• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ještě mám dotaz. Dětská doktorka mi dnes řekla, že mimčo se má polohovat. Žádné nakojit odříhnout a dát spinkat, ale pokládat na bříško a oba boky. Děláte to?? My to zkusili a pak jsem ho dvě hodiny nebyla schopna uspat.
24. bře 2010 v 18:05  • Odpověz
Ahojky holčiny :slight_smile:

tak mám vše zimní vypráno, zabaleno, uklizeno a připraveno na příští zimní sezónu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ještě jsem dnes vyházela z botníku zimní boty a ty umeju zítra a taky je zabalím. Už jsem vyndala všechno jarní, tak doufám, že se nezblázní počasí a nepřijdou nějaké mrazíky :fearful: :confused: .
Taky jsem dnes rovnou všechno vyžehlila. Nějak se překonávám :wink: . Nééé, chci to mít hotový, než se malá narodí, pak bych asi na to neměla takový čas a hlavně asi ani chuť.

Lucis tak co pustila jsi se do toho jarního úklidu taky, když jsem tě inspirovala, nebo nakonec nééé :slight_smile: ?

Aronku já jsem kluky od malička také polohovala. Aby trénovali a taky aby neleželi jen na jedné straně, aby neměli šišaté/placaté hlavičky :wink: . Když byli na boku, tak jsem je vždy zezadu i zepředu "zajistila" aby se mi nepřetočili sami na bříško. No a když byli na bříšku, tak jsem si před ně lehla a snažila se upoutat jejich pozornost. Oni se časem snažili zvedat hlavičku - pást koníky :grinning: . Ze začátku vždy jen chvilku a pomaloučku jsem to prodlužovala. Každýmu miminku se to opravdu líbit nemusí :sweat_smile:. Ale potřebují to, aby trénovali :wink:.

Jinak se cejtím dneska nějak divně, hodně unaveně :rolling_eyes: :pensive:. Asi na mě padá jarní únava k té těhotenské :sweat_smile:. Dokonce ani nějak nemám dneska sílu se rozčilovat s dětma. A že u nás se rozčiluju denně. Kluci to asi na mě poznali a jsou dokonce i nějak hodnější :confused: :fearful:. Tak nevím, nebo jsou možná nějaké "erupce na slunci" ??? Je to prostě čudné :wink:.

Pajcul určitě dávej malé na pití i čajíčky, když jí máš jen na umělém mlíčku. To nenahrazuje pití. Já jsem měla Daniela od 3 měsíců na umělém a dávala jsem mu k tomu fenyklový čajíček, nebo čajíčky určené pro mimi. Na každém máš napsáno od kdy se můžou používat a na co jsou. Dominika jsem sice kojila do 8 měsíce, ale čajíčku jsem mu také sem tam cucnout dala. Hlavně fenyklového, pomáhalo mu to na prdíky. A já ho pila také.
24. bře 2010 v 19:28  •  3 děti  • Odpověz
Koukám, že jste všechny asi u svých miminek :slight_smile:

Tak přeji dobrou a klidnou noc :wink:
24. bře 2010 v 19:43  •  3 děti  • Odpověz
haloooo Lucis, kde jsi, slibovala jsi večerní samomluvu a kde nic tu nic :confused: :fearful: Aronku, nám také říkala doktorka, že máme pokládat i 5x denně na bříško, ale to by na něm musela ležet asi pořád, no snažím se co nejčastěji, ale né vždy se jí to líbí, teď zrovna na něm spinká, akorát je potřeba zvýšené pozornosti, když jsou na bříšku, kdyby si ublinkli, tak aby v tom nezůstali nosánkem atd. Je to určitě dobré na souměrný vývoj svalů a taky Klárka tak lépe prdí. Jinak hlásím, že už jsem týden bez očistků a těším se na vanu jako malé dítě, ale asi počkám na schválení od gyndr :zipper_mouth:
24. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
rintin, já tady jsem, ale odbíhám k holkám a navíc se mi u pc nějak moc bouluje pupík, asi se to mrněti nelíbí, tak se spíš půjdu natáhnout.

