• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ahoj holky :wink:
Hlásím se z kontroly. Vše je ok,CS 0. Na ultrazvuku se vzorně prcek ukázal, pořád to vychází,žeje cca o týden starší, propočítaná váha 1720g a viděla jsem zřetelně varlátka a pinďíka, prej by se z tohohle dělala holčička už těžko :grinning: Na další kontrolu si mě pozvala až za 4 týdny, jsem myslela, že už budu chodit častěji :confused: A jelikož na ko jdu 12.2. a nástup na MD mám 8.2., tak už mi dala všechny papíry, ukončenou neschopenku k 7.2., papír pro zaměstnavatele k MD a formulář na jména :wink: Jo a je už hlavičkou dolu :wink:

Tak a můžu začít taky chystat věci, příští týden si pro ně dojedu k ségře,musím to protřídit,pač ona má 2 holky.

Dočtu Vás později, Čenda se dožaduje punguinů :grinning:
15. led 2010 v 15:40  • Odpověz
Kalaoko, dík za info o Perlanu, určitě koupím. Budu dávat asi na látkovku a po nehodě vyhodím. Dá se to použít jako separační plena, ne??
15. led 2010 v 15:42  • Odpověz
Vero snad už ne, ale to bys koukala, jakej já jsem občas umělec :grinning: .
Holky co za pantofle do porodky? Jedny nebo dvoje? (jedny na nošení, druhé do sprchy).
15. led 2010 v 15:43  • Odpověz
Vero tak nafoť ať vidíme co ti přišlo.
Niki, gratulace ke kontrole, já jsem taky viděla pindíka jak namalovaného. Ale my to víme už z plodovky, že je to kluk :slight_smile:
15. led 2010 v 15:44  • Odpověz
Ještě mě taky napadlo k seznamu do porodnice. Já jsem měla sebou malý polštářek pod hlavu, protože jsem tak zvyklá spát i doma, tak si ho zabalím sebou. Když se kojí vleže ideální na podložení hlavy a nebolí za krkem.
15. led 2010 v 15:46  • Odpověz
jakel ta jsem ten perlan našla na lékárna cz a jestli to chápu dobře, tak by se dal použít jako separačka :dizzy_face: ale nevím jistě :dizzy_face:
15. led 2010 v 15:49  • Odpověz
Zabko, já jsem měla jenom jedny a stačilo, ale můžeš si do sprchy vzít nějaké gumové. Jinak jsem měla kožené pantofle s bílou podrážkou, jako se nosily na přezutí do školy, neumím víc popsat. Nahoře dva pásky se sponou. Myslím, že nejsou moc dobré nějaké chlupaté, huňaté a blbě se obouvající. Budeš ráda, že se nemusíš ohýbat.
15. led 2010 v 15:50  • Odpověz
Rintin, když to nebude fungovat, tak nastřihám na malé ubrousky. Kolik to tam stálo???
15. led 2010 v 15:51  • Odpověz
jakel, rintin: perlan mužete použít jako separačku úplně v pohodě, je to viskosa, stejně jako separační plenky, co se prodávají. nastříháte si je, jaký rozměr potřebujete.... jinak se separační plenky dají i koupit http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/separacni-pleny-viskozove - viskosový pro starší dítko, co je už na příkrmech, nebo celulozový http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/separacni-pleny-celulozove pro malý mimčo... v lékárně prodávají i separační plenky Anička, ale ty mi vůbec nevyhovovaly.... na omak mi přišly takový umělý a když jsem se prala, tak se hrozně chytaly do látkovek a svrchních kalhotek, do sucháču, ty ostatní separačky se nechytaj... já teda perlan jako separačku nepoužívám, přijde mi trošku tvrdší, když je suchej.... a spotřeba tech originálních není tak velká, pokud vám dítko kadí tak normálně, tzn. jednou dvakrát denně... to pak to balení separaček vydrží na dva až tři měsíce a konkrétně ty, co je výše uvedený odkaz, vydrží spoustu praní v pohodě.
15. led 2010 v 15:56  • Odpověz
http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=perlan&action=search

