• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Michel, mě to dala sestra u ganekologa kam chodím a je to na seznamu co mám mít sebou co mi dali v porodnici.
Průjem je z těch semínek a čaje maliníkového. Pokud piješ.
Yal si kup v lékárně.
12. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Jirčo, já nevím, jak to je, ale na předpis se neplatí??? Já si myslím, že si ho stejně zaplatíš a ještě navíc peníze za recept. Máš to zjištěné????
12. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Michelle, většinou na křestní jméno ti dají až v porodnici, pokud si žádáš na matrice o příjmení, přihodí ti k tomu i křestní jména.
Jirca- u mě v porodnici chtěli jméno než se narodili kluci a to i holčičí, říkala jsem jim, že je to kluk a oni, že jméno musím uvést i tak. Ale teď je to asi jiné.
12. únor 2010 v 11:30  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, já tam mám taky jenom klučičí jméno. :grinning:
12. únor 2010 v 11:32  • Odpověz
Na předpis platíš taky, ale o dost méně (někde jsem četla, nevím o kolik).
12. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Jirčo, tak se skusím zeptat v poradně. Ten klystýr teda nic moc. :cry:
12. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Jé, MIchelle - tak to si připijem spolu nadálku :grinning: já mám taky narozky 23.2. :grinning:

Jo, a já o tom Yal gelu jsem taky přemýšlela, ale prej to má i nějaké nevýhody..tak nevím, asi bude prostě klystýr, teda pokud ho stihnou a nebudu bez jako minule :wink:

A ta dohoda o jméně se dává spolu s ostatními papíry k porodu v porodnici kam se chodí od toho 36.týdne, teda aspon minule jsem to tam všechno dostala abys to měla do porodnice všechno vypsané a nastudované :slight_smile:
12. únor 2010 v 11:40  • Odpověz
Jo, takže abych to upřesnila - já to měla vyšechno vypsané, ale bylo mi to k ničemu, protože jsem to měla vypsané na formulářích od Apolináře a rodila jsem nakonec v Motole, takže při těch největších bolestech jsem vyplnovala tyhlety pitomé papíry a podepisovala a podepisovala..a do toho se mě ptali na takové blbosti jako co mám za vzdělání, co dělá manžel atak...tak to mě vytáčeli úplně nejvíc..zaprvé - co jim je do toho a za druhé, v takové chvíli jsem fakt na otázky podobného charakteru neměla ani chut ani náladu :angry: fakt děs..co vám mám povídat :angry:
12. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
Ahojky holky,
tak já mám za sebou první poradnu v porodnici. Jsem totál zašpuntovaná, na porod to prý zatím vůbec nevypadá... :frowning2: . Asi budu strašit s břichem do května :grinning:
Jdu si vás dočíst.
12. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
Dobrý den. Jdu vás dočíst.
Ani,hádej,co mám v troubě?
12. únor 2010 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravím vás, než zase odběhnu.
Tak jsem byla na tom monitoru a oni že se jim to nelíbí ať přijdu tak za hoďku za dvě znova. Tak jsem byla mezití nakoupit, šla jsem tam znova a zase nic. Doktorka mi udělala UTZ jestli jsou v pořádku průtoky. Ty teda prý v pohodě, ale ve 12.30 tam mám být znovu a když se to nezlepší tak si mě tam nechají :frowning2: Ale to já se budu zuby nehty bránit. Klidně tam budu co hodinu chodit (mám to tak 3 minuty) než tam ležet.
Teď jsem si dala chleba s medem (řekli e si mám dát sladké) tak doufám že se rozhejbá :frowning2:
12. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
já dostala ten papír na jména u gynekologa a v dohodě o příjmení na matrice se jména nevyplňovala
12. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jen v rychlosti se letím na vás podívat :grinning:
Včera sem byla na kontrole a dr. mě chtěla poslat okamžitě do nemocnice - uáá, naštěstí sem to nějak ukecala a přislíbyla absolutní klid na lůžku s nohama nahoře, ale sem tam sem zaskočit musím, bych se nudou uležela :sweat_smile:
Ještě prcek musí chvilku vydržet, takže se mám hodit do naprostého klidu, tak uvidíme co na to Kája. Naštěstí babi a děda pomáhají.
Už prý prcek váží 2,7 - bych řekla docela cvalík a já přibrala 10 kg.

