• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
krmíte před přebalováním nebo po? :wink:
17. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz
Ahojík tak jsme za 8 dní přibraly máme z 3006 - 3029 tak prý je to krásné, a to že pláče tak jí asi zřejmě bolí bříško, tak nám dr předepsala lefax, tak si to jdu proštudovat jak s tím naložit.
Jinak já jeden den přebaloval po kojení, ale už přebaluji před kojením, pak jí nahřejvám ten polštářek s peckama a dávám jí ho do zavinky aby měla při kojení teplé bříško a docela se mi sklidnila a už ví že jí přebalím, pak přijdou pecky a pak ta kozenka :grinning: :grinning: :grinning: , ale to si asi spíš vsugerovávám že už tolik neřve při přebalování :grinning: :grinning: :grinning:

rin já si myslím že hodka kojení je fakt dost, my tedy krmíme tak po těch 3 až 4 hodkách a to půl hodiny a kojím z jednoho prsa a za další 3 hodky z druhého prsa. Samo někdy to vyjde i po 2 hodkách, podle toho jak si řekne, ale když jsem jí krmila třeba po hodině tak se mi zabetonovala, takže aspoň ty dvě hodky od začátku kojení držím.

jinak já naší malé říkám malý terorista :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
ahoj holky, tak mi to tady spí:slight_smile:, tak jdu mrknout, co novýho... gratuluju k novým mimčům:slight_smile:.

Taky jsme včera byli s Jonášem na kontrole, za posledních 8 dnů přibral 410g, to se pak není co divit, že se pořád kroutí a tlačí, když se tak přežírá. Příští sobotu má termín porodu:slight_smile:, tak to docela dohnal, už má 51 cm a 3,30 kg.

Zeptám se druhomatek:slight_smile:. Jak to zvládáte? Mě se pořád nedaří to zkoordinovat.... krmení jednoho ,druhýho, uspávání, hraní, přebalování.... doufám, že brzo najedeme na nějakej režim, aby ten den měl nějaký řád...
17. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
17. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz
Maji - to teda jsou :grinning: Koukám, že Tobík krade dudlíka Beatce, co? :grinning: :dizzy_face:
17. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz
maji, krásní oba. Takhle mám svoje holky taky nejraději. Ale že tak pěkně spolu usnuli, nebo jsi Beátku naaranžovala k Tobíkovi až po? Vypadá to, jako by ji objímal.....

Jdu se na chvilku natáhnout, mám za sebou vanu a pořád čekám....

kalaoka: to bude ještě chvilku trvat ten režim, s malým nemáte ještě ani po šestinedělí, vydrž :wink:
17. bře 2010 ve 13:23  •  3 děti  • Odpověz
nooo jak už jsem psala, tak ve výsledku toho opravdovýho kojení je fakt asi jen půl hodinka, navíc u toho koníkoju (i v noci) tak to má pak vypadat :pensive: mě v porodce i pediatrička doporučovali u každého kojení obě prsa, ale někdy jí stačí jedno. Zatím jsme vděční za každý gram, tak jí nechci nějak násilím odtrhávat. Aleni, nenapsala jsi ty váhy špatně? Nemělo být 3060 a 3290? :confused: bo myslím, že 20g za 8 dní by bylo asi málo a navíc váhy myslím ukazují na 10g a ne na gramy :confused:
17. bře 2010 ve 13:25  • Odpověz
jinak my přebalujeme před kojením, aby pak nic nerušilo spánek a pecky dávám až po kojení :wink:
17. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
aleninininka: u nás se před krmením ječí a řve natolik, že mám vážné obavy z podezdření o týrání dítěte, že přebaluji po. Přebalovaa jsem v porodce před, ale víc jsem to prožívala, když se mi malá neustále pokakávala a počůrávala - byo to přebalování nekonečné. a malé říkám diktártorka :grinning: :grinning:
17. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
Na některé výzkumy mi přijde škoda peněz:

http://www.novinky.cz/zena/deti/194835-nechejte-dite-vyplakat-az-k-spanku-radi-nova-studie.html