já se z toho zblázním, tobě už končí očistky a mě ještě nezačal porod :angry:
24. bře 2010 v 19:52  •  3 děti  • Odpověz
rintin, já ho dnes dala jednou na bříško byl tam tak dvě minuty a od té doby jen brečí nebo se kojí, teď tedy konečně usnul, ale asi budeme muset začít nějak pomaloučku
24. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
Lucis, já to nemyslela špatně s délkou příspěvků. Já si ráda počtu jenom času není. My jsme byli dnes na kontrolu s ušima v porodnici a jsem z toho vyřízená. Po zpáteční cestě jsme koupili lehátko a hned jsem dala vyprat potah a už ho suším na zítřek. Malý je zlatý, usnul kolem 16,30 a ještě spí jak buk.
Lucis tak se těším na sms, že už jsi v porodce.
24. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
Lucis dávám Ti ultimátum do konce víkendu ja? :grinning: Jakel jaká kontrola s ušima. Nám v porodce strkali do oušek takovou nějakou krabici co vysílá vlny a má zjistit, zda miminko slyší. Jako moje nervy, bo u nás to samo haprovalo. Jedno ucho zkoušela snad 10 minut. Jako kdybych nevěděla, že malá jisto jistě slyší, tak už jsem byla na prášky, pořád přendávala konektory a pořád to nechtělo naskočit. no nakonec to naskočilo a bylo v pohodě, ale fakt jsem pěnila :angry:
24. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
jakel, já se nezlobím, však já vám ten nedostatek času už strašně závidím, strašně ráda bych se už ohnula nebo si sama ostříhala nehty na nohou...
a v nejbližší době to nějak na sms z porodky ještě nevidím, ale jestli tě to potěší, můžu ti ji poslat jen tak :wink: :grinning:

ale fakt se jdu natáhnout, ty boule jsou docela bolestivé.................
24. bře 2010 ve 20:18  •  3 děti  • Odpověz
aronku, my s tím začali vlastně skoro až ve třech týdnech, ale na boky jsem dávala teda už v porodce, teď teda víc preferujeme jednu stranu, bo když spí v noci s náma, tak jí chci mít raději obličejem k sobě :wink:
24. bře 2010 ve 20:19  • Odpověz
rintin, já bych na ultimátum přistoupila, ale mrňous na to háže bobek, my ho ultimátujeme už od minulého víkendu... a stejně prdlajs....
24. bře 2010 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz
Luci,nene,např. tuhle jsem použila toho vašeho cypa :grinning: taky už jsem vypustila šprndu a neustále řikam aj místo i,a někdy mám tendence na to vaše bo :grinning: taky jsem dělala něco na chvílu a tak :slight_smile: ještě se mi líbí čačí :wink: to je pro mě absolutně nový slovíčko...
já jdu taky spinkat ,bo jsme měli dneska nějak často noční buzení a celej den jsme trdlovali na zahradě,tak jsem urvaná.
Aronku,a nezačínaj vám taky prdíky?Nám se rozjeli až někdy po 1 a půl tejdnu...mě dr ještě poradil zkusit před kojením dát 1-2 lžičky fenyklovýho čaje,tak jsem koupila od Hippu(sestřenka mi ho doporučila,že jim zabíral) a a dnes jsem zkoušela,tak uvidíme,jestli zase bude proprděná noc...já taky dávám pokaždý jinou polohu,akorát na bříško nedávám spinkat,této polohy se bojim.
24. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
kdyby měl prdíky, tak by se kroutil, ne?? On jen brečel
24. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
jo tak, zuzzie, však to je správňacká a fajná čeština, no ni? :grinning: :grinning:

holky, tak já to fakt dnes nedám, to břicho je jak šílené, málem, že mi prcek nevyskočí bokem skrz kůži...

dobrou noc, papa zítra!!!!!!!!!!
24. bře 2010 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz
Přidala jsem fotečky :wink:
24. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Aronku malej je super :slight_smile: . teď nevim kolik vůbec vážil? Měli jste docela velký odhady ne tak jestli někdo bude větší než byl tomík :slight_smile:
24. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
market, odhad byl 4,5kg, kvůli tomu mně nepustili domů a vyvolávali ho i když měl ještě čas a nakonec jen 3,6kg
24. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
jdu do hajan, nevím kdy se budem zase kojit :wink:
24. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Tak to se docela sekli ne :unamused: . Já na tebe spoléhala že alespoń někdo bude větší než my a zase nic. Viki měl taky 3,6kg :wink:

Tomík te´d usnul na bříšku :wink: , on je na bříšku docela rád ale že i usne mě docela překvapilo. Stejně ho ještě tak za hodinu vzbudim na jídlo, jestli teda nezačne sám řvát hlady :slight_smile:
24. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
Ahojky kuratka, doplnila jsem tabulku o ty, co mi Lucisa dodala do posty, touto cestou ji dekuji a pridala fotku Lukaska. Fotky uz stahovat nestiham, prosim dodejte je do albicka a ja je pak pripadne preskladam podle poradi...... (AninaM)
25. bře 2010 v 05:44  • Odpověz
Tak a jeste od sebe, nestiham a hlavne je takove krasne pocasi, ze je hrich sedet u pocitace, kdyz mohu byt s Lukym venku, navic na to jeho zloutnuti (ne zloutenku, tu nemame, resp. se to k ni nedostalo) je lepsi byt na dennim svetle.... Dnes razime k pani doktorce. Malej je uzasnej, jen prvni den a noc zlobil, to ta adaptace, jinak mame opravdu superhodny dite (tuk, tuk).

