• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Aronku, neznamena, ze to jeste nemuze prijit jako z cisteho nebe :slight_smile: Dneska je zensky azuro, dneska by to uz fakt u nekoho slo ne? Tabulka ma velkou mezeru :grinning: (Uz musim byt s tou tabulkou fakt nudna co?) :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ani díky za popis,už jsem si to zadala,tak snad to bude dobrý :wink:
10. bře 2010 v 15:31  • Odpověz
Ne,ne. Tabulkářka Anička se nám líbí :grinning:
Tak jsem to venku podělala a můžu rodit. Já už fakt nevím,co bych.
Možná ještě zítra zasadím jeden truhlík muškátů. A taky osení na Velikonoce.
10. bře 2010 v 15:50  •  1 dítě  • Odpověz
Holky tak kočárek je doma a je božííííí, jen ho musím složit a nafotit, takže fotky zítra. :slight_smile:
Potkala jsem Sluni, teda z auta, randili s kočárkem před Cafelandem a mooooc jim to slušelo :slight_smile:
Ani-já bych rodila, ale už nemám co. :grinning: Takže se mnou už do tabulky nepočítej.
10. bře 2010 v 16:22  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko a jaký vůbec máš :wink: . Tak rodit bych teď teda nechtěla, ale těhu bříško trošku chybí.

Tomík už si začíná vynucovat pozornost. Po jídle usnul ale za 30 min začal brečet a jakmile jsem si ho vzala tak byl klid a teď na mě spí :grinning: . Dneska zase koupeme tak snad to nedopadne jako v pondělí :unamused:
10. bře 2010 v 16:26  • Odpověz
-pro vitamin K chodíme k Dr., prej že to mám kousek, tak jednou týdně dojdu :slight_smile: D dáváme doma, ale vzpomenu si vždycky někdy v noci potmě! Dnes jsme navíc vyfasovali kapky na prdíky, tak to už vůbec nebudu zvládat :grinning:
S těma prsama jsem četla, že kdo je má menší, má prý víc místa pro tvorbu mléka. U mě to tedy rozhodně platí :grinning:
10. bře 2010 v 16:30  • Odpověz
Ahoj, maminy!!!

Tak já měla vždycky dost velké prsiska, holky mi je celkem vysosaly, takže v kombinaci s gravitací jsem po dvou dětech měla sice prsa docela velké (80-85C - podle střihu a výrobce), ale bez podprdy skoro po kolena :grinning:
Já tedy kojila obě holky v pohodě, i když jsem to o větších prsech a špatném přisátí četla, al eony byl obě tak hladové, že jsme sosaly pořád. Nelka měla 1,5 roku a já si pomalu nemohla k ní sednout na zem a hrát, protože v ten moment mi vystartovala pod tričko, opica jedna......

Opět ohlasováno.... :wink:
10. bře 2010 v 16:48  •  3 děti  • Odpověz
Holky, tak dnes u dr. bylo kongo. Ty moje dvě sirény se pokaždé předem ptají, jestli je budou píchat. Já jim nechci lhát, protože někdy chtějí, jindy ne, někdy jen jednu, nevím, podle čeho to berou..

Tak jsme tam došly, sestra nás hned brala, odevzdala jsem holek moč a ona hned, zvážit, změřit, tlak měřila a pak. Musím jim vzít krev. Obě začaly natahovat, ale Nela že jde první. Dala jsem si ji na klín, jak ji sestra píchla, začala ječet (Aňa ji v tom vedle mohutně pomáhala), ale Nele se tím řvaním ta krev nechtěla roztéct. Tak na ni se sestrou, že musí přestat. Pak ji tedy vykapalo, co potřebovala.
Pak se mě sestra jen tak mmch zeptala, kdy mám termín, tak ji říkám, že do 14 dní, ale doufám, že i dřív. Málem to s ní švihlo a že nesmím brát už holky na klín, když tak vyvádějí, ať nezačnu rodit.
Anina slibovala hory doly, že bude hodná, sestra šla pro další sestru do vedlejší ambulance na pomoc. To už další siréna na plné kule, mrskala s sebou jak kapr, takže nakonec jsem ji fakt musela dát druhé sestře na klín a já stála vedle a držela ji za druhou ruku a hlavu.

