• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
teda tam je počasí, ještě že si tu vyspravujeme náladu vážnou hudbou, Klárka se do toho snaží ze spaní zpívat :grinning: jinak zuzle, zatím nelátkujeme, bo Klárka by tu plínku měla asi od ucha k uchu, chci začít tak nějak kolem těch 3,5 kilo až zkrátka bude kloudně vzrostlá. Jinak včera jsem udělala nálev na domácí ubrousky tak dnes nějaký postříkám :grinning:
16. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Ahoj, holky, taky jsem pořád vcelku....

Ještě mám manžu doma, ale už ho můžou kdykoliv odvolat, pokud nezačneme rodit. Ráno mě zase vzbudila taková zvláštní bolest v podbřišku, ale asi to bylo jen povolené svalstvo a můj špatný ranní manévr při vstávání z postele...

Teď mám břicho pořád jakoby napnuté, pohyby dost bolestivé a zvláštní tlak v podbřišku i na konečník, ale nic víc. Navíc mám pocit, že mám panděro pořád dost nahoře.
Holky, co už máte odrozeno, spadlo vám některé břicho až těsně před porodem, třeba až během kontrakcí nebo po odtoku vody, nebo vám kleslo níž už třeba pár dnů před porodem? Já si na to fakt nevzpomínám.. :unamused:

Ani, to už blbnou hormony..... :wink:
16. bře 2010 v 09:45  •  3 děti  • Odpověz
lucis tak mě nějak nic nikam nespadlo, ono já jsem taky měla pidi břicho, tak tam to třeba funguje jinak, nevím, každopádně, jestli máš tlaky jaké popisuješ, tak už je podle mě porod za rohem a možná už se i otevíráš, ani nevíš :sweat_smile:
16. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
Luci, me padlo bricho az na sale, kdyz mi pustili vodu, to uz jsem byla v kontrakcich......

Holky jsem rada, ze mam CS, v tomhle stavu bych to neodrodila. Budu mit co delat dneska uvarit obed... Musim pro peceny brambory do kramu......
16. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
lucis,já měla pár dní před porodem pocit,že mi břicho spadlo,ale jestli skutečně nevim.Manža mi fotil v porodce ještě břicho a když tak na to koukám,nepřijde mi nijak extra dole,ale ten pocit jsem měla.
16. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
A bolesti bys mohla mít rozjíždející se porod.Mě v noci chytali stahy,ale jak jsem lítala na záchod jak mi bylo blbě,tak sem to moc nevnímala.Ráno to pak začlo být pravidelný...
16. bře 2010 v 10:02  • Odpověz
Rin - já právě řeším ty ubrousky..budu utírat perlanem namočeným ve vodě, nebo vodou z umyvadla, ale chtělo by to vymyslet něco na cesty, nějakou otevírací krabičkou, do kterých naskládám ten nastříhaný perlan a zaliju bud vodou nebo taky něčím doma vyrobeným, nebo jsem koukala jsem na perličku v rozprašovači, asi zkusím..a dnes jdu koupit suroviny na sliz na praní a jdu do něj, jen vymyslet vhodnou nádobu :slight_smile: Jdu se poradit k holkám do látkových plenek a bude, ty vždy poradí co a jak :wink:

Holky, včera mě dost vyděsilo, když jsem si četla co mi mudra napsala do zprávy...

je tam tohle: CTG za týden (plus biometrie - leze orientačně na PS)

Nevíte co je to PS? Doufám, že nepřemýšlí o císaři...snad to není porod sekcí... :frowning2: snad ne, hlavně nevím proč, nikdo se nezminoval, akorát u těch křečáků, ale mám jen malinko a ona by si toho ani nevšimla, ´kdybych jí to neřekla, takže to pochybuju....
16. bře 2010 v 10:06  • Odpověz
zuzzie, no zrovna tvůj začátek porodu bych nemusela, já si to už odbyla ve 33 tt a stačilo :angry:

kdyby to tak už aspoň něco bylo, pořád mám pocit, že se mi chce tlačit, jdu na záchod, upustím s prominutím trochu vzduchu a zase nic.... a navíc jsem dostala šílenou chuť na kávu, kterou jsem teď dopila a normálně piju kávu tak 3x do roka, doufám, že prckovi nesplaším srdíčko... ale nemohla jsem si pomoct....

Tak já to břicho taky neřeším.

Aničko, však se to pro jednou nezblázní, tak oběd koupíš, no..... Hlavně klídek
16. bře 2010 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz
zuzule, já mám na sliz malý kyblík a nabírám to pak z něj kelímkem. Zrovna musím taky udělat, už došel.
Jinak jak jsem se tu včera chvástala, jak není malá opruzená...tak už je! :unamused: Tak natírám vzorkem od Hippu.
16. bře 2010 v 10:08  • Odpověz
Přeji hezký den.
Kubula mi dává celkem zabrat, tak nestíhám ani dočítat. Teď konečně snad chvíli bude spát. Šíleně mě bolí hlava. Nevíte co na to můžu vzít? Brufen by asi nebyl dobrej, co?
16. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
ahoj holky, rychle si dám maliník a běžím na kontrolu a monitor. Teď mi je asi napíší už častěji. Vůbec se mi ale nechce ven, protože to vypadá, že začne sněžit
16. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
Michelle - takže neděláš do 20 l kýblu? Já právě tak velkej nemám, takže asi udělám poloviční dávku do kyblíku od lanzy a bude. Včera jsem právě četla, jak se to dělá a jdu určitě do toho,jen nakoupit to mýdlo s jelenem a tu sodu.

