• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
rin no mně právě taky ne, nechám to plavat
18. led 2010 v 15:05  • Odpověz
asi nedela, ja vim ze jenom pri porodu sledujou moje srdce i srdce mimca ale to je snad vsude. tak mam schvaleny nastup na MD od 1.2 :grinning:
18. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Já si myslím, že ne všichni gyndaři to vyžadujou, asi záleží na doktorovi a na tom, jak moc to "žere" a ten můj to žere dost... :angry: jako, asi lepší, když si vše ještě překontroluje, ale zas nic se nesmí přehánět..třeba jdu ve 33.tt ještě na nějaké odběry..jdete nebo byly jste taky? Sestřička říkala, že doktor posílá pro jistotu...tak nevím vo co go...
18. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Hajdus - to je dobře, aspon si odpočineš... :slight_smile:
18. led 2010 v 15:14  • Odpověz
Mě na EKG poslala gynekoložka. Proto si říkám, že na toho obvoďáka prdím, ten už mi nic víc nevyšetří.
Holky, co jdete do látkovek, máte barevné čč Kikko bambus? Praly jste je společně s bílýma plenkama? A na kolik stupňů? Na obalu je 40 :confused:
18. led 2010 v 15:18  • Odpověz
Michelle - já je nemám..Nejdřív jsem jich pár chtěla koupit, ale pak jsem někde četla, že nic moc, tak jsem se na to vykašlala..mám nakoupené akorát bílé kikko lux a pak ikeácké ručníčky...
18. led 2010 v 15:25  • Odpověz
zuzu, ve 34 tt (nebo tak nejak v tom obdobi) se delaji stejne odbery krve jako na zacatku, tzn. na krevni obraz, bez triple testu, plus muze znovu na HIV a nemoci...... pak ster na GBS (streptokok v pochve).

Holky ja na EKG vubec nebyla.......
18. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Ahoj, tak hlásím, že UTZ úplně v pohodě. Malý je skoro o dva týdny starší, takže nový termín 7.3. a pokud vydrží do termínu, tak to bude obrovský kluk. Už teď máme 2255g :grinning: To by mně zajímalo, kdo ho bude v termínu rodit, já tedy ne :wink:
18. led 2010 v 16:35  • Odpověz
zatím se na to vykašlu a pak se uvidí
18. led 2010 v 16:35  • Odpověz
Aronku, tak koukam, ze nejsem jedina, kdo ma velikansky deti :grinning:
18. led 2010 v 16:36  • Odpověz
Ani - díky.

Tak streptokok je u mě téměř jistý. Měla jsem ho u Kubíka a ptala jsem se mojí doktorky a říkala, že je to "zmetek" a že ho s největší pravděpodobností budu mít znova, tak jsem zvědavá

ono je to teda jedno, dají se při porodu dvě infuze tuším penicilinu do žíly a je to, ale u Kubíka - jak byl ten porod rychlej - tak se stihla před porodem jen jedna pak se čekalo na výsledky, jestli to malej nechytl taky..a navíc, kdyby byl porod nějak delší nebo nedejbože nepostupoval, tak je blbá ta kapačka na kolečkách, kterou musíte táhnout všude sebou..to mě naštěstí minulo, ale vím že to tak je od kámošky...ale třeba ten bláznivej streptokok zmizel a už tam není :sweat_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 16:38  • Odpověz
Tak to jsem holky zvědavá, co mi zítra řekne doktor ohledně váhy mrňouska..ono zas lepší velkej, než nedonošenej..známá rodila o měsíc dřív a dítě mělo 800 g, to radši budu mít 5kg dítě a budu total potrhaná, se na mě nezlobte :grinning:
18. led 2010 v 16:40  • Odpověz
Mě zubařka oznámila,že mě chce teď v únoru vidět ještě jednou,i když jsem měla VŠE V POHO BEZ JEDINÝHO KAZU,ALE myslim si,že se mi to teď v tom únoru nějak záhadně vypaří z hlavy a už mě zase nějakou dobu neuvidí,protože se mi tam fakt nechce :grinning: (omylem jsem si zapla velký písmo a jsem líná to přepsat :wink:) a hnali mě i na plicní,jestli budu chtít naočkovat mimčo hned v porodnici proti TBC,čímž mě teda překvapili,protože jsem si myslela,že je to povinný.Pamatuju si,že když jsem byla v porodnici s Filipem,tak tam nějaká pani nechtěla naočkovat svoje dítě a že jí vyhrožovali,že na ni hned zavolaj sociálku. Někde jsem nedávno četla,že naočkovali mamince nějaký dítě v porodnici,který mělo nízkou porodní váhu a pak z toho mělo nějaký myslim že motorický zpoždení.Neslyšeli jste někdo jaký to může mít vedlejší účinky?
A krev mi brali už v 28tt a zjistili mi tu chudokrevnost a mám železo.Mimochodem Máji,já jsem byla takhle šíleně unavená právě z nedostatku železa,jak jsem začla brát tabletky tak super zlepšení.Ale já to měla už u prvního.
Holky už máte všechny vybraný ty jména,u nás je to pořád ještě ve hvězdách a už z toho začínám být nervozní...
Pupíka taky snad večer dodám :slight_smile:
18. led 2010 v 16:51  • Odpověz
zuzule, ja ho mela taky a malemu ho nasli v pusince po dvou dnech, ale nastesti se tim nenakazil. Pokud budes mit GBS a stihnou i obe kapacky (je to divne, ja mela jen jednu, ale jsem na penicilin alerigicka, takze me davali Dalacin) i presto bych si nechala udelat stery z usi apod.

