• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Aleni,jak používáš ten lefax?Mě dr řek napatlat si to na bradavku nebo jí to stříkáš rovnou do pusinky?
Dudana máme taky.My chrníme taky jen v teplejším overálku a tašce(je to jako fusak) od kočárku venku a stačilo to...
Michel,já se dneska taky vyspala.To vypadá,že jsou ty děti na nás domluvený a zloběj všici stejně :grinning:
Jakel,to jsem zvědavá,jestli ho to naučíš.Muj první syn kočárek vyloženě nesnášel a jakmile se někam jelo,tak řval jak tur.Pak když začal sedět,tak už bylo ticho,ale zas mi v něm neusnul.Jedině doma v postýlce nebo autosedačka...takže výlety hrůza,protože už pak byl uplně vyřízenej,ale neusnul... :wink:
23. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Aronku,my máme doma kol 21°-22° a dobrý.My měli hrozně studený ruce v porodce,protože jsme tam měli zimu,ale teď už se srovnal jak přibral a má i ručičky teplý.Já teda kontroluju podle nosu,o zátylku jsem ani nevěděla :wink:
23. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
Ahojík, tak dnes máme opět záchvatový den , ale pak spíme, no mazec, zas jí tu udindávám u pc. Zuzzie dávám jí ho na lžičku před kojením a v poho, ale u nás to asi fakt nejsou prdíci. já to fakt nechápu, nakrmím jí, ona je spokojená, pak odkrknu, chvilku čučí a pak spustí, ale fakt hysterák, jsem zvědavá co mi řekne dr.
Jinak taky škytáme....
A taky jsme jak puber´ták, jen na obličejíku...
23. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
ahojky,
vím, že se nepatřím, ale nedá mi to nepřispět do vaší diskuze. Dnes přesně před rokem jsem nastupovala do porodnice na vyvolání naší princezny. Zítra slavíme 1.narozeniny. Přeji vám všem, aby ta vaše kuřátka byla zdravá, hodná a tak šikovná, jako klokánci z roku 2009. :dizzy_face:
23. bře 2010 v 16:39  • Odpověz
doufám, že taky přiberem a ručičky nebudou studené :wink:
23. bře 2010 v 16:43  • Odpověz
Kharik tak to děkujem...............
23. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
tak máme za sebou 2 hod procházku, docela úspěch. Měla oblečené body, teplý kabátek, tenkou čepičku, manšestráčky a ponožky a ve flísové zavinovačce. Dnes mi ale přišla větší zima jak včera, dnes byla zakrytá furt.
Aleni drž se, bude líp!
23. bře 2010 v 17:10  • Odpověz
Tak my jsme ted 3 hodky od kojo, musím jí jít probudit,my vyrazily po půl 4 ven a pak to dospává při otevřeném okně , ale ted už jí jdu vzbudit zas na kojení.... Michel, už se těším na to líp, ty hysteráky jsou fakt těžko stravitelné pro mě, kdyby si jako tak poplakávala, tak to beru ale řev je fakt šílenej. Tak to je dobře že se prochajda líbila, holky přeji všem hezký večer, já myslím že už se sem nedostanu :frowning2:
23. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Aleni, u nás taky zažíváme každodenní brečení. Už jsem omezila stravu včetně zakysaných mléčných výrobků, na kterých jsem fakt závislá. Ale výsledek zatím nic moc. Já doufám, že tohle přejde po dvou měsících. Jako půl roku se takhle hlídat ve stravě a každý večer uklidňovat řvoucí mimčo, to je docela nepříjemná představa. :unamused: Já koupila i probiotický kapky (malinká lahvička skoro za 700), ale taky zatím ještě moc nezabraly. Tak snad se to brzy zlepší. Asi nezbývá, než vydržet. :frowning2: Ale když malou netrápí bříško, tak je to zlatíčko. Akorát to oblíkání nesnášíme. To se vždycky rozeřve jak tur. A než ji položím do kočárku nebo vajíčka, tak jí musím ještě dát trochu mlíčka na uklidnění.
23. bře 2010 v 17:38  • Odpověz
Katy, gratuluju k mimískovi. :sweat_smile:
23. bře 2010 v 17:39  • Odpověz
Vero,myslim že ty probiotický kapky maj zabrat až po několika dnech.Tak pak dej vědět jestli zabrali.Já jsem taky omezila mlíko :unamused: na tom jsem závislák zas já :confounded: my změnili sab simplex za lefax,tak jsem zvědavá jestli bude nějaká změna.Můžou se jíst buchty s práškem do pečiva?A romadur? já jsem nějak mimo...
23. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
Ahojky kočky :slight_smile:

