• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lucisa, srdce a pocity rikaji, ze se nemuze znovu opakovat ve stejnou chvili jiz jednou prozita vec, ale mozek stale premita obrazek na porodnim sale.... Nicmene, ja nemuzu rici, ze porod byl spatny, dal se vydrzet. Mozna ta bolest byla utlumena tou bolesti ze ztraty ditete, nevim. Nicmene, radeji rodim doma, nez v drapach nekoho jineho nez dr. Razaka tady u nas na porodnici nebo Dr. Vláška v Písku. Ikdyz radeji bych tady se svym lekarem, ktery o me vi cele tehu vse a vi i o pripadu s malym (ma ode me vsechny dokumenty, co jsem si vyzadala)...

Ja chci drzet Lukaska v naruci!!! :slight_smile: Moc se tesim, snad vic nez kdykoliv jindy..... je pravda, ze se materska laska nasobi!!!
24. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz
Vero,

Dávka pomoci v mateřství je snížena od 1. ledna. Nově se vyplácí pouze 60 místo 70 procent příjmu. Současně se snížil i denní vyměřovací základ, ze kterého se mateřská počítá, a to ze 100 na 90 procent. Pokud tedy žena před nástupem na mateřskou vydělávala 20.000, dostane na mateřské o 3150 korun méně než v roce 2009. Snížení mělo platit jeden rok.

Snad jsem tenhle odstavec ze clanku http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zvyseni-materske-hladce-prochazi-snemovnou/439902 dobre pochopila....
24. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz
autor
lucis, rekla bych, ze bohuzel ne...tece mi z nosu, boli me hlava a mam peknej knedlik v krku...to asi priznaky porodu nebudou :frowning2: :frowning2: :frowning2:
24. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj tehulky,
tak my včera byli na kontrole a dobrý, dr. mi opět povolila všechny aktivity :sweat_smile:

Holky berete ještě některá magnezium?

A jak se dneska máte? :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ani, to jsi pochopila správně. Ale třeba budou zvyšovat i ten základ. Právě že nemůžu nikde najít ten návrh zákona, kde by to bylo jasně vyčíslený. Ale to už je jedno. Stejně s tím nic nenaděláme. Budu ráda, když to zvýší třeba i jen částečně. :sweat_smile:

Maji, to je blbý. Snad to rychle přejde. Já jsem ráda, že mě ty nevolnosti polevily. Teď mám jen obavy, aby to nepřešlo na průjem. Ale pořád se uklidňuju, že mám ještě pár dní do termínu, tak se snad stihnu dát dohromady. Ty to máš horší.
24. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Cori, já už týden neberu.
Tak to je fajn, že se mimísek umoudřil a ještě vydrží měsíc v bříšku.
24. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
Vero, tak uvidime. Mozna vrati i zaklad :slight_smile: Bylo by to fajn. Ja mam na tohle smulu, tak alespon jednou bych mohla mit stesti :slight_smile: Jak se jedna o penize, tak se mi to vyhyba :grinning:
24. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jakel, jj nakonec budu ještě přenášet a narodí se 5kg kluk - bo ted zase jím čokoládu, ale si fakt nemůžu pomoct :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ani-to mi uniklo, ty budeš mít také Lukáška? Tak to je super. :slight_smile:
24. únor 2010 ve 12:37  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, jj Lukaska :slight_smile:, ja mu budu rikat Lukyne :slight_smile: nakonec jsme ho vybrali, pac ma hodne blizko k angl. Lucky jako stesti a tohle nase stesti po dlouhe dobe bude :slight_smile:
24. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
Ani, třeba zrovna letos budeš mít šťastný rok. :wink:

Cori, bezva, že se mimískovi daří dobře. :slight_smile: Já měla poslední dny teda taky šílenou chuť na sladký. Furt jsem vytloukala špajzku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď mám ale dva dny útrum. Musím se trochu krotit, abych si dala žaludek do pořádku. Ale už se těším, až se zas do sladkýho pustím. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Vero, jedine dobre... Zase bych se rada dostala do nejake urovne a byla chvili v klidu :slight_smile:
24. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
vero, tak to si dobrá, že sse přinutíš nejíst sladké, to já mám asi slabou vůli :grinning:

jo a nepřibylo nám tu miminko? sem tu přes týden moc nebyla, jen sem ted zahlédla, že Hajduš praskla voda, tak at jim to dobře dopadne :wink: :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
Cori, kdybys zvracela a měla strach z následného průjmu, tak bys asi taky vydržela sladký nejíst. :grinning:
24. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
Lukáš je moc hezké jméno, dobře jste holky vybraly :wink:
My\ se furt nerozholi jestli Filipa nebo Ondřeje :grinning: , já su ted tak pořád nerozhodná, ale šak to znáte, že :grinning:
24. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Cori-já hlasuji pro Ondřeje, my totiž měli kocoura Filipa a teď mám synovce a pokaždé když ho oslovím, tak si vzpomenu na kocoura :grinning:
24. únor 2010 ve 12:47  •  4 děti  • Odpověz
ups veru, tož to si užíváš :unamused: já mám spíš zácpy (to je to železo co beru) a už se mi zvedá žaludek z pálení žáhy, dneska sem tak tak doběhla k umyvadlu :angry:
jo a Kája chce mít brášku pojmenovaného - Pupík :grinning:
24. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
nooo my bychom zase Františkovy říkaly Fany, bo jako funny-veselý :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
hi Zuzi, my taky měli koucoura Filipa :grinning: a jj tento týden u mě vede Ondřej, ale já to mám fakt každů chvílu jinak.
24. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
jj Ondřejové jsou teď dost v kurzu :wink:
24. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Holky otázka je kdy mateřskou vrátí zpět, vidim to někdy že až v červenci což je nám už docela na prd :unamused: . Když si vezmu kolik jsem mohla brát :unamused: , ale co hlavní je zdraví ale docela mě to štve že zrovna šáhli na mateřskou a te´d zase super geso že jí teda vrátí ale zrovna nám to už moc nepomůže :unamused:
nic vyrážím k pediatričce, snad se mi podaří tentokrát Prču zaregistrovat :dizzy_face:
http://krestni-jmena.cz/seznam/ ale vy už tu asi máte všechny vybráno, že :grinning:
24. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz
Ondra je pěkné jméno. Má ho švagrová. Byl roztomilý. Na otázku jak se jmenuješ, říkal Onžej do pěti let, teď už je mu 21, tak už moc roztomilý není. :grinning: :grinning: Ne je, kecám, je to náš hasič, dělá v Ostravě a je moc šikovný, zachránil už dvakrát život.
24. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz
Mě to jejich hádání nebaví. :frowning2: Taky mi žádnou mateřskou nedali. Ale přeji vám ať všem co to mají dostat to vrátí a šáhnou si na s´voje peníze. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 ve 12:55  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, oni, nebuď k smíchu :grinning: :grinning:
24. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz
Market, co psali, tak by tu mateřskou ale měli vyplácet zpětně od ledna. :wink:

Cori, já jsem chytla nějaký bacil asi od malé. Ta blinkala minulý týden. Ale už mám to nejhorší snad za sebou. :sweat_smile:

Ondřej býval dřív taky můj favorit. Akorát ho mají kámoši, takže jsem ho po jeho narození vyškrtla ze svých oblíbených jmen.
24. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
Tak mi jedna kočka zase nevěřila, tak jsem se musela vyfotit i dnešníma novinama. :grinning:
24. únor 2010 ve 13:08  •  4 děti  • Odpověz
Zdravím. Dnešní kontrola v OK, ozvy v normě, jenom mi zase vyletěl tlak :frowning2: . Příští týden jdu ještě ke svý doktorce a pak už do nemocnice jakože přenáším a podle nich pak případný vyvolání... :unamused:
24. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
Holky těhulky neporadíte...sestřička říkala, že mám jít na plicní pro razítko-potvrzení, že nemám tuberkulózu...je to vážně jen kvůli tomuhle? Říkala, ať tam nechodím já, ale pošlu kamarádku nebo někoho, že stačí ji dát těhotenskou průkaku a kartičku pojišťovny, a že ji to dají....alespoň ve Zlíně v Baťovce...neporadíte některá, jestli to tak fakt je :slight_smile: díky moc
24. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.