Zuzzie, ockovani je povinne, nicmene to prvni mohou odlozit az na 6 nedel po porodu. Ani se nedivim, ze ta maminka nechtela ockovat sve dite v nemocnici. Nicmene o tomhle vim take sve. Diky andelskym maminkam. Zde je tema, zemrelo mi dite a tam by vam mohly mamky vypravet. Napr. Milly, jeji Milenka umrela take diky ockovani a je tam i maminka, ktere umrelo dite na GBS....
18. led 2010 v 17:04  • Odpověz
zuzu, jeste k te vaze!! Me rekli na neonatologii, ze je lepsi dite, ktere je nedonosene, nez donosene a velke (tezke). S tim malym nedonosenym mohou delat zazraky, s tim donosenym (prenosenym) jen cekaji, jak se co vyvyne..... Ja bych brala dite kolem 2,5 - 3 kg....
18. led 2010 v 17:06  • Odpověz
To se to tu rozjelo. Ani nestraš ještě s očkováním. Já už mám hrůzu snad úplně ze všeho.
Na ekg jsem tady nebyla, ani nevím že se chodí. Snad by mě tam doktor poslal, kdybych to potřebovala.
18. led 2010 v 17:17  • Odpověz
A jaký jsou tam teda rizika u očkování proti TBC?Já o tomhle fakt nikdy neslyšela,že to může mít nějaký vedlejší účinky...U nás proběhlo s Fildou vše naprosto ukázkově bez problémů.
18. led 2010 v 17:22  • Odpověz
Zuzzi, tak to neres, kdyz probehlo vsechno v poradku. Hlavne muj nazor po zkusenostech ostatnich je, dat ockovat do 10 let jen to zakladni!!! Pac vlastne tem detem do tela posilame viry....
18. led 2010 v 18:00  • Odpověz
18. led 2010 v 18:01  • Odpověz
18. led 2010 v 18:31  • Odpověz
Stále se neotočila a si ani neotočí, takže to vypadá na císaře, příští týden, tj. 36. týden se mám objednat už do nemocnice na zaregistrování.. :confused:
18. led 2010 v 18:57  • Odpověz
A železo mi taky musela předepsat, mám 106 :frowning2:
18. led 2010 v 18:59  • Odpověz
Pajcul, hlavně že jinak vše OK. Bude to v pohodě, to zvládneš. :wink:
18. led 2010 v 19:11  • Odpověz
Pajcul, porod SC je bezpecnejsi pro dite.... Jsem zvedava jak to nakonec dopadne u nas....
18. led 2010 v 19:18  • Odpověz
koukala jsem na to epi-no a nejsou tam ceny?? Nevím jestli se to na tom odkazu dá i koupit a pokud ano tak za kolik???
18. led 2010 v 19:24  • Odpověz
Já nechám očkovat v porodnici,Kubík byl taky a v pohodě. :wink:
18. led 2010 v 19:26  • Odpověz
Kackap, to asi udelame vsichni. Jen je dobre vedet, ze je tam pripadne riziko a to i to nejvyssi. Urcite neockovat i pri mirnem nachlazeni.... I pripad Honzulky se tyka 200 deti za rok v CR a zrovna to bylo nase NASE dite. Je dobre o vsem trochu vedet, ikdyz stesti preje nepripravenym....chjo.
18. led 2010 v 19:37  • Odpověz
Dočetla jsem.
Aronku,to je teda velké mimi.
My jdeme do poradny zítra,tak jsem zvědavá.
Z toho šití mám taky strach,ale říkám si,že to zvládly všechny,tak já taky :slight_smile:
18. led 2010 v 19:39  •  1 dítě  • Odpověz
Doorka, alespon me dali lokalni umrtveni na siti. Pichli to okolo mist, kde sili a ver mi, ze jsem byla sita dost.... POROD je opravdu zazitek, na ktery se zapomina!!! Je to vykompenzovano ditetem....
18. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Já vím,že na to bolavé zapomenem. Zatím se nebojím,tak možná to přijde. :slight_smile:
18. led 2010 ve 20:19  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.