tak já jsem se dneska pustila do praní všeho zimního - bundy, kalhoty, čepice, rukavice. Je toho nějak móóóc :confused: . A vybalila jsem jarní. Doufám, že to stihnu vyprat, usušit a zabalit zase na příští zimní sezónu než porodím :dizzy_face: . A nebo to konečně Ellu "nakopne" jak makám a ona konečně vykoukne ven :wink: .

Je fakt, že mě po celém dni bolí břicho jako by mi mělo prasknout. Mám pocit, že mám kůži napnutou jen jen rupnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Koukám koukám, že nám dnes zatím nepřibylo žádné kuřátko.

Už se těším, až se holky přidám k těm "miminkovským" problémům :grinning: . Teď jak už většina porodila, tak se tu řeší úplně jiné věci než dřív a nás pár zbývajících čekatelek můžeme jen přihlížet :wink: .

Dnes tady u nás bylo tááák nááádherně, že jsem si říkala, jak by bylo super - když jsem pobíhala po zahradě - kdyby jsem tu měla už Ellinku v kočárku. Ona by si hezky chrupkala a já bych si hezky už bez pupku zvelebovala zahrádku po zimě :slight_smile: . Já se snad nedočkám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23. bře 2010 v 18:53  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky tak my dvě s malou jsme právě dokoukly Maxipsa Fíka...krom mých dutin teď přibyla Mariance rýma jak trám..taková ta hnusná sérozní , kdy má místo nosu vodovodní kohoutek to bude noc :confounded: takže teď doufám, že si mimi moc nepospíší at se stihnem dát trochu do kupy :frowning2: no a dnes mám teda ten termín..celá rodina mě uklidňuje , že se u nás už od nepaměti rodí tý den po termínu tak to tak beru ..zítra teda máme kontrolu v porodnici monitor, UZ a kozu brrr tak kdybych se neozývala tak si mě tam nechali ale moc tomu nedávám...tak zatím pá :slight_smile:
23. bře 2010 v 18:59  • Odpověz
Tak nas dnes propustili z nemocnice, doma to vypada jak kdybych tu nebyla roky, takze az to tu dam do poradku, tak se ozvu....Jo jeste vlozim foto maleho do alba, az najdu, kam manzel ulozil fota :grinning:
23. bře 2010 v 18:59  • Odpověz
Ani teda Lukášek je kus chlapáka :grinning: . Je SUPER :wink: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mocinkrát gratuluju !!!!!!!!!!!!!
23. bře 2010 v 19:15  •  3 děti  • Odpověz
Jdu udělat něco ratolestem k papu a zahnat je do pelíšků. A já taky nahupsám do pelíšku, tedy až se mi dopere ještě jedna pračka se zimníma hadrama.

Takže dobrou noc a těm co mají mimísky, tak hlavně klidnou :wink: :grinning:
23. bře 2010 v 19:18  •  3 děti  • Odpověz
No je to superdite!!! Rve jen 4 hodiny denne, ted lezi v postylce a zuzla si dudlik..... Kojime a stridame kojeni s kloboucky a bez nich, mam nizke bradavky, ale snad se dostaneme do faze bez kloboucku.....
23. bře 2010 v 19:20  • Odpověz
aničko, Lukinka je krásný, moc moc zdravíčka :wink:

maky, janul, už jsem se lekla, že rodíte....

