• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
aninam, ty nám závidíš děti, já ti docela závidím to tvé pracovní nasazení :grinning: Jestli už nebudeš mít doma co uklízet, přijď k nám!
12. bře 2010 v 11:51  • Odpověz
Holky, takže jsem zpět, ricinový olej mám, prodala mi ho normálně v lékárně, ale teď jsem dostala strach...jak tu píšete, tak nevím nevím... :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:54  • Odpověz
Odpoledne se chystám vařit, tak ještě poklidím, dám si vanu, vypiju maliník, zkusím semínko a uvidíme... :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
holky, já si myslím, že i po čurání by se mělo aspoň otřít, když ne vlhčeným ubrouskem, tak obyčejným, namočeným ve vodě, a určo aspoň holky, mají ty poševní vchody nachýlnější k infekci, nehledě na fakt, že moč je dost agresivní sama o sobě.
nejvíce to jde vidět, když je mimčo trošku nachlazené nebo něco na něj leze, kolik se tou močí vylučuje "jedů", to jsou pak ty kačky opruzené raz dva. já otírala a preventivně mazala tenkou vrstvou Rybilky vždy, protože jak se to trošku oprudí, musí to být strašně bolestivé a déle pak trvá, než se to zase dostane do normálu....

michelle, jak to malá ublinkává? po troškách nebo jakoby to vrhne obloukem ve větším množství?
já to měla u starší dcery, že si při odbrknutí ublinkla docela dost mléka (ale taky je fakt, že ona pila hltavě a během 10-15 min. bylo po kojení, sosala fakt rychle). Pak mi dětská dr. doporučila "svatojánský chlebíček", koupíš to v lékárně. je to prášek, která se dává dětem do flašky s mlékem, kojeným před kojením na lžičku s troškou odstříknutého mléka. Vytvoří to takovou kašovitou hmotu, která v bříšku zahustí spapané mlíčko a to pak tak snadno nevyjde ven přes ještě nedovyvinutý jícen u novorozenců. Jakmile dětem dozraje ta záklopka v jícnu (neboj, má to většina novorozenců - to nedovření), nedochází už tak často k velkému ublinkávání. Nám se to srovnalo, jestli si matně vzpomínám, tak okolo 2-3 měsíců.

Zkus se na to zeptat dětské. Ale jestli to není moc velké ublinknutí, tak se nejedná o výše popsaný reflux, ale asi budeš malé muset dělat při kojení přestávky. Třeba 10 minut, 5 minut pauza a pak pokračovat. jestli to tedy ustojíte a malá se vzteky nepoblinká :confounded:
12. bře 2010 ve 12:00  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky taky gratuluji k novym kuratkům :wink:
tak jste me tak vcera zblbly s tema taskama na kocarek ze jsem dnes taky jednu koupila pridam odkaz moc se mi libila :slight_smile:
12. bře 2010 ve 12:07  • Odpověz
Opět odhlasováno:
http://chomutovsky.denik.cz/miminka/foto-anketa-breznova-nevinatka20100308.html

Holky, máme teď docela velký náskok, nesmíme ho nechat pustit, ale stále zvyšovat, jen mám obavy, že to ten malý Pavluša v noci zase dožene, do kdy se vlastně hlasuje, kackap, nevíš?
12. bře 2010 ve 12:07  •  3 děti  • Odpověz
Děkuju za gratulace
aninam: měl 3700g, 51 cm, 41 tt a po pár zatlačeních to byl raději císař
12. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz
Marti hoď odkaz, než vyrazím do toho města.
12. bře 2010 ve 12:08  •  4 děti  • Odpověz
Já ani netušila, že Lamazze dělá i tašky, myslela jsem, že jen hračky.... :astonished:
12. bře 2010 ve 12:12  •  3 děti  • Odpověz
ma ve vnitr kapsicky a i na lahvicku jsou tam kasicky i na zip
12. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Luci píšou tam,že se hlasuje do 14.3 do půlnoci :wink:
12. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Flapi tak to jsme na tom stejně :wink:
12. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
luci,hlasuje se do neděle.
12. bře 2010 ve 12:16  •  1 dítě  • Odpověz
Marti tak ta je hustá-kolik stála?
12. bře 2010 ve 12:17  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj tak jsem radši šla k doktoru a mam zánět nosohltanu :unamused: , ten jsem měla už kolem 12tt, takže atb a kloktadlo, dělal i výtěr z krku a pokud tam bude ěnco hodně blbýho tak prý zavolá. Plíce mam ale čistý. Snad to malej nechytí :unamused: , jenže nevim jak aby něco nechytil, jsme polu v 1 pokoji tak snad má ze mě dost imunity a nic nechytne.