Není nad zdravý selský rozum a normální rodiče......
17. bře 2010 ve 13:41  •  3 děti  • Odpověz
My se teď vrátili ze zápisu do školky,vyměnili si děti a teď jel manža s Fildou ještě na očkování (se mnou by to tam asi švihlo :slight_smile: sem čím dál slabší povahy na očkování mých dětí) vero,vy jste byli taky u zápisu mám dojem,ne?Vzali vám malou?Já doufám,že ho tentokrát už vemou,potřebuje to jak sůl.
My teda taky máme i den dnes nějakej nevrlej,ale ještě to jde,akorát bych si potřebovala dát po noci šlofíka a večer čekáme návštěvu,tak musim uklidit :unamused:
Maji,super fotka :dizzy_face: :dizzy_face:
Kalaoka,já mám zatim doma manžela,takže zvládáme :slight_smile: ale až tu budu sama,tak to bude zajímavý.Včeraj sme tu byli dopol sami,ale Áda chrněl,takže to bylo v poho.V pátek máme premiéru naostro...
Pajcul,a co zkusit jinou značku UM,jsou i spešl proti prdikum mam dojem...
Lucis,soucitím s tebou :pensive: mě už ty poslední dny taky hrozně ubíjeli,ať to máš brzo za sebou.
17. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
JJ Rintintin,
já to napsala blbě, je to tak jaks to písla ty :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ty váhy z 3060 na 3290 :grinning:
17. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Holky ještě prosím písněte kolikrát za den Vám vychází kojení, mě to vychází okolo 8 kojení za den
17. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
Pajcul, mě jak kdy, třeba už si na to trošku zvyká, uvidíme, já začnu ted ten Lefax jí dávat tak uvidíme jestli to bude lepší Takže jdu na kojení, pá kuřátka .
Holky těhulky už to vyprdněte,,, :grinning: :grinning: :grinning:
Maja hezká fotečka
17. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
Ahojík kuřátka :slight_smile:

Tak já v pondělí na kontrole OK. Kontrakce žádný, malá je vysoko a jsem zavřená. Pro mě tedy smůla :frowning2: , už fakt melu z posledního. Bojim bojim, že budu taky přenášet. U obou kluků jsem přenášela.
Hodně moc mi začali zlobit otoky všech končetin. Už od rána natékám, večer už nevím co mám dělat. Mám pocit, že mi ruce nohy explodujou a do toho mě tedy i brní prsty :confounded: . Včera večer kolem 22 hoďky jsem si i všimla, že mám na stehnech červené fleky. Do rána mi zmizeli, tak jsem zvědavá co dnes. Nemůžu právě ani delší dobu někde sedět (tak sem teď moc nenakukuju), protože pak natejkám rychleji. Takže střídám pořád polohy.
Jsem z toho už na prášky :unamused: . Do toho mě hrozně bolí celý spodek - pánev, kyčle, kříž, pipka a mám pořád nepříjemný tlak na spodek. No děs běs :cry: .

Omlouvám se, že si tady tak stěžuju, ale doma už tím nejspíš za chvilku všem polezu pěkně na nervy. Hekám tu jak baba před umřením :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .

Jinak móóóóócinky gratuluji holkám k mimískům :grinning: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A taky jim móóóc závidím, že už to mají za sebou. Já chcí takýýýýý!!!!

Ani držím všechny prstíky, ať jim vše proběhne s Lukáškem v pořádku :slight_smile:

Holky co to máte ještě před sebou, taky se cítíte tak mizerně :frowning2: ???????????
17. bře 2010 ve 14:16  •  3 děti  • Odpověz
Holky jak zabavujete prcky když se jim nechce spát. Stává se že leží v postýlce, kouká, ale nespí. Nevím jak ho zabavit :frowning2:
17. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz
Flapi - a co hrajíc kolotoč nad postýlku? :wink:
17. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
Pajcul, já Zuzanku přebaluju před kojením, protože po kojení mi skoro pokaždý blinká. Tak s ní nechci po jídle moc mlet.

My byli dneska poprvý nakupovat se Zuzankou. Naštěstí mi přišli na pomoc naši. Jinak bych to asi nezvládla. V DM jsem malou ještě kojila. :grinning: A zas jsem tam utratila šílený peníze. Přes 2000, ale asi 600 jsem ušetřila díky slevovým kuponům. :sweat_smile: Zuzanka absolutně nesnáší oblíkání zimních vrstev. A když ji pak lupnu do vajíčka, tak je řev jak blázen. Při jízdě naštěstí spinká. Když jsme přijeli domů, tak jsem ji akorát trochu vysvlíkla a dala do kolíbky a spinká už hodinu a půl. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale za chvíli počítám, že se vzbudí a bude se hlásit o prsíko. :sunglasses:

Aleni, on člověk trochu otupí, když už delší dobu poslouchá řev miminka. Tak mu to pak přijde, že už ani tak moc neřve. :grinning: :grinning: :grinning: A ty kojíš v zavince? Já ji vždycky rozbalím. V porodnici nás upozorňovali, že máme dítě vždycky rozbalit, když kojíme. Asi cítí naše tělo a víc bumbají.

