• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzko, tak to je dost drsný. Jestli tam mají na Aukru takový bordel, tak to musí vysvětlit. :angry:

Aronku, tak se za 14 dní můžem domluvit (jestli budem teda obě ještě vcelku) a můžem do porodky zajít na kontrolu spolu. :wink:
23. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
zuzko to je mazec kdyz potrebujou nekde usetrit berou detem na pridavkach a zenskym na matersky a pak prodas vec na aukru za zlomek ceny za kterou jsi to poridila a oni chteji jeste dane?tohle by me ani ve snu nenapadlo ze nejdou tam kde se tunelujou miliardy?to asi proto ze by museli zacit u sebe a to by se jim nehodilo tak radeji budou brat a buzerovat zensky na matersky nejsnadnejsi cil.nehapu tenhle stat a tuhle politiku je to BORDEL kde si hrabou jen ty nahore a normalni clovek tady nema sanci prezit s normalni praci a rodinou :angry:
23. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
ahoj holky, tak mám dnes po kontrole, monitor natočen krátký, ale ukázkový, na UTZ jsem čekala přes 2 h, ale vše přesně jak má být, máme cca 3,15 kg a 49 cm. Hlavičku máme sice hodně dole, ale ještě se neotevíráme
23. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
holky tak mi dnes manza rekl ze kdyz vyberu jmeno ktere se bude libit i jemu ze nemusim dava Josifka :sweat_smile: :sweat_smile: tak honem nejake poradte :wink:
23. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Marti, mně se líbil Adam nebo Ondřej :wink:
23. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
Marti, a manžel má nějaký favority?
23. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
marti, mně se líbí Jakub, ale asi budeme mít napsaný v papírech Karel, i když to fakt nechci, ale už ním 6x řekli, že je to holka, tak to zkousnu
23. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Vero,, to zůžené pásmo, znamená že miminko se moc nehýbe, a je to ta horní křivka, kde by měla čárka lítat a já jí mám pořád jakoby rovnou - ale ne vyloženě rovnou, ale prostě Elenka si vždy usmyslí že bude na monitorech spát. Takže mě vždy dr posílá na kontrolní monitor kde jí rozhejbáváme se sestřičkou a posílá mě tam proto aby se zjistili zda mimi opravdu spinká a nebo jestli mu nechybí něco jiného - aspoň tak nějak mi to bylo vysvětleno :wink: :wink:
23. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
Ahoj, kuřátka!!

Zuzko, o tom Aukru jsem tady dávala odkaz (resp. o tom, že po tom teď finančák jde), nedej se. My tam občas něco koupíme a naposledy jsme snad prodávali kočárek po holkách, někdy v r. 2006-7, tak doufám, že si taky nevymyslí nějakou ptákovinu. A nemáš nějaké hodně obvyklé příjmení, že si tě s někým pletou, jako shoda jmen...

maji, tak to je pech, to bych nevěřila, to tam má mimčo buď hodně místa, nebo je malé, že se ještě stihlo otočit... :confounded:

co se týče logopedie, tak naše Aňa má 5,5 let. myslela jsem si, že neumí R, Ř, a měkké souhlásky (š,č,ž,..), na 5leté prohlídce to ještě neuměla. pak jsme se objednali na logopedku po novém roce a ona se do té doby š,č.ž, naučila, tak sjem myslela, že budeme jen pilovat R a Ř.
a na logopedii po klinickém vyšetření jsme zjistili, že má ještě blbé sykavky a občas jí padne jazyk dolů když má slovo s L, hlavně na konci slova jako topoL, sokoL a tak. takže teď musíme trénovat jazyk, aby držel nahoře na patře za zuby, má ho nějaký padlý... :grinning:
a co se týče doby, kdy začít, tak já jsem taky chtěla co nejdřív, ale dětská mě právě s oběma poslala až po 5leté prohlídce, že dřív to nemá cenu. já osobně si taky myslela, že čím dřív, tím líp, aby si dítě nezvyklo na tu špatnou mluvu a pak se to hůř neodnaučovalo, ale prý ne... tak nevím....
a zuzzie, je mi divné, že malému jde špatně L, ale přitom má náznak R? to se tvoří podobným způsobem, jazyk brnká nahoře za předními zuby. aby se ti nenaučil hrdelní R, které se tvoří v krku, pak byste se nejdříve museli odnaučit špatnou výslovnost a až poté učit tu správnou. dá se to, ale je to delší....

marti, tak vybírejte nějaká podzimová nebo letní jména, když narozeniny bude mít na jaře.... Jakub, Ondřej, Adam, jak psaly holky, nebo jestli chcete i něco exotičtějšího.....
23. únor 2010 v 17:01  •  3 děti  • Odpověz
Marti-já mám favority už koro doma Jakub,Adam, Petr a Lukáš, ale původně jsem také zvažovala Richard, Tomáš, Vít a hlavně Karel-ale to je můj brácha, tak to ne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 v 17:02  •  4 děti  • Odpověz
Luci docela jo Koutná, ale oni to zatím jen prověřují, spíš jim jde o ty, co psala Doorka, takovy co někde ve velkym nakoupí a pak to prodávají. :unamused:
23. únor 2010 v 17:04  •  4 děti  • Odpověz
Ja taky prave koukala na jmena, ktera jsou v kalendari na podzim, aby nemeli prckove narozeniny se svatkem najednou....