Jo a taky mate ty poporodni nalady - brecim a v zapeti se smeju???
25. bře 2010 v 05:48  • Odpověz
Jo a jeste, tabulka neni u vsech uplna, prosim o informace do IP!!! Tady nedocitam, bohuzel nestiham :grinning:
25. bře 2010 v 05:49  • Odpověz
dobré ránko kuřátka. Já se dnes krásně vyspala, kupodivu, i když se malá od 4 ráno kroutila - prdíky. Tak jsem ji pak vytáhla, dala rourku, no zabrala jen trochu, tak jsem ji nechala do kojení v 5.30 kopat nožkama, dala jí pak napapat, opět rourku a to už krásně jelo :sunglasses: Hodila jsem jí na bříško pecičky a je kliiiiiiiiid! Snad to tak vydrží.
Nechci ji předávkovat Sabíkem, dávám tak 3x denně. O víkendu ale jedem do Polska pro ty probiotické kapky, tak pak to snad bude procházka růžovým sadem!
Jak jste zmiňovaly ty polohy, tak já ji dávám spát na bok, tak nějak střídavě. Jen teď byla pořádně vyříhaná, tak jsem ji dala na záda, aby ty pecky na ní držely. Nevím, jestli jí je z bříška sundat, ale spí tak spokojeně, že jí je tam radši nechám :slight_smile:
Mě už očistky taky pomalu končí, už používám jen intimku, je to paráda :sunglasses:
Včera u doktora byla před náma maminka nechat holčičce dávat naušnice. No to bylo řevu, že jsem si teda hooodně rozmýšlela, jestli tu naši chuderku taky tak budu trápit! :grinning: Jinak jsme zas pěkně přibraly, za týden 330 g, takže už má 4350 g. Doktor ze srandy poznamenal, že ta naše malá viditelně neprospívá :grinning:
25. bře 2010 v 07:23  • Odpověz
Čauky, kočenky!
Kdepak je cori a makyt a martinka? Holky, že vy už rodíte? Marti říkala, že snad jde dnes do porodky domlouvat vyvolání či co, ale cori a makyt samy?

Já za pár minut fičím na bus a valím na KTG a do poradny, tak jsem zvědavá, co mi dr. řekne. Nějak začínám panikařit. Vím, že tady holky přenášely skoro 10 dnů a pak odrodily, ale já začínám bý volajako nekludná. Asi k tomu přispívá i to, že mamka už asi tak 2 dny zpátky do mě klavíruje, jestli bude mimčo v pořádku a furt se ptá na pohyby a jestli bych s tím neměla něco dělat...
Není to moc příjemný pocit, zatím se snažím být happy, ale jde to čím dál hůř, snad se to dnes po poradně někam pohne... :unamused:

Holky, pa, ozvu se kolem poledne, snad budu mít pro mě dobré zprávy, pap :wink:
25. bře 2010 v 08:16  •  3 děti  • Odpověz
Lucis držím palce

Rintin, nám se taky v porodce nepodařilo změřit jedno ouško a tak jsme byli na kontrolu a včera už v pohodě. Jenom jsem z toho byla ve stresu, že malý neslyší. :frowning2:
V Opavě to dělají až od 1,3, a moc to s tím neuměly ani sestry.
25. bře 2010 v 08:32  • Odpověz
Přišla mi sms od Martinky
V 8.35 jsem poprvé vykoukl na svět. Vážím 3680 g a měřím 51 cm. Jmenuju se Pepíček , jsem vlasatej a krásnej. Narodil jsem se ve vinohradské nemocnici.

Moc velká gratulace.
Michel malá je šikulka a hezky přibírá. Já jsem zvědavá na našeho malého. Jí hodně, ale přijde mi pořád stejně velký. Potom napiš jak přesně se jmenují ty kapky z Polska, zajeli bychom taky. Já zatím nedávám žádné, ale občas prdíky trápí.
25. bře 2010 v 09:16  • Odpověz
25. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Michel díky. :slight_smile:
25. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahoj, přeji dobrý den :wink:
Martince moc gratulujeme :grinning:
25. bře 2010 v 09:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.