Kalaoko, já naštěstí nikdy dlouho sama s oběma holkama nebyla. Jezdí mi pomáhat naši a tchýně. A po práci je s náma už manžel. Byla jsem s nima sama maximálně tak tři hodinky. Večer nehrozí, že bych měla obě zvládnout sama. Kačenka potřebuje být v posteli hodně brzy, protože po obědě už nespí, tak je pak dost utahaná. A jakmile přetáhne, tak je zle. Takže musíme dodržovat určitou hodinu k ukládání a Zuzanku trápí hodně prdíky, takže se musím věnovat vyloženě jen jí. Kdyby nebylo toho bolení bříška, tak bychom to nějak zvládali. Já doufám, že za pár týdnů to Zuzanku už přejde a bude víc klidu.

Lucis, to je fakt kravina s tím uřváním. :angry:

Zuzzie, my byli na zápise minulý týden. Počítím, že tak příští týden by nám mělo přijít vyrozumění. Ale u nás snad problém s přijmutím nebude. Loni tu přistavovali další dvě třídy, takže berou skoro všechny.
17. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
Nebo nějaký takový ten hrací strojek co se zavěsí na postýlku a hraje různé písničky..
17. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
Flapi, já už taky vytáhla kolotoč nad postýlku. Ale malá stejně spíš furt spí. Nebo pro změnu baští a řve kvůli prdíkům. :grinning:

A taky gratuluju Katy k mimískovi. Nějak jsem přehlídla, že už to má za sebou taky. :sweat_smile:
17. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
maji jsou kouzelny :grinning:
17. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz
janule ja si taky porad stezuju vsechno me boli a jsem na rozpadnuti porad si stezuju uz jsou doma taky na prasky me tam porad nahlas krupe v brise ve spodku uz treti den a porad nic
jinak taky moooocinky gratuluji k novym miminkum :wink:
17. bře 2010 v 15:04  • Odpověz
tak treba nam co jeste tak netrpelive cekame to rozhybe ta zmena pocasi :wink:
17. bře 2010 v 15:05  • Odpověz
Kolotoč jsem dneska taky už vytáhla, ale je poděděnej a ten hrací strojek se nějak zbláznil a hraje to šíleně rychle :frowning2: Budu muset sehnat jinej strojek...
17. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
no já Klárce třeba zpívám nebo jí povídám,třeba jak jsme si ji s tatínkem pořídili, jak se narodila,jak jsme byli včera u doky,koho všeho má v Brně atd :sweat_smile:
17. bře 2010 v 15:49  • Odpověz
U nás není žádný pevný řád mezi kojením. Malý někdy spí 20 minut a někdy 4 hodiny a ještě ho musím vzbudit. Někdy jí i dvakrát během hodiny a pak zase dlouho spí. Uvidíme, prý se má mimčo přiložit podaždé, když si začně cumlat ruce, nebo otáčet hlavu na bok a hledat prso.
17. bře 2010 v 16:12  • Odpověz
tak já mám taky zblázněnej strojek :zipper_mouth:
Jinak jsme byli u doktora, malá zase pěkně přibrala 4020 g, což je od porodní váhy +840 g! Na to nespaní mi sestra řekla, že máme vytvořit rituál, fakt chytré. A že ji může vadit televize nebo rádio. A to noční chroptění je normální, podložit postýlku (to máme). Takže bojujme dál
17. bře 2010 v 16:15  • Odpověz
Holky kdo přidával Eliáše do tabulky, má tam mít 2700 g
17. bře 2010 v 16:29  • Odpověz
jakel hele už si fakt zruš ty týdny :grinning:
17. bře 2010 v 17:15  • Odpověz
aleninininkata taky 8x

:frowning2: :frowning2: ty prdíky jsou děs
17. bře 2010 v 17:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.