• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Jo a když už jsme u těch dětí, tak moje teta kdysi dávno (už je to nějakých 40 let) otěhotněla, i když už měla doma syna i dceru. babička prý tehdy vyšilovala, že se zbláznili, že doba je zlá a kdesi cosi. Pak se s tím nějak smířila, co už jí taky zbývalo. Ale teta se strejdou se dohodli, že dítě dají jakoby na výchovu k jejímu bratrovi, který s manželkou nemohli mít děti. takže rodinka spokojená.

No a teta začala rodit, bolest jak prase a uff, chlapeček byl venku. Tak si oddechla, že to má za sebou, dr. prohlídl mimčo, pogratuloval a že počkáme na placentu. Teta znovu šílené bolesti, dr. ji uklidňoval, ať nehysterčí, že placenta už je v poho a najednou kuk, další kluk. Teta jim na sále málem zkolabovala zděšením :grinning:
Strejda z toho měl prdel, vzal syna a jel s ním za babičkou pochlubit se.
Babi: Tak co, máš brášku nebo sestřičku? A bratránek: Já mám bráchy dva. babička zdupala strejdu, že jak oslavoval, tak dal beztak lopnout i tomu nebohému děcku, načež to strejda vysvětlil a zkolabovala babča....

K bráchovi pak na výchovu nedali nikoho, dva by bylo na ně prý moc a dělit kluky nechtěli....

Jojo, i to se stává :wink:
17. únor 2010 v 18:38  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, to bylo nadělení. Moc hezký příběh. Já jsem chodila kdysi šít k paní a ta dostala dceru od svojí sestry. Nemohli mít děti a její sestra se na to nemohla dívat, tak jim porodila holčičku a dala jim ji. Bylo to po válce, teď by to už určitě nešlo.
17. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
Lucisa :grinning: :grinning: :grinning:

Tak ted jeden ja.....

Mamka delala mistrovou v jednom nejmenovanem podniku tady vedle ve meste a bylo znamo, ze tam jedni budou mit dvojcata, meli doma uz 2 holky. No a jak delali obrubniky na pasu, tak ty se delali po 3 ks najednou a tata tech dvojcat tam delal a vsichni si z nej delali srandu, ze bude mit 3 a ne dve, pac on vse dela po 3 ks (viz ty obrubniky). No taky. Prislo to na manzelku, vytlacila jedno - holka, vytlacila druhe - holka a hups najednou treti a holka!! Tenkrat mela mamka nejakou vzdalenou sestrenku jako PA v porodnici, kde rodila a tak ta zvedla telefon a rika: "No Andulo, vy jim nepujdete poprat!! Uz tu byly z narodniho vyboru, z okresu, ze svazu zen..... a vy nikde!!!" Mamka ji tenkrat nechtela verit, ze maji opravdu trojcata :grinning:
No tak vzala auto a jela s kytkou a bombonierou prat. Nakonec jim podnik objednal kocar pro trojcata - sam otec si ho vybral. No a kocar prisel a otec chodi kolem kocaru a nic nerika a mamka jako mystrova rika: "Copak, neco se ti na nem nelibi?" Jeste si v duchu rika, jestli neco nezblbli, jestli neobjenali jinej model nebo tak a on rika: "Ne, vsechno je v poradku, jen premyslim, kam dam ty blinkry, ponevadz se s timhle na chodnik nevejdu!" :grinning:
17. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
17. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
jakel, já to nechápala taky. bratránci mají fakt kolem 40, takže ani tehdy to asi nebylo možné jen tak dát dítě. spíš si myslím, že by to asi bylo tak, že teta se strejdou by byli pořád rodiči a zákonní zástupci, jen by prostě dítě nebydlelo u nich, ale u své tety a strejdy........ takhle by to asi bylo možné....
17. únor 2010 v 18:54  •  3 děti  • Odpověz
Ani, taky síla :grinning:

U nás na dědině porodila kámoška trojčata, letos jim bude 7 let. To taky každý, kdo projížděl vesnicí a potkal je, čučel, jestli je to možné....

No nic, odmlčím se, jdu dělat amolety, babizny si objednaly :wink:
17. únor 2010 v 18:56  •  3 děti  • Odpověz
Lucis a měli blinkry???
17. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Luci to je stejný, nebo hodně podobný příběh, jako té mojí tety akorát ta měla tři holky a na to dvojčata kluky :wink:
17. únor 2010 v 19:02  •  4 děti  • Odpověz
Ale to už jsem tady asi psala kdysi, že?
17. únor 2010 v 19:21  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, já nevím, možná v době, když jsem tady ještě nechodila...