Co se týče přebalování tak i na JIRP přebalují před jídlem. Já zatim taky, po jídle většinou při přebalování zvrací většina mimin. Vikína až kolem 4 ěmsíce jsem přebalovala až po jídle. Tomík kadí jen 1x denně a to většinou večer :wink:
12. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
Market a kojíš?
12. bře 2010 ve 12:18  •  4 děti  • Odpověz
zuzko ani se neptej byla jsem ve sparu a je tam detsky kramek meli ji ve sleve nebo v nejake akci meli posledni a stala 199 :slight_smile:
12. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ty jo, tak to je super cena, zítra jedem do Olympie-je tam taky Sparkys-tak to tam očíhnu. :grinning:
12. bře 2010 ve 12:19  •  4 děti  • Odpověz
Pokud to teda nebyl Interspar :pensive:
12. bře 2010 ve 12:20  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko naštěstí ne, jinak ani envim co by mě dal za atb když penicilin nesmim :unamused: . počítam že v neděli už mě bude fajn, hlavně aby to malej nechytil, už manžel min týden byl nemocnej ale ten to vyležel jen s pomocí čaje :wink: a zatim tomášek je ok, ani rýmu nemá :wink:
12. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
market, neboj, když nebudeš malého chvilku pusinkovat a nebo se moc blízko ňuhňat, tak by to neměl dostat, a jestli kojíš, dostane i další protilátky. jen nepřestávej kojit a pořádně si umývej ruce po smrkání, než na malého sáhneš.....

moje holky tedy kadily při každém papání, až trochu později ta mladší anička začala mít problémy s kakáním, to bylo i pár dnů prodlevy, ale až tak po půl roce, jak začaly příkrmy.....

marti, tak to je pěkná cena!!!!

dori, kackap, dík za info, tak ještě hlasujeme dále.... :wink:
12. bře 2010 ve 12:23  •  3 děti  • Odpověz
bylo to v itersparu ale jen v tom komlexu je tam detsky obchudek ani nevim jak se jmenuje maji tam obcas dobre akce
12. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz
tak dnes mi pořád někdo volá jestli mi je dobře a jestli nerodím. Doteď tu byla skorotchýně, mezitím volala třikrát moje mamka, jedna sestřenice, s druhou mám vyměněno asi 10SMS a na skypu brácha a spolupracovnice. Nejlepší je, že se nemám nervovat a odpočívat, to by mně zajímalo kdy :confounded:
Ahojte při poledni,
luci tak sem se pobavila tvým víkendovým plánem :grinning:
taky sem si říkala, že bych ty papíry měla už vyplnit, že se prckovi možná fakt pro to nechce, ale uvidíme.
hlasuju, hlasuju

a gratulace Flapi ke Kubíčkovi :wink: , dneska sou koonečně radostné zprávy o miminkách :sweat_smile:
Market tak to jo, protože mě bylo divný že kakáte jen 1x denně, to my fuuuurt-asi tím kojením.
Marti-každopádně prošmejdím kde co. :grinning:
12. bře 2010 ve 12:24  •  4 děti  • Odpověz
zuzko chce to fakt smejdit a koukat a na neco narazis je to nahoda :wink:
12. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Lucis, blinkání je tak něco mezi - ani málo, ani hodně. Každopádně je taky raz dva s kojením hotová, ale přestávky si dělá sama. No snad se to za ty 2 měsíce srovná, bože taková doba! :grinning:
12. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
Lucisa, bohužel nekojim tak spoléham že bude mít imunitu ještě ze mě :wink: . Viki taky do roka skoro nemarodil. kdyžtak nakoupim kojenecký kapky na rýmu :wink: , zatim jsem je nekupovala protože máme 5 min od baráku 2 lékárny tak kdyžtak dokoupim až bude třeba :unamused:

Zuzko, no v nemocnici kadil skoro pořád a teď tak 1-2x denně :wink:. Ale to je UM :wink:
12. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
12. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.