• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzko, :grinning: :grinning: :grinning: Aby tě nepodezřívala z fotomontáže. :grinning:

Flapi, gratuluju ke kontrole. Snad bude tlak OK.
24. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
Zuzko, ten test je teda fakt dost děsný. :frowning2:

Klariks, já jsem na plicní nemusela, takže neporadím.
24. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
já tedy na plicní taky nemám, ani mně tam neposlali
24. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
snad některá bude mít podobnou zkušenost... já musím, prý pak narazím v porodnici na nějakou nepříjemnou sestřičku, která razítko bude chtít a jen mi zkazí náladu...asi sestřička mluvila ze zkušenosti jiných těhulek z ordinace :frowning2:
24. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Tady tuším někdo na plicním byl, tak snad ti poradí. Ale fakt si nevzpomínám, která těhulka to byla.
24. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
no já hledala i v jiných tématech a vyběhlo mi právě tohle...tak zkouším :slight_smile: díky moc
24. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
já na plicním byla,ale nic mi tam nedělali,akorát mi dali podespat nějakej papír,že mi naočkujou dítě hned v porodnici,jinak prej můžu odmítnout a nechat do 6 týdnů naočkovat a upozornili,že ve 3 měsících na KO.toť celá věda na plicním...
24. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
tak to se asi liší....mě prostě řekla, že je to formalita, kterou pak chtějí mít v průkazce u porodu...moc si to neumím předtsavit, že dají razítko někomu jinému o tom, že nemám tuberkulózu, když tam sama nebudu :slight_smile: netuším, jak to funguje :slight_smile:
24. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
klariks, vždyť když tam nejdeš sama, tak je to stejně o ničem, ne????
24. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz
klariks: Mě si na plicním poslechla, změřila okysličování krve, řekla že se do roka od porodu mám obědnat na preventivní rentgen plic a vzala si 30 Kč. A to myslím bylo všechno
24. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz
ahoj holky tak jak je?porad vsechny v celku?ja byla dnes na kontrole vse je ok zacinam se otevirat poloha miminka je pripravena na porod placenta je uz zrala takze rikal ze to mam cekat driv nez 19 spis to vypada na zacatek brezna tak jsem rikala ze bude uplnek a pojedu a on rikal ze to je mozne ale vysel mi pozitivni test na toho streptokoka a rikal ze se nemam ceho bat ze mi daji pri porodu ATB ze nic nehrozi miminku a me uz vubec ne monitor nam vysel nadherne takze to muzu cekat kazdym dnem bojim bojim :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
klariks: jo a ještě jestli měl někdo v rodině rakovinu plic atp.
24. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
teď mi došlo, že otec má rozedmu plic a u něj v rodině na to všichni umřeli či spojené komplikace a mně tam neposlali :angry:
24. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Já jsem na plicním byla jenom, když jsem čekala Davida před 18 lety a od té doby nikdy. Tak to asi zrušili. Nevím, neporadím.
Martinko já mám termín jako ty a nic se neděje, asi začnu uklízet jako ty a jedu hned.
24. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
holky poradte mi prosim ja mam dnes v prukajde od dr cs 6 jestli jsem to dobre precetla je to mozne a co to znamena? :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
Já tam mám 0, tak se asi otevíráš a zkracuje se ti čípek. Ale nevím přesně.
24. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz
myslím, že čím větší CS, tím více se blíží a připravuhe tělo na porod. Já mám 0 :frowning2:
24. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz
Marti, gratulka ke kontrole. :slight_smile: CS máš teda docela vysoký. Nad 5 už se bere, že jsou čípek zralý a připravený k porodu. :sweat_smile:

Aronku, ono to může přijít ze dne na den, tak si s tím nulovým CS nelámej hlavu. :wink:

Na plicním jsem nebyla ani u Kačenky, ani teď. Záleží asi na doktorovi, jestli tě tam pošle. Já byla jen u praktickýho, u zubařky a na EKG.
24. únor 2010 ve 14:42  • Odpověz
Marti,už jsem to tu dnes psala
To CS je souhr výsledku-
naléhající část
dilatace hrdla
zkrácení čípku
konsistence
směr čípku

Takže,jak píšou holky,čím větší CS,tím víc se otvíráš,hlavička naléhá atd.....
Ale neznamená to,že musíš hned rodit.

Papa,jedu k našim
24. únor 2010 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz
tak to já mám asi taky 0 :frowning2: ale musí se podívat do karty :slight_smile:

Těhulky přibíráte tedka na konci těhu a nebo se udržujete na stejné váze? já jsem si myslela že tedka budu ještě přibývat a asi stagnuju a zůstávám na stejné váze

tu mateřskou by teda mohly dorovnat i zpětně taky přicházím o hrozný peníze :frowning2:
24. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ofi, já už mám třetí týden stejnou váhu.

K tomu CS - nad 5 je prý čípek zralý a nad 8 už je vysoce zralý. Maximum je 10.
24. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
veou : tak to je zvláštní já jsem si myslela že mimčo ted bude hodně nabírat na váze takže i já teda moc mi to nevadí mám navrh asi 13 kilo což je akorát :slight_smile:
24. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ofi, pokud se nepletu, tak taky ubývá plodový vody a dochází k dalším změnám, takže se může stát, že poslední měsíc někdo dokonce i s váhou klesne. Já jsem u prvního těhu taky v posledním měsíci kilo shodila. Teď se zatím držím na stejné váze.
24. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
tak koukám, že my sme na CS 3 už 14 dní :sweat_smile: a přibírám, mám teda asi jen 11 kg navíc :grinning: , ale za posledních čtvnáct dní je to kilečko, ale to sou ty mé čokoládky, chudák malý snad nebude mít cukrovku :unamused:
A výška fundu - to je velikost mimča?
24. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
Cori, výška děložního fundu = růst těhotenství od spony stydké k nejvýše uloženému bodu dělohy.
24. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
Tak už jsem zpět od pediatričky, byla moc milá, pochválila jména (konečně někdo) dokonce prý má tyk Klárku a prý ji také vyhrožovali malým miminkem a nakonec měla 4,2kg :sweat_smile: akorát gynekoložka má dovču, tak jsem se nemohla zeptat ta těch pár kapek mleziva s krví, jestli je to v poho :confused:
24. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
vero dík :wink: aspon sem si jednou zase pořádně prohlídla průkazku :grinning:
24. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
Taky mám myslím CS 2 nebo 3
24. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz
rintin a jaký máte klučičí jméno?
24. únor 2010 ve 14:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.