• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Kde jste?

Já mám postýlku nachystanou a vypranou (to do té postýlky :grinning: ) asi 3 týdny, ale přikryté igelitem - tím co se dává, když se maluje. Mám i koš, ale ten je ještě ve spodním bytě, manža ho přetáhne k nám, až se vrátím, jinak se tady zatím nehnu, jsou tu rozbalené pytle s oblečením, taška do porodky a tak...

Mě tak bolí ta noha, jak jsem dnes na ni spadla, ani nevíte, jak.....

Jo a hned odpoledne jsem se rozčílila. Nelka měla před prázdninami vši, které přitáhla ze školy, vrazila jsem zase plno peněz do hafo přípravků, celý minulý víkend jsem holkám čistila hlavy, pak byly prázdniny, všechno ok. Ještě teď o víkendu jsem jim to kontrolovala, byly čisté, po vších ani památky a dnes šly poprvé po prázdninách do školy a školky a Nelka ze školy přinesla zase 2 velké vši, mě už z toho fakt hrábne..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Už aby bylo pěkně a skončily čepice... Asi jí ty vlasy budu muset zkrátit, na nich se to dobře chytá, jen je mi jí líto, ona vždycky brečí, že nechce stříhat a drží jak ovce, jak jí to vyčesávám a patlám na vlasy....
22. únor 2010 ve 20:46  •  3 děti  • Odpověz
A ten hokej fakt hrajeme s Lotyšama, Rusové si teď drbou hlavu, že tak stáli o vítězství, ten systém je tam fakt pěkně praštěnej, ale dobře pro nás, ne?
22. únor 2010 ve 20:47  •  3 děti  • Odpověz
Vy jste všechny ve vaně nebo na Vyprávěj? Nebo na Olympiádě?
22. únor 2010 ve 20:48  •  3 děti  • Odpověz
lucis a to na to ty ostatní kašlou? Kdyby se všechny děti odvšivily tak to nemůže kolovat pořád dokola :angry:
22. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
lucis, ja vyhanim, byla jsem behat po schodech :grinning:
na vsi je prej dobrej extrakt z grepovych jadyrek od Nobilisu, spichat napul se samponem a prej fakt pomaha (narozdil od Difusilu apod. chemickych sra..k :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
22. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
Já jsem bylave vaně. :slight_smile:
Luci,můžeš se stavět i na hlavu,pokud se nedstraní nosiči vší,tak s tím nehneš. Teda hneš,ale třeba jen na týden. Je to průšvih,ale když s tím třeba jen jeden rodič dítěte,co má vši ze třídy nic nedělá,tak je to na ho..o. Je to blbé. Moje neteř se s tím tak trápí už skoro rok. Mimo prázdnin. A těch peněz vyhozených do háje...
Občas pomůže žehlička na vlasy,pokud tam toho není hodně. No a samo vyprat polštáře na 90stupňů.
Ale nezávidím ti to.
22. únor 2010 ve 21:01  •  1 dítě  • Odpověz
A taky zabírá tea tree olej. Nebo šampony s ním.
22. únor 2010 ve 21:02  •  1 dítě  • Odpověz
Maji,děláš si srandu?
22. únor 2010 ve 21:02  •  1 dítě  • Odpověz
Já měla jednou vši když jsem měla vlasy do půl zadku a ještě se trochu vlnily, naštěstí rozhodla rodina, že jich je škoda, takže se likvidovalo a tahala celá rodina :wink:
22. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
Jdu k telce. Ať vám zítra kontroly dobře dopadnou. Já jdu taky.
Maji a hlavně tobě,pokud tě to nechytne v noci.
22. únor 2010 ve 21:08  •  1 dítě  • Odpověz
aron, já to taky nechápu.... ale tady fakt stačí jedno dítko, kterému to rodiče neprohlídnou a hned je hotovo, Nele to na dlouhé vlasy přeleze i blízkým kontaktem.
a nejhorší je, že odpoledne je družina společná s většími dětmi až do 5. tř., a to si dovedeš představit ty puberťačky, jak si nechají od rodičů prohrabávat vlasy..... achjo nelka má sice přísný zákaz vlasy rozpouštět, půjčovat své nebo cizí gumičky, sponky a tak, ale u ní stačí, když si děcka k sobě sednou a třeba si něco prohlížejí...
a já pak doma šílím, než jí to vyčešu, to je dobrá hodina, dalších 10 minut nanáším ty sračky, pak se to většinou má až 60 min. nchat působit, pak spláchnout (o víkendu ještě nanést balzám na celou noc), vysušit fénem, znovu vyčesat. a tohle jsem dělala ten minulý víkend 3x + balzám, celý týden jsme kontrolovala a vyčesávala a nic, a dneska zase nadělení.... to máš pak pocit práce na h..o

