• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
aronku dělali mi poprvé v poradně v porodnici UTZ, ale neurčovali na něm velikost. Tu určili až teď díky tomu, že se minule doktorce zdálo malé bříško, tak chtěla vědět, zda není malá špatně přes placentu vyživovaná.
CS jsou podle mého schopni určit i pohmatem.
23. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz
Až teď mě došlo proč si skenujete těhu průkazky :grinning: . Minule jsem jim jí nějak zapoměla dát tak mě zůstala a teď mě jí teda sebrali hned při příjmu ale když mě pouštěli tak spolu se zprávou o porodu mě jí vrátili :slight_smile: tak možná už si jí teď nenechávají nikde. přece jenom pro porovnání to bylo fajn :wink:
23. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
Mě určovala Gyndr CS taky pohmatem a teď v porodce mi UTZ nedělali,taky jen pohmatem akorat mam místo CS psáno hrdlo(pokud jsem to správně rozluštila :slight_smile: ) UTZ už mi prý ani dělat nebudou jen kdyby byl nějakej problém.
23. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
market, oni se po průkazce nepídili? to nechápu, já jsem někde četla, že se to zakládá a archivuje, když ne celý život, tak určo několik let....
23. únor 2010 ve 20:55  •  3 děti  • Odpověz
holky, já jsem z těch zkratek a pojmů úplně mimo, asi si to budu muset někde nastudovat....
23. únor 2010 ve 20:55  •  3 děti  • Odpověz
a jé, já zapomněla - Ordinace - tak se uvidíme pak..... :wink:
23. únor 2010 ve 20:56  •  3 děti  • Odpověz
No u Vikína jsem byla v nemocnici už 2 tt před porodem a pak mě pouštěli na víkend a průkazku mě dali domů a já jí v neděli neodevzdala a malej se narodil v úterý a už po ní nikdo neoužil a te´d jsem se s ní už rozloučila a oni mě jí vrátili :slight_smile:. nějak nevim k čemu by jim byla když vše důležitý mají v porodopisu ale vim že jí nevraceli tak možná změna :slight_smile: . Hlavně že jí mam doma :slight_smile:
23. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz
Já mám pořád napsané CS 0, tak to prý na porod nevypadá. Průkajdu mi taky sebrali, vždycky.
Markéto co malý, pořád je tak hodný???? Moje kamarádka porodila trochu dřív a malá spala jak andílek a v den kdy se měla původně narodit, tak začala řádit. Tak snad to u vás tak nebude :grinning: :grinning:
23. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
No už je živější ale v noci zatim ok, do termínu mam ještě nějakou dobu tak uvidíme. Ale Viki byl taky celkem ok tak uvidíme. teď uvažuju že přejdeme na Sunar, fakt ho to bříško docela zlobí :unamused: a co kde čtu tak to dělá i Nutrilon tak možná přejdu už te´d. Viki přešel na Sunar ve 4 měsících a až pak konečně mu mlíko chutnalo tak asi doděláme krabici a koupim Sunar a uvidim jak malýmu pojede :slight_smile:
23. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Vero-nevodím za nos, můžu ti ukázat i průkajdu, hold já moc nenabrala a nevím proč, když mám takovy obříky, tak je to zajímavé. :grinning:
23. únor 2010 ve 21:31  •  4 děti  • Odpověz
zuzka si s sebou vozí přídavný vozíček, kde má strčené dvojčata, jinak taky nechápu, jak může mít někdo tak málo a s dvojčaty :grinning:

holky, tak si představte, že já nemám žádný volný termín na rození, pořád mám nějaké akce, kde bych měla být.....
tenhle víkend mají holky karneval, příští slavíme u tety narozky, další měl slavit taťka, ale mamka to posunula o týden, bo švagrovka slouží, 11. mají holky kontrolu na nefrologii a přesně na můj termín nás dnes objednala logopedka na hodinu. tak nevím, jak to bude. asi se budu muset trefit někde mezi a pak s mimčem můžu chodit pařit.......
nejlépe tedy rodit kolem 15.3. s tím, že do logopedie už budu doma z porodky, jinak fakt nevím, asi budu muset zaučit mamku, co s logopedií, kde to je a co tam má dělat :sweat_smile: a nebo 16.3., to je úterý, já mám obě holky úterní, tak bych neměla porušit tradici......
