• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ahoj, přeji dobré ráno :grinning: Dnes jdeme poprvé ven k paní doktorce, tak se těším jak malá. Akorát mně tedy chytl průjem, tak doufám, že dojdem, je to kousek.

Ani moc gratuluji k malému a hlavně k tomu bezproblémovému průběhu, to můžu fakt jen závidět, ale přeji ti to opravdu moc
24. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
Dobré ránko, my dnes taky vyrážíme k doktorovi, jsem zvědavá, kolik ten náš otesánek přibral :grinning:
Lucis, už to, že jí to vydrželo až do busu je dobrý ne? :wink:
24. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
Ani taky se přidávám ke gratulacím, Lukýno je fešák a geny se opravdu nezapřou, a jsem taky ráda že ti porod dopadl suprově....
My ted spinkáme , čekáme na 10 na kojení a ak na prochajdu a k dr, jsem zvědavá co nám řekne na ty hysteráky..... Včera co zas předvedla - se divím že sousedi nezvonili proč ji tak týráme, fakt neuvěřitelné, naštěstí v e 23 hodin dostala najíst a spala pak hezky do 3 a pak do 7 , bez řevu, ale je to teda psycho
24. bře 2010 v 09:13  • Odpověz
Lucis, no taky to nemáš jednoduchý, jsou to teda dárečkové :wink: :wink: , tak ať jim to ještě vydrží, prdelkám....
24. bře 2010 v 09:15  • Odpověz
Holky, tak ať vám dopadnou dobře poradny a procházky :wink: Užívejte si sluníčka a teplíčka, má se zase trochu ochladit, bude jen kolem 10, ale i to je paráda....

