• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ofi: ahoj, koukám, že jsme registrovaný ve stejný den:slight_smile:
12. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Door: jsem kousek od Kroměříže:slight_smile: takže Morava
12. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
kalaoka: né že bych to já potřebovala, ale zajímá mě to, protože jsem to ještě neviděla. Tak to je super, že na to je vše potřebné. To je asi určitě lepší než ten skate. Přece jenom Emča ještě není tak velká aby vydržela na tom skatu jak dlouho stát. Fakt to vypadá jako dobrá věcička :wink:
12. únor 2010 v 15:43  •  3 děti  • Odpověz
Kala : Aha to je náhoda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
Jdu se na chvilku natáhnout, dloube mě zase v podbřišku :unamused: . A taky mě šíleně pálí žáha :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Tak zatím pa pa :slight_smile:
12. únor 2010 v 15:45  •  3 děti  • Odpověz
Ad klystýr - měla jsem při 1. porodu a udržela jsem ho tak 1 minutu, PA po mně řvala (bylo to před 23 lety :grinning: ), hrůza. Při 2. jsem klystýr nestihla a při 3. se nestihlo vůbec nic - PA vypisovala porodopis a mezi otázkama říká: co vy mi tu tak funíte, mrknu se na vás.....mrkla a hned jéje, rodíme, další kontrakci můžete tlačit :slight_smile: :slight_smile: . Ani nestihl přijít Mudr :slight_smile: . Ale asi zkusím YAL, pokud to stihnu.
12. únor 2010 v 15:46  • Odpověz
autor
kala, ofi, jste registrovany v den, kdy se narodil Tobias :grinning:
12. únor 2010 v 15:46  • Odpověz
taky se zatím loučím.... emča vstává tak jdeme sjet pár dílů ovce shauna, v pátek nejde kouzelná školka:slight_smile: zase někdy zajdu
12. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
maja: :slight_smile:
12. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Doorka, jj Aviril to je :grinning:

Holky, jdu se natahnout. Dneska me silene boli stydke spony, musim to rict pristi stredu dr. aby se neco nepo****o pri porodu :frowning2: viz: http://www.porodnice.cz/panevni-syndrom-osteomuskuloartikularni
12. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Vítám Ofi, ahojky.
Já jsem dneska nějaká kaput, spala bych a asi i půjdu :grinning:
Rintin já mám od Sebamedu olejíček, mycí emulzi a pak Bepanthen. Vyposlechla jsem různě tady i od známých, že ten Sebamed je většinou mimčama dobře snášený, ale tu kosmetiku z Lídlu říkám proč ne, když by po tom mimču nic nebylo...
12. únor 2010 v 16:02  • Odpověz
čau, holky, než vás dočtu, zapomenu, co jsem chtěla. jo a těch chybějících 20 stránek, jak jsem byla v nemocnici nedočítám, na to nemám, nevydržím tak dlouho u kompu a jsem navíc unavená nějak víc či co, úplná lenora.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jakel, omlouvám se, že jsem neodpověděla, byla jsem zrovna na kontrole u dr. odnést papíry z nemocnice a pak jsem na to zapomněla. nerodím, všechno je ok a doufám, že ještě aspoň měsíc bude..... :wink:
12. únor 2010 v 16:03  •  3 děti  • Odpověz
Přišlo mi mailem, pro pobavení :slight_smile:
Přijde Ostravák s manželkou do obchodu v Brně a vybírají si lednici.
Když si vyberou, jdou za prodavačem a Ostravák povídá: "Rychle mi zabal tu
kalexku, pičo."
Prodavač zabalí Calexku a přitom se ptá: "Vy jste z Ostravy, že jo?"
Ostravák odpoví: "Jasne, jak sy to poznal?"
Prodavač na to: "Podle té piči."
Ostravák se otočí na manželku a říká: "Sem ti řykal, abys zustala doma."
12. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
vítám ofi.....