tak já dnes měla hektický den, nebo spíš odpoledne.
jela jsem pro holky a dobíhala bus, když jsem dojela ke škole, tak jsem taktak vystoupila a za pomocí kámošky, co se mnou vystupovala jsem se vydýchávala, protože jsem z toho běhu asi chytla nějakou kontrakci nebo spíš dost bolestivé ztvrdnutí....

na zahradě brácha odzimoval krb, tak jsme letos poprvé pekli špekáčky, pak dorazila Nela, jen v tričku a vestě, mikinu zapomněla ve škole, prý ji bylo dost teplo. pak jsem zjistila, že ve škole nechala i slabikář. včera zapomněla na zastávce pití.
do toho první trojka z psaní, včera úkol fakt odflákla, dostala zdrbec, už když ji to manža podepisoval. na zapomenutý slabikář, kde měli něco číst mi řekla, no tak dostanu zítra poznámku. málem chytla baňu hned.
pak jsme šli ještě na chvilku na kolo, já tedy pěšky, kdy mi ujela. když jsem se zlobila, že to neexistuje, že na mě musí počkat, tak měla kecy, takže má zákaz počítače, pohádek i večerníčku. jezdit bude opět se mnou domů, když polovinu věcí zapomene ve škole........ takže uražený a nafučený ksicht.
pak se ještě vztekla a odmlouvala Anina, tak dostala taky zákaz večerníčku.
kurník, jak já se vytočila a to jsem jim dnes koupila kinder vajíčko, já blb....
dnes jsem jim dala večer půlhoďku na úklid pokojíku, chtěla jsem jen uklidit balonky z bazenku, rozházené puzzle a ZAKO stavebnici do bedny, že zbytek můžou až zítra.
a co si myslíte? stihly se porvat, udělat ještě větší brajgl, tak jsem se vytočila znovu. tak se šly umýt ,do pyžam, zuby a pod pohrůžkou, že mají posledních 10 minut, jinak zítra všechno letí do popelnice.
Já nad nimi stála jako dráb a v jednom kuse popoháněla, protože řečí plnou pusu, ale makat ne.
úplně se klepu, jak jsem se vytočila. navíc mě strašně štve, že jsem neudržela nervy a vyjela jsem na ně. ale já jsem už tak unavená, pořád na ně pěkně a ty opice toho zneužívají. mám pocit, že když nad nimi nestojím a nekomanduju, tak mě mají na háku.
a nemůžu si ani postěžovat našim, jsou ze staré školy a hned bych slyšela, že měly dostat výprask, když zlobí. ale to bych je musela kolikrát mlátit pořád. neříkám, že občas nedostanou přes zadek - Nela dnes chytla přes zadek za to, že mi ujela a jela i přes křižovatku, protože to jsem fakt byla hotová a měla strach, i když to tam zná a věřím, že se rozhlédla, ale občas tam tudy jezdí puboši s autem jak blázni....

kdybych už měla mimčo venku, tak to raději uklidím, jen abych se nerozčilovala, ale s tím břichem mám co dělat i tak, stačí, že jakžtakž zvládnu domácnost, ještě uklízet hračky, to bych fakt nedala, už tak všude lezu po čtyřech, protože se neohnu...

jsem jenom já tak neschopná nebo občas taky někdo bojujete s ratolestmi? potěšte mě, jsem z toho fakt špatná, že jsem to dnes nezvládla....
23. bře 2010 v 19:40  •  3 děti  • Odpověz
Jsem se rozepsala, ale potřebovala jsem si ulevit, taťka už je pryč, tak jsem sama doma.......
23. bře 2010 v 19:41  •  3 děti  • Odpověz
Ani koukam že už jste doma :slight_smile: . Ještě jednou gratuluju, malej se Vám povedl :slight_smile: , tak co jakej byl porod :wink:
23. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
Porod byl ve finale uzasnej. Dr. Razak ma zlate ruce a vse zaridil jak mel!!!!

