• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak porodit by nekdo mohl :grinning:

Ja chci vydrzet alespon do ctvrtka, pac pak muzu rodit tady u nas.....
16. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
My jsme ještě neviděli novej výběh lachtanů a když se jde jen ta spodní část tak to neni tak hrozný... :wink: to mi řikaj taky,že to necháme na jaro s kočárkem,jenže já mám hroznej problém s kojením na veřejnosti :sweat_smile: jsem strašná stydlivka...
16. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
Ani a není to brzo, vždyť jsi teprve 35tt
16. únor 2010 v 11:43  •  4 děti  • Odpověz
Tak jsem zpátky z knihovny, ani jsem nevěděla co si tam vypůjčit, jsou nějaký vybraný.
Holky mám dotaz ohledně mateřský. Jak já zjistím svoji výši mateřské? Asi až z výpisu účtu, co mi přijde poštou, co? Nebo posílají ze socky nějaký papír, kde je vypsaná výše a do kolikátého dne v měsíci mi to bude chodit a tak...
16. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
Zuzko, ale vahove odpovidame o dva tydny dele, tzn. na 37 tt.
16. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz
Ani-na tom asi nezáleží, my váhově jsme od 30tt na 2,6kg a když bych jim řekla, že to chci ukončit, tak to asi neprojde a ani teˇvidíš mi to neukončí. Ale třeb máš hodnější a přístupnější lékaře. A máš napíchané kortikoidy? Aby měl zdravé plíce, když chceš tak brzičko rodit? :wink:
16. únor 2010 ve 12:30  •  4 děti  • Odpověz
Žabi-já nevím, já nemám nárok na mateřskou. :confused: Ale podle mě asi z výpisu, nebo zkusit tam zavolat. :wink:
16. únor 2010 ve 12:31  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, ja nerikam, ze chci tak brzo rodit.... Ja jen rikam, ze mi tlaci na spodek a mam spadle bricho, nikde neni napsano, ze chci rodit, jen ze v pripade porodu, chci vydrzet do ctvrtka, abych mohla rodit tady :grinning: Radsi bych vydrzela jeste 2-3 tydny ideal :grinning: a jak vidis, tak kdyz se chce mrnousum ven, tak se na nejake kortikoidy neptaji.....
16. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem prala a uklízela, za chvilinku si půjdu dát oběd...Jinak jsem zkoušela před chvíli to lněné semínko, no moc mi to nechutná...Nemáte s tím některá zkušenosti, jestli se to musí spařit vodou nebo se to může jíst tak, jak to je? Já to jen přidala do jogurtu, ale nic jsem s tím jinak nedělala.. :slight_smile:
16. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Aha, já myslela Ani, že prostě čtvrtek a basta, tak mě to zarazilo. Mám delší vedení. :grinning:
16. únor 2010 ve 12:44  •  4 děti  • Odpověz
Já bych se nabídla, ale.. :frowning2: ta maličká si ještě počká..
16. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
Tipuji na další uchazečku Zuzku a Maju :grinning:
16. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Zuzi, ja furt rikam, ze cekam na lepsi pocasi :grinning:
16. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz
autor
su tady, vsechno furt stejny, zavrena, na porod to nevypada, kontrola za tyden :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja tu uklizim jak debil abych to urychlila :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
Dobrý den,kuřátka. Jdu vás dočíst.
16. únor 2010 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz
Žabko, výši zjistíš z výpisu z účtu - píšou tam denní vyměřovací základ (což je vlastně plat) a částka, kolik ti vychází mateřská na den.
Já jak ležela ten víkend v nemocnici, taky nás už "odstřelovali" tím teploměrem do čela :slight_smile: První den došla hodná sestra, té stačilo světlo z chodby a nerozsvěcovala, druhý den došla druhá a ta rozsvítila naplno!
Jinak s tou inkontinencí je to dobrý, já už bych bez intimky nemohla žít :grinning: Taky mi přijde, že už mám břicho níž, ale každý mi tvrdí, že furt vysoko, tož teda nevím.
Krásně tu svítí sluníčko a mě se jako obvykle nic nechce dělat :sweat_smile: Kde je ten zahnízďovací reflex????
16. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
autor
no a vstavam tak brzo abych byla v porodce pred 7 a stihla to otocit nez musi mm do prace :sweat_smile: takze pekne o pul 4 budicek a v 11 su zpatky v ostrave :pensive:
16. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz
Michell, tady taky tak krasne sviti, sla bych na prochazku, jenze uz jdu jak kachna, tak se pujdu natahnout a koukat na nej z okna :grinning:

Maja, kdyz se mu nechce, tak proste nepujde.... :grinning: Pisu to tu neustale a kdyz bude chtit, tak se nebude na nic ptat :grinning:
16. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz
Tohle pise sluni na facebooku:

"vcera jsme meli nadhernych 2030 gramu a vypijeme 4 lahvicky mlicka ze sedmi :slight_smile:"

No neni to nadhera???? Snad mi odpusti jeji citaci tady :slight_smile:
16. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
ani, ven nemusi, ale at se to sakra trochu hne :sweat_smile: tolik namahy a prd z toho... :rolling_eyes: su z toho nejaka lehce presla :pensive:
16. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
Tak já mám vytřený celý barák. Stihla jsem zaběhnout nakoupit a ještě se stavit ke známé pro porodnický vložky. :sweat_smile:

Jak, tak mě úplně zamrazilo, když jsem četla to s těma andělama. Já věřící teda jsem, tak tohle na lehkou váhu neberu. A koukám, že tebe to dost zasáhlo, i když věřící nejsi. :wink:

Flapi, ty už jsi 39. tt? To už bys fakt mohla rodit. :confused:

Aronku, tak u mne nehrozí, že bych přes prsa neviděla. :grinning: :grinning: :grinning:

Hajduš, já mám už asi rok doma čelový teploměr. Je fakt super. Stál teda asi 700, ale jsem ráda, že ho máme. Není třeba tak přesný jako klasický teploměr, ale +- desetinka stupně stačí pro orientaci. Malá se loni strašně bránila měření v zadečku, tak jsem už ze zoufalství sáhla do kapsy a čelový teploměr pořídila. A teď ho používáme celá rodina. Malá to bere jako zábavu, že jí to přiložíme na čelíčko a udělá to píp. Je to změřený fakt během vteřinky.
16. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
Jakel,taky mi přešel mráz po zádech,když jsem četla ty andělíčky.
Maji,ty se pěkně najezdíš,co?
aronku,na kurzu se zeptej na všechno,co tě zajímá. I když u nás se neptal nikdo na nic. Až na kurzu kojení jsem měla asi 10 otázek. :wink:
Byla jsem na kontrole. Vše ok,akorát to svědění!!! Testy byly trochu zvýšené,mám si dát trošku dietku a dal mi Zyrtec. Strepťáka nemám,další kontrola za týden.
Jdu na chvíli zalehnout,bo jsem šla pěšky a jsem lehce KO.
16. únor 2010 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz
autor
dori, kdyz nebudu jezdit az do dubna tak mi to neva :grinning:
16. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
Michelle díky. Tak jsem zvědavá na výpis :slight_smile:
Holky na záchodě jsem teď taky pořád, děs.
Čelový teploměr máme taky, dobrá věcička.
16. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
Aronku, zeptej se tam prosím na to oblečení pro mimísky a látkový pleny. A jestli musíme mít s sebou líh na pupík a olejíček. Nebo jestli to tam mají erární.

Zabko, myslím, že ze sociálky žádný potvrzení o výši neposílají. Uvidíš, co dostaneš na účet.

Michelle, já už pár měsíců bez intimky ani ránu. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maji, tak takhle časný budíček by mě asi zabil. :confused:

Doorko, já byla v porodce na prohlídce a zapomněla jsem se na pár věcí zeptat, tak jsem prosila Aronka, aby se tam zeptala, až půjde na předporodní kurz. To jen pro vysvětlení, proč mi to Aronek psala. :wink:

Já asi půjdu žehlit, utřít prach a vydrhnout umyvadla. A pak ještě možná upeču bábovku a až do večer už nehnu prstem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
autor
zjistila jsem, ze su utahana a protivna, jdu se asi chvilu natahnout, odpoledne prijde kamaradka, tak at me najde v trochu lepsi nalade :grinning:
16. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
Vero já jsem v porodnici s pupíkem nic nedělala. Ty jsi ho tím lihem čistila už tam??? Asi je to všude jinak. Nám ho odkroutila sestra až ten den co pouštěli z nemocnice. Byl to teda dost hustý pohled. Tentokrát si to raději nechám ujít. :frowning2:
16. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Maji já vstávat tak brzo, tak už spím dvě hodiny. :slight_smile:
16. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahojky kuřátka :slight_smile: ,
tak včera kontrola OK, UTZ mi nedělal jen mě prohlídl, když jsem mu řekla, že mě pobolívá břicho jako při MS a že mi to prostřeluje do třísel, kyčlí a bederní páteře. Taky jsem mu řekla, že pak chodím jak kachna, protože mě to bolí dost nepříjemně a že se mi i dost špatně vstává jak z postele, tak ze sedu. Tak mě prohmát, řekl že vše v pořádku, malá nahoře, neotvírám se a že to asi je od toho jak se mi ta pánev roztahuje. Tak nevím :unamused: . Nemůžu právě ani delší dobu sedět u PC, protože pak trpím a chodím s nohama od sebe jako když ho tam mám ( pardon :wink: ). A jít někam na nákupy je pro mě taky šílený :frowning2: . Já jsem tedy už před těhu měla problémy s povolenejma svalama pánevního dna, tak si myslím, že to bude souviset jedno s druhým. No to je tak, když někdo prdí na cvičení :sweat_smile: :unamused: .

Ani vás nedočítám, protože jste toho zase napsaly móóóóócinky móóóc :wink: .

Je něco nového? Nemáme nějaké nové miminko :slight_smile: ?
16. únor 2010 ve 13:38  •  3 děti  • Odpověz
My už taky teploměr objednali, kolem 800 kč, měří za vteřinku na čele nebo v oušku. určo ho využijeme taky všichni. a já na nějaké desetince nebazíruju, stačí mi vědět, že má dítě do 38 st - tak jen obklady, nad 38 dávám léky na snížení teploty a obklady.....

já sice řídit můžu, manža mi auto nevzal, ale přiznám se, že jsem raději, když jedu autobusem. mám pocit, že jsem zbytečně vystresovaná a špatně se soustředím. navíc mám šílený strach, že do mě nějaký blbeček vletí, on si odnese pár modřin a mě volant zabije mimčo a možná i mě...... já vím, že to jsou katastrofické scénaře, ale volant je v tomhle období největší riziko pro bříško....
nehledě na fakt, že mě mimís vsedě dost často kope a protahuje se a někdy to jsou takové šlupky, až se leknu, takže co kdybych náhodou zazmatkovala i na silnici.... :unamused:

já tedy čekám ještě nemocenskou a nějak na mě opět kašlou, jsou to gizdi, beztak si myslí, že když mi ji zkrátili kvůli kontrole, tak mi ji můžou i pozdržet. na podzim jsem ji dostala skoro na konci dalšího měsíce, hlavně, že mě naše personální uháněla s převodním lístkem, že ho musí nejpozději do 8. v měsíci odevzdat na sociálce.....
16. únor 2010 ve 13:38  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.