Jakel, neměl!!! Ale měl jednu korbičku "na hanbu". Byly to jakoby dvě vaničky vedle sebe a jedna v čele zvlášť, ale níž. Tam vždycky šoupli to mimčo, které nejvíce křičelo :wink: Většinou chlapečka.... Jsou to totiž dvě holky a jeden kluk a holky většinou ležely vedle sebe....

Amolety hotové, holky po jídle. Dostaly jídlo, jak jsme se vrátily z obchodu, nacpaly se, Anina ani nedojedla druhou housku. Ještě si vzaly jabko a teď na mě hulákaly, kdy už budou amolety....
Tušila jsem, že už nemůžou mít moc hlad, tak jsem je dělala ani z necelého půllitru.... Aňula snědla jednu, Nelka 2,5 amolety. A ještě 3,5 zůstaly. Jednu jsem ochutnala a zbytek asi holky dorazí na sníďu. Hlavně, že mě honily od koníka :grinning:
17. únor 2010 v 19:33  •  3 děti  • Odpověz
autor
holky, nacpala jsem se ananasem k prasknuti, ten jsem jeste nezkousela :grinning: :grinning: :grinning:
vase porodni story jsou teda dost dobry, asi by me kleplo, zjistit u porodu, ze je tam dalsi mimi se kterym jsem nepocitala :grinning:
17. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
Luci, tak speciálně pro tebe: :grinning: Moje teta před 40lety měla 3holčičky 6,4,2roky a každým dnem se ji mělo narodit dítě,když to na ni přišlo, tak dojela do porodky a porodila Richarda a pan doktor řekl je tu ještě jedno a protože neměli další jméno, tak se jmenuje po tátovi Jiří. :wink:
No a taky moje babička měla 2holky 4 a 2 roky a narodili se jí taky dvojčata kluci. No a ta čtyřletá je ta moje teta a ta dvouletá moje mamča. :grinning:
17. únor 2010 ve 20:14  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, tak mít tolik dětí po 2 letech jako schůdečky, to musel být pěkný záhul.... A bez papírovek a automatky..... taky pěkný příběh.... A fakt jsem ho nečetla, tak díky, jsi hodná :wink:

Jo, já ještě takovou blbost, jak taky hajdus psala, že v Anglii se dvě jména dávají automaticky. Tak moje holky mají taky každá dvě jména a ta starší se narodila necelý 1,5 roku po tom, co to u nás povolili, takže celkem málo lidí to znalo. No a jak se malá narodila, tak se samozřejmě sousedi ptali, co to je a jak se jmenuje (taky jsme nevěděli, co čekáme), no a mamka řekla jen Nela (za Noemi se za 1) styděla a za 2) se celkově styděla za dvě jména :grinning: ), švagrovka zase říkala, že máme Noemi.

A já když jsem pak vylezla ven s kočárem tak mě sousedi zastavovali a koukali. A jedna taková dobrá duše na mě: Ty dževucho, jak se to tvoje děcko vůbec menuje, mama pravila že Nela, nevěsta že jakási Noe něco, tak jak to je?
17. únor 2010 ve 20:28  •  3 děti  • Odpověz
Luci- :grinning:
17. únor 2010 ve 20:33  •  4 děti  • Odpověz
Lucisa, njn, nejsme na to tady zvykli bohuzel.... Ja tohle chapu, to je na kazdem.... Ja se pak ve skole ptam, jak jim rikaji casteji :slight_smile:, aby nedoslo k omylu :slight_smile:
17. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
Tak já se konečně hlásím. Zubařka mi nic nenašla, tak jsem byla ráda. :sweat_smile:

Hajduš, paráda, že ty kontrakce polevily. :wink: A s tím autem, to je fakt děsný. Snad to bude v pořádku.

Kacko, se streptokokem přece taky můžeš přenášet, ne? :confused:

Jakel, mytí trubek od vysavače mě teda taky fakt nikdy nenapadlo. Jsi borka, že ses do toho pustila. :sunglasses:

Broučku, ty už odevzdáváš ve 38. tt papír se jmény v porodnici? To je docela brzy. Ale je fakt, že já jsem to tam taky nechávala při první kontrole. Jenže já jsem tam začla chodit až kolem termínu. Do té doby jsem chodívala jen k mému gynekologovi.

