak dopadlo. :slight_smile:
15. led 2010 v 08:41  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, píchá se do míšního kanálku, ne přímo do míchy. Tetování by snad nemělo vadit, ale nevím.
15. led 2010 v 08:45  • Odpověz
Já jsem epidurál neměla, ale dvě kamarádky si ho chválily. Při aplikaci se leží na levém boku a musíš udělat co nejvíc kočičí hřbet a to právě moc nejde, když máš břicho jak buben a pak Ti tu hadičku co dávkuje to anestetikum přilepí někam na rameno. V ideálním případě chodíš, ale ta jedna ztratila na chvíli i cit v nohách a ležela. Necítila, že se jí chce čurat a ani jí to nešlo, tak ji cévkovali. To jsou jejich zkušenosti, tak předávám dál. Jinak říkaly, že měly obě pocit, že by klidně mohly jít ten den domů, žádné vyčerpání. Ani jedna nebyla střižená, ale obě rodily druhé dítě, tak to je spíš tím a ne epidurálem.
15. led 2010 v 08:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.