Takze kratce:
17.3 jsem nastoupila a jelikoz byla plna porodnice, tak jsme jeste s jednou maminkou na vyvolani zustaly na pokoji hekarny na sale a tam preckali noc, ja na cisare, ona na vyvolani. Denni smena super, nocni smena byla ta, co byla u Honzulkova porodu, ale nastesti se mi moc nevsimaly, ale prvni kontakt nebyl prijemny. Nicmene, rano nastoupila ta dobra smena a pripravila me na sal, klystyr, oholeni (spis priuprava co manzel opomnel), injekce na uklidneni, varfarin na redeni krve, zavedeni cevky, andelik a sup na sal, celou cestu na sal jsem probrecela. Na sale me dali vysmrkat poradne nos. Pak prisel vecernicek (anesteziolog) a rika, ja jsem Straka, pani magistro, co si budete prat? Lokalni nebo celkovou anestezii. Jak jsem slysela to jmeno, tak se mi ulevilo a rikam spinal. Tak jsme se do toho pustili, napichl mi pater a ja se zacala umrtvovat, dali prede me plentu, byla jsem rada, pry zavrete si oci a odpocivejte, ted vam delaji rez, uz jsou uvnitr, uz je hlavicka venku a to uz maly kricel a ted cele telo.... cele jsem to prozila jako 4 zaskuby svym telem.........maly brecel uz pri vyndani hlavicky a pak jsem ho videla rovnou jak ho vyndali z briska a nez ho odnaseli, tak mi na nej dali sahnout, byl cely od smolky.....no pak mi rekl vecernicek, ze mam porozenou placentu a ted vas trosku uspim..........vim, ze se tam bavili o nejakem pripadu a o naletani gripenu u nas.....vic nic.... pak uz to byla sranda. 24 hodin jsem nesmela hnout pateri a hlavne zvednout hlavu, ale mela jsem procvicovat nohy, ruce se hybaly od sameho zacatku a hlavou tocit jen ze strany na stranu.......druhy den vecer jsem behala jak rybka, taky proto jsem dnes doma, jinak bych sla az zitra ci pozitri......
23. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz
Slibuji, ze dohazim tabulku, ale ne dnes...........fakt tu mame spoust, jak kdybych tu nebyl a rok a hlavne se tesim do postele o pulnoci kojim a pak az v 5 rano, tak jdu zalest, alespon na chvilicku.........

