• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
ani, market, marti, já byla na sociálce včera vyzvednout si papíry na porodné a hned jsem se zeptala (snad už jsem to nepsala :unamused: ), jestli si musím žádat nebo je to automatické o doplatek do 7600, protože jsem měla zkrácený a PPM nemám ani v téhle výši a paní mi řekla, že na to mám nárok až po porodu, do té doby mám smůlu, taky mě to překvapilo.
V televizi o tom mluvili jako o hotové věci, že to prostě doplatí. Ale nemám být naivní, je mi jasné, že kolikrát řeknou A, ale už neřeknou B, a člověk si pak připadá jak trubka, že všemu věří.... :angry:

Jdu se na chvilku natáhnout, dopo jsem lítala s manžílkem po městě, už zase odjel, snad jen na otočku do Německa, aby byl na víkend doma, tak toho využiju a hodit nožky nahoru..... :wink:

Pa večer
9. bře 2010 ve 12:47  •  3 děti  • Odpověz
Lucisa, ja mam na nejakou socialku smulu, ikdyz ja na materske, manzel na UP, ale je tu s nami jeste moje mamka a ta se zapocitava do spolecneho prijmu, ikdyz po ni chce clovek minimum, at si na stara kolena ty penize uzije. Zivila me na skolach a mela houby, kdyz na to byla sama (tata umrel ve 4,5 letech), tak ted ji clovek chce trochu doprat, aby si mohla s duchodcema nekam vyrazit. Takze diky tem 3 "vyplatam" mam po naroku.....
9. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ani, je to blbé, ale je hezké, že máš mamku takhle ráda a dopřeješ jí. Já na peníze kašlu. My máme napjatý rozpočet každý měsíc a myslím, že takhle žije spousta lidí. Hlavně ať jsou děti zdravé. :grinning:
9. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
Ani a má máti vlastní byt v domě? :slight_smile:
9. bře 2010 ve 13:15  •  4 děti  • Odpověz
to je fakt takhle zije hodne lidi v dnesni dobe Ani to je od tebe hezke :wink:
jinak je to na prd dneska s penezma ale na potrebne veci tak nejak je nejhorsi je ten posledni tyden nebo tech par dnu pred vyplatou :angry: manza byl ted tri mesice bez prace dela od ledna a jeste nedostal vyplatu dostane ji za unor na konci brezna nebo zacatkem dubna a ja bez penez takze taky uzasny :angry:
9. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ani nevim kolik máš mateřskou ale pokud to nedělá ani těch 7600 tak na ten doplatek nárok máš a je jedno kolik Vás žije v domácnosti :wink: . jen si o něj musíš zažádat a pak tě už nebude chodit mateřská ale jako rodičák. Teď půjdu až na sociálku až budu nahlašovat jak dlouho chci být s malym doma. Prostě tu mateřskou snižovat neměli, pak a´t se nediví když už nikdo děti mít nebude, ne že nebude chtít ale fakt na to nebude mít :unamused: .
9. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Zuzko, já myslím, že mamka od Ani bydlí s nima v bytě.
9. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
No já jen, že my máme tady taky máti, má vlastní byt a započítavali mi ji tam taky a stačil jeden formulář a už ji tam nepočítají. :slight_smile:
9. bře 2010 ve 13:33  •  4 děti  • Odpověz
vidím,že řešíte mateřskou...já jsem kupodivu celkem spokojená,samozřejmě,kdyby to vláda vrátila na stejnou hranici jako v 2009,byla bych ještě spokojenější,ale stále jsem měla strach,že dostanu nula nula prd,ale má 1.PPM byla stejně vysoká jako nemocenská,kterou jsem v těhu dostávala.Takže mě příjemně překvapili :wink:
9. bře 2010 ve 13:36  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy, tak alespoň někoho :grinning:
9. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz
Zuzko, mamka ma jednu mistnost v byte, rikame tomu "pod mostem", ale to je dlouha epizoda.....

