• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ahoj holky,
tak my jsme taky pořád v kuse :grinning:
Musím kouknout jestli nám n ěkdo nepřibyl přes víkend :sweat_smile:
14. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
Ahojky Doorko. Já taky nic, tak je nás víc..

Jinak, včera jsme byli v DM a koupila jsem tam spoustu věcí, od Lovely, po tu přebalovací tašku (nakonec jsem vzala tu s výšivkou, ale béžovou, sice jsem chtěla černou, ale neměli, tak se holt bude častěji prát, no), ale je moc hezká, pak taky kosmetiku od seba medu a další věci...nechali jsme tam litr, ale hodně jsme ušetřili s těmi slevičkami, tak jsem ráda :wink:

Holky, taky vás tak jako tlačí spodek? Mě od včera docela dost, tak uvidíme co mi zítra řekne mudra, jestli už se třeba něco neděje nebo tak něco...pokud se teda uráčí mě vůbec vyšetřit :unamused:
14. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
Zuzule,tak taky zatni zuby. Spodek mě tlačí,ale už dlouho. Někdy víc,někdy míň.
14. bře 2010 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz
zuzzie-já jsem 6den v porodce si řekla, že naučím děti noční režim :grinning: a dala jim dudlíky, Lukášek se dudlíkem ulkidní-má takovou tu obyč kytičku Boček za 14,- z lékárny a Peťula dudel ani za boha, až včera jsem mu koupila v lékarně taky Boček, má gumu která je měkká a vypouští se a to mu vyhovuje, ale i tak ho chce minimálně. Výsledkem je, že Lukajda spí od 20hod do 8hod v kuse a Peťa od 20 do 01 a pak do 04 a 07-u toho se mi zatím nějakej řád nepodařil nestolit, ono bez toho dudla to těžko jde vysvětlit, že je noc. :grinning: Takže výčitky neměj, dudlíky jsou od toho, aby se používali a pokud je dítě nemá ještě ve 3letech, tak to snad tolik nevadí.
:slight_smile:
14. bře 2010 v 11:57  •  4 děti  • Odpověz
Proboha, to je zase kravina, kterej chytrej to zase vymyslel a za rok to změní. Co je to zase za blbost, že se čokoláda nesmí jíst. Holky ---raději nic nečtěte a jezte na co máte chuť. :wink:
14. bře 2010 v 11:59  •  4 děti  • Odpověz
kdy jste kupovali první dudlík? Já mám jeden z prenatal boxu, jinak žádný :confounded:
14. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
Tak mě Laura dudlík úspěšně z pusy vyplivuje. Funguje to pouze když jdeme ven a obleču jí do overalu s kapucí, ona má hlavičku nabok a ten dudel ji o kapuci drží :grinning: Jinak ani zaboha, nechce ho.
Jojo nejhorší je, když je malá najezená, přebalená a oči jak žárovky a ne a ne usnout. Necháme ji prostě vyřvat, naštěstí je to tak kolem 10 minut maximálně 2x denně. Jen nespí moc dlouho, dopoledne je to nejhorší, to tak po hodině a půl je vzhůru a chce jíst....musím přidat ty mléčné výrobky do stravy. Odpoledne spí krásně i večer. No a naše večerní koupání se může odehrát taky až po nakojení, jinak řve jak tur. Takže děláme všechno obráceně, než nás v porodnici učili :grinning:
14. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
Zuzzie já dala Toníkovi dudlajze už v porodnici. Je takovej hodně savej a taky se jím hodně uklidňuje jako Lukášek od Zuzky.
Já jsem holky dudlala do 3 let, na každém prstě prý jeden dudlík a nijak tím poznamenaná nejsem :grinning: :grinning: :grinning:
Zuzko to máš luxusní spaní s klukama :slight_smile:. Závidím
14. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ahojky, hlásím se celá a břuch nacpaný výbornou svíčkovou :grinning:

Aronku: já mám koupená dudlík od Nuku, ten jsem měla připravený i u Čendy a vzal ho dobře, takže jsem jiný řešit nemusela. Mám ho přibalený v tašce do porodnice.U Čendy ho manžel donesl až druhej den, do té doby dostal ten klasiku kytičku od nich :wink: Nakonec ho měl do 9 měsíců, to jsem mu ho radikálně sebrala, ale zvládnul to úplně v pohodě a byla jsem za to ráda, když jsem pak viděla neteř, jak ségra jí zbavovala dudlíku v 2,5 roku a byl to teda boj. Ale vůbec se dudlíku nebráním, mě to přijde jako úžasná věc, když je pak dítko spokojené a klidné :wink:

Zuzi, Michel: je to srandovní, jak my tady hekáme ještě s břichem a vy už řešíte úplně jiné věci :grinning: Taky se na to těším. Já jsem čokoládu jedla normálně, člověk se musí trošku víc hlíat, ale kolikrát je prostě potřeba to ozkoušet, co vadí jednomu mimču to nevadí druhému. Jeden fajn fígl je dát pečivo do mrazáku, pak ho vlastně jíte jakoby čerstvé, ale už nenadýmá. Mám to ozkoušené, já jsem nejedla žádné staré pečivo :wink:
14. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj, jdu na skok. Celé dopoledne se motám v kuchyni, ráno mi bylo tak divně, že jsem se rozhodla navařit a napéct do zásoby, kdybychom museli fičet.
Holky, nekecám, jak hypochondr. Tlak na spodek, bolesti v zádech, návaly horka, nohy mi úplně brněly, pořád se mi nedostávalo dechu, a to jsem třeba jen přešla z obýváku do kuchyně pár metrů, nebo se ohnula do skříňky pro mouku... děs běs. Do toho prcek převaloval vlny jak v moři.
Manža s Aňou udělali brambory na bramboráky a jako obvykle, když jde o bramboráky, tak nemají míru, protože razí heslo: bramboráků není nikdy dost. Takže jsem těsto na bramboráky musela namíchat vsedě, pak jsme hodinu a půl smažila. A to jsem ještě předtím zadělala kynuté těsto na honzíkovy buchty, ale bez náplně a v mini provedení, dělám je holkám na buchtičky s krémem, ať to mají na večer a na zítra hotové.
Takže trouba pekla dole, já nahoře. Otevřela jsem okno, ať nesmradím v celém bytě a udělalo se mi líp.
Vyprané a pověšené dvě pračky. Ale teď jsem hotová, takže jsem odhlasovala, manžu poslala do kuchyně nafutrovat myčku, a jdu se natáhnout. On pojede s holkama nakoupit, tak budu mít klídeček.

Zabi, ty máš v pase Toníka ještě jako břuško :wink:

Co se týče dudlíků, Nelinka neměla, Anička byla dudlíková princezna, u nás se nejvíc osvědčiliy silikonové MAM, mají takový spešl ventil, takže dudlík je měkkoučký a dobře masíruje a tvaruje horní patro. A vypadají moc pěkně.
14. bře 2010 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz
Jo a ještě jedna zajímavá věc s tou čokoškou. Já když jsem dostala první MS, ani ne 3 měsíce po porodu, tak se malej trošku cukal s kojením. Prej to mlíko chutná jinak, tak mi právě bylo porazeno jíst čokoládu a fakt, že se to srovnalo a malej zase bumbal dobře :wink:

Luci: ty jsi ďábel, takhle se honit :stuck_out_tongue_closed_eyes: My jsme s manžou převařili témeř vše včera, tak to dneska byla pohodička a manžu jsme nechali spát do 10 (ať si to ještě naposledy užije :grinning: ). Tě tipuju, že porodíš určitě dřív než v termínu :wink:
14. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
nikit, já bych to brala, už proto, že teď mám manžu doma a kdybych začala rodit, hned požádá o dovču. ale kdybych začala uprostřed týdne, tak bude někde na cestě, sice je s dispečerem domluvený, že nejdál do Německa, ale i tak mám obavu, že s náklaďákem by přes celou republiku nestihnul přijet do porodu. Nevěřím tomu, že bych to dokázala až tak natáhnout, rodím potřetí, mám to dost projeté :grinning:
nejde mi o samotný porod, nejsem nějaká cimprlína, která by se bez něho podělala, stejně si to musím oddřít sama, ale náhodou natrefím na blbou sestru, která mi po porodu mimčo ani nevyfotí. navíc, kdybych tam byla sama, tak mi po porodu na sále mrňouse ani z bezpečnostních důvodů nenechají, což bych nesla těžce....
tak jen kvůli toho.
máme sice plný barák lidí, ale k porodu nevím, kdo by šel. mamka mi bude hlídat holky, taťka je po operaci doma zafačovaný, jen leží a jezdí mu sem denně sestra na převazy a ošetření. jedině švagrová nebo brácha, ale dělají na směny a mají 3letá dvojčata, takže kdyby jeden z nich byl zrovna v práci, tak nemůže mamce hodit na krk další dvě děti, to by bylo moc...
14. bře 2010 ve 14:04  •  3 děti  • Odpověz
Zuzi, moje dítko nece dudlíka, nejraději žmoulá prso, i když s tím zápasí :grinning:
14. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
a k tomu spaní - my ještě tak týden, 14 dní budeme budit každé 3 hodiny a pak se uvidí..:frowning2: snad nás zítra doktorka pochválí, že jsme přibraly..
14. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz
Pajcul,určitě vás pochválí.
14. bře 2010 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz
Péťa je závisláček usne jen u prsu a dudlík je mu šumák. :grinning: A včera jsme vážili, Petr 3860 a Lukáš 2814 s oblečením, takže -200gr. No i tak je to úspěch teda u Lukajdy. Péťa to bude otesánek. :grinning:
14. bře 2010 v 15:11  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko,takže Lukášek víc v noci spinká a Petřík papá. Jestli to chápu dobře. :slight_smile:
14. bře 2010 v 15:14  •  1 dítě  • Odpověz
Tak k dudlíku - Kubík ho nechtěl, byla jsem za to i ráda. Ted mám koupenej jeden s krtečkem, ale vytáhnem jen v případě nejvyšší nouze, nějak mě to nebere a nutit mu to určitě nebudu :wink:
14. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
Doorko :grinning: asi asi... :grinning:
Včera večer jsem zrovna zkoumala v posteli jak je zvláštní,že už nemusim mít mezi nohama polštářek a dám nohy k sobě :grinning:
Luci,že by nával energie před akcí? :wink:
Co jste kupovali na koupání?V porodnici měli koupel od Johnson a Weledy.Fildu nám bylo doporučováno koupat jen ve vodě,ale přemejšlim,jestli přece jen něco nekoupit aspoň třeba jednou za 3 dny koupat v něčem...Má to v sobě nějaký zvlhčovací olejíčky?
Já koupila dudlik od mamu,mám ho vyzkoušenej od Fildy,zkosený mi nechtěl a Adámek ho taky spokojeně dudlá.A noční režim jsem nastavila,že budim nějakou dobu před koupáním,aby byl po koupání unavenej,najed se a hned šel spát.Teď 2 dny to klaplo.Na papání se budí po 3hod,ale zase hned chrníme dál,takže to mi taky nevadí.V těhu jsem se možná budila i častějc.
Dneska mi dítě celej den spí,tak doufám,že nebude noční.Asi budu navečer budit radši dřív.K pediatrovi jdem zítra,tak jsem zvědavá kolik budem vážit.Přijde mi,že se cpe...
14. bře 2010 v 15:35  • Odpověz
Zuzzie, já bych dudlíka malý dala ráda (i když po zkušenosti s odnaučování u Kačenky jsem chtěla vydržet tentokrát bez dudla). Ale Zuzanku trápí hodně prdíky a uklidní se jedině u prsu. Ale spíš jen podudlává. Tak jsme vyzkoušeli asi 4 dudlíky, ale všechny odmítá. Prostě chce vyloženě jen prso. A to ji zas nemůžu nechat dudlat furt, protože bych měla bolavý bradavky a navíc by ji bříško bolelo o to víc. Takže ji musíme chudinku nechat vyloženě jen plakat. Jen občas ji k prsu přiložím. :confused:

Michelle, já se taky hodně hlídám ve stravě. U Kačenky jsem tohle vůbec neřešila, protože na prdíky netrpěla. Ale Zuzanku bolí bříško každý den, takže fakt hlídám, co jím. Ale stejně to moc nepomáhá. Ale když si dle mýho dáš kousíček čokolády, tak to neuškodí. :wink: Já jsem vyřadila hlavně nadýmavou zeleninu a luštěniny. Vlastně i syrovnou moc nejím. Citrusy a hrušky taky ne. Ananas jsem četla, že prý laktaci mírně zvyšuje, tak ten si dávám. Z ovoce jinak jen jablka a banány. Je to bída. Už ani nevím, co vařit, aby se rodina najedla a já si taky mohla vzít. :frowning2:
14. bře 2010 v 16:16  • Odpověz
Žabko, naprosto tě chápu s tím kojením a přípravou UM. Já si tohle užila u Kačenky. První měsíc byl fakt náročný. Ale pak se to zlepšilo a já si konečně užívala mateřskou. Vydrž, bude líp. :wink:

Zuzko, není na celonoční spánek ještě brzy? Vždyť právě noční kojení je hodně důležitý pro tvorbu mlíčka.

Já kupovala pro Kačenku dudlíky jedině od Aventu. Vydržely fakt dlouho a malé vyhovovaly.
14. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
tak já se hlásím pořád v kuse. Takže zítra budu muset do té nemocnice :frowning2:
14. bře 2010 v 17:07  • Odpověz
Aronku, a co tam s tebou budou dělat?
14. bře 2010 v 17:13  •  1 dítě  • Odpověz
doorko, mám to psané jako příjem kvůli tomu tlaku, ale kdybych ho neměla vysoký, tak se tam prý domluvím. Ale nevím, mám mít zbaleno a přijít s taškou :cry:
14. bře 2010 v 17:16  • Odpověz
No,tak třeba tě pošlou domů. A nebo ti to vyvolají a budeš mít mimčo brzo u sebe.
14. bře 2010 v 17:18  •  1 dítě  • Odpověz
tak jsem se s malou vážila a vypadá to, že má kolem 4,2 kg! To bude taky otesánek. I když teď mi připadá, že mám mlíka míň, ale to bude asi tím růstovým spurtem, pije co chvíli. No zas dobrý, prsa mě nebolí a nemusím odstříkávat :slight_smile: Máte taky tak šílenou spotřebu prsních vložek?! Na tom prodělám majlant. Navíc, když mi tu chybí ty "dobré" drogerie :frowning2: Jsem si musela koupit vložky Johnson za 90 Kč!
Já koupu jen ve vodě, miminko nic víc nepotřebuje. Pak mažu olejíčkama - olivový, mandlový a levandulový.
14. bře 2010 v 17:24  • Odpověz
doorko, uvidím, ale myslím, že budu mít nervy na pochodu a ten tlak na to bude vypadat :frowning2:
14. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
autor
ahojte kuratka :slight_smile:
uz se tesim na zitra az budu konecne zase sama doma a budu mit svuj klid, takhle furt jenom litam a nic nestiham :grinning:
tehulky, drzte se, mate nejakych poslednich 14 dni a budou deti na svete :slight_smile:
my dudleme sem tam (dudel Suavinex), s kojenim bojujem, protoze u toho chrape, tak odsavam a dokrmuju jak pako svym mlikem strikackou, jinak je za 10 minut rev :sweat_smile:
prisli mi dom kluci z venku, musim zas letet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Aronek - držím palce :slight_smile: :wink:

Michelle - tak si kup ty prací vložky do podprdy, ne? Já mám 6 párů těch od aventu a jsou dobré...je jich hodně druhů, dobré jsou prej i ty z buretového hedvábí...jednorázová investice a máš klid :wink: Já mám koupené jednorázové jen do porodky a pak budu prát.

Já jdu zítra taky do porodnice do poradny, jsem zvědavá co bude :sweat_smile: Kdybych tak porodila ještě dnes, abych tam už nemusela, to čekání mě tam fakt nebaví :frowning2:
14. bře 2010 v 17:58  • Odpověz
Tak si myslím,že Anička Veronika nám vyhraje. Už má přes 900hlasů. To nás Pavlík nemůže dohnat. Hurááá :slight_smile:

Aronku,budem na tebe moc myslet. Na kolik máš jít?
14. bře 2010 v 18:18  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.