• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lehátko můžu doporučit. Já jsem taky měla a malý v tom i někdy usnul. Měla jsem ho stát i na lince při vaření, nebo kdekoliv jsem potřebovala.
Zatím taky nemám, koupím nějaké na mimibazaru.
10. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
Pajcul a z prsa ti nepije???
10. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
Pajcul hlavně klid, já odstříkala max 30ml a pak jsem se dostala jen na 10ml tak jsem to vzdala a malej je komplet na UM :wink: , myslim že z kojení se dělá víc než to je. Určitě když to jde je to fajn ale zase za každou cenu. nejlepší je aby mamina i mimčo byli ok. Já teda malýho nebudim, v noci vstával sám ve 2h a pak hned v 5 ráno a te´d jed až v 9:30. Přibírá tak budim jen přes den když by spal víc jak 4h. Zase jestli jí budíš po 2h tak je jasný že tohop moc nevypije, Tomík má 4,5kg a pije tak tu 100, víc nevypije. Takže 80ml každý 2 h je docela dost. Co jí enchat po 3 hodinách, takhle krmí i na JIP a jsou tam malý mimča a stačí to aby přibírali. Moje doktorka byla v klidu, prvního jsem taky nekojila a teď jsem odstříkávala jen po dobu co jsme byli v nemocnici a teď je na Sunaru a spokojenost, sice občas bolí bříško ale to by měl 100% i po mateřskym :wink:
10. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím, že furt nic :sweat_smile: Asi ten malej fakt čeká do pátku, aby měl o sto let mín než manželova babička :grinning: Blbý je, že dnes zas odjede manželova mamka a přijede až v neděli, a tak bych zas jela sama, kdyby něco..hlídat malého pak nemá kdo :frowning2:

Včera jsme s manželem konečně vyplnili ty formuláře do porodnice, (bo nebudete tomu věřit, ale dostala jsem je teprve v pondělí..nějak musím říct, že mě tam dost štvou :angry: ). Nic neřeší, vyšetřovat je pro ně asi zbytečné, no nic, budu to tam muset vydržet...Dnes chci ještě rychle udělat porodní plán, at si nemyslí, že to tam pak zas odfláknou - třeba jako minule s tím přisátím..
10. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
Jo dneska jsem nějaká akční. malej nakrmenej a spí, oběd uvařenej a Viki si vymyslel že chce buchty tak pekárna pracuje :wink: , ještě tady byla poštačka s papírem ze sociálky a ještě čekam PPL. To zítra asi nic dělat nebudu :grinning:
10. bře 2010 v 10:26  • Odpověz
katy, jo, má to buď jen zvuk nebo jen vibrace nebo zvuk a vibrace dohromady. A já to koupila od té maminky za 800 kaček vč. poštovného, úplně nové bych taky nekoupila, je to dost penízků. A pokud mi s tím něco neprovedou holky, jsou moc akční, tak věřím, že to za slušné penízky zase prodám dál :wink:

marti, jsem 2v1 a teď mizím, valím pro ty moje cácory, ozvu se odpolko, papa
10. bře 2010 v 10:26  •  3 děti  • Odpověz
marketa137: díky za podporu.. každý mi říká něco jiného a já jsem takový slzavý uzlíček. Ten pohled kdy byla na kapačce, byl otřesný :frowning2:

Prsa se jí špatně uchopují.. :frowning2:
10. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
Pajcul, já bych taky nebudila tak často. Může jíst někdy co 4 hodiny a někdy co 2, prostě ji nechej spát a jenom když se nevzbudí po 3 hodinách, tak bych ji budila.
10. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
Pajcul, hlavně se nestresuj. Já si taky užila svý při Kačence. Taky jsem první měsíc jen kojila, odstříkávala, dokrmovala stříkačkou. Bylo to fakt náročný. A taky jsem se kvůli tomu hodně trápila. Ale je třeba, abys byla co nejvíc v klidu. To je pro kojení nejdůležitější. :wink: Kačenka mi u prsu taky furt usínala. Nemohla jsem ji za nic na světě probudit. Tak jsme museli dokrmovat stříkačkou moje odstříkaný mlíčko, ale toho bylo taky málo, tak měla ještě UM. Takhle to bylo tři měsíce, pak jsme se rozkojili a UM jsem jí dávala akorát večer před spaním. Jinak jsem jen kojila. A i kdybys nekojila a dávala malý jen UM, tak se tím netrap. Někdy to prostě nejde. Hodně záleží na dítěti, jestli pořádně tahá z prsu mlíčko. Já měla strach, že to tentokrát bude stejný jako s Kačenkou, ale Zuzanka tahá krásně už od narození, takže fakt jen kojíme. Hlavně to chce klid. A hodně pít. :wink:
10. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
Pajcula - a co koupit formovače bradavek? Mě se právě Kubík v porodnici taky neuměl přisát a tentokrát jsem si je koupila a ta bradavka pak jakoby vystoupne a je to lepší :wink:
10. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
Já jsem Kačenku taky musela dle rady doktorů z porodnice budit po dvou hodinách. Ale byla hodně ospalá, tak mám pocit, že usínala u prsu o to víc. Po návratu z porodnice mi naše dětská říkala, že ji nemusím budit. Že si řekne sama. Ale dýl jak tři hodinky bych ji asi taky nenechávala, když míň přibírá. Ty dvě hodinky bych moc nehrotila. :wink:
10. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
pajcul, my byli taky, ale neměl kapačky ale byl na kyslíku. Po 2 h je fakt málo, to by tomík taky moc nevypil, jo když se vzbudí tak vypije tak tu 60 třeba po 1,5h ale jinak jí po 3-4h. Tomík by třeba kojení nezvládnul, on i u lahve napůl spí, takže jsem věděla že kdybych měla mlíka hodně že bych koupila elektrickou odsávačku a krmila mateřskym ale přes lahev. Hlavně se nestresuj, to malá pozná a bude taky nervozni, bu´d to půjde nebo přejdete na UM a nic se neděje. Viki byl od narození na UM do 2,5 let a taky žije a nemocnej byl minimálně. bohužel z kojení dělají něco víc a pak ve skutečnosti vidíš kolik mimin je na UM a nic se neděj ale z nekojících matek dělají něco šílenýho :unamused: . malá potřebuje taky spát aby nabrala sílu tak jí bu´d po těch 3 h, dřív fakt ne. A jestli tě bude odstříkávání mlíka moc unavovat tak přejdi na UM, nebo máš mlíka hodně?
10. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
marketa137 tahám to hodinu, okolo 60, ale s vypětím sil.. 80 zvládnu jen občas.. vlastně téměř nespím, než to vše nachystám, vyčistím..

přemýšlím, že bych jí dala vždy odsaté mé - mám ty kelímky od aventu a další 80 po těch 3 hod umělé.. tak jí to míchám a je to maraton to nacystat. omlouvám se za styl psaní - malá mi usnula na bříšku, krmila jsem před hodinou

zuzule ona stejnak nemá co tahat :frowning2: já odsávám za 30 min cca 40,
60 ale pak musí být pauza, jinak to je 20
10. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Pajcul,jsi týden po porodu,neboj,určitě se pořádně rozkojíš :wink:
10. bře 2010 v 10:55  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
pajcul: taky bych se nestresovala.... 2 hodiny mi taky přijdou málo, Jonáš byl tři týdny na JIPce a tam krmili děti co tři hodiny, i takový, co měli jenom kilčo... doktorka říkala, že je ideální 150 ml mlíka na kilo hmotnosti dítěte na den... tak jestli má malá cca tři kila, budeš jí krmit po třech hodinách, to je osmkrát denně... měla by vypít cca 450 ml, tak to máš tak 60 ml na každý krmení po třech hodinách, jestli jí dáváš 80 co dvě hodiny, to nemůže mít hlad a proto nechce pít a spí.... řekla bych. Když budeš mít ty intervaly tříhodinový, tak si i odpočineš.

