• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
k těm šátkům, vzhledem k tomu, že to neumím a nikdy jsem to nevázala, tak jen vím, že u toho je nějaký návod, ale některé jsou elastické a některé pevné, co je tedy lepší pro malé miminko a nezkušenou matku??
20. led 2010 v 11:16  • Odpověz
Aronku, ja jsem jedna z tech, co na sale rekla manzelovi, ze mu klidne porodim dalsi deti, ikdyz me prvni dite - muj syn - byl ve velice vaznem stavu a nikdo mi ho nechtel ukazat. Bojim se druheho porodu!!! Pri prvnim jsem si rikala, slo to tam, musi ven :slight_smile: Ted vim, co me ceka a o co vic, vim, co se muze stat. Ale take mam zkusenosti a vim na co si mam davat pozor, co je smerodatne a i takhle "vyskoleny" je muj manzel a to bez kurzu, zivot nauci nejlepe. A i ted rikam, ze pujdu do dalsiho..... Je to bolest, ale na tu se zapomina.....

Jakelin, jeste me spis nez otazky PROC mrzi to, ze lide meho prvniho syna prehlizeji, nevenuji ani vzpominku a kdyz se o nem zminim, tak se musim zakonite ve smutku utapet. Pritom to neni pravda. Proste jsem se jednou stala matkou, ikdyz mam andilka v nebi. Takze ja vsude hlasam, ze cekam druhe dite, vlastne nelzu... :slight_smile:
20. led 2010 v 11:19  • Odpověz
aronku, ja ten vazaci nemam, pac bych to ani nestihla uvazat, kdyz pes zacne stekat. Budu rada, kdyz maleho oblecu a sup do tohohle. Najdu alespon fotku :slight_smile:
20. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Ani-to nejde přeci přehlížet, jednou tady Honzulka byl a basta, je součást Vašeho života a vždy bude. Nikdy na to nezapoměňte, co by jsi to taky byla za matku, kdyby jsi zapoměla? Ale Ani neboj, to zlé už máš vybrané, teď už se budeš jen radovat a manžel s tebou. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Moc Vám to oběma přeji. :slight_smile: Kurňa, už zase tady bulím-no jo hormony. :unamused:
20. led 2010 v 11:29  •  4 děti  • Odpověz
Ani to je super nosítko, to bych mhla mít dvě na každé straně jedno-ty brďo to asi pořídím. :slight_smile:
20. led 2010 v 11:31  •  4 děti  • Odpověz
holky, nějak nemůžu moc spát, pořád se mi hlavou honí hromada myšlenek.
Včera mě trochu zklamaly reakce některých holek, které dělají taky ruční práce. Mám z toho pocit, že závidí, že povedu kurzy. Hlavně se do mě částečně pustila holka, která mě to naučila. Klidně bych jí to nechala. Vím, že jí to ale nabídnout nějak nechtěli.
Připadám si, že pro dobrotu na žebrotu. Chtěla jsem 1 měsíčně vyrazit mezi lidi a případně vychovat další, ketří by pak se mnou chodili na pokročilé kurzy k jedné Rusce
20. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Broučku-co je to za ruční práce, to mi uniklo. :wink:
20. led 2010 v 11:38  •  4 děti  • Odpověz
ahoj holky, mimis se mi vcera otocil :confounded: :confounded: a rekla bych ze je ted hlavou nahoru :frowning2: podle toho ze citim kopance vlevo dole na boku, predtim jsem je citila vpravo pod zebrama, ale vcera pri myti nadobi mi nadskocilo bricho az jsem se lekla a najednou jsem ucitila velky tlak na spodek myslela jsem ze snad zacnu rodit ale pak jsem pochopila ze mimis pretocil, myslite ze se jeste otoci zpatky?

ani muzu se zeptat co se vlastne stalo prvnimu tvemu mimcu?
20. led 2010 v 11:48  • Odpověz
Zuzko, já to taky vždycky obulím, jenom o tom Anička píše. Vzpomenu si vždycky na svoji mrtvou sestru a na různé jiné andílky v nebi a je to tady.
Broučku závist je nesmrtelná, nic si z toho nedělej a nafoť nějaké práce ať můžeme chválit.
20. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Hajduš myslím, že Ani to má v albíčku te příběh. :frowning2:
20. led 2010 v 11:59  •  4 děti  • Odpověz
Hajduš-hlásím, že v tvým albíčku nemám svůj pupík 34tt??????????? Prosím,prosím.
20. led 2010 ve 12:01  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, pořád máš krásné bříško. Začíná trošku praskat, nebo se mi zdá?? Já mám taky pocit, že se mi za chvilku rozpraská. Někdy mě hrozně svědí a to mažu a mažu.
20. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Jaky-nepraská, to jsou praskliny z minulých těhu, ale ono ještě popraská taky si myslím. :frowning2: Ale co, to je fuk. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 ve 12:06  •  4 děti  • Odpověz
broucku, co děláš za ruční práce? To děláš někde v Praze?
20. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
ani, to nosítko vypadá taky dobře. :wink: Tak nevím. Šátek?? Nosítko?? Máte některá zkušenost s obojím?
20. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
Aronek, já mám zkušenost s obojím..nejdřív - od narození budem používat šátek a později nosítko - máme manducu a je super. Záleží na každém, co upřednostní, ale pro malé mimi je lepší šátek, ale i ta manduca je od narození, ale to si jaksi neumím moc představit. My ji kupovali, když byl malému rok a nosit se v ní může do 20 kg..což ještě zdaleka nemá, ale ted ho stejně nosit už nemůžu :grinning: Takže záleží čistě na tobě, co vybereš. Zkus taky počíst diskuze a uvidíš, třeba tě to přesvědčí.
20. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj těhulky,
tak já pořídila při Kajce babyvak a nevyužily jsme ho, malá se mi děsně šponovala - nechtěla v něm být, tak su zvědavá, jestli ho při prckovi teď využiju :sweat_smile: Šátky se mi děsně líbí, ale nemám na ně trpělivost...
hajduška - já měla jeden den taky pocit, že se prcek otočil, dneska ho zase cítím všude, ale je možný aby se tak ještě točil?
20. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
Čauky, roštěnky :grinning: !!!
Teď jsem si přečetla, že se ještě neohřejeme, má až do konce ledna mrznout, tak bacha na pády, oteplení až se začátkem února, což je fakt super, protože od 15. máme jarní prázdniny, tak doufám, že všechno děckám roztaje a budou venku lítat v břečce a blátě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 ve 12:47  •  3 děti  • Odpověz
Cori - já ze začátku taky se šátkem "bojovala" ale malému se v něm líbilo, tak jsem setrvala a stejně pak používáš jeden dva úvazy, které se naučíš raz dva. Některé jsou složitější, ale chce to jen cvik :wink: :slight_smile:

Jo, a s tím točením miminka - mě včera opět doktor řekl, že je hlavičkou dole, tak jsem se ptala, jestli se ještě může otočit a on mi řekl, že až do porodu se může otočit..ale myslím,že spíš ne..uvidíme..už min. tři poradny po sobě mi řekli, že je hlavou dole, tak se mi nějak nezdá, že by se vždy otočil ten den kdy jdu na poradnu, podle mě už tak zůstane.. :slight_smile: doufejme.
20. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Luci, jj to bude zase ideální počasí na chřipky :angry:
Taky už se těším na jaro, to už budou kuřátka pěěkně přilétat, i když ono už to tady začne v únoru :wink:
20. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
zuzul, šátek máš ten pevný, nebo ten pružný? Možná ten pružný je lehčí na ty úvazy, ne?
20. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
Aronek - zeptej se Majatob, ona má tuším ten pružný, ale já mám pevný (Vatanai) Slyšela jsem, že ten elastický je dobrý na malé miminka, pak už tolik neudrží, a navíc se to pak možná i zařezává... takže stejně pokud chceš dál šátkovat, tak pořídíš ten pevný, vydrží větší hmotnost...Koukni mi do alba, mám tam nějaké fotky..jak šátku, tak manducy..
20. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
http://picasaweb.google.com/Zirafa2 tady je odkaz na pár věcí
budu učit Frivolitky. Ono asi některým vadí, že jsem nestudovala toto ve škole a že se jím věnuji cca 1 rok. Asi by bylo správnější, aby to učila moje lektorka, ale nějak se na to nikdo netvářil a to jsem to několikrát navrhovala.
20. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
zuzul, malý tam krásně spinká :grinning: Zkusím možná na začátek ten pružný, já právě někde slyšela že na začátek je dobrý. jenže jsem sklerotická a zase nevím odkud to mám :unamused:
20. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
broucku, tak na tyhle stránky máme odepřený přístup :angry: , ale juknu z domova :wink: Mám hrozně ráda ruční práce a ráda se učím něčemu novému, tak jsem právě uvažovala, že bych něco takového páchala na MD :wink:
20. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Brouček-to umíš tohle udělat??? Tož to klobouk dolů-na to bych asi neměla trpělivost a to mám doma snad milión korálků. Tete dělá vedoucí v podniku, kde dělají klasické náramky a tak, takže mám toho doma spoustu-ale na nic. Furt ji říkám, ať to nenosí, že to navlíkat nebudu, ale asi si říká, že na stary kolena zmoudřím. :grinning:
20. led 2010 ve 13:24  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj holky!

Tak já si před chvílí uvařila první šálek maliníku a chystám se ho popíjet. I kdyby k porodu nepomohl, tak je to aspoň zpestření v pití. Já hodně čajíčkuju, tak je to aspoň změna.
20. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj pupkandy :wink:
My už jsme zdravý (ťuk,ťuk), tak jsme najeli zase na normální režim. Včera jsme byli s Čendou na plavču, zítra jdeme zase,máme co nahrazovat za to marození :wink:
Dneska jsme vydrželi dopoledne skoro 3 hodiny venku, takže teď pupík vytuhnul sám od sebe, než jsme doklidila kuchyň po obědě, tak usnul v pokojíku v nafukovacím bazénku :grinning: Tak mám aspoň chvilku čas juknout na net.

O šátku jsem u Čendy uvažovala, ale pořád jsem váhala, zdálo se mi to i hodně peněz, naučit se ty úvazy a tak a nakonec jsme pořídili okolo 9 měsíce manducu a byli s ní moc spokojení. Šátek se mi kupovat nechce, možná si ho půjčim od kamarádky, co má odrostlejší mimi a už nenosí. Ale určitě je to fajn věc a je to prej dobré na kyčličky, jak v tom šátku sedí to mimčo s roztaženýma nožkama :wink:

Add poloha mimča, náš prcek je hlavičkou dolu a když jsme se ptala dr, jestli se může ještě otočit zpátky, tak prej spíš ne, že hlavička je těžší a gravitace funguje spolehlivě :wink: Takže, která máte prcka hlavičkou dolu, tak už tak spíš zůstane :wink: Ono mimi asi hodně šťouchá i ručičkama, tak pak máte pocit, že ho cítítě všude možně :wink:
20. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
Broucek - jsi šikulka! :dizzy_face:

Nikitka - super, že už jste zdraví :slight_smile:

Vero -není na ten maliník ještě brzo? Nemá se pít až od 36.tt? Nebo je to fuk? Já už ho mám taky nějakou dobu doma, ale zatím jsem si říkala, že počkám...tak nevím, jestli už se může..at nerodím dřív :sweat_smile:
20. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.