• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lucis, moje kámoška zná jednu holčinu, která snad během dvou let vystřídala asi 4 kočáry. Prostě si něco koupila, nesedlo jí to, tak to prodala a koupila nový. Prostě někdo na koruny nehledí. Já teda koupila akorát nový golfky za 2000 (byl to fakt unáhlený kup), ale strašně drncaly, takže do města na dlažbu šílený. Tak jsem je asi po měsíci prodala za 1000 a koupila pořádný, který máme už skoro dva roky.

Cori, já mám taky zabalený dvoje balení jednorázových kalhotek po 5 ks a k tomu dvoje síťovaný.
18. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
Cori kalhotky beru patery a vložky neberu,u nás v porodnici je dávají. Tak mám pak nakoupené 2 balení na doma, kdyžtak dokoupím.
Objevila jsem v mrazáku jahody a třešně, tak peču bublaninku. Kdo ví, jak je to s ovocem při kojení? Jahody by se asi neměly, to je alergen,to samé citrusy, ale meruňky, broskve, hrozno atd... budeme to vůbec moct?
K obídku budu dělat zapečené těstoviny se špenátem a sýrem.
S těma kočárkama taky nechápu, jestli pak přestanou vyhovovat...nicméně je to docela drahý sport to takhle střídat. Na to bych neměla.
18. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz
Já měla pro holky ten kombinovaný oranžovo-modrý - hluboký, který se dal předělat na sporťák. Ale když bylo holkám tak 1,5 roku a víc (bylo léto), tak jsem s manžou koupili golfák, ale polohovatelný, aby tam mohl amalá ispinkat. Tohle bylo přes léto výhodné, protož ejsem se nemusela nikoho doprošovat, když jsem chtěla jet busem a tak. A na zimu jsem ještě vytáhla velký kočár, bylo tam hodně místa pro dítě i s fusakem a po zimě zase golfky. Takže já můžu s čistým svědomím říct, že jsem oba kočáry využila na 100 %, a to pro obě holky.
A golfky si vzala jedna kámoška. Tedy ona je nejdříve chtěla jen půjčit, ale já ji řekla rovnou, že je po dvou dětech a když se v tom ještě bude vozit třetí, tak ho pak můžu rovnou vyhodit, takže ona si ho za pakatel ode mě odkoupila a byly jsme spokojené obě.

Jo a vlastně jsem zapomněla na trojkolku, kterou jsme pořídili jen extra kvůli dovolené, byla za necelé 3 tis., super se s ní jezdilo po pláži, Aňa tehdy měla 2,5, ale byla dost spavá, takže jsme s ním měsíc drandili a pak ho hned za stejnou cenu prodali, akorát jsem k tomu přidala pláštěnku, která u toho původně nebyla, takže naše ztráta necelých 200 kč.
A můžu říct, že to byl tak suprácký kočárek, že jsem jeho prodej téměř obrečela. Ale museli jsme uvažovat střízlivě, když jsem v době prodeje věděla, že chci třetí dítě, ale až tak za 2-3 roky, takže by celou záruku prostál na půdě, tak jsme ho raději hned prodali....
18. únor 2010 ve 12:45  •  3 děti  • Odpověz
18. únor 2010 ve 12:47  •  3 děti  • Odpověz
Tak kocarek nastesti nemam....

Do porodky mam 5ks sitovanych pratych kalhotek (uschnou za hodinku na topeni), 3 baliky porodnickych vlozek a jedno baleni plenek newborn po 24 ks, doma mam jeste balik, tak ho nekdo donese, az budou dochazet :slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
vy musite mit plenky do porodnice?ja vubec nevim jestli je tam brat
18. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Marti, u nas davaji jen pul baliku a kdyz je vic deti tak treba jen 5 plenek do zacatku.....

Jinak ja mam hluboky kocar, ktery jde predelat na sportak a pak mam jedny polohovaci skladaci golfky na pristi leto - maly v nich muze i spat :slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
U nás dávají myslím jen jednu jedinou plínku hned na sále po porodu a pak už jen vlastní :wink:
18. únor 2010 ve 12:58  •  3 děti  • Odpověz
autor
tak, detatko pekne spinka, jdu chvilu za vama :slight_smile:
gatky mam sebou troje, prinejhorsim budu castej prat..vlozky dva baliky.Po porodu jedny gatky a par vlozek dostanu, tak by mi to melo v pohode stacit. Plinky se u nas nedavaji, takze mam velkej balik new born.
18. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
autor
hele, co myslite...pred porodem se vetsinou zacne telo samo cistit, ze :grinning: a kdyz normalne chodim na velkou tak jednou za tri dny a ted najednou kazdy den, muzu si zacit delat nadeje? :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
za to ja jsem pekne nastvana půjcila jsem kamaradce ohradku na mimi je ste choditko vanicku obleceni neutral atd vratila mi jen tu ohradku celou znicenou takjsem byla nastvana druha kamaradka mi rekla ze mi sezene od sousedky ohradku malo pouzivanou napred ze nic nechce pak teda ze neco malo at ji koupim cigarety nebo tak a vcera mi ji donesli a rekla si 500 a rano dnes mi volala mamka ze v tescu maji za 800 prenosnou postylku ze ji koupi at tu ohradku vratim jenze ja tu ohradku vcera rozbalila a postavila abych se na ni koukla a moje nevlastni dcera sla a zacala kroutit tema drzackama tam a hned ho ulomila takze ja ji tu ohradku ted vratit ani nemuzu :angry:
18. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
majo to nevim ja od zacatku chodim pravidelne kazdy den mela jsem průjmy od zacatku ted ke kenci chodim na velkou i trikrat denne a porad nic
18. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
autor
marti, tak to nastve teda pekne :rolling_eyes: asi bych to kamaradce pekne vytmavila (te co nepovracela ty veci) :sweat_smile:
18. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
U nás taky plínku dají jen asi po porodu a pak už jen vlastní. Mám připravený balík Pampers Premium Care 1 (tuším kolem 80 ks). V případě potřeby manžel doveze z domu. A pro sebe mám v tašce asi 45 ks vložek (25 těch hodně dlouhých a 20 kratších). To by mělo bohatě stačit.