Dneska jsem už vychladla, snad mi to taky vydrží, dala jsme prát nějaké plyšáčky a medvídky z kolotoče. A Jjště mě inspirovala, tuším janule, dám vyprat i zimní věci, to je taková fajná robota, pak to jen pověsím, a uklidím
24. bře 2010 v 09:27  •  3 děti  • Odpověz
Luci, tak to jo, když je vidí jednou za čas, tak je jasné, že si jich chce užít v klidu, Ty jo, to má teda dost náročné zaměstnání, ale aspoň útěcha, že přeprava bude potřeba asi vždy krize, nekrize, takže zase má své jisté, hmm? Ty jo už ani nevím kde, ale někde jsem tu dokonce zahlédla téma Partner kamioňák nebo tak nějak. Hele já s úklidem nebyla jiná, měla jsem si uklidit skříň s hračkama a jak jsem objevovala, co tam mám všechno za poklady, tak jsem si se vším musela pohrát, časopisy pročíst atd, ale máma mi na to nechala klidně celý den bo aspoň byl ode mně pokoj. Ale takový ten každodenní úklid, to je jasné, že by si měly udělat automaticky před spaním, ale přiznejme si, která z nás si takhle vzorně uklízela a komu maminky věčně nedomlouvaly a nepopoháněly je :confused: leda tak možná Majatob :grinning: se možná narodila s prachovkou v ruce (myšleno v dobrém :wink:
24. bře 2010 v 09:40  • Odpověz
Aleni, taky jsem zvědavá, co se dovíš, pořád nad tím musím přemýšlet, že taková klidná maminka řeší toto, po kom to má? :confused: :sweat_smile: třeba to nakonec bude nějaká drobnost, třeba jak psala Michelle, jestli jí není moc teplo nebo zima. No uvidíš. Já teda furt řeším to oblíkání. v noci teda měla Klárka body s dlouhým a přes to dupačky, byla v zavince a občas přes to moje peřina. Ráno se manželovi zdála zpocená, mě teda jenom horká. Tu svoji peřinu přes ní už dávat nebudu, ale jak poznám, kdy začít dávat, třeba i přes den body s krátkým??? se říká o vrstvu víc, jak dospělý, ale to by musela počkat, až budu chodit nahulatá :grinning:
24. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
rintin, je tady takové téma, občas tam nakouknu, ale nic není jisté. manža byl profi voják (taková jistota dělat ve státní správě chacha!!), pak je parkanová jedním zákonem zrušila a udělala z nich hasiče, s platem šli sakra dolů a podmínky se ještě zhoršily, buzerace jak blázen, zůstala tam stará garnitura, jen nové uniformy, takže šel raději jezdit.
sice je doma jen o víkendu, když je delší trasa, třeba anglie, tak po 10 dnech, ale hlavně ho to baví, zaměstnavatel je velmi solidní a platí včas.
já jsem taky byla bordelář, pořád jsem si něco schovávala, všechno mi bylo líto vyhodit, ale Nelka je v tomhle obzvlášť maniak. letáky, reklamy, brožury, obrázky, nálepky, obaly, pořád si vyrábí nějaké deníčky, lepí obrázky, něco tvoří, hračička jak cyp, ale mě z toho dovede fakt švihnout. obě mají ikeácké bedny s víkem, takové bílé z lamina nebo dřevotřísky či co to je a ona to má plné těhle serepetiček. taťka ji tam jednou za měsíc udělá vítr, vynese 5 kilo papírů a ona to má za dva dny zase plné, že nejde to víko zavřít. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já jsem dávala body s krátkým rukávem a bez ničeho až v létě, ale to bylo tím, že já měla obě holky listopadové, takže takhle malé jsem je v zimě oblíkala jen do dlouhých rukávů a dupaček. anebo krátký, ale na to overalek, takže na ručkách měly pořád dlouhý rukáv.
a do zavinky jsem dávala jen tu mladší, ta starší tohle přímo nesnášela, byla nepříčetná, když měla být v něčem svázaná nebo by ji nedejbože chtěl někdo muchlovat a objímat. propnula se jako luk a ječela jak siréna. ona měla vždycky ráda kolem sebe prostor, aby si mohla dělat s rukama a nohama, co chce a nikdo ji neomezoval... takže ji jsem neustále v noci jen přikrývala peřinkou a ona se stejně trpělivě odkopávala :grinning: a přes den doma ji raději víc oblíkla a nepřikrývala, ať se nevzteká..
24. bře 2010 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj tak jsem dneska tomíka přistihla jak žmoulá roh peřiny :unamused: , jestli bude jako Viki tak zase budou všechny rohy ukousaný :unamused: , kdybyste viděli ten blažený úsměv. On to prý dělal i manžel, Viki taky a Tomík začal nějak brzo :slight_smile: . Vikínovi bylo v noci špatně tak prý i blinkal a te´d usnul a Tomík taky :wink: .