No ostuda jak cyp, hlavně že si ty hrdinky vzaly bonbon a hafo obrázků...
10. bře 2010 v 16:57  •  3 děti  • Odpověz
Luci, ty mas fakt o zabavu postarano :slight_smile:
10. bře 2010 v 16:59  • Odpověz
Tak jsem si udelala veceri - chleba s mazacim syrem a muj zeleny cajicek - a ten muj prcek v brisku tak skyta :slight_smile:
10. bře 2010 v 17:00  • Odpověz
Lucis, to víš, když mají špatní zkušenosti s doktorama od malička, tak se nediv :grinning:
10. bře 2010 v 17:09  • Odpověz
ani, jakel, ale ony jsou někdy v poho, sice taky pípnou u injekce, ale dnes se tedy předvedly. Možná si myslely, že prcka vyženou konečně z bříška.
Jo a Nelka chtěla jít ještě zpět do školy (na jednu hodinu výtvarky a do družiny!), Aňa už do školky na spinkání nechtěla. Tak že prý si se mnou doma lehne a odpočine. Zlaté oči, furt zlobila a najednou koukám, že vytuhla. ve 3 odpoledne, ve 4 ji budím a ona, já nespím, já jen odpočívám.
Ale já se taky ztratila a zdálo se mi, že mi teče voda a azačínám rodit. Jsem se z toho vzbudila a nic, jenom sen...

Já bych ten porod brala taky o víkendu, klidně i tenhle :wink: Prý už se má oteplovat.....
10. bře 2010 v 17:17  •  3 děti  • Odpověz
Lucisa to znam :unamused: . viki když mu byli 2,5 roku tak jsme leželi na infekčnim a tam i doktorku pokousal :frowning2: a pak trvalo přes rok než topřekonal a i teď se jich bojí, sice už tolik nevyvádí ale i tak s ejich bojí. teď tady byla dětská jak se Tomík narodil. Manžel byl ve městě a Viki byl celou dobu zavřenej v pokoji jen aby jí neviděl a to jinak sám v pokoji nevydrží ani 5 minut :wink: . A to mu už dlouho nikdo nic nedělal a 3 letá prohlídka byla taky síla. I to co málo co uměl neřek, o psovi co máme řek že je celej bílej a strašně velkej a zlej a přitom máme kavalírku která ani štěkat snad neumí :grinning: , totální ostuda ale doktorka nic moc neřešila, nakonec se nás zeptala jestli rozumí co mu doma říkáme a bylo po prohlídce, ani byrvy nebyl schopnej ukázat a obrázky který normálně uměl taky neukázal :unamused: takže si to umim živě představit :wink:
10. bře 2010 v 17:40  • Odpověz
market, u naší dětské je to naštěstí v poho, tam chtějí krev jen málokdy, ale na nefrologii bohužel dost často, a to chodíme jen 2x ročně.
ale musela to být sranda, jak je viki hodný, jak se objeví bílý plášť, a ještě doma, jste si dovolili moc, ne? :grinning:

odhlasováno, anička vede, je to dobrý....
10. bře 2010 v 17:51  •  3 děti  • Odpověz
Tak my máme za sebou kojeneckou poradnu. Zuzanka hezky přibrala (navážili jí 3,25 kg, takže už jsme za porodní váhou) a na příští kontrolu můžem přijít až v 6 týdnech. Vyfasovala jsem recept na Vigantol a Kanavit, tak začnem pravidelně kapat. A v lékárně jsem si objednala probiotický kapky pro kojence. Prý jsou fakt dobrý na prdíky. Sice je to šílená pálka - asi 600 za lahvičku (vydrží to asi na měsíc), hlavně když nám pomůžou. Každý den nás prdíky trápí. Prý do 10 dnů by měly kapičky zapůsobit.
10. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
Já mu jen řekla že přijde doktorka a to byl jak andílek :wink: , pak jsem pro něj šla a on byl schovanej pod peřinou :grinning: . No tenkrát z infekčního to měl na hodně dlouho a to řval jen na něj sáhli. na 3 letý ho sestra ani nezměřila jak řval :unamused: , ona taky byla blbá a začla mu vyhrožovat jak půjde do nemocnice když nebude spolupracovat ale to jí manžel řek svoje a tedy a´t si to doktorka udělá sama :wink: . A teď v pátek jak jsme byla v poradně tak manžel s Vikínem čekali dole že prý počkají :slight_smile: . Pak jen Viki kontroloval jestli je tomík zase v kočáru, asi si mylsel že si ho tam nechají :grinning:
10. bře 2010 v 18:12  • Odpověz
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, měla jsem dneska kontrolu u doktora a zítra mě poslal už do porodnice...Malý má celkem velikou váhu 3700g, myslíte si, že se dá domluvit v porodnici, že by mi porod v pondělí vyvolali...Nevíte od jaké váhy miminka porod vyvolávají, prosím o radu...
10. bře 2010 v 18:13  • Odpověz
petul a proč tě poslal do porodnice? kvůli vyvolání nebo máš jiný problém?