Tyden po porodu je ještě brzo, taky myslím, že se rozkojíš.... zkus odsávat vždy po kojení, co malá nevypije, tak zkus vydojit:slight_smile:, však oni si zvyknou produkovat optimální množství:slight_smile:.
10. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Pajcul co ěm říkali na JIP tak bych odstříkala a až budeš mít celou dávku tak jí to dej, a mezi tim dávaj UM a uvidíš jestlis e rozkojíš, u mě se začlo mlíko ztrácet jako minule :unamused: . Ale i kojení se řídí hormonama a já ani bez hormonální léčby neotěhotnim tak si ymslim že ani kojení u mě neni možný. Vždycky se mě 3 den po císaři prsa zvětší a za pár dní zase zmenší a tim je konec všem snahám o kojení :frowning2: . Kojit jsem chtěla, udělala jsem myslím maximum ale když to nejde. Minule jsem to hůř nesla a právě díky tomu co se z kojení dělá jsem si pak připadala totálně neschopně, teď vim že jsem udělala maximum a stejně to nevyšlo. Vyspat se musíš jinak za pár dní nebudeš schopná ničeho :unamused: . Odstříkávej po 3h a zkus malou přikládat, ta by tě pak mlíko měla spustit rychleji. Malej se sice přisál a snažil se jenže vytáhnul jen 10ml a pak museli dokrmit sondou protože už neměl sílu pít dál :unamused: takže u nás by kojení nešlo ani tak :wink:
10. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
jinak ohledně kojení a přikrmování... tohle jsou supr stránky http://www.kojeni.net/databaze.php tam najdete odpověd skoro na všechno:slight_smile:
10. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím do slunečného chladného dne, jdu vás v rychlosti proletět, jak se dneska cítíte?
Miminenko nám asi žádné nepřibylo, co?

A dori ty nikam nespěchej, u nás to hned tak asi nebude, tak at se tam třebas potkáme :grinning: estli se vůbec poznáme :sweat_smile:
10. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
Je to trápení s kojením, ale někdy jsou začátky těžké a pak mamča kojí do tří let. :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:37  • Odpověz
Cori a ty budeš rodit v Hodoníně, nebo v Kyjově???
10. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
10. bře 2010 v 11:40  •  1 dítě  • Odpověz
Jakel,v Hodoníně už bohužel porodku zrušili.
cori,bych si tě našla,neboj :wink:
10. bře 2010 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz
Jakel, hodonín už nefunguje jako porodnice, takže v Kyjově, zrušili to tam a do roka byl babyboom, takže v Kyjově je občas pěěěkně plno :sweat_smile:
10. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Taky jsem zvědavá na to kojení. Moc bych chtěla. Ale někdy to prostě nejde.
10. bře 2010 v 11:44  •  1 dítě  • Odpověz
Já si u Káji myslela, jak to bude v poho a taky ouvej a ač kyjovská porodka má nějaký certifikát na kojení, tak nás tehdá hodně odcházelo nekojících :pensive: a to stačilo tak málo :frowning2:
Tý jo dori, ty už jsi 40 tt, tak to nevím estli tě stihnu :grinning: u nás to zatím moc nevypadá :sweat_smile:
10. bře 2010 v 11:46  • Odpověz
10. bře 2010 v 11:48  •  4 děti  • Odpověz
cori,mudr říkla,že se mám řídit termínem z NT screeningu. Takže bych ti tam mohla aspoň držet fleka :wink:
10. bře 2010 v 11:51  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzko,tak na to se nemůžu podívat. :cry:
10. bře 2010 v 11:52  •  1 dítě  • Odpověz
Dori dobře, vyber hezké místečko :grinning: , ráda bych se dostala na ten novější porodnický sál, ale určitě mě zase některá maminka přeběhne :sweat_smile: , s Kájou sem rodila v tom nejmenším, ale ono v konečném důsledku je to jedno, hlavně že se mímo narodí zdravé :wink:
10. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
Tak to jsem nevěděla, že tam tu porodnici zrušili. Já jsem tam rodila Davču a byl to tam celkem děs. Staré a koupelny jenom na chodbě.
10. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.