• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzi:
Maliníkový čaj se doporučuje pít od ukončeného 34 týdne těhotenství. Má tonizují vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tím nejen připravuje dělohu na porod, ale porod ulehčuje. Maliník také harmonizuje a reguluje ženské hormony v těle, zejména vaječníků a dělohy, déle tlumí poševní záněty, pomáhá při cystách i neplodnosti, podporuje látkovou výměnu. Má také stahující účinek, je možné jen použít i v kosmetice na stahování kůže, podporuje vylučování moči a žluči a má slabé projímavé účinky. Jeho účinky podporuje vitamín C, např. šťáva z černého rybízu. Maliníkový čaj můžete pít 2-3 šálky denně v dávkování 1 čajové lžičky na šálek. Pokud máte problémy s vylučováním, což není v těhotenství výjimkou, střeva jsou utlačována miminkem což zhoršuje pohyb potravy ve střevech, doporučuji Vám od ukončeného 34 týdne těhotenství konzumovat drcená lněná semínka. Lidová moudrost praví, že len nechá dítě hladce vyklouznout. Len má projímavé účinky, ale nevyvolá průjem, upravuje střevní peristaltiku a zvýší se tvorba poševního hlenu, důležitého pro porod. Denně můžete sníst max. 1 lžíci, je nutné ji vydatně zapít, jinak způsobí zácpu. Po porodu Vám doporučuji pití kontryhelového čaje, stahuje dělohu po porodu a má další zdravotní pozitiva.

1/2 lžičky neloupaného lněného semínka se vaří v 250 ml vody asi 10 minut (mírným varem), po těch 10 minutách se přidá 1 lžička malinového listu a 10 minut se to louhuje, přecedí a bumbá . Lepší je to prý nesladit. Pomáhá to vylučovat jedovaté látky z organismu, takže se můžou na krátkou dobu objevit červené flíčky na kůži, ale ty samy zmizí.
20. led 2010 ve 13:58  • Odpověz
Ahojky holky,
byla jsem v knihovně, ať mám co číst a jsem nějaká unavená. Ještě ukuchtim obídek a dám si nohy nahoru.
Psala jsem si s kamarádkou a jak jsme tady včera řešily ty ,,menstruační"bolesti, tak ona říkala, že takhle jí začínal porod. Prý jak když přichází menstruace.
Co tady nového? Já si sem pak vezmu oběd a dočtu vás.
Jen jsem zaregistrovala, že Zuzka je doma, což je super :wink:
20. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
Díky Nikitko :dizzy_face: Ted už vím všechno :grinning:
20. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
zuzka no jsou to jen některé věci. Domam mám korálků hodně, ale stejně tak 2x ročně vyrážím do Jablonce na nákupy a to se nezdá, ale do peněz to leze herky. To ani nevíš, co máš doma za poklad :o)))

jinak ještě pár věcí je tady http://foto.dama.cz/galerie_user.php
20. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
zabi cozeeeeeeeeeeeeeeeee???? zacinal porod jo :confused: :confused: :confused: :confused: ja je mela dneska v noci zase, neee ja nechci jeste rodit, ja teda nechci rodit vubec :angry:

broucku jsi opravdu sikovna. Ty ty veci prodavas, nebo to vytvaris jen pro radost?
20. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
20. led 2010 ve 14:13  • Odpověz
to jsem znova ja :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: broucku akorat koukam na tu dalsi stranku co jsi pridala a klobouk dolu jsi opravdu sikulka!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
hajdus jak kdy, něco málo i prodám, ale hodně věcí spíše použiji jako dárky nebo pro sebe.
20. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
Spisovatelky veliké. Jdu vás dočíst.
20. led 2010 ve 14:24  •  1 dítě  • Odpověz
autor
tak jsem tu, nakonec jsme nekoupili nic a obed stal za prd :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k tomu noseni...
ja jsem s Tobikem satkovala od asi 3 mesicu, na uvazech neni absolutne nic slozityho, jednou si to zkusite doma pred zrcadlem a pak uz jedete ani nevite jak :wink: ja mam elastickej, kterej je jednodussi na uvaz v tom, ze nemusite nechavat rezervu na mimco, proste se zavaze na telo a mimi se do neho vzdycky vleze :grinning: nevyhoda je, ze je uzsi nez tkany satky, takze uz s nim nejdou nektery uvazy se starsim deckem-na zada apod., takze v podstate doslouzi ve chvili, kdy uz chce mrnous koukat jinam nez na vas :grinning: my jsme ho pouzivali asi do roku, ale pokud by bylo potreba dalo by se aj ted.
ted jsem dostala k vanocum babasling, je to neco podobnyho jako babyvak, ale trochu vychytanejsi (hlavne ma vetsi nosnost a lepsi polstrovani na rameni :slight_smile: ten se da taky pouzivat od narozeni az do nejakych 4 let, myslim...je to taky omezeny vahou. V tom ted hodne nosim aj Tobika, hodim ho na bok, je to uleva hlavne pro ruce, ono prece jen 12 kilo uz se docela na dlouhy trate pronese. Takze vyhodu tohodle vidim hlavne v rychlym pouziti bez vazani. Nevyhoda je, ze nerozlozi vahu decka tak dobre jako satek, ale je tam furt ta jednostranna zatez.

