• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzko, to je neco podobneho jako je ten Senda infant :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
autor
haha, znamej si dnes porodil svoje prvni dite ve sprchovym koute :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Ahoj, přeji hezký den. U nás pro změnu sněží :grinning:
12. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Maji - cože? Jako doma nebo v porodnici? :sweat_smile:
12. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
autor
aronek, u nas ne :frowning2:
zuzu, doma :grinning:
12. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky,

potrebuji radu jak poznat vlastne kontrakce, od vcerejsiho rana mi neni dobre, potim se, vzdycky me zacne bolet bricho jako pri menses a citim jak se mi roztahuje panev. V noci jsem se budila snad kazdou hodinu bolestma, ale vzdycky jsem to zaspala, dneska to pokracuje ale neni to silne tak jako vcera, tak nevim jestli to jsou poslicci a nebo zacatek porodu :confused: hlavne ja si kontrakce predstavuji uplne jinak, tim ze budu mit velke krece v pindule, tak nevim co tohle je. Mate s tim nektera zkusenosti? Nechci zbytecne plasit a jezdit do pordodnice.

maji jak to ze to bylo tak rychle u toho tveho znameho?
12. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
Ani-je to obdoba, ale ten Senda není do autosedačky. :grinning:
Maji, to je super, můj známý si taky odrodil dceru před 14lety, situace ho donutila, nebyl čas. Já bych se toho bála, že to nezvládnu a ani ten chlap, ale obdivuji to.
Hajduš, ač skoro zasloužilá matka, tak nevím, to co popisuješ jsem měla ve špitále, tak mě tam hospitalizovali a řekli, že to nic není, že jsem prostě těhotná. :grinning: Ale může to být začínající porod, ale já fakt nevím. Taky jsem z toho měla obavy. :cry:
12. únor 2010 v 09:31  •  4 děti  • Odpověz
zuzi nejhorsi je ze nikde presne nepopisou jake ty kontrakce vlastne jsou, vsude pisou jen porod zacina kontrakcema atd... ale nikde jsem nenasla presny popis, ja uvidim jak se to bude vyvyjet dal, manzu jsem poslala do prace tak jsem sama doma :confused: ale kdyz mu zavolam tak je za 15minut tady :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Hajduš akorát si pamatuji, že kdyby byly kontrakce co 5minut, tak se má vyjet. Ale jaky jsou kontrakce, to už si nepamatuji, někdo je dokonce ani nepociťuje a pak si vyber. :wink:
12. únor 2010 v 09:37  •  4 děti  • Odpověz
autor
hajdus, podrobnosti nevim, ale planovanej domporod to urcite nebyl :grinning:
zuzi, on je zvyklej rodit ovce :grinning: me by porod doma taky lakal, ale su na to moc velka sracka :sweat_smile:

no a s tema kontrakcema, ja nevim, taky se bojim, ze pojedeme zbytecne :grinning: ale rikam si, u Tobika jsem to poznala, poznam to aj ted :grinning:
12. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
12. únor 2010 v 09:39  •  4 děti  • Odpověz
autor
zuzi, jj, taky se chodim koukat jak se to na unorovkach rozjelo :grinning:
12. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
no koukám, únorovky to mají teda propracované, to by pak mohli poslat na Statistický úřad :grinning:
Hajduš, co zavolat svojí doktorce a zeptat se jí? Nebo přímo do porodnice. Mě zas včera dost bolel podbřišek, tak jsem si taky říkala, aby to už nebylo ono, když Belohorcovou taky bolel a za chvíli už jí praskla voda....ale nic :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
čau kočky, Hajduš, taky bych asi v případě pochybností někam zavolala nebo zajela, ale je pravda, že podobný stavy jaký popisuješ mám už pár dní. Hlavně teda to pocení, nejvíc se mi potí šlapky na nohou :sweat_smile: a pak hlavně navečer se mi jakoby smrskuje břicho, taky vím houbelajs, jestli je to to tvrdnutí nebo posly a jaký je vlastně mezi tím rozdíl, u toho vždycky se mi chce hodně čůrat, bo jak to celé ztuhne, tak to asi víc tlačí na močák. Včera večer se mi udělalo teda hodně špatně, blbec jsem si dala asi moc teplou vanu a pak se mi udělalo na omdlení, tak jsem si lehla a pak šla na WC a tam se s prominutím vy------ z podoby :sweat_smile: a bylo zase fajn :wink: Jinak všude možně jsem slyšela, že konktrakce začínají spíš v horní části dělohy (toho času pod prsama) a pomalu sestupují dolů, ale není to pravidlo :wink:
12. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
holky prosím o radu, včera přinesl manžel leták z Lídlu, že je tam akce na dětské potřeby (hlavně kosmetika atd) nejdřív jsem nad tím mávla rukou, že jako lídl nebrat, ale když jsem si četla popis produktů, tak se mi to nezdálo tak špatné, hodně jsou tam přídavky mandlových a olivových olejů. Co myslíte, šli byste do toho, nebo myslíte, že je to absolutní šit? :confused: Já teda Lídl vůbec nemusím ale...
12. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
ja si rikam ze jeste pockam ted dopoledne a kdyz to bude pokracovat tak odpoledne zavolam do porodnice, me totiz ta bolest neprijde tak nejhorsi, ale jak jste tady psali u kazdeho ty kontrakce jsou jine, nikdo je ani neciti, no jak pak si teda ma clovek vybrat :confused: :confused:
12. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
jj hajduš, raději tam zajeď, za to nic nedáš :wink: včera jedna kámoška vyprávěla, jak šla holčina na běžnou prohlídku na gyndu, tedy samo někdy před termínem porodu a doktorka jí hlásí, že je celá otevřená, než si stihla doběhnout pro nějaké věci nebo pomoc, tak bylo dítě napůl venku :sweat_smile: Maji, ta Tvoje historka je také dobrá, kamarád je je frajer, i když je jasné, že když není nazbyt, tak hold někdo to hrdinství na sebe musí vzít :grinning:
12. únor 2010 v 10:06  • Odpověz
Hajduš - já si myslím, že pokud to jde vydržet, tak to ještě není ono :slight_smile: Já měla bolesti, voda nepraskla (teda aspon jsem žádnou nezpozorovala) a jela jsem až když ty bolesti byly co 5 min a nedaly se vydržet ...to prej stačí a navíc jsem tam nechtěla strašit dlouho..lepší doma :wink: a je fakt, že jsem udělala dobře, bo malej se narodil hodinu a půl po příjezdu do porodnice :slight_smile: ale pokud máš pochybnosti, tak určitě bud někomu volej, nebo jed..kdyžtak tě jen pošlou domů, nic horšího se stát nemůže :wink:

Jo, a to v mém případě začlo bolestí v podbřišku, ale žádná hrůza, jen jako bych to měla dostat, tak mi bylo celej den a večer se to rozjelo...a pak už to začlo i bolet, přišly kontrakce, přesto nebyly pravidelné a tak jsem si furt říkala, že to jsou poslíčci a psala jsem si to. A dokonce jsem se šla uložit ke spánku, ale to fakt nešlo...tak jsem se šla naložit do vany, oholit se a pak už tchýně když mě viděla volala sanitku :slight_smile: Jo, a cesta sanitkou do porodnice musím říct - žádná slast, takže pokud máte možnost jet autem, tak doporučuju...navíc ten chlap co seděl se mnou vzadu měl smrt v očích, když viděl jak se tam kroutím...a myslím, že se bál nejhoršího - že mě bude muset odrodit v té sanitce, navíc to určitě nebyl doktor ale jen saniťák, tak by to bylo určitě zajímavé :grinning: snad můj popis někomu pomůže :wink:
12. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
Rin - taky dobrý..takový porod by se mi taky líbil :slight_smile:

Maji - tak to je síla...to rodit doma chtěli nebo to do porodky nestihli tak rodili doma? Mám jednu známou a ta rodila před rokem doma s porodní asistentkou a nemůže si to vynachválit... já bych to taky brala, ale hrozně bych se bála, vždyt se může vždy přihodit něco nepředvídatelného a do potom? Kdyby se něco stalo, tak bych si to do konce života vyčítala, takže bych do toho nešla a ani náhodou :slight_smile: ale každého věc.
12. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
autor
zuzu, me domporod taky laka a mooooc, ale po zkusenosti s prvnim bych si na nej ted netroufla...tak treba s tretim nebo ctvrtym... :wink:
12. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
Maji - ty jsi blázen :grinning: vážně chceš tolik dětí? Já bych šla do třetího, ale jen kdybych si byla jistá, že to bude ta holčička..ale kde vezmu tu jistotu? To bych pak taky mohla mít doma fotbalovou jedenáctku, při mém štěstí :grinning: :slight_smile:
12. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
autor
zuzu, no jasne, pokud na to budou penize, tak treba pet :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vzdycky jsem chtela veeelikou rodinu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
Ani, potřebuju radu, koupila jsem si arniku a acteu a v letáku, co jsem dostala se píše, že arniku mám brát měsíc před porodem 5 kuliček 1x denně a do porodnice si namíchat do vody arniku s acteou. To tu Acteu nemám brát před porodem vůbec? A po porodu jo?
12. únor 2010 v 10:54  • Odpověz
Já bych do domporodu nešla, i když jsem předchozí porody měla úplně v poho. Stašně bych se bála, že se něco zvrtne, co PA sama nezvládne.
12. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
Jirčo, já taky ne. Navíc nevím kam bych vystěhovala celou rodinu :slight_smile: Neumím si nějak představit, že bych měla bolesti a vedle v pokoji někdo poslouchal co tam vyvádím. :frowning2:
12. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
Hajduš, já bych taky raději jela pokud to nepřejde do porodky. Natočí ti monitor a pokud tam nic nebude pošlou domů.

Lucis ten popis mě včera dostal. Udělalo se mi z toho znovu špatně a musela jsem se jít natáhnout. :grinning: :grinning:
Hlavně, že jsi z toho neporodila a mimčo je OK.
12. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
Sledovala jsem v TV na Zone reality pořady o porodech, v USA se dá rodit doma, ale musí u toho být 2 PA + doktor na telefonu. Jedna paní rodila doma, byla tam jen 1 PA, 2. nedorazila, tak volali sanitku, ale než dojela, tak to odrodily, ale na té PA bylo vidět, jak je totálně vystresovaná.
12. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Tak jsem si dopsala seznam, co mám ještě všechno přibalit do tašky do porodnice a jsem připravena....snad to ale mimčo neví, chci rodit až po svých narozkách 23.2. :grinning:
Do domácího porodu bych taky nešla, právě kvůli případným komplikacím a taky co kdyby přišel třeba zrovna soused na návštěvu :grinning:
Taky mám nějaké problémy s tím průjmem! Zas možná ale lepší, jak mít zácpu že.
Jo nevíte, kde dostanu k podepsání dohodu o křestním jménu dítěte? Až v porodnici? Nikdo mi ještě nic nedal :confounded: A taky o YAL si asi budu muset říct sama. Vy už ho máte?
12. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
YAL ti může napsat Mudr na kontrole. Taky mi zatím nedali dohodu o jméně, ale my se chceme rozhodnout, až se mimísek narodí, tak snad nebudou prudit :confused: .
12. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.