23. únor 2010 ve 21:39  •  3 děti  • Odpověz
jdu do pelíšku, přeji dobrou noc :wink:
23. únor 2010 ve 22:01  • Odpověz
Tady už se spinká, tak já jdu taky, ještě kouknu na slalom či co to je za kombinace a zítra ahojík......
23. únor 2010 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, tak ty to máš naplánované. Já mám kluky v pondělí, středu a pátek, tak bych chtěla víkenďátko. :slight_smile:
23. únor 2010 ve 22:23  • Odpověz
Maji to mi přišlo z rodinky:
S abnormální polohou děťátka v době porodu, např. naléhání zadečkem, se setkáváme ve 3 - 4% všech porodů. Naléhání koncem pánevním znesnadňuje vaginální porod; většina takto uložených dětí se rodí císařským řezem. Většina lékařů se ve snaze vyhnout se komplikacím s porodem koncem pánevním spojeným, snaží provést tzv. verzi, pečlivé manévrování polohy dítěte zvnějšku. Tyto pokusy bývají v některých případech zpočátku úspěšné; plod však často vrací do původní polohy, proto lékaři pro snížení rizika volí císařský řez.
Jenže víš, jaká je realita. :cry:
24. únor 2010 v 07:41  •  4 děti  • Odpověz
autor
dobre ranko :slight_smile:
zuzi, vcera jsem se ptala holek na diskuzi maminek z PV a tam se to fakt rodi normalne, kluci aj holky, takze nadeje, ze bych je jeste ukecala na cisar je miziva :sweat_smile: no snad se jeste otoci...vcera byly nejaky snahy, chvilu bylo pricne, tak uvidime :unamused:
24. únor 2010 v 07:50  • Odpověz
autor
fuj ta ctyricitka v pasu me lehce desi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
co mate dneska v planu? :slight_smile:
24. únor 2010 v 07:53  • Odpověz
holky pisu jen v rychlosti v 6:3o mi praskla voda tak razime do porodnice paaaa
24. únor 2010 v 08:05  • Odpověz
Holky co říkáte na ty naše hokejisty???
Maji já si myslím, že to tvoji mimčo je takový cestovatel, že je schopné se otočit ještě pět minut před porodem.
Možná ti navrhují spontánní porod, protože je jenom kolem 3 kil a nebudou problémy.
Máš naepinováno, tak to zvládneš. :slight_smile:
24. únor 2010 v 08:06  • Odpověz
Jejda Hajduška rodí. :grinning:
24. únor 2010 v 08:06  • Odpověz
Moc na ni myslím a těším se na mimčo :grinning:
24. únor 2010 v 08:07  • Odpověz
autor
hajduuus, ty predbihaaaaaas!!!!! drzim palce at to jde jak po masle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. únor 2010 v 08:07  • Odpověz
Zuzko, tak jsi měla dobré tušení, že tě ještě do pátku někdo předběhne. :slight_smile:
24. únor 2010 v 08:11  • Odpověz
držíme palečky,ať to máš rychle za sebou. :wink: jééé,další mimís...
24. únor 2010 v 08:16  • Odpověz
přeji dobré ráno :grinning:
hajdus drzím palečky a přeji hladký průběh :wink:
24. únor 2010 v 08:22  • Odpověz
Ty brďo,to bude adrenalin hned po ránu. :grinning: Kdopak to měl Zuzko včera čuch,že tě předběhne???
Hajdííííííííííííííí,Verčooooooooo,držíme vše,co máme.
24. únor 2010 v 08:27  •  1 dítě  • Odpověz
To CS je souhr výsledku-
naléhající část
dilatace hrdla
zkrácení čípku
konsistence
směr čípku.
Vyčetla jsem to v těhu knížce,takže na to,že se na vás mudr jen podívá,aniž by na vás chytl,to přece nejde zjistit :slight_smile: :grinning: . I když někdo je velký odborník,že??? :grinning:
24. únor 2010 v 08:36  •  1 dítě  • Odpověz
Hajduš, moc držím palečky, ať to máš rychle a bez problémů za sebou. Těšíme se na zprávičku o narození Danielka. :sweat_smile:
24. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
Hajduš-držím pěsti, a neva že předbíháš. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 v 08:39  •  4 děti  • Odpověz
Doorko, tak pohmatem CS jde teda asi taky určit. Já si fakt myslela, že se to určuje jedině vaginálním UTZ. Ale to byla nejspíš mýlka. :sunglasses:
24. únor 2010 v 08:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.