já mám nakoupenou kosmetiku z DM babylove a sebamed. babylove se mi u holek osvědčil, tak to testnu i na mrňouskovi.
zabi, já jsem si taky na "chvilku" dáchla,od 12 do 14.30 a až do 15 hod. jsem se neuměla rozjet. pak jsem konečně dala péct kuřecí na večeři, jinak bychom dnes byli na studeném, a to nemůžu rodince udělat, když tady beze mě týden bojovali, nedělám si iluze, že taťka nějak vyvařoval :grinning:

co se týče koupání, holky jsem koupala denně, ony to milovaly, ale teď jsem taky slyšela, že to není moc dobré na pokožku, tak to budu dělat obden, ale já ty večerní rituály s koupáním u holek vždycky milovala, hned jsme dělali masáž celého tělíčka, bylo to fajn.
mladší dcera trpěla na tu šupinatost hlavičky (tuším sebarhea nebo tak nějak se to odborně jmenuje), tak mi dr. radila, namatlat dětským olejíčkem a nechat co nejdéle působit a při koupání opatrně smýt. žádné násilné vyčesávání, jen to, co je už ve vláskách, ne přilepené na hlavičce, protože by se to mohlo strhnout jako stroupek a krvácet...
12. únor 2010 v 16:09  •  3 děti  • Odpověz
autor
zabi :grinning:
12. únor 2010 v 16:09  • Odpověz
zabi, no jo, to jsou krásné vtipy o ostravákách, co? :grinning: :grinning: :grinning: taky jsme se s chlopkem zasmáli
12. únor 2010 v 16:10  •  3 děti  • Odpověz
Zabko - dobrej vtip... :sweat_smile: :slight_smile:
12. únor 2010 v 16:11  • Odpověz
Luci to jsi dobrá, já se dneska ani na to vaření nezmohla...jenže máme v lednici oběšenou krysu, tak ani nevím, co bych vymyslela. Musíme na nákup, až se manža vrátí.
Na tu seborheu trpěla kamarádky holčička taky, měla to hooodně ošklivé a strašně těžko se toho zbavovala :frowning2: .
12. únor 2010 v 16:12  • Odpověz
autor
luci, no a ted mi rekni...olejicek je ok, zmekci tu pokozku, promaze ji a tak, ale pak to stejne musis smyt samponem, protoze jinak ma mimi mastny vlasy a tim se zase ta pokozka vysusi...tak k cemu to pak je? :sweat_smile: nam teda olejicky apod. absolutne na to nezabrali az ten ABCDerm :sweat_smile:
12. únor 2010 v 16:14  • Odpověz
maji, já to právě jen jakoby spláchla vodičkou ve vaničce, kde jsem měla nějakou dětskou šetrnou koupel. ale ta šupinatost je právě takový jakoby flek, není to klasicky vysušená pokožka, nevím, jak to popsat - jako žlutavé místečko na vrcholku hlavičky
12. únor 2010 v 16:17  •  3 děti  • Odpověz
Já věděla, že jsem o tom teď někde četla. Ve Velké knize o mateřství (jestli někdo taky máte) píšou, že na tu seborheu jedině emulze a krémy s močovinou, 1x denně na 3 hodiny před koupáním. Dobrý je salicylový olej, běžné kosmetické olejíčky jsou zcela bez efektu. Po 3-5 dnech léčby zkuste odstranit stroupky kartáčem nebo hřebínkem bez násilí, jinak se vytvoří znovu. (toť výtah z chytré knihy :slight_smile: )
12. únor 2010 v 16:18  • Odpověz
a ty vlásky u miminka když jsou mastnější, tak to tak moc nevadí...

já ti řeknu, my spíš bojovali s vysušenou pokožkou na nártech nožiček, ty jsem promazávala při každém přebalení, dr. mi na to dala Excipial Lotion, ten je fakt dobrý i na mazání větších dětí....
12. únor 2010 v 16:20  •  3 děti  • Odpověz
Ofi,tak to nemáme od sebe zase tak daleko. Já jsem teda v Kroměříži nikdy nebyla,ale prý je to moc krásné město. Tak až bude mimi na světě,uděláme si asi výlet. Kde budeš rodit?
zabi :grinning: :grinning:
Hajdi,tak co? Odpočíváš? Myslím na tebe.
Luci,tvoje tělo je asi vyčerpané,potřebuješ víc odpočívat. Není se co divit,po tom všem.
Maji,dnes jsme masírovali a nic moc teda. Myslela jsem,že to bude příjemnější.
Ale musím tu někde pohledat návod,jak přesně na to. :wink:
12. únor 2010 v 16:21  •  1 dítě  • Odpověz
jinak, holky, mě pálí žáha už i z čaje. cokoliv sním nebo vypiju je katastrofa.... abych nemusela furt dlabat rennie, zjistila jsem, že mi zabírají studené mléčné i kysané výrobky, jenže ty teď týden nemůžu kvůli té střevní viroze, tak jsem zoufalá. ráno o půl deváté jsem posnídala obyčejný rohlík s máslem (1!!) a ještě o půl jedenácté mě pálila žáha, děs.....

