• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lucis, tak dnes?
23. bře 2010 v 08:02  • Odpověz
Jakel, mám obavy, že to na mě nezáleží, zkusila jsem snad úplně všechno, tak to nechávám na prckovi. Pa později :wink:
23. bře 2010 v 08:07  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj, přeji krásné ráno :grinning: Doma je doma :grinning: :grinning: Za noc 4x kojení z toho dvakrát po hodině, ale jinak supr. Tatínek je tak vybzíkanej, že kojí s námi :grinning: Teď jedl naposledy v 6 a je ještě jako andílek :wink:
23. bře 2010 v 09:17  • Odpověz
taky vám blbne kůň????
23. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
ahojky, tak my dnes zatím taky pohodička. A to včerejší blinkání bylo fakt jen přežráním :slight_smile: Asi ji bolelo to bříško. Na tvářičkách má ale nějaké pupínky, zítra jdem k Dr., tak snad nám na to něco dá.
23. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
ha tak moje umyté vlasy vydržely nepoblité asi 10 min :grinning:
23. bře 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahoj holky,
dávám vědět,že je Eliášek na světě,narodil se 16.3.2010 akutním císařským řezem.Naštěstí vše dobře dopadlo a je to nádherný klučina.Měřil 50 cm a vážil 2700 g.Včera nás pustili z nemocnice,malý je sice ještě trochu žlutý,ale jinak je vše v pořádku.
23. bře 2010 v 10:09  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy, moc gratuluju a ať jste oba zdraví!
23. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
ahoooooj a velikánská gratulace všem novým kuřátkům, hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti do života :astonished:
nějak už moc nestíhám koníkovat. Aleni takové chvilky jako popisuješ, akorát asi míň dramatické máme každý podvečer, kdy už mezi kojeníma nespinká, ale je pak z toho utahaná, zároveň chce prso, ale zároveň je přejezená a nebaví jí sát. Tak někdy jí ukonejšíme, že jí nabídneme 10až 20 jednotek přes stříkačku, nebo hold ty 4 hodiny probíhají tak, že jí neustále všelijak pokládáme, do lehátka, do zavinky, na bříško, na kojo polštář, tygříkujeme, přikládáme k prsu až se nakonec nějak udindá. Jinak včera jsme byli poprvé na vycházce, vycházka krásná, akorát mě teda dost chytaly záda a taky mám depku z toho sjíždění a vyjíždění do kočárkárny. Myslela jsem, že to půjde lehčeji. Kočár před sebou do těch kolejnic na schodech nevytáhnu, málem mi včera sjel na hlavu. Musím jít napřed a táhnout ho za sebou a i tak je to dost o držku. Tak i nějaká slza ukápla, když jsem si vzpomněla na náš domov v Brně, kde máme obrovský výtah a přístup do baráku bez schodů a hned přes silnic les :unamused:
23. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
katy, moc gratuluji, máme ty kluky úplně stejně i způsobem :grinning:
23. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
Ahojky, docela nestíhám, jen občas přečtu 1-2 poslední stránky. Miška mi taky blinká-no spíš mu z pusinky vyteče mlíko, než aby hodil šavli, ale klidně i po 2 hodinách. Je asi překrmený, ale nedá se s ním domluvit, když nespí, má prostě HLAD, sápe se na mě, skoro by mi urval prso. Kdybychom ho večer nenosili a nepřemlouvali, jedl by i co hodinu :unamused: .
Januli ten tvůj MUDr je divný, chtít tolik peněz....... Můj byl u porodu zadarmo a ještě jsme neplatili za manžela u porodu, prý že mi má za těch 600,- koupit kytku :wink: .
Zabírá vám něco na potníčky v obličeji?? Miška vypadá jak puberťák v rozkvětu, zkoušeli jsme vysušovat lihem na pupík a teď máme Holtovu mast (2.den), ale o moc se to nezlepšilo. Dětský MUDr řekl, ať to neřeším, že to do 2-3 měsíců přejde :confounded: , ale vypadá fakt hrozně.
23. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
Holky, jak se jmenuje ta fialová vodička pro děti? Ať nejsem v lékárně za pitomce :slight_smile:
Malá dnes opravdu ukázkově spí, brečela jen na přebalení. Včera jsme dostali hrajícího pejska, taková uklidňující hudba a asi to fakt funguje. Ze dvakrát jí to pustím a spí. Jen ten strojek musím přešít do nějakého nového myšáka, bo ten pejsek už je celej roztrhanej.
S tím přejídáním je to fakt lepší omezit, radši zkoušet dudlíka a uklidňovat. Pak je to jen horší, bolí bříško a blinká.
23. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
Ahoj, tak už jsem doma, dala jsem si něco do pupíku a povysávala a teď mě bolí záda, ale vysát jsem prostě musela....

