• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Hajdus - na bezplenkovku se chystám já :wink:
15. bře 2010 v 16:46  • Odpověz
Zuzule, díky za tip na ty vložky , prozkoumala jsem to a objednala.
Dnešek je vážně šílený, malá furt na prsu, že by to byl ten růstový spurt???
15. bře 2010 v 17:07  • Odpověz
holky chci se zeptat, jestli davate cajik na prdiky (feniklovy, hermankovy) kdyz kojite. Ja si nevim rady, malej trpi na prdiky a ja nevim zda mu davat cajik cci ne, tady to totiz neznaji a doktorka mi rekla pokud kojim tak nic jineho nedavat!!! ja si ale dovezla z cech caje pro mimco a rada bych je zacala pouzivat (mohou se pouzivat od ukonceneho 1. tydne) nevim ale v jakem mnozstvi ho davat a jestli ho opravdu davat, nechci totiz prestat kojit.
doorka uz mam 14kg dole :slight_smile: porad jde vaha dolu ale uz ne tak rychle jak minuly tyden jeste 9kg a budu na sve vaze, vubec nechapu jak jsem mohla v tehu nabrat 23kg :confused: :confused:
15. bře 2010 v 17:17  • Odpověz
jeste jsem chtela dodat, ze ja piji kojo caj ale spis to zabira na me nez na maleho :wink: cetla jsem ze nekdo tady ma podobny problem :wink:
15. bře 2010 v 17:18  • Odpověz
Jakel vítej doma :wink: , vy jste to vzali s malým docela hopem, co?
Hajduško i tady dr. říkají, že pokud kojíš tak je lepší jen kojit a čajíky nedávat - aby si nezvykali na jinou chut, já třeba malé dávala až dod 6 m. čaj - ale ona ho nechtěla, takže neporadím - dávat či nedávat :sweat_smile:

lucis, tos mě potěšila, že taky i když jsi už rodila, nevíš co to jeee :grinning: já to tak mám ted a včera večer, taky sem dumala eslti už nám to začíná, ale ono nic :grinning:
15. bře 2010 v 17:52  • Odpověz
Hajdus,tak to je super ty kila. Já mám právě obavu,aby mi to nezůstalo. No,uvidíme. :wink:
S tím čajíkem to tady snad dnes někdo psal,že ho dává.
15. bře 2010 v 17:54  •  1 dítě  • Odpověz
zuzul jsem zvedava jak to budes zvladat, musis poreferovat,my byt bez plenek tak mame vsechno po..... :grinning: :grinning:
doorka ja myslim ze je to hlavne o strave, pokavad kojis tak nemusis jist vic staci aby tve jidlo bylo hodne "bohate" na vitaminy a vyzivne ja jim denne hovezi maso nebo alespon vyvar z hoveziho a prospiva to jak me tak prdisovi
cori ja si take myslim ze je lepsi cajiky nedavat ale kdyz nas trapi bolesti briska :angry: nemate nekdo zkusenost co s tim?
15. bře 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
ach jo, uz to zacina...Tobik zjistil, ze mimi knourne a jdeme za nim, tak se zacal neskutecne vztekat a je tak uknouranej az to hezky neni :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: dneska je to teda fakt sila a to je teprve sedum (mm prijde tak v deset mozna) :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