Co nové miminka už máme?
12. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
koukám, že všem vyhrožují nemocnicí a mně řek doktor, ať se tolik nesleduji a to jsem mu en řekla, že mi občas tvrdne břicho :angry: buď jsem extrémě zdravá, nebo na mně prdí :confounded:
12. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
cori, miminka jsou už dvě, tedy pokud dnes něco nepřibylo :grinning:
12. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
Aronku díky,
jj a já se zase cítím docela dobře a dr. mě teda překvapila - bývávalo hůř :grinning: , ale nakonec řekla, že i váhu má už dobrou, ale že aspon ten 36 týden by tam měl vydržet - tak snád nebude spěchat...

hajduš, četla sem si dneska v knížce a to co popisuješ tam popisují jako přípravu na porod, která může trvat i 3 týdny před... Zkoušelas teplou vodu? Jestli to pak přestane nebo se to třeba už i rozjede víc. Jinak do porodky se má jet hned pokud odteče plodová voda (zelená, žlutá, kašovitá, hnědá....) a nebo jsou kontrakce po 3-4 min, ale pokud se cítíš nejistě, tak si tam raděj zajed nebo zavolej :wink:
12. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Mně naštěstí nemocnicí nevyhrožují, při minulé kontrole tam byla nějaká cizí Mudr a napsala mi do zprávy: mírná dilatace levé ledv. pánvičky (0,56), pravá nezobrazena, což mě dost vyděsilo a včera už "můj" :grinning: Mudr viděl obě ledviny, dilatace sotva 4mm, to je prý NIC a když se mimísek vyčůrá, budou z toho 2mm. Uff, já hned všechno vidím černě, to je asi tím věkem :slight_smile: .
12. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
Aronku, chlapovi se to radí, když nikdy nerodil. Já si myslím, že kdyby rodili chlapi, tak leží celé těhotenství a my bychom kolem nich skákaly. A určitě by neměli rodičovský příspěvek v takové výši jako máme teď my, protože i politici by nějaké to dítko chtěli a odhlasovali by si určitě slušnou pálku. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
Jirčo bude to dobré. Já jsem s tím u žádného kluka problémy neměla, ani pořádně nevím co to znamená.
12. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
jakeli, já vždycky čekám přes hodinu v čekárně a z ordinace jsem za pět minut :angry: doufám, že mně už pošle do nemocnice
12. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
Jaky teď už tam mám taky jen klučičí, já psala o těchtěhu v minulým století. :grinning:
Zuzule-já to taky vždycky vyplňovala v těch nej bolestech, ale teď už to mám vyplněné aji v Ol, aji ve Št. A to je lepší
Žabi-tak to budem strašit spolu. :grinning:
Aronek-to jenom když chceš jiné příjmení než máš ty.
12. únor 2010 ve 12:21  •  4 děti  • Odpověz
Aronku, to bude všechno OK, jsi dobrá, tak dlouho jsi dělala a už bys chtěla rodit. Už máš vše připravené???
12. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
jakelin, dnes jsem začala prát a v úterý jdu na předporodní kurz, tak potom doladím tašku do porodky
12. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Aronku, tak ať to stihneš. Já jsem byla strašpytel a mám vše už měsíc i možná dýl.
Musím jít pracovat. Tak se mi nechce. Všechny už žijete jenom v těšení na mimčo a já pořád sedím a někdy i ležím, když už nevím jak v šanonech a fakturách.
Budou penízky alespoň na plenky :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
jirca, acteu beres jen pri porodu, pak uz taky ne.....

Doorka, ze by pizzu???? Tu jsme meli vcera :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Díky za rady holky. Příští pátek už mám kontrolu v porodnici, tak se jich na ten papír na jména zeptám. Na matrice jsme vyřídili jen příjmení, žádný další mi nedali.
No PA nám na kurzu říkala, že mnohem lepší je klasický klystýr, že prohřeje vnitřek, ale napumpujou do vás plno vody, kdežto toho Yalu je malá lahvička. Obě metody mi přijdou nechutné, tak teda nevím :grinning: Radši bych něco vypila, než aby to do mě rvali spodem!
12. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Michel, tak jedině ricínový olej :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
a něco musí být určitě? Když je porod rychlí, tak to přece nemůžou stihnout, ne?
12. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Aronek - nemusí..já to nestihla a taky se nic nestalo..teda, já to vůbec neřešila :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz
zuzul, prostě uvidím. Já nikdy neměla nikdy ani jedno, tak nevím co je lepší :confounded:
12. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.