jo a za ty 3-4 dny v nemocnici, jak jsem mohla pořád jen ležet a číst nebo koukat na bednu a nudit se, tak mi normálně o něco splaskly otoky na kotníkách, tak jsem je asi po 4 měsících zase viděla.... :grinning:
12. únor 2010 v 16:24  •  3 děti  • Odpověz
Luci,ta žáha je sviňa.
12. únor 2010 v 16:25  •  1 dítě  • Odpověz
jo a ještě klystýr jsem taky chtěla nadhodit, jak jste to tady řešily...

já jdu do normálního, u prvního těhu jsem taky byla taková bojovnice, že jako proč, ale kdyby mi ho tehdy nedali, tak rodím ještě dnes, malá byla dost velká, šprajcla se ramenama, dr. a PA mi skákaly po břiše, další PA ji tahala kleštěmi a když si představím, že by ještě bylo něco ve střevech, co by prostor v porodních cestách zmenšilo, tak nevím, nevím, i tak něco vyšlo, ale je to prý úplně normální.

a 10 minut jsem to v sobě taky neudržela....
12. únor 2010 v 16:27  •  3 děti  • Odpověz
Já mám taky Avirilku,mě to hrozně voní :slight_smile: a používala jsem jí i u Fildy a já jsem se pomocí tohohle olejíčku zbavila i těch stroupků...Řádně jsem je promastila a za nějakou dobu jemně co šlo vyčesala,nebylo to teda za jeden den,ale moc dlouho nám to netrvalo.Koupali jsme taky jen ve vodě ale mazala olejíčkem každej den a žadný problémy neměli,ale u nás neni nikdo s citlivou kůží.Že narušuje ten ochrannej film i olej,to jsem teda nevěděla,ale já myslim,že na začátku se stejně ty děti postupně celý sloupnou,ne?že se zbavujou tý kůžičky ještě z plodový vody,mám dojem že nám to tehdá tak řikal pediatr.
12. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
příští týden se tady budu objevovat asi trošku míň, začínají nám prázdniny, tak mám doma prvňačku i malou, abych extra kvůli ní nemusela ráno vstávat a vodit do školky, tak musíme naplánovat návštěvy kámošek, než odrodím.
ale jestli budu zase tak zdechlá, tak asi budu muset holky nějak nenápadně naučit, jak obskakovat maminku :grinning:

jo a málem bych zapomněla!!!
poprvé za celou dobu těhu se mi dnes zdálo, že rodím. ráno říkám holkám: tak se vám v noci narodila sestřička, 3,150 kg. (chápete, já se dozvěděla pohlaví i váhu, tak jsem zvědavá, jestli jsem Sibyla :grinning: )
a holky na mě rozespalé hledí, čučí na břicho a Noemi pak: no, mamkooooo, to jsou vtipy.......

ale pořád lepší, než ten můj bláznivý sen o chemických náletech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2010 v 16:31  •  3 děti  • Odpověz
Doorko : jo jo Kroměříž je krásné město :slight_smile: no já mám termín 7.3 a za kontrolách to zatím vypadá že se nic nechystá tak snad vydržíme až do termínu :slight_smile: ale přenášet bych teda nemusela :frowning2:

když se tady bavíte o té kosmetice tak já mám zatím jen bepanten , dětský šampon s olejem a mýdlo zatím jsem nic jiného nekupovala uvidím co se mi potom osvědčí :slight_smile:

Na žáhu taky dost trpím, přes den se to dá , ale před spaním vždy cucám Rennie :frowning2:
12. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
jo, zuzzie, je to tak, vždyť byly 9 měsíců ve vodě, tak se teď ta pokožka musí adaptovat na suchozemský život....
12. únor 2010 v 16:33  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.