• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
jo, už vím, ohledně těch kyčlí. taky jsem u první dcery chtěla dávat preventivně navíc látkovku, ale dětská mi řekla, že je to zbytečné, mimčo je poprvé sledováno na kyčle ještě v porodce, pak hned za 3 týdny, a pak taky tuším za 3 nebo 6, už si přesně nevzpomínám. a pokud by byl nějaký náznak potíží u prvních UZV, tak by na to lékař upozornil a doporučil široké balení. ale pokud tam nic není, je to zbytečné...
ale záleží na každé z vás....
15. led 2010 v 17:32  •  3 děti  • Odpověz
Holky tak prej to video by šlo poslat, ale má to 670mega a šlo by to tak dva dny, tak nevím, nevíte, jak to jinak poslat někdo?
15. led 2010 v 17:32  •  4 děti  • Odpověz
tak my torent máme, ale já s tím neumím, to je spíš manžova doména, ale myslím, že na youtube nebo na jiných serverech se dá přes vyhledávač najít spousta věcí.
15. led 2010 v 17:33  •  3 děti  • Odpověz
Flapi, já ty bavlněné plenkové ubrousky koupila na MMB, výrobce Kikko. Je to rozměr 30x30 cm, je jich 15 ks a stály 82 Kč.
15. led 2010 v 17:45  • Odpověz
to uz se muze pit tak brzy? ja myslela az tak 2 tydny pred porodem

ani: presne tak venovat se naplno

ja uz konecne padim z prace domu, holky mejte se krasne, krasny vikend (my mame navstevu takze se tu asi neobjevim) paaaaaaa
15. led 2010 v 17:59  • Odpověz
autor
hajdus, jj, muze, nic ti to neudela :slight_smile:
15. led 2010 v 18:03  • Odpověz
No ja muzu nasdilet to svoje nekam na web, pokud by mel nekdo zajem :slight_smile:
15. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Ani, já budu mít látkových plen jenom pár a máchat je budou kluci :slight_smile:
Ty separačky ještě zvážím, zdá se mi to fakt dost. Prášek zkusím vyrobit a uvidím jak se osvědčí. Udělám ho ještě v těhu, potom na to taky nebudu mít čas. Mám už doma tři balíky jednorázovek, tak uvidím jakou budeme mít spotřebu.
15. led 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahojík děvčata, ty jo člověk tu den a půl není a dočítat mám asi 10 stran, to mám co dělat. No já byla dnes na focení, je to docela mazec, modelkám nezávidím, tak za 14 dní budou fotečky, tak už se těším a jdu dočítati :unamused:
15. led 2010 v 19:37  • Odpověz
tak já byla teď na otočku na nákup v kaufu a vedle máme dm, vběhla jsem tam vytisknout si ten bonus na knížku, obhlídla věcičky, co budu potřebovat, doma si musím napsat seznam a nachystat si k tomu kuponky, pak si udělat "kuchařku", jak co nejefektivněji uplatnit slevy. Prodavačka mi řekla, že i když koupím zboží se slevou, tak díky této akci můžu uplatnit ještě další slevu 10% na cellý nákup a na jeden výrobek 25%.
Tak jsem si spočítala, že koupím to dvojbalení pampersek, které jsou v úložném boxu na hračky. Stojí to 619,- Kč - 25%, tj. nějakých 155, takže to udělá 464 Kč. Jeden balík midi má 70 ks plínek, tj. celkem 140 ks, takže jedna plína vyjde na nějakých 3,3 kč, což je super. A to se ještě zkusím zeptat, jestli na to půjde i ta celková 10% sleva na celý nákup. Ale i kdyby ne, tak je to slušná cena.
Naběhnu tam v neděli, to by měl být manža doma, tak budu mít čas si to v klidu projít, vybrat a nakombinovat to nejvýhodnější.
Jsem to ale Prajz, co? :grinning:
15. led 2010 v 19:56  •  3 děti  • Odpověz
Luci,máš to dobře vymyšlené :slight_smile:
Já hlásím,že máme novou postýlku i s matračkou. Už je složená a na svém místě. Ale povlíkat a čančat ji budu až později,ať se na to nepráší. :wink:
A taky manža konečně koupil pračku se suškou,tak zkoušíme prát čisté ručníky :slight_smile:
Přeji vám hezký večer.
15. led 2010 ve 20:18  •  1 dítě  • Odpověz
Lucis, já jsem tady taková. :slight_smile:
A to ani z prajzké nepocházím.
Dorko, tak pak dej vědět jak praní dopadlo.
15. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
jakel, doorka: myslím, že takhle uvažuje spousta lidí, jen nevím, proč se to stydí přiznat, nic na tom není, jinak by takové programy neexistovaly, kdyby o to lidi neměli zájem.
všimla jsem si, hlavně v amerických filmech, že tam často v obchodě vytahují různé poukázky a kupony a platí jen s nimi, takže je to celkem běžná věc. I tak na nás obchodníci ještě vydělají.
a navíc ty dětské serepetičky stojí takovou spoustu peněz a člověk to nemůže ošulit tak jako u dospělého, takže každá taková pomoc je vítána.
15. led 2010 ve 20:35  •  3 děti  • Odpověz
a ty prodavačky tam jsou strašně ochotné, hned s tím terminálem poradily a řekly fígle na ty slevy, tak co.....
15. led 2010 ve 20:36  •  3 děti  • Odpověz
Ani, tak to slyším prvně, že by se měl dělat zábal kvůli kyčlím, i když s nima není problém. Nikdo v porodnici, ani při kontrole na ortopedii o tom nemluvil. A co vím, tak zábaly dělaly vždycky jen maminy miminkům, který měly s kyčličkama problém. Jinak ne. Teď koukám, že to takhle píše i Lucisa. :wink:
15. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
holky nějak se nechytám jak je to s tou dmkou???? Co pro to musím udělat, abych taky mohla čerpat slevy???

