• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
aninam, nemáš i dobrou stránku, co vše zařídit po porodu? :slight_smile:
24. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
Michelle obrovitánská gratulace k holčičce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tady zatím nikdo neporodil,ale dneska Hajdušce praskla voda,tak čekáme. :wink:
24. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Michell, tak gratuluji k prvni holcicce :slight_smile: Uz ji mas u me v tabulce.....az dneska zacala rodit Hajdus, praskla ji rano voda.....
24. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
Michell:

Co zařídit po porodu:

1. Rodný list:
vzít s sebou:
• občanský průkaz matky
• kopii oddacího listu (u sezdaných párů, předáte v porodnici)
• hlášení o narození podepsané matkou (vyzvednout z porodnice)
vyřízení: Matrika (kde spadá porodnice)

2. Zdravotní pojišťovna:
vzít s sebou:
• rodný list
vyřízení:Příslušná zdravotní pojišťovna (dle zákona do 8 dnů po narození dítěte)

3. Platba odpadu
vzít s sebou:
• rodný list
vyřízení: Úřad města

4. Porodné:
vzít s sebou:
• občanský průkaz matky + žádost o porodné (můžete si předvyplnit)
• rodný list dítěte
vyřízení: Odbor státní sociální podpory při úřadu práce města

5. Pediatr:
zavolat: do 4 dnů po návratu z porodnice

6. Práce matky:
vzít s sebou:
• rodný list dítěte (personalistka mi náhlasila, že musíme po narození dodat rodný list dítěte)

7. Sleva na dani
vzít s sebou:
• rodný list dítěte (nárok už je v měsící narození, dodat, co nejdříve)
24. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=Porod090101105&SSID=69817

zádost o porodné si můžeš předvyplnit zde a pak jen odevzdat, aby jsi nebyla na úřadě zbytečně dlouho :slight_smile:
24. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
michel, moc gratuluji k holčičce, hlavně, že jste obě v pořádku :wink:
24. únor 2010 v 17:46  • Odpověz
michelle1: gratulujiii..! :wink: Těsím se na fotky malé princezny.. Už se to tu rozjíždí..
24. únor 2010 v 17:47  • Odpověz
Ani, díky za info, to vítám i já :wink:
24. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
Ani : super info hned si to napíšu :slight_smile: díky :slight_smile:

Michael : gratuluju k princezničce :slight_smile:
24. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
tak jsem hodila do alba aspoň jednu fotku, není čas to všechno zmenšovat :slight_smile:
Teda tak to koukám, já myslela, jak se to tu s porody nerozjelo....to ani furt ta zuzka s dvojčatama???
24. únor 2010 v 18:19  • Odpověz
Michell malá je slaďoučká :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Zuzka jde v pátek na císaře a pajcul myslím taky :wink:
24. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
autor
rozhodli jsme se, ze zitra zajedem do Olomouce ten porod probrat osobne s moji doktorkou...fakt z toho nemam dobrej pocit, mam strach a myslim, ze u takovyhodle porodu je dost dulezita aj psychicka pohoda a ta u me nehrozi :pensive:
24. únor 2010 v 18:23  • Odpověz
autor
jeeee, michelle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: gratuluju k holcicce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jdu se mrknout na fotecku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. únor 2010 v 18:24  • Odpověz
Michel, velká gratulace k dcerušce. My jsme si říkaly, že určo rodíš, když jsi se tu tak dlouho neukázala.
24. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
Maja, i ja bych tohle konzultovala s nekym, kdo se o tebe staral celou dobu... nerodila bych konec panevni prirozene.....
24. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
Michell, ta je krasnoucka a jak ma jeste krupicku na nosacku....uzivejte si stesticka!
24. únor 2010 v 18:50  • Odpověz
Ani, ta stránka na porodné mi nejde otevřít, kde dělám chybu????
24. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
Michelle, moc, moc gratuluju k Laurince. :slight_smile: Je to krásný bobánek. :sweat_smile:

První vycházka s mimískem taky závisí na jeho váze. Do tří kil se nemá chodit ven. My jsme taky museli pár dní počkat, než nám prochajdy s Kačenkou doktorka povolila.

Maji, za odbornou radu nic nedáš. :wink: Hlavní je fakt, abys byla v co největší pohodě.
24. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
michelle móóóc gratuluji k holčičce :grinning: . Konečně nějaká princezna :wink:
24. únor 2010 v 19:00  •  3 děti  • Odpověz
Jak, mně ten odkaz od Ani taky nefunguje. Já mám naštěstí formulář přímo z pracáku. Brala jsem si ho tam, když jsem si vyzvedávala žádost o pozastavení rodičáku. Jen doplním údaje o dítěti a můžu ho odevzdat. :sweat_smile:
24. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
jakelin, dej nahore vyber formulare - zadost o porodne...
24. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
Teda, člověk tady po půl dni vleze a hned vidím gratulace, takže michelle, taky velká gratulace.. (já to dnes už psala, že michelle beztak rodí) a co hajduš? jdu dočíst, tak se snad dozvím víc.....
24. únor 2010 v 19:07  •  3 děti  • Odpověz
Ani, už jsem na to přišla, ale mě to tady házelo nějaké hlášky a když jsem je ignorovala, tak to najelo, Dík
24. únor 2010 v 19:08  • Odpověz
Holky a máme někdo tel. č. na Hajduš???
24. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Lucis, Hajduš nic nepsala.
24. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Ja bohuzel ne.... :frowning2: Snad je v poradku.... Ona se ozve.... Na sale neni moc nalada psat nekomu "cizimu".
24. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
Pokud jí praskla voda a neměla ještě kontrakce, tak to může trvat klidně až do rána. Snad se v nejbližší době ozve.
24. únor 2010 v 19:11  • Odpověz
Díky za gratulace holky. Fakt jsem se hned po porodu smála, jak lidem nevyšel ten kluk, co tipovali :grinning: Jsem ráda, že už jsme doma, ale musím se zas naučit jiné postupy, není všechno na jednom místě že.
24. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.