Taťka nám odjel, tak zase budeme válčit s holkama samy, snad nám brzy už přibude pomocník... Půlka rodiny už projela své sobotní sázky a půlka čeká, kdo bude mít štěstí a nejlíp si zahrál na Sibylu :grinning:

katy, aronku, vítejte doma a šetřete se.......

kde jsou moje zbývající čekatelky? martinka, cori, janule a makytka? holky, snad už nerodíte? marti a jak to, že už ti to budou ve čtvrtek vyvolávat, když máš termín jako já dnes? já myslela, že se čeká tak 10 dní po termínu..... nebo máš ty nebo malý nějaký problém?
23. bře 2010 v 11:53  •  3 děti  • Odpověz
michelle měla by to být Genciánka (genciánová violeť -asi).
23. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
michelle, ten název mám na jazyku, ale nevzpomenu si... valenciánova nebo glenciánova či jaká vodička... neboj, za pitomce nebudeš, oni budou vědět, co myslíš...

jirco, a jsou to potničky? nezabere jen míň přikrývat nebo oblíkat, aby to zmizlo samo? já na všechno u holek používám kalciovou mast, jen nevím, jestli by to zabralo i u Mišky a ještě u tak malého. ale já to holkám dávám na každý pupínek, odřeninu, spáleninu (v sobotu se Nela plazila po koberci a sedřela si kůži u oka, pako, vypadá jak Rambo po třetím kole, ale už je to po té kalciovce lepší).
23. bře 2010 v 11:57  •  3 děti  • Odpověz
Jirco, já si až teď všimla, že tvůj nejstarší syn už má 23 let!!! Ty brďo. A jak kluci přijali malého, v poho nebo dělají jako že jich se to netýká, přece jen už to jsou chlapi......?
23. bře 2010 v 11:59  •  3 děti  • Odpověz
čau, tak ten líh bych na to nedávala určitě, vždyť to pálí jako sviňa, nemůže to být nějaká reakce na něco? prací prášek, aviváž, nebo něco, co jsi snědla?
23. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz
mám dotaz, máme tu něco málo přes 20 stupňů a malý má pořád studené ruce. Vadí to, nebo mu mám dát rukavičky, nebo je to normální? Šílená prvorodička :sunglasses:
23. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
aronku, já myslím, že ruce se neberou jako signál. neměl by mít studený zátylek a někde jsem četla, že snad i nosík, ale důležitější je ten zátylek, protože ručičky a nosík jsou koncové partie těla, kde u tak malého miminka ještě není dovyvinutý celý krevní systém, tak se špatně prohřívají právě tyhle koncové části tělíčka.
rukavičky mu dát můžeš, ale jestli má teplý zátylek tak ho už navíc třeba nebal anebo neoblíkej....

u nás se velmi osvědčilo dávat na nožičky přes dupajdy bačkůrky nebo ponožečky, pak bylo celé mimčo v cajku :wink:
23. bře 2010 ve 12:12  •  3 děti  • Odpověz
lucis, zkusím ty ponožtičky i rukavičky, trochu blbnu, ale v té porodnici bylo přetopeno, tolik tu fakt topit nemůžu :unamused:
23. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
takhle blbnou v každé porodce, asi kvůli těm nejmenším miminkům, a je úplně jedno, jestli tam jsi v létě nebo v zimě. navíc to není ani pro mimčo dobře, když je takové horko.
naše dětská říkala, že když je takové horko, tak se víc roztahují sliznice v nosánku a mimču se pak i hůře dýchá či co. takže raději chladněji a mimčo přikrýt nebo nabalit, pokud je studené. ale sáhni malému na zátylek, ať se ti pak neosype potničkami :wink:
23. bře 2010 ve 12:20  •  3 děti  • Odpověz
tak my si v porodce topení vypnuli. Jojo s tím zátylkem jsem si to užila včera na procházce, na kočár peklo slunko, já malou ve flícové zavinovačce, tak jsem ji furt ošahávala a odkrývala a zakrývala :grinning:
23. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
jirca: nám doktorka na ty velký potničky řekla líh, zbytek nechat být. Obličej otírám vlhkou zíňkou a zlepšuje se to. Taky jsem mu říkalaže už je v pubertě :grinning:
23. bře 2010 ve 12:46  • Odpověz
Jirčo taky bych řekla míň oblékat. Nebo jsi něco snědla. Máte všechny dudlíka??? My zatím ne, ale obě procházky venku malý prořval. Nějak se mu nelíbí když se s ním hýbe. Nejraději spí v klidu a nesnáší houpání.
Tak nevím jak to budu dělat s kočárkem, když tam řve 10 minut jak tur, než usne a pak se pořád budí. Doma v koši by spal dvě hodiny jak trám.
Poraďte, kdo máte nějakou vychytávku.
23. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
jakel, tak já dudlík používám vyloženě do kočárku, jinak by to bylo stejné jak u tebe. Spokojeně si tam dudlá a je klid. Nechtěla jsem ze začátku dudlík vůbec, pak jsem jí cpala krásnej tvarovanej, který furt plivala....no a nakonec jsem koupila obyč za 22 Kč a s tím je spokojená :slight_smile:
23. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
Michel, tak to asi budu muset taky tak udělat. Protože je mi ho líto jak tak řve a cpe si do pusy ručičky.
23. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
my jsme zatím bez dudlíka a kočárkem jedem zítra poprvé k paní doktorce, tak uvidíme jak to zvládnem :wink:
23. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Michel ta genciánka se už nedoporučuje,protože je prý karcinogenní :rolling_eyes:

My dudlíka máme,ale že by byla nějak na něm závislá to nee :wink:
23. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz
kacko, já ji chci jen na otisk paciček :wink:
23. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
tak jestli ten líh doporučila dr, tak to jo, já nevím, mě se to zdálo moc silný kafe na jemnou kůžičku. Teda já když zjistila, že je 18 stupňu, tak také nevěděla, co všechno obléct, nakonec jsem dala přes overalek pletený svetřík, na hlavičku tenkou čepku, celou pak do rychlozavinky a do kočárku. Jinak my zkoušíme dudláka jak tvarovanýho tak obyč (viz album) ale oba vyplivuje po chvilce. Ale procházky obě pěkně prospala :dizzy_face:
23. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.