Mam vice nez 7600 Kc, ale je to mene nez jsem ocekavala......
9. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
Marti-řešili jsme to i na jiné diskuyi, jen abz bzl v pořádku. :frowning2: Snad bude :wink:
9. bře 2010 ve 13:40  •  4 děti  • Odpověz
Já se svýma 3 000,- ani nemluvím :frowning2:
9. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Tak me k nemocenske teda hodne chybi.....
9. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Marti to je síla co. Ještě, že tam nedali fotku při narození, to musel být drobek.
9. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
holky ja tenhle mesic nic zadne korunky jen pridavky z uradu :frowning2:
zuzi ja myslim ze bude to uz by poznali ze neco neni v poradku kdyz byl půl roku v nemocnici ale je to krasny ze to dokazou zachranit takhle male mimi moje mamka kdyz se narodila mela necele kilo davali ji do pekace oblozenou vatou a staveli ho na dvirka rozpalene trouby aby se dopekla :grinning:
9. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
Cetla jsem ten clanek, je hezke, ze prezil, ale tyhle deti maji pak epi a podobne veci, nechci strasit, ale..... Prala bych mu, aby zil plnohodnotny zivot....
9. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
jakelin docela by me zajimalo jak se vyvyjel jak to vypadalo kdyz se narodil az do ted nejake ty fotky bylo by to zajimave
9. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ani a nedošlo teda k chybě?Vždyť PPM se počítá z hrubé mzdy,za posledních 12 měsíců,ne?To jsi určo ještě pracovala...
9. bře 2010 ve 13:46  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Marti, to uz jsem taky zazila byt par mesicu bez penez, bylo to tesne po malem odchodu a tenkrat jsem rvala na uradech jak histerka....... Ne vlastni vinou prijdu o syna a jeste nemam z ceho zit.... a bylo mi receno, mate byt? Tak ho prodejte! Mate auto? Tak ho prodejte..... Jsem se tenkrat nastvala a rikam ji, at si proda svuj, ze ja pod mostem zit nehodlam a jestli si mysli, ze si vozim pr**l v mercedesu jako nasi cerni spoluobcane, tak ze je na omylu. Kurna, ja jsem v razi!!! Snad z toho neporodim, kdyz mam manzela u rodicu :grinning:
9. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz
Katy, pracovala, ale nemocenska se pocita z posledniho zamestnani a materska z prumeru ze vsech zamestnani za rok a ja predtim ucila na castecny a pak na plny.......tak proto......
9. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Martinko, nechtej to videt!!!! Ja na neonatologii v CB videla toho naseho "mrnouse" s 3600 g odhadem a vedle lezelo mimco s vahou necele kilo, byl to "hrozny" pohled, ale vetsinou tyhle "male" deti maji prognozu k preziti, nez hodne vazny stav donoseneho ditete.....
9. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz
aha,tak to jde už mimo mě a je mi to líto,že nejsi spokojená :frowning2: :frowning2: A tak nevíte,jak to dopadlo s tím zvýšením PPM?Nějak to utichlo,takže asi zase nic,co?
9. bře 2010 ve 13:50  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
kdyz si vezmu, ze mam ted stejnou materskou jako s malym a to jsem ucila na castecny uvazek a ted jsem drela jako kun a mam to same :grinning:
9. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Tak to musel být drobek co, to by ěm zajímalo v jakym byl týdnu, protože už kolem 20tt mají mimča soro 500gr, jedině že by v děloze neměl dostatečnou výživu. jen si mylsim že úplně zdravý nebude. ležela jsem na pokoji s 18letou co rodila v 26tt :unamused: , amlej měl cca 700gr, teď má přes 2kg ale pořád na kyslíku a asi s nim půjdou i domů :unamused: . To si ani neumi představit :frowning2: . Ale co jsem slyšela tak děti pouští z různýma přístrojema domů, je jasný že si je tam nenechají třeba rok když jinak jsou ok a je tam furt tak plno že tam všechyn děti mít nemůžou. hlavně kolik tam vozí dvojčat :wink:
9. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Market, tak nam rekli, ze nam maleho domu uz z JIPu nedaji... ani s dychacim pristojem.....
9. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
Holky, radsi nekdo rodte, at mam co vyplnovat do tabulky :grinning: My uz tu vahu mame :slight_smile:
9. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz
No mě ta mateřská taky nenadchla, navíc když minulý rok bych dostávala min o 2 tisíce víc! Ale už mi došlo aspoň porodné, byli teda rychlí, vyřizovala jsem ho minulý týden.
Začíná mi klidné spavé odpoledne, tak honem doháním den.
9. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz
ani,já bych s radostí rodila,ale Eliáškovi se nechce :frowning2: Tak šup sem s osvědčenýma radama :wink: :grinning:
9. bře 2010 ve 13:59  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.