K tomu širokému balení....když se narodil Čenda, tak v porodnici nic neříkali, ale některé holky z říjnovek přišly z porodnice s tím, že mají dělat široké balení preventivně, tak babo raď. My jsme pak chvilku dávali široké balení, protože jsme měli hraniční úhel stříšky jedné kyčličky a to jsem dělala tak, že jsem přes jednorázovku dala dvě široce složené bavlněné a zapla do bodíčka :wink:
15. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Vero, mam kamaradky, ktere meli v porodce kycle v poradku a na dalsi kontrole uz to bylo horsi a dalsi dostali decku.... Radeji tomu chci predejit....
15. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
Já jsem dnes koupila v Rosmannovi Pampersky vel2,80ks za 289Kč(3,61Kč za kus) a řikala jsem si jak je to výhodný :slight_smile: teď je ještě nějakej novej druh a ty vycházeli snad 6Kč za kus,nekoukali jste na ně?Za jak dlouho myslíte,že prtě vyroste z těch 1(2-5kg),já si to vůbec nepamatuju.já koupila akorát jedno balení do porodnice a pak už předpokládám,že budem používat ty dvojky.Nebo máte větší zásobu těch mrnavejch?
15. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
Ani, já jsem tohle fakt nikdy neslyšela. Zvládli jsme to bez balení u Kačenky a teď, když budou kyčličky v pořádku, tak to taky nebudu řešit. Kdyby se na kontrole něco ukázalo, tak bych se tomu přizpůsobila. Ale nic proti tomu, když to chce někdo dělat preventivně. To je každýho věc. :wink:

Nikitko, musíš být zaregistrovaná v DM (mít jejich fialovou kartičku). Pokud registraci nemáš, požádáš prodavačku a ona ti udělá registraci hned na místě a dostaneš prozatímní kartičku hned (asi do měsíce ti pošlou domů klasickou tvrdou kartu). A na prodejně si na jejich terminále (to ti taky kdyžtak pomůže prodavačka) vytiskneš poukaz, za který ti u pokladny dá slevovou knížku, kde jsou kupony s různýma výrobkama za poloviční ceny a pak je tam kupon na slevu 25 % na libovolný výrobek (já si to uplatnila třeba na balík plín) a jeden kupon na 10 % slevu na celkový nákup. V DM je super, že si můžeš uplatnit třeba ty slevy na jednotlivý výrobky a pak ti ještě z toho spočítají celkovou 10 % slevu (já třeba takhle předevčírem ušetřila asi 600 - měla jsem nákup za 2600 a platila jsem 2000, což je slušný rozdíl). :sweat_smile: A kromě toho se ještě v DM můžeš zaregistrovat do programu Babobonus (buď přes net, nebo se zeptej u pokladny). To pak poštou čas od času dostáváš slevový knížečky s kupony na dětský výrobky (můžeš se zaregistrovat už jako těhule, takže dostaneš knížečku ještě během těhotenství a pak dostáváš průběžně slevový knížečky tuším až do tří let dítěte. :slight_smile:
15. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
Zuzzie, tak to jsme na tom stejně. Tyhle velikosti plenek už jsem taky zapomněla. Před chvílí jsem to zkoumala na netu. Co píšou maminky, tak většinou jedničky používali tak 2, 3 týdny. Pokud je miminko hodně malý (pod 3 kila), tak třeba měsíc. Já si zatím koupila dvojky, takže ještě musím nakoupit nějaký jedničky.
15. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
zuzzie, já jsem vždycky vypotřebovala těch nejmenších newbornek jen 2 balíky, přičemž posledních pár kousků z druhého balení už byly tak tak :wink:

niki, buď se můžeš zaregistrovat na netu (ale tam bude trvat dýl, než ti to asi poštou zašlou) nebo je jednodušší, když zajdeš na prodejnu, u pokladny nebo u obsluhy vevnitř řekneš, že jsi těhu a chtěla by jsi se zaregistrovat do babybonus programu, vypíšeš takový krátký formulář, oni kouknou na těhu průkazku, jestli to souhlasí a hned ti dají knížečku se slevami na dětské věci. stejně tak se zaregistruj na tom jejich terminálu uvnitř prodejny, je to jednoduché krok za krokem ti to ten bazmek napíše (a kdyby sis náhodou nevěděla rady, odchytni prodavačku, ona ti poradí a pomůže). po zaregistrování si necháš vytisknout na terminále takový lístek - to je ta aktuální akce na další slevovou knížku, s tím lístkem zajdeš na pokladnu, vymění ti jej za knížečku, kde máš další slevy a pak jen vlítni mezi regály a utrácej o 106.
15. led 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz
Vero, tak to je jasny :slight_smile: Nikoho nemuzeme do niceho nutit :slight_smile:

Zuzzie, ja ma ty male jen 2 baliky, pak uz mam nakoupene dvojky. Predpokladam, ze maly bude mit kolem 4 kg jak rikal dr. Takze ty male mam jen do porodky :slight_smile:

Niki, lepsi je ta registrace na miste a nezapomen si sebou vzit tehu prukazku, budou si kopirovat nejake udaje :slight_smile:
15. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
niki, vidím, že vero mě předběhla s DM :grinning:

ještě bych k tomu doplnila, co jsem dnes vyčetla na jejich webovkách. až se ti mimčo narodí, udělej si kopii rodného listu, klidně tam můžeš začernit rodné číslo a jiné choulostivé údaje, jen tam nech to, aby bylo zřejmé, že je to dítě už registrované maminky, a pošli jim to nebo nech poslat přes prodejnu. pak už chodí adresně zásilky na jméno tvé a dítěte. já si vzpomínám, že jsem to měla u mladší dcerky a třeba na narozeninky vždycky poslali blahopřání, dětské puzzle, nějakou slevu atd.
a navíc, když se zaregistruješ do 30.6.2010 jsi automaticky zařazena do soutěže o pleny na celý rok zdarma.
15. led 2010 ve 21:23  •  3 děti  • Odpověz
ani, u mě těhu průkazku ani nekopírovali, jen ta prodavačka nakukla, jestli je dobře jméno, adresa, termín porodu a vrátila mi to zpět.
15. led 2010 ve 21:40  •  3 děti  • Odpověz
holky, vidím, že buď spíte nebo jste u telky, tak jdu taky koukat na krause.....
pa zítra
15. led 2010 ve 21:41  •  3 děti  • Odpověz
díky za info :wink:
Já jsem ještě psala email, tak jsem se odmlčela....ale asi půjdu spinkat, jsme nějaká ko a zase se mi ozývají záda :confounded:
15. led 2010 ve 21:44  • Odpověz
dobrou noc všem maminkám a mimískům :slight_smile:
15. led 2010 ve 21:54  • Odpověz
tak nějak nervózně načuhuju do ledna a února 2010 a ono se rodí už i v únorovkách :confused:
15. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
Dobré ráno!

Já myslím, že náš mimísek bude zas trochu menší. Kačenka měla taky jen 2,7 kg a narodila se v termínu, takže žádnýho cvalku nečekám. Tak jedničky plínky užijem. Ale koupím asi jen jedno balení a další mi kdyžtak doveze manžel do porodnice. Ale myslím, že jeden balík bude stejně málo.

Já vždycky vyřizovala registraci na Babybonus přes webový stránky DM. Přijde mi to pohodlnější než u pokladny. A kopii těhotenské průkazky a rodného listu jsem taky posílala mailem, jak uvádí na svých stránkách. Začerním tam citlivější údaje a pošlu to. Ale každý preferuje něco jiného, někdo má radši takhle přes net a někdo osobně u pokladny. :wink:
16. led 2010 v 08:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.