maji, kdybys věděla, kolik je přípravků na vši, tak padneš. ony dneska jsou ty potvory tak odolné, že každý přípravek fakt použiješ 2-3x a už to nezabere.
si vzpomínám, že naposledy byla u nás ve školce taková epidemie, když nastoupila poprvé do školky, táhlo se to celý podzim a zimu, tehdy jsem ji ostříhala vlasy, dodneška mi to vyčítá, protože měla lokýnky a po razantním střihu se jí to dlouho netočilo, až teď ty konečky. a tehy jsem vypatlala 4 druhy!! každý počítej tak 200-250 kaček, takže paráda.
a to tehdy taky jedna maminka (podnikatelová, taková dáma), která si nepřiznala, že by to mohlo zrovna její dítě mít, prohlásila, že oni nic nemají, protože mají doma čisto a vlasy si pravidelně myjou - jakoby ostatní žili na smeťáku a šampon znali jen z doslechu. až po dlouhé době děcku ostříhala vlasy nakrátko a udělala očistu (když jí učitelky řekly, že našly v hlavě živou dospělou veš - ještě se urazila, jak si dovolí prohlížet vlasy jejímu dítěti), a pak to konečně skončilo.
fakt stačila ta jedna holčička, která to pořád točila na ostatní....
22. únor 2010 ve 21:08  •  3 děti  • Odpověz
dori, přesně - než jsem se vykecala, napsala jsi to taky. stačí jedno dítě a je to zpátky.
my teď máme přípravky s tea tree oilem a žehličku jsme už taky zkoušeli, ta je dobrá hlavně na hnidy, spálí je. ale i tak to musíš furt vybírat.....
22. únor 2010 ve 21:10  •  3 děti  • Odpověz
maji a ty ještě do těch schodů stačíš s dechem? já ujdu po městě pár kroků a jsem vyřízená.....
22. únor 2010 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz
koukám, že se mám na co těšit, ještě, že kluka můžu ostříhat :wink: Tenkrát je měl i brácha a toho ostříhali manikůrníma nůžkama, jiné tam neměli, takže měl hlavu samý kopeček, protože ty nůžky byly zahnuté :grinning:
22. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz
aron, fakt jsem tehdy silně záviděla maminkám kluků, šli na fantomase a měli klid... v tom mají kluci výhodu :wink:
ale vši prý nejsou pořád, vracejí se v nějakých vlnách, u nás ve školce byli naposledy v tak velkém 4 roky zpátky, pak jenom občas sem tam někdo, asi to chytnul včas.
ale v lékárně mi říkali, že je to normální a běžné a že nestíhají objednávat nové věci...

fuj a už o něčem jiném, ta maji ještě pořád běhá či co? chce rodit doma? je to ona, kdo má do porodky 2 hoďky autem + cesta k babi s malým, ne?
22. únor 2010 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz
jdu do hajan, přeji dobrou noc :grinning:
22. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
autor
uz nebeham, uspavali jsme Tudlika :grinning:
jdu spinkat, vstavam o pul ctvrte na vlak...pokud schody nezaberou a nepojedeme driv :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. únor 2010 ve 21:43  • Odpověz
maji, ty jsi éro, ještě je sníh, počkej, až roztaje...

holky, dobrou :wink:
22. únor 2010 ve 22:00  •  3 děti  • Odpověz
Tak ja mizim taky do hajan :slight_smile:
At vam zitra dopadnou dobre kontroly, ja jdu az pozitri :slight_smile: Uz se moc tesim, vzdycky me to krapet uklidni, ze je malemu uvnitr dobre....

Dobrou noc!!!
22. únor 2010 ve 22:12  • Odpověz
Ahojky :wink:
jen nakukuju, jestli se nám nevyklubalo nějaké kuřátko a asi ne, jen jsem to v rychlosti přelítla, včerejšek a dnešek, děsně krafete :grinning:
Ale tento týden už snad pár miminek bude, jinak jsme nejvzornější termín porodu na koníkovi :grinning:
Dobrou kočky :slight_smile:
22. únor 2010 ve 22:44  • Odpověz
autor
ach jo, obcas bych toho cloveka co se mnou sdili domacnost zabila :rolling_eyes:
22. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz
autor
jdu si jeste sebehnout a vybehnout schody, stejnak ted neusnu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
22. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz
Kuk,bylo mi nějak blbě a teď nemůžu spááát :frowning2:
23. únor 2010 ve 03:57  • Odpověz
autor
dobre ranko, tak zas nic...jdu na vlak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 ve 04:01  • Odpověz
Maji my snad budeme nakonec přenášet :unamused:
23. únor 2010 ve 04:02  • Odpověz
autor
kaci, ja jeste ne :grinning: jeste mam tyden cas :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale u tebe to taky nevypada, co?
akorat mi to nevyjde s hlidanim, ach jo a to jsem v noci behala do schodu jak blba :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
musim letet, ozvu se po obede
23. únor 2010 ve 04:23  • Odpověz
Dobré ranko,
koukám Maja nevyhnala mimouše z bříška :sweat_smile:
23. únor 2010 v 08:32  • Odpověz
přeji dobré ráno, koukám, že žádné březňátko se nevyklubalo. Asi jsou všechny vychované a čekají do toho března :wink:
23. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
Dobre ranko preji,
tak myslim, ze jsem dnes v noci mela naznak poslicku :slight_smile: Uvidime, co nalezne za nalez zitra pan doktor :slight_smile:
23. únor 2010 v 08:57  • Odpověz
Dobré ranko,
já mám zase nějakou spavou.Večer jsem padla asi v pul 10 a chrápala jak dudek až do rána(samozřejmě s nočním cestováním na záchod)
Luci,to je teda pěkně na palici s těma všima,to by mě taky neba...a když se nenosej čepice,tak se nepřenášej?Já s tim nemám zkušenost,tak možná že je to blbej dotaz :slight_smile:
Nikit,taky si myslim,že to budou ty nejhodnější miminka,když všichni tak poslušně čekaj na březen :grinning:
23. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.