a k poloze...
me se mimous furt toci, Tobik se tocil az do 38tt, takze to vubec neresim...proc by si taky otloukal 8 tydnu hlavu, ze jo :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
me se moc libi ta maska
20. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
Tak holky, můžu potvrdit, že mě taky tak začal porod...ale je ještě brzo, někde jsem četla, že břicho (jako když to máme dostat) pobolívá i někdy v době kdy by měla být menstruace :wink: takže mě někdy kolem 20.tt taky tak bylo, ale pak jsem si to vypočítala a fakt to sedělo..že si to snad to tělo jako pamatuje..zní to blbě, ale je to tak...dokonce jsem se ptala sestřičky, jelikož se mi to nezdálo a bále jsem se a řekla mi to taky, že jako jestli bych normálně neměla zrovna menstruaci...
takže v termínu porodu to tak většinou začíná, ale my ještě máme myslím všechny dost času, takže Hajduš, neboj.. :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
broučku moooc krásné máš výrobky, já se taky na korálkování dala a jako dárky je to supr, jenže teď na to nemám vůbec čas :unamused: , docela mi to chybí, ale za chvilku bude jiné práce nad hlavu :grinning:

holky do kdy se bere magnesium? někde sem četla, že by se před porodem už brát nemělo...
20. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
cori, prej do 34tt, nekteri doktori ho nechavaji aj do 36tt...ja jsem si ho vysadila radsi uz 32tt :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
u mě porod začal jako když se přejím jídla :sweat_smile: (takže vlastně podobné menstruační problémy) den před tím sme totiž měli zelí s kačenkou - tak sem to přisuzovala tomu, ale když se bolesti vraceli co 5 min. tak mi došlo, že za to kačena nemůže a že jde malá na svět :grinning:
Maji :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
u mě taky porod začal jako tlak v podbřišku a pak silnější MS bolesti, to ještě na monitoru kontrakce nebyly. Ale neděsila bych se, že začínáte holky rodit :grinning: S tou MS,jak píše Zuzule, jsem to taky slyšela, ale spíš z kraje těhu, že by se v té době očekáváne MS nemělo sexovat,že je to tehu v té době zranitelnější :wink:

Broucku: taky jsem jukla do albíčka, jsi šikulka. Já bych na to asi neměla trpělivost, i když mě jinak plno rukodělných činností baví :wink:
20. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
ty jo Maji, Tobě už svítí v profilu 35tt :confused:

Já si včera protřídila věcičky na mimi u ségry a začalo mi konenčě docházet, že budeme mít mimi :sweat_smile: A když jsem probírala ty pidi věci, tak jsem si říkala, že Čenda přece nebyl takovej mrňousek. A jak to měla ségra nedávno vyprané, tak to tak krásně voňělo ještě tou miminkovštinou :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
autor
niki, jj, ode dneska mi tam ta 35 naskocila :grinning:
taky si rikam jestli ty veci mohl Tobik vubec nekdy obliknout :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla, napápla se u toho. :wink: , teda spíš přepápla.
Broučku, to jsou moc hezké věcičky, fakt jsi šikovná. Já jsem na tohle takový poleno a ještě netrpělivá.
Já taky ještě nechci rodit :grinning: :grinning: :grinning: , ale asi ty MS bolesti budou nějací poslíčci. Mně je teda naštěstí už dobře a ani v noci mě nic nebolelo a nebudilo, tak mě to uklidnilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hmm, já mám takovou chuť na ten perník, co jsem pekla v pátek. Jenže když ho upeču, tak ho zase celej sežeru za den... :unamused:
20. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
Broučku, taky chválím krásné výrobky.
Já si myslím, že porod fakt každá poznáme. Ty bolesti jsou fakt jak při menzes a trochu jako, když vás bolí v zádech a opakují se. Tady to co teď cítíme snad všechny jsou takové různé poslíčky a připravující se vazy. Když se vám zdá, že je to moc, udělat si šumivé magnezium a to by mělo trochu pomoct.
20. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Čenda už spí 2 hodiny :sweat_smile: , jsem ho nějak hodně dopoledne venku utahala :grinning:

Zabko: tak upeč a pošli nám po kouskách, tak ho nesníš celej :grinning: Já dělala o víkendu štrůdl, na víkend na manži oslavu se chystám dělat tiramisu a pak takovej ten piškot, na něj zakysanku, pak kompotované broskve a pudink se šťávou z těch broskví navrch :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
autor
zabi, prosim te, jak jsi tu davala recept na ten pernik, tak tam je prasek do perniku, to jako pernikovy koreni nebo kyprici prasek nebo to je neco uplne jinyho? :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Mě říkal doktor,že to magnesko mám brát do 37tt. Ale myslím,že si ho vysadím dřív :slight_smile:
brouci,klobouk dolů. Jsi machr. Moc hezké.

Když jsem loni potratila,měla jsem těsně před tím bolesti jako při silné ms,po třech minutách a mudr mi pak říkal,že to jsou kontrakce.
Teď mě to občas taky tak zabolí,ale naštěstí to není pravidelné. Třeba dvakrát za den a někdy vůbec. Poslední týden,asi. Myslím,že to jsou ti poslíčci.
Kdyby to ale bylo pravidelné,uháním do porodnice.
Maji,nic se vám nelíbilo nebo nebyla ta,co jste chtěli?
20. led 2010 v 15:00  •  1 dítě  • Odpověz
diky za uklidneni :wink: ja jsem si rikala ze je to na porod jeste brzy a hlavne ty bolesti nemam v kuse ale jen obcas. Jee vy se mate ze pecete, ja bych take pekla ale nikdo to u nas neji :frowning2: ja snim maximalne tak jeden dva kousky a manza to samy a pak to vetsinou rozdam po sousedech a nebo to odnesu do prace, takhle to dopadlo i s vanocnim curkovim a to mi jeste zbylo, tak jsem ho strcila do mrazaku, tak uz jsem se zarekla ze nepecu :unamused:
20. led 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
dori, byla ta co jsme chteli, ale nejak nazivo nebyla uplne takova jak jsme si mysleli :unamused: ale nakonec ju stejnak koupime, protoze se nam hodi k postylce :grinning:
hajdus, u nas cukrovi taky nic moc, ale kdyz upecu buchtu tak to jo :grinning:
20. led 2010 v 15:04  • Odpověz
brouči, tak mě ten odkaz na dámě otevřel prázdnou stránku :frowning2: co dělám blbě?

niki, zabko, už tady zase děláte chutě? to pak budu taky muset něco upéct.

hlásím, že se pere čtvrtá pračka a v koši se kupí hromádka vypraných mimi bodýnek, dupaček, overalků apod., které čekají na žehlení, strašně se mi do toho nechce, tak to nechávám všechno najednou, páč nadvakrát by se mi to fakt žehlit nechtělo. když už začnu, tak jedu jak fretka :grinning:

mě řekla gyndr., že magnezko můžu až do 36 tt, ale já ho naštěstí doberu o něco dřív a určo už další brát nebudu, prý to způsobuje ochablost svalů u novorozenců či co, když se to bere dlouho, psali to v tom příbalovém letáku.

jinak náš prďolka kope o 106, tak se jdu na chvilku natáhnout, přijdu za vámi k večeru.

a holky, ještě neroďte!! až bude trošku lepší počasíčko, jinak byste ani nemohly na špacír:slight_smile: :wink:
20. led 2010 v 15:06  •  3 děti  • Odpověz
autor
holky, poradte co je ten prasek do perniku...ja chci jit pict a nevim jestli to mam :grinning:
20. led 2010 v 15:21  • Odpověz
Tak jsem to moc dlouho nevydržela a perník je v troubě :slight_smile:.
Maji prášek do perníku vypadá jak kypřící prášek, akorát dochucený. Taky takový malý pytlíček.
LUci ty jsi pilná dneska tedy :slight_smile:
20. led 2010 v 15:22  • Odpověz
autor
zabi, aha, tak to nemam a kdyz tam dam kyprici a trochu toho koreni, pokazim to? :grinning:
20. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Ještě jeden kuk, u nás, holky, zase sněží :grinning:
20. led 2010 v 15:23  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.