Jinak na te fotce v inkubatoru je videt jak ma Lukasek i neco z Honzulky......
23. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
ani, nedalo mi to a zkoukla jsem oba tvé kluky a taky jsem si říkala, že si jsou podobní, geny nezapřeš, jen jsem to nechtěla připomínat, teď máš právo se radovat z krásného a zdravého synátora (kterého ti Honzulka ohlídá :wink: )
23. bře 2010 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz
Holky, jen chci upozornit, ty probiotické kapky vychází lehce přes 200 Kč v Polsku a na Slovensku a na MMB se dají pořídit od 250 Kč. Takže u nás nekupujte, vyhozené peníze :wink:
Čekám na kojení a hupky šupky do postýlky....jsem už měsíc neviděla žádný večerní pořad, pravidelně u zpráv usnu a budí mě až malá teď kolem 22.30. To pak doháním vysíláním na internetu :grinning:
23. bře 2010 ve 22:34  • Odpověz
Ani moc gratuluji, klučina je úžasnej. Moc jsem ti držela pěstičky, jsem ráda, že ti to vše tak krásně vyšlo. :slight_smile:
24. bře 2010 v 08:16  •  4 děti  • Odpověz
Dobré ráno kuřátka, Aninam obrovská gratulace, přeji hodně zdraví a štěstí Lukáškovi i celé rodině, ať Vám dosyta vynahradí, co jste si museli prožit a ať jste všichni dohromady šťastní :astonished:
24. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
Luci, s holkama to máš fakt těžký, ale možná se prostě spíš sešel den blbec, hmm :confused: že Ti ujely nervy se nedivím, vždyť jsi těsně před porodem. Teď asi blbá otázka, nemůže na ně, co se výchovy týká víc dohlídnout tatínek? Já také myslím, že není potřeba děti mlátit od rána do večera, ale někdy taková rázná výchovná dokáže udělat divy a příště třeba postačí, aby vešel do pokoje a budou kmitat. Taky se neboj před nimi dát najevo, jak Ti je, nesnaž se být za každou cenu nad věcí, klidně se i rozplakej, ať vidí Tvoje emoce, ale zase by to nemělo být často. Jinak toho, udělat něco raději za ně, hlavně ať je to rychleji se raději vyvaruj. Sestra takhle řešila synovce. Letos mu bude 10 a kde mu co upadne od ruky tam to zůstane, je absolutně nesamostatný a jen by si nejraději hrál, školu bere jako nutné zlo atd. To věřím, že holky jsou na tom podstatně lépe :wink:
24. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Jinak holky, co jste ještě nerodily, dokážu si představit, jak se asi teď na naší diskuzi cítíte. Chodila jsem po prvním MA na téma Na koníka 7, bylo nás tam snad skoro 20 s podobnou zkušeností, co se začali znova snažit. Všechny začaly postupně těhotnět a už nás zbývalo jen pár posledních. Podařilo se mi otěhotnět s dvěma dalšími holčinami, tak to bylo super, že jsme to prožívali spolu, nakonec pro mě to dopadlo bohužel dalším MA a zbyly jsme s 20 už jen 2 a to už se fakt nedalo, holky plkaly, jak jím rostou břicha, nebo první dojmy s miminkama a my pořád nic. Ale konec dobrý, všechno dobré, já už mám Klárku u sebe a ta poslední kamarádka bude rodit v červnu :dizzy_face: Vy už to máte za pár, tak vydržte a rozhodně tu buďte s námi, bo se Vám budou všechny ty naše první kotrmelce určitě brzy hodit :wink:
24. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
rintin, asi to byl fakt den blbec.
taťka může do výchovy zasáhnout (zasahuje :slight_smile: ), ale on je kamioňák a většinu týdne je na cestách. když pak přijede na víkend, tak se holky můžou počurat radostí, že už je tatínek doma. chlopkovi to obvykle být v klidu vydrží to jedno odpoledne nebo večer a pak ho taky holky dokážou vytočit, ale když už u nás někdo plácne, tak jsem ta fúrie já. manžel raději diplomaticky vysvětluje, až mě někdy berou mory.
Pochází z rodiny, kde je otec řezal hlava nehlava, navíc si i rád vypil, takže manža má strach, aby děti neprožívaly to, co on, takže plácne už ve fakt vyloženě nebezpečných situacích, kdy jde o zdraví, a k alkoholu má vyloženě odpor. Když se narodily holky, zapíjel je jedinou deckou vína, ředěnou kolou a to ještě s velkým přemlouváním rodiny, že to musí být, aby holky byly zdravé....
Minulý týden byl celý doma, dělali mu na autě nějaké garančky, tak si jich užil dosyta, doufali jsme, že stihnu i porodit ( :confounded:), ale prcek si nedá poroučet, takže byl s holkama docela v zápřahu, vodil je do školky a školy, dělal úlohy, ale stejně je to chlap a některé věci mu prostě přijdou malicherné nebo zbytečné řešit, což mě třeba vytáčí.

Ale s tím uklízením mě spíš štve, že jim to člověk pořád musí připomínat, stát nad nimi a zvedni ještě tohle, to patří tam, nespi u toho. Ony se prostě při úklidu zapomenou a s věcí, kterou mají uklidit, si začnou hrát.....
Já nejsem typ, který jim nařizuje mít v pokojíku sterilní pořádek, ale když je jdu v noci zkontrolovat a šlápnu na matičku z merkuru nebo mi ujede noha na časopisu, tak pěním....
24. bře 2010 v 08:51  •  3 děti  • Odpověz
A dnes ráno, jak jsem je probudila, tak jim říkám, včera jste mě večer tak zlobily, že mě z toho bolelo bříško i s mrňouskem, tak dneska se kolem mě budete točit a jenom mě pusinkovat a mazlit, aby se prckovi už chtělo ven. A ta mladší se pak furt po mě plazila jak svízel a opusinkovávala ještě v autobuse :grinning:
Doufám, že jim to vydrží i do odpoledne :astonished:
24. bře 2010 v 08:54  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.