ale vite co? jak jsem si stezovala ze se nenarvu do svyho netehu obleceni, tak dnes jsem se nasoukala do jednech rifli a dokonce je aj zapla!!!sice speky a povolena kuza mi visi vsude okolo, ale su stastna jak blecha :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2010 v 18:47  • Odpověz
Slyšela jsem,že nějaký mamině doporučila espumisan,že to asi přes mlíko působí i na mimčo,ale co je na tom pravdy netušim...jinak sestřenka mi doporučovala,že jim na bříško zabíral od Hippu myslimže spokojené bříško.Musim se jí ještě zeptat.Kdy vám začali zlobit prdíky?U nás to zatim nevypuklo,ale podle mýho je ještě brzo...
15. bře 2010 v 18:52  • Odpověz
maji,Tobík začíná žárlit? A jéje. To si myslím užiješ.
Cori,myslím počkám na tebe. :wink:
Moc myslím na Aronka. Kdo ví,jak jí je?
15. bře 2010 v 19:53  •  1 dítě  • Odpověz
Michelle, jestli můžu poradit k tim vložkám do podprdy. Existují ještě sběrače m.mléka třeba Avent nebo Medela,
je to plastové a mlíčko do toho teče. Já měla stejné problémy, jakmile jsem kojila z jednoho tak z druhého to
taky strašně teklo a takhle se dá nasbírat a případně dokrmit nebo uskladňovat. Jinak gratuluji všem k narozeným
miminkám a čekatelkám přeji co nejrychlejší a bezproblémový porod. Já mám termín 30.3. a 6.4. tak uvidíme :slight_smile:
15. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
darevo,děkujeme za přání a za rady. Také ti přeji rychlý a pohodový porod.
15. bře 2010 v 19:57  •  1 dítě  • Odpověz
Hajduš, čajíky se nemají dávat. Dokonce i po 6. měsíci se nemusí dávat žádný tekutiny, pokud pořád kojíš. My na prdíky trpíme denně, je to síla. Ale čajíky piju já. Fenyklový a kojící.
Zuzzie, o tom Espumisanu jsem už taky slyšela. Já jsem si ho dnes chtěla vzít, ale zjistila jsem, že máme doma prošlý, tak si musím koupit nový. U nás prdíky občas pozlobily už v porodnici. Ale pořádně se to rozjela asi po týdnu.
15. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
Tak asi nic, dala jsem si i teplou vanu... Pohyby pořád stejné, ale tedy dost bolestivé, i takové zvláštní tvrdnutí bříška, furt ze mě teče nějaký výtok, což je dost nepříjemné, v noci se mi nechce do kalhotek a vložky, toho si ještě užiju... achjo...
A mám puštěnou primu, kde zase nějaká ženská rodí a já pořád čekám...... :angry:
15. bře 2010 ve 20:22  •  3 děti  • Odpověz
Aronek už to má co nevidět za sebou, Anička taky za pár, s kým tady ještě tvrdnu? A kdo ještě odfičel do porodky?
15. bře 2010 ve 20:24  •  3 děti  • Odpověz
Luci, ja taky koukam na zazraky zivota :slight_smile:
15. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
Marfinka27 (6.3)
Jnvlk (7.3)
Petulkad (11.3)
Katy.m (14.3)
Zuzule (17.3)
Nikitka26 (17.3)
Brouček2 (18.3)
Aronek (18.3)
Martinka2000 (19.3)
Doorka (21.3)
Cori (23.3)
Makytka (23.3)
Lucisa (23.3)
AninaM (24.3)
Janule11 (1.4)

Luci, seznam :slight_smile: Jen nevim jestli uz nekdo nema odrozeno a nedal jen vedet.....
15. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Ani, kurňa nebyl ještě o víkendu delší? :unamused:

katy měla rodit dnes nebo zítra...

já jsem skoro poslední, asi to budu uzavírat někdy na velikonoce, mimču domlouvá celá famílie, ale do sněhu a zimy prostě ne. beztak se rozhodne o víkendu, jestli bude pěkně a bude tady celé široké příbuzenstvo na návštěvě na narozeninách a mě před všema praskne voda a bude prdel, že jsem se počurala....
15. bře 2010 ve 20:41  •  3 děti  • Odpověz
Nějak zívu a špatně se mi sedí, jdu hají, kdybych se neukázala, tak ahoj všem zítra....
15. bře 2010 ve 20:42  •  3 děti  • Odpověz
Luci, co ja vim, tak o vikendu nikdo nerodil, takze byl stejne dlouhy :slight_smile: Neboj ven ten prcek musi.... Na me uz prichazeji vselijake stavy, dokonce se mi rano zdalo, ze mi praskla voda, ale byl to jen sen, ale tak zive jsem ji citila jak tece :grinning:
15. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak já jsem pořád taky v kuse :slight_smile:
Dneska jsem se cítila neskutečně dobře, žádné tvrdnutí břicha a plná energie. Dopoledne jsme byli 2hodinku venku, pak jsem si s Čendou schrupla, odpoledne byla na těhu cvičení a teď jsem převlíkla peřiny a vytřela celej dům :grinning:

Michel: jak radí darevo, já mám taky zkušenost se sběrači na mlíčko, používala jsem je u Čendy a mám je připravené zas. Nasadila jsem si ho na druhé prso, když jsem začala kojit, pač mi lilo i druhé, když se malej přisál. A pratelné vložky se Ti 100x vrátí, když spočítáš, co by jsi dala za jednorázovky :wink:
15. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
zuzzie nam zacalii bolest cca pred tydnem ale ted jsem zjistila ze to mozna muze byt brokolici, pry nadyma :confused: to ja vubec nevedela :unamused: a jedla jsem ji v posledni dobe dost. Nemate nekdo seznam co vse nejist kdyz se koji? vsude se docitam jen ze se nemaji jist veci ktere nadymaji ale prekvapilo me co vsechno nadyma a ani bych to nerekla, pr. cokolada, mleko :confused: je toho dost

