• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
ahoj holky, tak jsem dnes byla v poradně a dostala jsem už Žádost o peněžitou pomoc v mateřství a vyděsila se, že už dnes jsem nemusela do práce, ale zatím to zkusím vydržet do 28., kdyť už je to za chvíli
15. led 2010 ve 14:21  • Odpověz
autor
zuzu, jj, me uz ceka poradna na gynde posledni ve ctvrtek a pak mi zacne ranni vstavani :sweat_smile:
michelle, taky mam ty plinkovy ubrousky a k tomu Medvidka, ty budes michat nejakou domaci smes?
hajdus, vyvarovat se nemusi :slight_smile:
15. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
http://www.latkovepleny.cz/node/60 tady je recept na tu směs na ubrousky. No každopádně to zkusím, to už taková časová zátěž není, tohle připravit :slight_smile:
15. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
Já teda budu ubrousky asi kupovat. Přiznám se, že se mi s tím nebude chtít vařit. Jinak se budeme snažit látkovat, tak zase ušetřím jinde. Pokusím se vyrobit ten sliz, jenom se bojím aby to vůbec pralo. Nemám s tím zkušenost. Maji ty jsi psala ještě nějaké bělidlo, to nemůžu nalít přímo do toho slizu, když ho dělám????
15. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
autor
michelle, tak jak mi dojde ten medvidek, tak zkusim vyrobit vlastni :grinning:
jake, ja belidlo nepouzivam, byl to recept zkopirovanej z jine diskuze, tak mozna zrovna dotycna pouzivala... a na predeprani plinek mam zlucovy mydlo :slight_smile:
15. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
broucku, tak já mám nástup na mateřskou 4.2. a už se mně ptali jestli fakt musím a nebyla bych tu do 16.2. :angry: Oni by mně tu fakt nechali porodit :confounded: Ale takhle du poslední možný termín, takže smůla :grinning:
15. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Maji, aha. :slight_smile:
Jestli to nebude prát, tak to budu používat alespoň jako roztok při namáčení plen. Ale když s tím máš zkušenost, tak to snad bude fungovat. :slight_smile:
15. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
aronek poslední termín to není, můžeš nastoupit později, ale přijdeš o část peněz. Záleží, kolik peněz budeš mít na mateřské a kolik na běžné výplatě, co by ti vyšlo líp
15. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
autor
jake, no me prijde, ze to pere srovnatelne s Lovelou, sem tam ti flek zustane, ale kdyz to pak jednou za cas prozenes v Arielu nebo necem podobnym, tak myslim, ze v pohode :slight_smile:
prej se s tim dobre myje aj podlaha jen tak mimochodem :grinning:
15. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
broucku, já ve státní správě a s takovou skupinou ohrožení musím nastoupit, nebo jít na jiné místo a to by mi strhli bezpečnostní příplatky, takže mateřská vyjde líp :wink:
15. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
michelle jééé tak ten recept mám teda stejný, akorát v takové jinak sestavené brožuře. Já to asi vykoumám tak, že to rovnou dám do toho rozprašovače a budu to na ty ubrousky rozprašovat, bo bych určitě to zalila moc a zbytek budu uchovávat v ledničce. Jakel určitě to nezabere víc času, jak uvařit čaj :wink: po použití je asi budu normálně házet do kýble s plínama teda. Hajduš jo přebaluju králíka, jsem blázen a nestydím se za to :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
rintin: promin ja jsem asi natvrdla nemyslim to nejak spatne, ale nejak nechapu k cemu toho kralika prebalujes :confused: to jako cvicis na mimco?
15. led 2010 v 15:06  • Odpověz
rintin, jen prebaluj kralicka!! Ja to tuhle cvicila na psovi :slight_smile: Pac chci malemu pres jednorazovku davat jeste jednu kvuli kyclim....
15. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Ani a to se pejsek nechal???
15. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Já jsem hlídala malého chlapečka je to asi 10 dnů a zjistila jsem, že jsem to nezapomněla :slight_smile:
15. led 2010 v 15:12  • Odpověz
jakelin, on ten nas je takovej moula :slight_smile:. A ma vyrazeny plenky, tak s tema :grinning: Byla to svanda. Vcera si manzel koupil pistolku z peny a hazel mu ty "naboje" az z toho pes spal celou noc :grinning:
15. led 2010 v 15:14  • Odpověz
:grinning: hajduš, ani jsem nemyslela, že to myslíš zle, je mi jasné, že každá jsme jiné povahy a věci co napadnou druhého, nad tím první kroutí hlavou a naopak :wink: navíc, to že jsem blázen, je o mě opravdu známo, jsem defakto infantilní děcko i ve svých 30ti, ale to jsem prostě já :grinning: šlo o to, že jsem nacvičovala novorozenecký sklad z látkové pleny a vzhledem k tomu, že nemám obrazovou představivost, tak jsem s tím jistou chvíli bojovala, když byl pak výsledek hotov, tak jsem to samou radostí hold musela na někom vyzkoušet a bohužel kocour Mour nechtěl spolupracovat :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2010 v 15:16  • Odpověz
Jakelin, tohle se nezapomina :slight_smile: Me taky vsichni rikaji, jak to s tema detma delam, ze je tak rychle prebalim a bez problemu oblecu a ty vetsi, ze chteji stale za tetou........
15. led 2010 v 15:16  • Odpověz
Ani :slight_smile: :slight_smile: Tak to máme podobně, mě na všech návštěvách sedí na klíně dětičky a přes ně doráží psi a pak si mi lehnou na nohy a usnou (myslím ty pejsky) :wink:
15. led 2010 v 15:20  • Odpověz
michelle1: ty ubrousky se dají koupit nebo je budeš vyrábět (třeba z plen)?
15. led 2010 v 15:25  • Odpověz
Za to já :slight_smile: . Nemám praxi, tak než mimi přebalím a obléknu, tak se mi tutově podruhý po.... :grinning:
15. led 2010 v 15:26  • Odpověz
Ahoj holky, tak sem zase po dlouhý době nahlídla, co se tu řeší:slight_smile:

Ohledně ubrousků, když chodíte do DM, tak jsou supr ubrousky babylove sensitive, ty bílý... bývají v multipacku po čtyřech, ve slevových knížkách na ně jsou kuponky a podle testu, co jsem četla než se narodila emča, tak sou ze všech ubrousků na našem trhu nejmín chemický.

My je používáme, když nejsme doma... v porodnici mi totiž poradili supr vychytávku. V lékárně nebo ve zdravotnických potřebách se dá koupit netkaná textilie perlan, já kupuju takový balení po myslím 500 kouscích, jsou to takový čtverce cca 50 na 50 cm... ty si rozstříhám na šest dílů, takže mám z toho balení hromadu ubrousků, který namáčím do čistý vody a tím emču otírám... je to fakt nejlepší, žádná chemie... případně se dá do vody kápnout trošku olejíčku... používám to i místo žínky, po použití to vyhazuju, je to 100 odbouratelný a fakt si to nemůžu vynachválit... dá se to i prát a používat znova, ale to nedělám.

Jinak doma látkujeme a spokojenost. Na noc a když nejsme doma používám papírovky Alana. Jestli jste se po ekoplenkách dívali, moltex jsou hrozně drahý. Ale v DM prodávají právě ekoplenky alana, nejsou ničím napuštěný a supr nám vyhovoujou... když se použije slevovej kuponek nebo sleva na nákup v DM, vyjdou za hodně dobrou cenu. Mají tři velikosti... ta nejmenší emče seděla až od pěti kil, takže pro úplný miminko asi nejsou, ale můžu jenom doporučit.
15. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Pardon za román:slight_smile:... ale třeba to některé z vás k něčemu bude:slight_smile:
15. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Aronku, to už máš nejzazší termín 4. února, ne? Později už bys nastupovat ani nemohla. Počítám to dle sebe. Já asi nastoupím 2. února, protože termín dle MS mám 16. března (dva dny před tebou). :wink: Kdybys nastoupila až dýl, tak by byl tuším problém se sociálkou.

Ani, to budeš malýmu dávat plínu navíc kvůli kyčlím, i když je bude mít v pořádku? Není to zbytečný? :confused: Kačenka teda naštěstí problém s kyčličkama neměla, takže jsme dávali jen jednorázovky a žádný látkovky navíc.

Rintin, nemáš třeba nějakýho plyšáka? To by možná ze začátku bylo na zkoušení jednodušší než na živým zvířeti, ne? :wink:
15. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Zabko, neboj, do přebalování zapluješ rychle. Ze začátku se furt jen kojí a přebaluje, takže praxi získáš opravdu rychle. :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2010 v 15:34  • Odpověz
Kalaoko, já ty bílý ubrousky z DM taky občas kupuju. I když víc beru ty zelený. Kdyby bylo mimčo citlivější, tak bych ale určo šla spíš po těch bílých. :slight_smile:
Alany jsem koupila zatím jen jednou a byla jsem s nima spokojená. A včera jsem pro malou na noc vzala další balík. Takže asi i pro mimčo po nich občas sáhnu. Dík za info ohledně těch velikostí. :wink:
15. led 2010 v 15:37  • Odpověz
Vero to určitě, nic jinýho mi nezbude. :slight_smile: Ale vzpomněla jsem si na to, když jsem hlídala malou neteřinku, tak jsem jí dala plínku na noc obráceně :grinning: .
15. led 2010 v 15:37  • Odpověz
Zabko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Chybama se člověk učí. Teď už víš, kde je předek a kde zadek a už se určitě nespleteš. :wink:
15. led 2010 v 15:38  • Odpověz
kalaoka díky, to zní zajímavě ten perlan, zkusím popátrat :wink:
15. led 2010 v 15:38  • Odpověz
A dneska mi přišly dva balíky. V jednom je matrace pro mimíska a ve druhým by měla být španělská deka. Ještě jsem je neměla čas rozdělat, tak snad budu spokojená. :sweat_smile:
15. led 2010 v 15:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.