Cosi jsem tu našla. Nevím,jestli je to ono.
15. led 2010 v 15:57  •  1 dítě  • Odpověz
jakel, rintin: pro miminko jsou fakt nejlepší ty celulozový plenky, dají se taky prát, nevydrží sice tolik, jako ty viskosový, ale zase mimčo kadí pořád, tak se víc točí:slight_smile:... jak jsou z celulosy, tak líp sajou ty vajíčka:slight_smile:. Perlan se dá po použití taky vyprat... je pak trošku krabatej a není tak hezkej jako novej, ale na utírání zadečku stačí... stačí ho vyprat s látkovkama na 60 a zrecyklovat:slight_smile:
15. led 2010 v 16:00  • Odpověz
aronku tak to jdi radši na mateřskou. mám od doktorky předepsaný klidový režim, ale do práce můžu, jen mám jíst více magnesia a více spát, což se lehce řekne, ale mně se nechce. Jsme hlavičkou dolů a hodně dole už zaklínění a děloha už je taky celkem tvrdá, tak uvidíme
15. led 2010 v 16:02  • Odpověz
doorka: jojo, to je ono, mají to i ve většině lékáren:slight_smile:... tak v tom balení je jich asi jen 200, já si to nematuju:slight_smile:... takže se z toho dá udělat 1200 ubrousků.... nám to jedno balení vystačí tak na tři až čtyři měsíce, když ubrousky po použití vyhodíme,ale dají se i prát... jenom si dejte pozor, aby vám v lékárně neprodali roli nebo prostěradlo, to se stalo kamarádce a pak stříhali jako divý:slight_smile:
15. led 2010 v 16:03  • Odpověz
Broučku tak upusť od práce a víc odpočívej.
Jakel nebo vezmu jedny takový ty gumový barevný (crocsy nebo jak se to píše), a můžu je mít i ve sprše i normálně :wink: .
15. led 2010 v 16:06  • Odpověz
doorka: z toho tvýho odkazu je to ta utěrka, je to zavařený v igelitu a ty krajní jsou potištěný nápisama perlan-pervnin... je to fakt supr věc... já tím doma i leštím okna a zrcadla, používám to na mytí, když je něco moc špinavý a pak to vyhodím... univerzální věc do domácnosti:slight_smile:
15. led 2010 v 16:07  • Odpověz
Zabko, jasně.
Kalaoka, tak si dám pozor ať nestříhám prostěradlo :grinning: dík za tip
15. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Jenom ta cena mě dostala, zdá se mi to hodně. Asi žiju ještě ve středověku.
15. led 2010 v 16:11  • Odpověz
zabka no ono to není tolik o práci, tam teď celkem odpočívám, ale třeba dnes v noci jsem nemohla usnout, takže jsem šla k doktorce hooodně unavená, spala jsem tak 3h
15. led 2010 v 16:14  • Odpověz
jakel: ono když si spočítáš, na kolik by tě vyšli ty vlhčený ubrousky... a ty nezrecykluješ... takhle tě jeden ubrousek vyjde něco přes 30 halířů a můžeš ho použít víckrát... a hlavně je nemusíš chodit pořád kupovat...
15. led 2010 v 16:16  • Odpověz
Broučku taky blbě spím, asi se nám už tělo začíná připravovat na to noční vstávání k mimču.
15. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Kalaoko myslím, že to není takový cenový rozdíl. Vlhčené ubrousky stojí kolem 40 kč, je jich tam 80 ks. Sice to nezrecykluješ, ale nemusíš to prát. A to praní taky celkově něco stojí a taky to zabyde čas jako cesta na nákup. Ale obdivuji všechny, kdo jdete do té výroby, já jsem na to moc pohodlná :wink:
15. led 2010 v 16:23  • Odpověz
jakel, ale jestli je tam 200ks a z každého ks ustřihneš 4, tedy máš ve výsledku 1000 ks tak to není zase tak hrozný ne? :confused:
15. led 2010 v 16:23  • Odpověz
jé koukám, že tu mezitím zase přibylo spoustu příspěvků :sweat_smile:
15. led 2010 v 16:25  • Odpověz
zabka: já si nemyslí, že to je nějak supr výhodný....ale určitě to není dražší:slight_smile:... já je namáčím jenom do čistý vody a vyhazuju, takže na recyklaci jsem líná...ale i tak my to vyhovuje, nemyju emče zadek chemií, jenom čistou vodou:slight_smile:, a je to pohodlný...
15. led 2010 v 16:28  • Odpověz
asi dnes už pomalu vyrazím domů, sice bych tu ještě měla sedět, ale jsem unavená
15. led 2010 v 16:43  • Odpověz
vero, co vim, tak se ma delat zabal s plenou do konce sestinedeli alespon na noc, tak to chci dodrzovat....
15. led 2010 v 17:00  • Odpověz
zabi ja souhlasim s tvym nazorem, ze zas tak drahe nejsou a setri to hlavne i cas! to same i s praskem na prani, nez nejaky vyrabet tak je lepsi ho koupit :wink: ale nic proti domaci vyrobe :wink:

nevite odkdy se ma pit malinikovy caj?
15. led 2010 v 17:06  • Odpověz
Hajdus od 34 tt :slight_smile:
I ja budu kupovat vsechno: prasek, ubrousky, pleny...... Proste se budu venovat malemu naplno a radeji budeme krosit s kocarem venku, nez namacet a prat pleny apod. Ale proti gustu zadnej disputat (snad se to tak pise :slight_smile:).
15. led 2010 v 17:12  • Odpověz
autor
hajdus, malinik muzes klidne od 32tt...teda podle moji doktorky :slight_smile:
15. led 2010 v 17:27  • Odpověz
čauky, jsem opět tady a reaguju.
já beru do porodky takové ty gumové pantofle, chodí s tím půl republiky celé léto, já to používám i do bazénu. bude to fajn do sprchy, rychle to schne, takže i po pokoji v tom můžeš hned chodit. já mámnavíc zkušenost, že je v porodkách šílené horko, tak jsem vůbec neměla ponožky, a když jsem strčila nohy do těch gumovek, tak mě to příjemně ochladilo.

co se týče poradny, taky jdu zase až za 4 týdny, tzn. ve 34 tt, pak počítám za 14 dnů, to bude 36 tt a pak po týdnu kvůli KTG, má jej gyndař o patro výš a oni mají nějakou dohodu, takže jsem až do porodu v její péči.

na mateřskou se myslím může nastoupit 8 týdnů před termínem, ale musí 6 týdnů, aspoň jsem to tak někde četla.

tak a teď už nevím, o čem šla ještě řeč....... :confounded: musím se ještě kouknout...
15. led 2010 v 17:28  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.