Marti, většinou v porodnicích plínky pro mimíska nedávají. Musíš si brát svoje. Ale zeptej se přímo ve svojí porodce. I když si myslím, že to bude stejný jak jinde. :wink:

My jsme koupili hluboký kočár, který se dá předělat na sporťák. Ale je tam pak blbý těžiště, takže jsme ho používali jen jako hluboký kočár a od roku jezdíme v golfkách, který se dají polohovat až do lehu.
18. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
kdyby ji bylo pet clovek to pochopi ale ve trinacti letech to nastve :angry:
18. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
Maji, já teď chodím minimálně dvakrát denně a mám to trochu do průjmu. Ale přičítám to železu, který beru v tabletkách.

Marti, to je síla. To bych byla taky naštvaná.
18. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
My si jdem s malou číst pohádky, tak zatím pa.
18. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
tak jsem dorazila z porodního kurzu. Bylo to celkem fajn, viděli jsme i sály. Zítra mám pokačování.
Jinak nám říkali, že jednoázové kalhotky i vložky v poodnici dostaneme erární, takže jich mám nakoupeno do zásoby na doma.
Plínky si máme donést tak 6-10 ks/den.
18. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
Marti, to je smůla. Já jsem na věci opatrná a když jsem měla něco půjčené, tak jsem to vracela ve stejném stavu jak jsem si to půjčila a ještě jsem vždycky něco přidala za půjčení. Tak nevím, jestli je někdo tak pitomý, nebo já tomu nerozumím. Teď abys kupovala ještě oblečení a kde na to pořád brát, že jo. Je vás doma taky hodně.

Maji, někdy se to říká, že se tělo před porodem připravuje a čistí aby mimčo líp prošlo. Tak třeba už se to chystá.
18. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
jo jo jakelin a to mi jeste rekla ze co muzu cekat kdyz v ni bylo dite ja v ni mela taky dite a znicenou jsem ji nemela :rolling_eyes: ale choditko mi pry pak vrati jeste ho půjcila dal ale to pry znicene nebude :grinning: :grinning: ja uz nakoupila na maleho protoze jsem mela jen veci na holku a na kluka jsem půjcila hloupa a to uz o tom nemluvi takze to asi zpet nedostanu :angry:
18. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
Marti, no to je taky vrchol, když má něco půjčené od tebe, jak to může dál půjčovat??? Ona musí mít IQ tykve.
18. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
vis co se rika co nechces to puc tak uz jsem vylecena uz nikomu nic nepůjcuju kaslu na to kdyby mel clovek prvni mimi tak je to jine ale takhle kdyz mame treti a do toho tu mame manzelovu dceru uz druhy mesic tak clovek vi kam ty penize davat co si budeme rikat ze?
18. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
maja ja myslim ze to mas hlavne po tom ananasu :wink:

marti nejlepsi si od nikoho nic nepujcovat a take nikomu nic nepujcovat, ja to takhle resim cely zivot a nemam problemy s tim ze nikdo neco rozbije, kamaradka mi sem nedavno dotahla 2 tasky plne obleceni na dite a rikala ze si je mam pujcit, rikala jsem ji ze to nechci, ale presto to tu nechala, tak jsem to strcila na pudu a az bude vhodny cas tak ji to pekne vratim nepouzite :slight_smile: Te tvoji kamaradce bych narovinu rekla at si to necha a at ti koupi nove veci prece si to nenechas libit!
18. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
autor
hajdus, ticho :grinning: ja si delam nadeje :grinning: :grinning: :grinning: hmmm.jeste mi trocha zbyla, jdu si pro neho :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
ja jsem v tomhle hrozne hloupa a hodna a hodne lidi okolo me na to dost hraje taky uz jsem ponaucena ted ji to bylo asi trapne tak mi donesla par novych veci na tu moji nejstarsi a na malou boty od ecca ale ja uz nic půjcovat nebudu ani za zlaty prase :wink:
18. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Maji, nikdo ti nedopřeje ani trochu naděje, že!!!
18. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
Holky dlouho tu nebyla Katy z Opavy. Snad by dala vědět, kdyby něco. Nechci jí psát a vyptávat se.
18. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
autor
jake, to jsou dneska lidi, co? :grinning: ubohe tehotne svitne jiskricka nadeje a hned se najde nekdo, kdo vyrukuje s ananasem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
majo tak to je fakt to byl ten ananas tak to budes dnes chodit cely den :grinning: zadny porod ale ananas :grinning: ale ono se rika ze kdyz se ti takhle vyprazdnej streva ze deloha se podrazdi a zacne se rodit proto se jedi projimave veci nebo se pije ten ricinak
18. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
autor
no co, lepsi nez zacpa :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.