market: co kdyby? :grinning: důvěřuj, ale prověřuj, kontrola musí být, tak tak
10. bře 2010 v 18:18  •  3 děti  • Odpověz
Petulko, oni to všude dělají jinak. Neboj se a určitě ti zítra všechno řeknou. Jestli je malý už takhle velký, tak na nic čekat podle mě nebudou a možná ho budeš mít už zitra v náručí. :slight_smile:
10. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
Asi jsem to špatně napsala, poslal mě do nemocnice, kde budu rodit... z důvodu 40. týdne těhotenství, že už se uvidíme až na kontrole po šestinedělí, že na kontroly už budu chodit do nemocnice, kde chci rodit...

Těhotenství není rizikové, pouze mi napsal do průkazky syndrom dolní duté žíly...
10. bře 2010 v 18:22  • Odpověz
Lucis, ty jdeš zítra, tak ne abys mě předbíhala a jela rodit přimo od doktorky :slight_smile:
10. bře 2010 v 18:22  • Odpověz
Petulka, tak to si tě tam ani třeba nenechají, jestli je to jenom kvůli týdnu těhotenství. Zkontrolují tě a pozvou zase za dva dny. V Opavě je to taky tak. Já jdu naposledy v pondělí a pak už taky do nemocnice.
10. bře 2010 v 18:24  • Odpověz
A co to je ten syndrom dolní duté žíly????
10. bře 2010 v 18:24  • Odpověz
Jakelina: děkuji za odpověď...Uvidíme tedy zítra...

Jinak všem držím palečky :slight_smile:
10. bře 2010 v 18:26  • Odpověz
To jsem našla na internetu, neumím to popsat: :slight_smile:

Hypotenzní syndrom v těhotenství - syndrom dolní duté žíly
Asi u 3 % těhotných se na konci těhotenství dostavují v poloze na zádech kolapsové stavy, stejně i za porodu a někdy i po porodu plodu. Příznaky a etiologie byly popsány v kapitole Obtíže provázející i pravidelné těhotenství. Léčení je prosté – uložení na levý bok. Doporučuje se v této poloze i rodit, případně operovat.
10. bře 2010 v 18:27  • Odpověz
Aha, a bývá ti špatně na zádech???? Já teda lehám na boku, tak budeš asi i rodit na levém boku. Ať ti to dobře dopadne a jste vpořádku.
10. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
Jednou jsem málem omdlela, ale od té doby co to vím si dávám pozor a žádné potíže nespatřuji, jak budu rodit nevím, doktor mi říkal, že u porodu to může být problém a že může hrozit císař, tak uvidíme... :angry:
10. bře 2010 v 18:33  • Odpověz
petul, bude to dobré, neboj. U nás se dá rodit i na stoličce a u toho sedíš, tak si určitě najdeš nějakou polohu :grinning:
10. bře 2010 v 18:44  • Odpověz
Tenhle syndrom měla i zuzka72, ne? myslím, že něco takového psala. mě se taky občas na zádech udělá blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jakel, nemyslím si, že hned z kontroly půjdu rodit, ale veškeré příbuzenstvo mě přemlouvá na tenhle víkend, jsme všichni doma (i chlopek). já bych to taky brala, ale to není, jako když se rozhoduješ, který den jít na manikúru :grinning:
příští víkend slaví taťka opožděně narozky a mamka si myslí, že jako už budu doma z porodky a bude větší sranda, či co....

holky, pěkný článek:
http://zdravi.idnes.cz/novorozenec-jen-ji-a-spi-aneb-nejvetsi-myty-o-kojencich-pgm-/deti.asp?c=A100308_215151_deti_bad
10. bře 2010 v 18:49  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.