Holky, ted o vikendu se v manzelove rodine narodil Matyasek!!! a zitra ma svetek!!! Jeste, ze jsem od toho jmena ustoupila. Dva Matyasove a ani ne mesic po sobe.....
23. únor 2010 v 17:06  • Odpověz
http://www.mojebetynka.cz/clanek/958/jak_se_rodi_dvojcata.html
Zajímavej článek tak nevím proč mi dělali takovy probůémy. :astonished:
23. únor 2010 v 17:10  •  4 děti  • Odpověz
Ani, s Matyášema se teď roztrhl pytel. Přijde mi, že snad každý druhý kluk dostává tohle jméno.
23. únor 2010 v 17:13  • Odpověz
autor
holky, zacinam s tim byt smirena, ze proste porodim KP prirozene...vsak kdyz to nepujde, fiknout me muzou vzdycky (ikdyz neni moc o co stat prodelat u jednoho porodu bolesti aj rezani) :sweat_smile:
23. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
My taky chtěli Matyáše, teda hlavně já - :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
autor
a prominte, ze nereaguju a melu furt o sobe, ale su z toho cela paf :sweat_smile:
Zuzko, já to taky nechápu. Asi tě chtěli napínat do poslední chvíle. :unamused: Ale hlavně že teď už to máš domluvený. :slight_smile:
23. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
Maji, my jsme z toho taky paf, ty miminka si púrostě dělají co chtějí - zlobidla
23. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
Maji, to je jasný, že jsi z toho hotová. Já jsem taky zvažovala přírozený porod KP, když jsem mimíska neměla ještě otočenýho hlavičkou dolů. Sice to je rizikovější, ale furt je to přirozenější než císař. A dřív to bylo naprosto běžný, že se rodilo přirozeně. Jen moje tchýně měla druhýho taky KP a naprosto bez problémů porodila. Pokud jsi první porod měla bez problémů, tak se očekává, že druhý by měl jít ještě líp. :wink: Ale záleží, na co se cítíš. Riziko tam určitě nějaký je.
23. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
Prave proto, ze se s nimi roztrhl pytel... sleduju jmena v nasi porodnici :grinning: No a tenhle tyden se tam narodila i Mariana, zrovna kdyz to mam uz podepsany a Lukasek minulej :confounded: Ale co, uz to menit nebudu :slight_smile:
23. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
Maji, třeba se ti ještě vážně otočí zase hlavičkou dolů. Vždyť je spousta případů, kdy se otočilo miminko hlavičkou dolů těsně před porodem. Zrovna můj doktor říkal, že dělali jedné mamince ráno UTZ, protože měla jít na císaře, miminko bylo KP a pak těsně před sekcí zjistili, že se stihlo otočit. Tak ještě nevzdávej naději. Kdyby bylo otočený pořád KP, tak je to něco jinýho, ale u tebe se už otáčelo, tak fakt si třeba ještě dá říct. :wink:
23. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
autor
ach jo, stejne jste zlaty :slight_smile:
vero, v tehle fazi se bojim jen toho, ze me nastrihnou az na zada :grinning: s Tobikem to uplne bez problemu nebylo, takze si myslim, ze kdyby to vypadalo jen trosicku rizikove, tak nebudou cekat a berou me na cisare..

haha jo a dnes jsem se dozvedela, ze jsem u prvniho porodu mela kontrakce jen 4 hodiny (zajimalo by me, co to teda bylo za bolest predtim, ikdyz je fakt, ze nebyla tak intenzivni) :sweat_smile:
23. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Ani, tak to bys nemohla dát pomalu žádný jméno, kdybys sledovala, jaký jména se dávají v té dané porodnici. :wink: A stejně budete mít spíš kluka než holku, ne? Tak neva, že se u vás teď narodila Mariana.
23. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
holky dekuji me se libi taky Adam ale manza nechce Adama Petra Lukase Tomase a tak a jeste k tomu mame blbe prijmeni :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja se kouknu vecer do kalendare a pak dam vedet
Maji moooooc me to mrzi taky by me nenapadlo ze pred porodem se mimi otoci asi ma fakt dost mista je mi to lito ale snad se jeste umoudri a otoci se zpatky :sweat_smile:
23. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
aleninininka: ty ozvy u mě byly lepší až teď :wink: do třetice, takže vím, o čem píšeš - hned u první návštěvy v porodce mi je dělali dvakrát, protože se jim ty první nezdály. Taky mám spáčka a ještě silnější břišní stěnu. Večer je to divoch, nemám šanci hned usnout.. :sweat_smile: to by byly teprve Karpaty :grinning: :grinning:

Maji, snad se to vyvrbí.. I když jsi vysoký týden.. Mně přesvědčovali, že už se v 37. týdnu neotočí a ona to zvládla..
23. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
Maji, ty máš užší pánev? A to ti říkal doktor, že jsi měla kontrakce jen 4 hodiny?
23. únor 2010 v 17:25  • Odpověz
Maji a na PV jsem slyšela celkem taky chválu :wink: je to mé srdcové město, pocházím z té strany (vesnice 10 km od Prostějova), V Prostějově jsem narodila se tam a později i bydlela :wink: Nedávno jsem tam jezdila ještě na gyndu vlakem z Olomouce, ale rodit mě táne do Šternberka :wink: Celkem koukám, že se potáhneš takovou dálku - co Tě k tomu vedlo??
23. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Pajcul, monitory by měli natáčet až večer nebo v noci, viď? To bývají miminka nejaktivnější snad u všech. :grinning:
Pajcul, to jsem říkala já , že by bylo nejlepší kdybych jezdila na monitor v 9 večer................... :slight_smile:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.