A co ubrousky? Jak je řešíš ty? Kupuješ vlhčené? Nebo myješ v umyvadle prdku? Já vlhčené nechci, tak se to právě snažím nějak pohodlně vyřešit.
16. bře 2010 v 10:14  • Odpověz
flapi, já jsem někde četla, nebo slyšela, že když je potřeba si vzít nějaký takový "méně škodný" lék, je dobré to udělat hned po kojení, aby se to do dalšího kojení jakoby rozmělnilo.. ale raději se zeptej v lékárně nebo mudry.....
16. bře 2010 v 10:15  •  3 děti  • Odpověz
Ahojík, tak mi malá od půl 9 řve a řve, chjo, už nevím co s ní, tak zas vystrčit kozenku
jinak Hajdu s tím čajíkem, dělám jí fenyklový a zatím mi vypije tak 50 přes den. Zítra jdem k dr tak uvidíme jak přibíráme, snad máme dobré mlíčko, v noci Elenka krásně spinká
16. bře 2010 v 10:16  • Odpověz
Flapi - a co nějakej bylinkovej čaj? Taky bych se radši zeptala doktorky nebo v lékárně a bude. A nebo zkus hodně pít, nepiješ málo?
16. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
ja to tak neberu, ono se to vazne nezblazni :slight_smile: Navic varit budu - zelna polevka, opecene brambory a prirodni rizek.... Jeste budou dekovat nasemu psovi :grinning: (tomu se vzdycky dekuje, kdyz se neco povede :slight_smile:)

Odpoledne nafotime s manzelem posledni brisko, tak sem hodim fotky a pak ho zaukoluji, aby vam sem dal alespon jednu fotku maleho :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
flapi muzes urcite paracetamol
holky podle me je nejlepsi uplne cista voda a vata nez ty vlhcene ubrousky, my to tak resime a opruzeniny nemame. Staci nejaka mysticka a klidne i obycejna vata nebo vatove tamponky, my budeme pouzivat vlhcene ubrousky jedine kdyz nekam pojedeme.
Malej mi ted usnul vystrcila jsem ho ven tak jdu rychle neco poklidit
16. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
alenininko, tak teˇsi mě s tou kozenkou pobavila, jsem se rozchlamala, až se Laura pustila té mojí :grinning:
Zuzule, já mám asi 5 l kyblík a dělám poloviční dávku. Recept na sliz i ubrousky mám z www.latkovepleny.cz . Ale je to drbačka s těma ubrouskama, asi taky namočím jen do vody.
16. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
myslím, že se možná oprudila po tom receptu na ubrousky, bo to používám teprve chvíli, předtím jen voda z kohoutku
16. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
Flapi, my jsme dostali v porodce leták co můžem a co ne a může se Paralen a Ibuprofen. Hned po nakojení.
Já taky nestíhám dočítat. Malý hodně pije, někdy i co hodinu. V noci spal od půlnoci do 4 a pak až do 8, ale do půlnoci v jednom kuse u prsa.
Dnes jdeme k naší doktorce, tak mu chystám oblečení, dokud spí a trochu začínám uklízet. Včera jsem nic nestihla.

Zdravím Lucis. Tak co pořád nic???? Pak napiš až to vypukne, ať na tebe myslím. Já jsem to měla takovou rychlovku, že jsem ještě v 19večer neměla nic a v 22 byl malý na světě. Tak jsem sem ani nepsala, aby to nebyl marný poplach, jak jsem navečer odjížděla do porodky. A to mě ještě chtěli poslat v 20,30 domů, že to hned tak nebude. Pak se nestihl ani klystýr, ani nešla odebrat pupečníková krev. Malý měl krátká pupečník.

Ani ty pokud si pamatuju máš plánovaný na zítra porod, tak držím palce. :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Jakelin, ja mam planovany, ale zitra nastup a ve ctvrtek porod :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
Jakel, změň si v pasu, že už je malej na světě :slight_smile: U nás je to taky asi co hodinu, hrůza....ale prej bude líp :grinning:
16. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Zuzu, tak uz na tebe neco jde???? Mela by jsi rodit zitra :slight_smile: Snad te jeste nepredbehnu :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Flapi mě v porodnici doktor říkal,že můžu paralen a brufen,taky mě neskutečně bolela předevčírem hlava a i jsem měla zvýšenou teplotu,tak jsem si vzala 2 tabletky dětského paralenu a zabralo to :wink:
16. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
Michell, díky za upozornění, ani jsem si na to nevzpomněla. :slight_smile:

Ani, tak ve čtvrtek. :grinning:
Holky jaké máte břicho, já už skoro jak před těhu. Jde to rychle dolů, ani jsem nečekala.
16. bře 2010 v 11:10  • Odpověz
jakelin a jeste zrus to cekatelstvi :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
jakel, další provokatér s břichem? já jsem jak balon křížený s velrybou a nevím, jak dlouho tak ještě budu. Mám problém se vejít už i do bot......
16. bře 2010 v 11:17  •  3 děti  • Odpověz
luci, ja mam problem uz i zapnout tu bundu, neboj uz to bude brzo :slight_smile: a o botech!! o tech mi ani nemluv......
16. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
Ani - nic :frowning2:

Termín mám správně ve čtvrtek, tak malej čeká asi na termín, nebo na jaro :grinning:

Kdy nastupuješ ty? Ve čtvrtek tuším, vid? Ty se má, máš to jisté, já nevím, jak dlouho ještě :sweat_smile:
16. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím do dalšího pochmurného dne, holt ti naši prckové čekají prostě na to teploučko :grinning:
Jakel neprovokuj s bříškem :grinning: my sme tu ještě jako slonice a vy už ste štíhlé laňky (sem se ted přepsala a málem napsala tanky :sweat_smile: )
Já bych aj něco víc dělala, ale mě dycky odpoledne tak šíleně bolí břicho - jako před mensturací, tak se mi do ničeho ani nechce - taky to holky máte, takové bolesti?
16. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.