Lucis, to sis s tím dítětem u babičky asi fakt spletla se mnou. Akorát já jsem poprvý dala malou na delší dobu (tři noci) pryč, protože jsem už byla totálně grogy. Jinak poslední měsíc ji dávám na jednu noc v týdnu k našim. Předtím jsme ji na noc dávali k prarodičům výjimečně (celkem asi 3 x za 2,5 roku). :grinning:
17. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
S GBS se opravdu muze prenaset, ja jsem toho zivym dukazem :slight_smile:
17. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
Vero, říkali 3 týdny před porodem odevzdat v Podolí na matrice jména, taky jsem tomu nechtěla věřit.

Rin tak jsme na to stejně, jen u mě mi řekla, že plodové vody je dost. Nezdá se jí velikost bříška a tak musím na velký UTZ příští úterý. Velikost nám neměřili, takže evím, z čeho soudí
17. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
Ani, holek se učitelky taky ptají, akorát, že ony slyší na obě, vůbec Noemi, té říkáme na střídačku oběma jmény často, Aničce ve větší míře Anička, protože ona sama říká, že se jí to jméno líbí víc, asi že má tolik podob..
A když nechtějí, tak neslyší vůbec, jako každé jiné dítě...

Víš, ale kdysi se také běžně i u nás dávala dvě jména, nevím, proč se to pak změnilo....

Kolegyně z práce taky měla nějakého bacila, jen na něj přišli moc pozdě, těsně před porodem, hned ji dali tuším ATB, ale malý se narodil dřív, než to asi zabralo, tak se nakazil při porodu i on a ležel pár dní na dětské JIPce... :frowning2: Jo a ta kolegyně rodila v horečkách přes 38, byla z porodu úplně vyřízená....
17. únor 2010 ve 20:52  •  3 děti  • Odpověz
brouci, u vás se to dává tak brzy? u nás až při příjmu k porodu...... co když si to rozmyslíš, není to pak papírování navíc?
17. únor 2010 ve 20:56  •  3 děti  • Odpověz
Flapi, držím pěsti, aby to bylo dobrý.

Ani, s tou manželovou prací mě to mrzí. Snad si brzy něco najde. A gratulace k negativnímu GBS.

Rintin, já mám mimíska asi taky o 2 - 3 týdny menšího a nenervuju se tím. Průtok pupečníkem v pořádku. Jak už jsem psala, Kačenka byla taky menší, tak jsem tentokrát taky nepočítala s žádným velkým dítkem. Tentokrát to beru sportovněji. U Kačenky jsem z toho byla dost nervozní, ale teď mám v podstatě to samý co při prvním těhu, takže jsem v klidu. Dle doktora o 2 týdny menší mimčo je v pohodě. :wink: A s tou šňůrou kolem krku, to jsem taky probírala s doktorem. A říkal, že to nebývá problém. Že je to tak dobře zařízeno, že se dítě může narodit třeba s dvakrát i třikrát omotanou šňůrou a je naprosto v pořádku (že to už taky zažil). Prostě to prý není žádný pevný provaz, ale dá se v pohodě natáhnout. Tak se zbytečně nenervuj. Určitě to bude v pořádku. :wink:
17. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
Jirco, na UTZ se odhad pohybuje dokonce +-500 g (mají to na papíře s výsledkem dokonce takhle napsané). Mně u Kačenky v porodce odhadli váhu na 3,2 kg a nakonec se narodila (asi za 3 dny potom) s váhou 2,7 kg.
17. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
u nás tedy nechtějí žádné papíry ani se jmény předem :wink: vše se řeší až při přijmu :grinning:
17. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
Aronku, v JI si to vzali hned při první kontrole, co jsem tam přišla (v podstatě jeden den po termínu). Ale jak to je v HB, to teda nevím. Ale jak píšeš, tak asi fakt až při příjmu.
17. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
nevím, proč to chtějí tolik dopředu, protože si to určitě člověk může při porodu ještě rozmyslet a jméno změnit
17. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
vero, říkali, že se všechno dělá při příjmu a ještě se tě budou vyptávat na nemoci v rodině, ale prý si to můžeš připravit předtím :wink:
Broučku, vy dáváte ten papír se jmény přímo na matriku? :confused:
Aronku, tak to je normální při příjmu. To je hodinový sepisování. :unamused: Některý otázky jsem nepochopila, proč vůbec chtějí znát. :confused:
17. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
Aronku, i když je fakt, že kámoška, co rodila v HB, se s chlapem dohadovala o jménech ještě při příjmu. :grinning: :grinning: :grinning:
17. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
vero, jen mi říkali, že to můžeš mít připravený předem a jen jim to dát a ještě se tam podepisuje plno souhlasů :confounded:
17. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.