• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lucis tak to je fajn, že už jsi doma.
Maji, tak to tě manžel přistihl při činu. Já se asi taky budu stydět. Manžel to chtěl vidět, jak to vůbec vypadá. Já si tam sama nevidím, tak to na tom bude líp než já. Dnes už jsem po třech dnech na 22 cm. :slight_smile:
11. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
Maji já jsem dnes taky vymyla ten dávkovač v pračce, tak jsme měly stejný nápad. Taky jsem čistila filtry v myčce. Po porodu na takové věci nebude čas. Ještě chci osprchovat pokojové květiny, jak tu někdo radil.
11. únor 2010 v 18:39  • Odpověz
Ani-dííík, že jsi mi dala přednost :grinning:
U nás psi mohou taky všude, ale do ložnice a na sedačku nejdou. :grinning: Takže budou s dětma dobrá čtyřka, akorát děcka budou mít chlupy všude. :grinning:
Pajcul i v globusu, tedy v city ho mají za 14,-
Ty brďo, já nebudu třetí, déchá mi na záda kackap, Maja, Pajcul atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 18:48  •  4 děti  • Odpověz
zuzka72: já asi ne-e, já budu poslední :sweat_smile:
11. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
autor
jakel, ale prej to nevypadalo tak strasne jak cekal :grinning: ja su na 28cm, ale docela to bolelo, tak na nich asi jeste chvilu budu, ale uz aj ted kdybych rodila, tak z toho mam dobrej pocit :slight_smile: haha, a ja jsem se snazila dostat na filtr v pracce (nebo co to tam je) a nepovedlo se mi ju rozebrat :grinning:
zuzi, tys myslim psala, ze te nechaji az do 39tt, co? :confused:
11. únor 2010 v 18:53  • Odpověz
tak kočky, dočtu vás později, teď se přidám, to je šílené, nakecat za 4 dny 20 stránek :grinning: tohle chlapi na truck fóru, kam chodí manža, nakecají tak za dva měsíce :grinning:
11. únor 2010 v 18:54  •  3 děti  • Odpověz
Pajcul-aby jsi se nedivila :grinning: A teď jsem jinde četla, že ti napsali ty lejstra na císaře a až pak ti dělali UTZ a holčička byla otočená. Chápu to dobře? Fakt? Napřed lejstra, pak UTZ? Jo a nevím jesli jsi to četla, ale možná se sejdem v to pondělí v autobuse. :grinning:
11. únor 2010 v 18:55  •  4 děti  • Odpověz
Lucis a už je ti dobře???
11. únor 2010 v 18:56  • Odpověz
autor
lucis, fakt tolik? to ani nedocitej, jedina novinka je nase druhy kuratko od Marketky :dizzy_face:
11. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
Tak jsem zensky dodelala s moji maminou manzelovi 80 chlebicku a 130 jednohubek.... Ma to bud do prace nebo na volejbal.... a to to jeste nenese na pinces, tam prej to vsechno sfoukne s malym...
11. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Zuzi,určitě jsi podepisovala ty samé tiskopisy na varianty porodu. Ta porodní asistentka (tuším, že to byla PA - u mě se vystřídaly asi 4 ženské :grinning: během ozev) mě informovala o tom, že by se domluvil termín, ale že mě ještě napřed uvidí primář. No a bum, ten můj paličáček byl přetočenej :grinning: :grinning: tak se divili, jestli jsem necítila během toho týdne víc intenzivní pohyby. Ona je teď takový lumpík, že se to vážně nedá poznat. Jak byla dřív tak jemná, tak teď mi dává tedy šťouchy :grinning: :grinning:

Zuzi, ráda Te uvidím, ale jestli jdeš až na 11, tak je to zbytečné, čekala bys tam moc dlouho, ten autobus v 9:45 je ta vážně v 10:20 a ta cesta tam se kachní chůzí zvládne za 20 min. královsky :grinning: ten můj tam bude už 9.15 - jdu na těch 10 hodin..
11. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
Ani-ty brďo, ty jsi dobrá včera dort, dnes chlebíčky a jednohubky-nechceš se k nám nastěhovat? :grinning:
11. únor 2010 v 19:01  •  4 děti  • Odpověz
aninam : já chlebíčky zbožňuji :grinning:

Mimochodem, jsem už jak kulička, nějak se mi rozběhla váha. Celkem mám 10 kg nahoře. A to jsem přibírala tak pomalu :grinning:
11. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
No já to ještě zvážím, ale možná i tak se potkáme. :slight_smile: Ty lejstra jsem podepisovala, na přirozenej jsem jí je dala zpátky, že to nechcu a vypsala jsem císař a spinál. A já mám právě scuka s primářem v to pondělí, tak se bojím, aby se mimčo nepřetočilo a primář mi pak řekl, že jdu normálně. Proto se ptám, jestli ten primář ti schválil toho císaře i když viděl, že je hlavou dolů, nebo to ještě viděl, že je otočená. No mám fakt bobky, že se otčí-znáš to zákon schválnosti. :angry:
11. únor 2010 v 19:05  •  4 děti  • Odpověz
celá famílie se vyzvracela a vykadila během víkendu (minulo to akorát manžu a mladší dceru - ta si to odbyla před 14 dny :slight_smile:) a já z neděle na pondělí od půlnoci nemohla spát, jak mi začalo být zle. a protože jediné, čeho se nejvíce děsím, je zvracení, tak jsem zkoušela všechno možné, abych nemusela....
polévaly mě návaly horka, takže jsem úplně vypnula topení, otevřela okno a fetovala smog, trochu to pomohlo, já asi na hoďku usnula. ve 3 první běhavka a pak každých 10 minut, ale jen každý 3 pokus byl naplněn, jen já měla strach si jen upr..., abych nemusela zase prát celou postel.
pak už mi bylo tak blbě, že jsem se snažila to debilní zvracení vyvolat, aby se mi ulevilo, protože ty křeče a bolesti břicha byly šílené, nepomohlo.
v 6 už jsem se natrvalo usadila na wecku, páč nemělo cenu pořád běhat tam a zpět a o půl sedmé to začalo, vrchem i spodem, myslela jsem, že uhodila má poslední hodinka. měla jsem pocit, že i porod byl lepší, to jsem si mohla aspoň mezi kontrakcemi oddechnout, příp. lehnout. asi kvůli menší kapacitě žaludku jsem zvracela na několikrát až do sedmé.
pak mě rozklepala zimnice a myslela jsem, že je po mě......
omlouvám se za detailní popis, ale za chvíli vysvětlím, proč to píšu.....

pak odjel manža odvést holky a když se vrátil, volala jsem do nemocnice na porodnické, co mám dělat. okamžitě ke své gyndr., nebo k nim, že mě musí prohlédnout.

moje gyndra ordinovala až odpoledne, tak jsme jeli do nemocnice. to už mi částečně zabrala smecta a nechtělo se mi zvracet, ale začalo mi být stršně zle, cítila jsem se slabá a motala se mi hlava, brněly rty a ruce, necítila jsem nohy...
natočili ktg, i když to chvilku trvalo, mimčo je v tomhle týdnu ještě malé na ktg (říkal dr.), a kromě normálních pohybů a ozev byla natočena i slabá děložní činnost.
k tomu mi dr. řekl, že jak mimčo kope, tak mi dráždí střeva a žaludek. a ty jsou opět podrážděné, navíc po nebo při zvracení (už si to moc nepamatuju, fakt mi bylo blbě) tělo vylučuje nějaké toxiny a rozhodí se metabolismus, což přes placentu pocítí i miminko a nelíbí se mu to.
a teď proč ten detailní popis. dr. mi říkal, že přesně takový průběh může signalizovat předčasný porod. a než ho vyloučí nebo se potrvdí "jen" nějaká střevní infekce, musí si mě tam nechat.
pak samé odběry, stěry a výtěry, uzv a vyšetření, únavou a bolestí břicha jsem skoro usínala za chůze. musela jsem na infekční, kdyby náhodou, ať nenakazím na gyndě maminky.
v pondělí dva kapáky s deganem (proti zvracení), opět nasazeno magnezko na utlumení děložní činnosti a večer ještě jedna gynprohlídka - děložní stahy ustaly uff.
v úterý další kapák, ale to už mi bylo fajn.
no a středa byla jen pro jistotu a dnes ráno ještě kontrolní krev a moč.... první výsledky akutní virová entritida (střevní potíže, jestli to píšu správně).
ale z nemocničního lůžka jsem dolámaná jak cyp. kyčle mám na rozsypání, to bylo normálně Záhořovo lože, první noci jsem se budila a otáčela každou půlhodinu, dnes v noci každých 5 minut, těším se, jak se v noci doma dospím.......
11. únor 2010 v 19:11  •  3 děti  • Odpověz
Tak šup Pajcul-hoď foto. :wink:
11. únor 2010 v 19:12  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, ta má mi to udělala :grinning: :grinning: ale jsem raději.. u dvojčátek Ti rozumím, že by jsi raději císaře. Vypadal rozumně :wink: docela jsme se nasmáli. Mu se nelíbily ty první ozvy, zeptal se, jak dlouho je malá otočená hlavičkou nahoře - byla tak ve 32.tt a ještě minulé pondělí. A každý mi říkal, že už se nehne, protože zešikma se narovnala. Tak se chtěl na to juknout, abychom se domluvili a nastalo překvapení dne :grinning:

Tobě tam dělali taky ultrazvuk? a kdo?
11. únor 2010 v 19:12  • Odpověz
lucisa, tak hlavne, ze je uz vsechno v poradku......no popis opravu detailni :wink:
11. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
Zuzi, foto, až příští týden, to asi budu ten 38. týden :pensive:

lucisa: brrr, jako z hororu, snad už budou ty dny jen lepší a lepší
11. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
jo, holky, teď už je mi fajn, nikomu na světě nepřeju, aby musel před porodem prožívat to co já, jako příznak porodu, to je šílené zvracet s osmiměsíčním panděrem....

markétce gratuluji k synkovi, ale její jméno mi nějak nic neříká, asi tady byla dříve, ne? akorát mě překvapilo, že rodila o měsíc dřív a malý má takové míry, to se sekli s termínem, ne? kolik by malý měl v termínu - 5,5 kilo!!! ??
11. únor 2010 v 19:17  •  3 děti  • Odpověz
jo a nejlepší bylo, že se mě první dva dny pořád všichni ptali, jestli opravdu neporodím, pak mi to nedalo, že proč se mě pořád ptají a vypadlo z nich, že jim tam na infekčním se stejnými příznaky přišla před 3 týdny maminka ve 37. tt (druhorodička) ve 20 hodin, že asi něco snědla či co, ve 23 hodin ji odtekla voda a ve 2 v noci se jí narodil syn...
tak se báli, ležela jsem na stejném pokoji, tak se lekli, že jsou tam třeba nějaké porodní zóny :grinning:
ale já bych měla smůlu, mě by transportovali do ostravy, v opavě rodí až od nejdříve 35+5 tt, já byla v době příjmu 33+6, takže bych valila do pryč..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 19:21  •  3 děti  • Odpověz
Tak tady od nas rodi od 36 tt, tedy od 35+1 tt, takze musim vydrzet do pristi stredy na kontrolu a pak uz muzu :slight_smile: V tomhle pocasi, co tu je nevim jak bychom dojeli do 21 km vzdalene porodnice, kde rodi od 32+1 tt, tedy od 33 tt :frowning2:
11. únor 2010 v 19:23  • Odpověz
Luci,to máš teda hrůzostrašnou zkušenost. Můj muž měl střevní chřipku o víkendu,tak jsem měla taky strach.
A Markéta měl atěhu cukrovku,proto byl Tomášek tak velký.
Přijel mi manžel,tak se mu jdu věnovat.
Hezký večer,kuřátka.
11. únor 2010 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz
Pajcul, tak doufám, že se mnou se bude taky domlouvat ještě před UTZ :grinning: . Mě dělalala UTZ nějaká doktorka Hvizdová, mladá a taky jsme se docela nasmáli. Říkala, že v to pondělí už mi primář řekne termín. :wink:
11. únor 2010 v 19:47  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, tak s tou jsem mluvila taky, ta mi šupla razítko na papíry druhé ozvy :wink: už se taky nemůžu dočkat :grinning:

No nic, jdu se natáhnout ke knížce, příjemný večer :wink:
11. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
Tak já jdu k příteli do pelíšku, hlava nepřešla, tak to zkusím zaspat :confounded:
11. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
ahoj všem, tak jsme dnes s mamkou celý den uklízeli a prali dětské věci. Jsem mrtvá, domů jsem dojela z nového bytu ve 21:15. Zítra mám poslední kontrolu u doktorky a pak zase půjdeme pracovat na bytě. Pokud to zvládneme nachystat, vložím foto do albíčka
11. únor 2010 ve 23:02  • Odpověz
Dobré ráno.
Letím na ten kontrolní monitor. Snad už to bude OK
12. únor 2010 v 07:58  • Odpověz
Holky k těm šátkům a nosítkám-tohle je taky dobry.
http://www.lodger.com/producten/shelter/collectie_109/shelter_cotton/
12. únor 2010 v 08:30  •  4 děti  • Odpověz
autor
dobre ranko, kuratka :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.