Jinak v poradně vše ok jen má prý kratší uzdičku pd jazykem :unamused: ale prý když dobře pije tak se to neřeší a přelepujeme pupeční kýlu, jen nevim jestli jí nepřelepovat jen od večera a přes noc, protože pod tou lepící páskou to má docela červený :unamused: . jinak dostal pochvalu jak zvedá hlavičku, prostě je šikovnější než byl Viki, ten nechtěl ani na 3měsíční jí zvedat. jen Viki i Tomík maqjí oba chlupatý uši :grinning:
24. bře 2010 v 10:18  • Odpověz
Market, moje starší dcera byla po porodu jak opička. Obočí srostlé jak Brežněv, chlupatá záda a uši dokonce do 4 měsíců. Ještě že měla i obrovské páčo, tak se ty chlupaté uši ztratily, ale ze začátku jsem z toho byla špatná, měla jsem strach, aby jí to nezůstalo. Blbka prvorodička, no co chceš...
A jestli malý žužlá peřinku, tak existují takové ty hadříky mazlíčci. Je to kousek jakoby froté ručníčku nebo plínky, v jednom růžku bývá připevněný plyšáček a dětem se to dává na usínání. My tehdy nic takového v obchodě neměli, tak jsem Nelče dávala obyčejnou bavlněnou plínku, ale nejvíc ji měla ráda Aninka, vždycky si pod ní schovala hlavu a v ten moment usnula.....
24. bře 2010 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz
tak klárka má sice chlupatý ramínka, ale obočí a řasy aby jeden pohledal :sweat_smile: ale švíca říkala, že to je normální, že to všechno naroste a naopak ze zbytku tělíčka to sleze, u nás je to kvůli toho, že jsme dřív. Jinak jsem to po krmení nevychytala a nejdřív si ublinkla nosem, pak dostala škytku a poblila se pusou, teď v tom spokojeně usnula, tak převleču až se probudí
24. bře 2010 ve 12:07  • Odpověz
a nebo se aspoň najím, pak jí převleču a zkusíme jít ven :dizzy_face:
24. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Lucis to je síla to dočítat, ty tvoje příspěvky jsou přes třetinu strany. :grinning: :grinning:
U nás dnes ráno bolení bříška asi poprvé co vůbec neusnul mezi kojeními, jenom tak podřímal na ramení a prděl o sto šest.
Cumel zatím nemáme, ale jestli se nezlepší ten řev v kočáře tak nasadím alespoň na ven. Je strašně hodný i bez něho a ten kočár vyloženě nesnáší. Už aby seděl, protože jinak se tam uřve. Kdyby bylo už zelené listí, tak ho nechám někde pod stromem bez boudičky ať se dívá, ale všechno holé a slunko peče.
V koši vydrží i půl hodiny koukat a cumlat si pěstičky a neřve, ale sotva ho dám do kočáru tak se dějou věci. :frowning2:

Ani gratulace k mimískoví, je krásný.
24. bře 2010 ve 12:42  • Odpověz
Ahojte holky,mám dotaz,kdy jste jely s prckem poprvé ven?je tady nádherně,tak to trochu svádí k procházce...
24. bře 2010 ve 12:51  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
katy, ja byla uz vcera a dneska se taky vypravuji, ale jen po sidlisti, po tom cisari dalky moc nenachodim :slight_smile:
24. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Ani,velká gratulace :dizzy_face:
24. bře 2010 ve 12:52  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Ani, ahooooooj :*
24. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz
u nás se téměř nespí, jen se pláče a řve bolestí..malá nekaká :( dnes jedu pro rourku..kapečky vymítí jen pár prdíků.. nekakala už dva dny, předtím taky ne - až po dvou a bylata smrdutá dávka. Pořád pobrekává a není schopna ani usnout, až pak vysílením :( V út jdeme k doktorce. Má už jen UM. jsem z toho tak nešťastná, jak trpí. A taky že nespíme ani jedna. :(

Pokud máte taky miminko na UM, jak to máte se stoličkou?
24. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz
Pajcul, já nekojila Davida a ten měl prcnuté snad v každé pleně. Tak neporadím, možná to chce jiné mlíčko. Určitě dávkování dodržuješ a nebo trochu čajíčku. :frowning2:
24. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
Katy malý je celý ty :grinning:
24. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz
Jakel,obličej má opravdu po mě,ale jinak je na manžu,měl i stejnou délku a porodní hmotnost jako on :grinning:
24. bře 2010 ve 13:10  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Ani malý je fakt obřík. My jsme se teprve dostali na porodní váhu a Eliáš vypadá vedle Lukáška jako vyžle. :grinning: :grinning: Moc Ti to přeju ať krásně přibíráte a moc nezlobí. :grinning:
24. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz
autor
uf, tak jsem vas docetla :slight_smile:
ani, obrovska gratulace k Lukaskovi a su moc rada, ze porod byl fajn :slight_smile:
rin, ja se s prachovkou v ruce bohuzel nenarodila, bydleli jsme s babickou, ktera by nam aj zadek utirala kdybysme ju nechali, takze jsem si jeste v 16 neumela ani vyzehlit kapesnik :sweat_smile: a ani nevis jak tezky bylo donutit se udrzovat tu trochu poradek :grinning:

no a jinak nemam moc co psat, s kojenim furt bojujem, budu si kupovat elektrickou odsavacku, protoze uz mam pekne bolavy ruce z manualni :unamused: tak napul pije z prsa a ze strikacky, ale aspon ze moje mlicko... :pensive: pribirame a rosteme pekne, jeste furt jsme nebyli na kalmetizaci :sweat_smile: Tobik uz se zklidnil a zacina docela pekne mluvit, tak z neho mam radost jaky dela pokroky.. Dneska jdeme na koncert ucitelu (hraje tam mm), tak snad to nebude s detma ostuda :slight_smile: prisel mi balik z Brumly, konecne muzu Bibi oblikat jak holcicku do saticek :grinning: no a to je asi tak vse..
24. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz
Omlouvám se za mé příspěvky, ale jak tu teď už jsem sama samotinká mezi pár těhulkami, tak řeším tyhle moje bolesti a bohužel včera mě to fest dostalo. Slibuju, že budu stručnější :wink:
Jakel, ty brďo, já nemám ještě odrozeno a ty už chceš, aby Eli seděl :grinning:

katy, malý je čačí....

nic, jedu do města a pro holky, budu tady večer, zase asi sama trpět samomluvou, když vy máte už ty lepší starosti, snad už to bude. zítra mám poradnu, tak jsem zvědavá, co mi řekne.... Holky já s tímhle těhu zažívám premiéru, první jsem rodila den po termínu (ale kontra začaly v den termínu) a druhé těhu jsem odrodila 5 dnů před termínem. takže tohle čekání zažívám poprvé...
24. bře 2010 ve 13:53  •  3 děti  • Odpověz
Předně taky moooc gratuluju Ani k Lukáškovi :slight_smile:
Pajcul,a dáváš jí čajík?Jak přejdeš na UM tak musíš dávat.Zkus ten fenyklovej třeba to pomůže.Prej při kojení je přední mlíko na žízeň a zadní na hlad,proto se nedává čaj.
24. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz
Lucis,za chvíli to máš taky za sebou :wink: a myslim,že to jsou hlavně nervy na pochodu...
mimochodem začínám používat ty vaše výrazy i v mluvě a pak tu na mě lidi čučej,co to melu :grinning:
24. bře 2010 ve 14:00  • Odpověz
Tak u doktorky v pohodě. Malý úplně v pořádku a za týden znova, jen nám nějak nefunguje rodné číslo malého, tak nevím v lékárně jo a u doktorky ne. Pak jsme to natáhli procházkou, ale po to m císaři chození nic moc. Jinak mi nebrečíme jen občas nás trápí škytka.
24. bře 2010 v 15:23  • Odpověz
aron, no tak super :wink:

zuzzie, jakou mluvu máš konkrétně na mysli :grinning: ? škytka, prdíky a tak?
24. bře 2010 v 17:59  •  3 děti  • Odpověz
Maji, víš, že jsem to tak nemyslela :wink: nějak se to nabízelo, to víš, mluví ze mě bledá závist, jak to vše krásně zvládáš, dvě děti, školu, chod domácnosti... Klárka dnes úplně vybočila ze zajetého režimu, tak je dnes vše trochu jinak. Na procházce měla celou dobu dudu a celkově toho teda moc nenaspala. Nemohu se dočkat, až bude držet hlavičku, kolikrát s ní tak nebezpečně trhne, vyjede mi z rukou a pak mám strach, jestli si neublížila. Pajcul, mrzí mě, že máte trápení. Taky bych radila zkusit jiný druh mlíčka, popřípadě možná víc ředit UM, ale těžko říct nemám zkušenost. Jinak já si právě pouštím Návštěvníky, tu francouzskou komedii, vůbec si teď pořád pouštím komedie, když jsem doma :dizzy_face:
24. bře 2010 v 18:01  • Odpověz
jinak včera jsem vypila litr fenyklového čaje během dne a Klárka dnes pořád prdí a kaká, mě taky v noci dost tlačilo břicho a pak jsem ráno snad minutu v kuse prděla :sweat_smile: tak nevím, jestli ten fenykl spíš nenadýmá :confused:
24. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.