kokam ze seznam je jeste porad dlouhy tak sup sup holky :wink: malinik, seminko a horkou vanu :wink:
15. bře 2010 ve 22:48  • Odpověz
ahoooj,tak mě takééé kamarádka říkala o tom mléku aml. výrobcích a já na ni co toje za fáma,že na seznamu z porodky je mám schválené dokonce vyýadované. pak mi PA vysvětlila že se to týká malého procenta dětí které mají nesnášenlivost na kravské mléko a pakliže maminka pozře cokoli,co ho obsahuje a že takových potravin je,tak pak má dítě problémy.Dá se to prý poznat i podle toho e má dítě ve stolici dlouhé hleny
16. bře 2010 ve 04:39  • Odpověz
ahoj holky tak jak se mate?ja porad cela termin mam v patek a jestli nic nechaji me jen tyden vic ne tak se modlim aby to prislo samo nejak se mu nechce ven :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jakelin moooc gratuluji to bylo rychle :wink:
16. bře 2010 v 07:03  • Odpověz
autor
dobre ranko, mam chvilku nez se mi paviani vzbudi, ale docitat nestiham...:grinning: holky, to je silenej kolotoc, vcera jsem byla s detma celej den sama doma, tak jsem litala jak hadr na kosteti...odsat mliko, nakrmit, polozit, rychle si pohrat s Tobikem, jidlo, uklid, odsat, nakrmit, Tobik,.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: v devet jsem padla totalne vycerpana do pelechu s deckama a byla rada, ze muzu jit spat :grinning: uz se tesim az budeme mit aspon nejakej rezim, ted je to jeden velkej chaos zatim :grinning:
16. bře 2010 v 08:00  • Odpověz
ahojte, tak my máme za sebou taky další šílený maraton kojení, prdědí, přebalování, čekání na říhání, poblinkaní v postýlce, mrčení a za hodinku celé nanovo :zipper_mouth: Já se jen modlím, aby to byl ten růstový spurt. Se nedá vůbec normálně fungovat, natož ještě si třeba zdřímnout! Jak to děláte s tím říháním?
16. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
čau michelle, my skoro nikdy neříháme, v porodce nám dokonce říkali,že si nemusí pokaždé říhnout,že je to známka dobrého kojení,že se nemá kdy nalokat vzduchu :wink: ale jinak jsme si včera taky užívali,zase 4hodiny v kuse vzhůru,samou únavou nemohla usnout :unamused:
16. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
Dobre ranko, kuratka!!!
Dneska jsem na mekko, od rana skoro jen bulim..... Musim si nasadit ty moje gobulky jinak to tu se mnou asi dneska neprzijou....
16. bře 2010 v 09:15  • Odpověz
Hajdusko - my ale nebudem bez plen úplně...normálně budem používat látkový a plus budem dávat na nočník, víš? Samozřejmě by bylo fain být úplně bez, ale to aspon ze začátku by bylo těžký. Četla jsem o tom knihu, tak přibližně vím, jak to funguje, ale realita může být jiná, že :sweat_smile: Zkusím a uvidím, pak dám vědět, zatím nemám na kom praktikovat, malému se ven prostě nechce :slight_smile:

Michelle - tak Kubík když byl malinkej, tak taky někdy nebrkal vůbec a myslím, že to nevadí, pokud mu to tak vyhovuje a je spokojený a ani neblinká, on neblinkal vůbec...Jo, a v porodnici nás učili, dát mimi po kojení do klubíčka a to si pak hezky brkne, tak to zkus taky, třeba vám :wink: to pomůže. Dáš malou jakoby sednout a chytneš ji v podpaží a jakoby ji sroluješ,nevím jak to vysvětlit a ona by si měla brknout :wink: A neboj, nic se jí nestane, v břiše byla srolovaná ještě víc a v pohodě :grinning:
16. bře 2010 v 09:17  • Odpověz
Rin: mně to taky tak vysvětlovali, prostě si nějaká miminka ani říhnout nepotřebují. Někdy nám to trvá déle a říhne si až po přebalení.

Přebalujete před nebo po kojení?

za 6 dnů nám Neli přibrala 240 g :grinning: už jí nemusíme budit každé tři hodiny.. Dnes ráno dostala 90 ml. Doslova to vyžahla. Už je hodně za porodní váhou - měla 3126, pouštěli nás 7.3. s 3040 a 9.3. měla 3080. Teď je na 3320 g. Ovšem o papání se od včerejška hlásí téměř po 3 hodinách, takže změny necítím :confused: :sweat_smile:

michelle1 taky koukám, že se nedrží statistiky, kdy kojenec spí okolo 16 hod denně :grinning:

Koukám, že se mi zase začala kazit pleť..v těhu jsem ji měla docela fajnou :angry:
16. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.