• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Aronku co jste měli za komplikace, že porod nedopadl???? Je to škoda, Epino nezabralo co??? :frowning2:
25. bře 2010 v 09:48  • Odpověz
Dobré dopoledne,
tak jsem tu zase po delší době a musím se poptat, jelikož jsem vyplašená. Kojím malýho podle jeho potřeb a doktorka mi řekla, že to tak dělat nemám, přibral mi za týden 110g, nepřijde vám to málo? Mám prý kojit každy dvě hodiny max tři a u každýho prsu ho mít jen deset minut. Já se fakt zblázním, mě to šestinedělí dává zabrat a ty prdíky, ale to jsem si už tady přečetla co dělat. Taky si nechce po jídle odkrknout a skoro po každým jídle ublinkává. Je to normal? :frowning2:
25. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
Ahoj holky velká gratulace k Lukáškovi a Pepíkovi :slight_smile: :dizzy_face: u nás nic :frowning2:čekáme na Velikonoční kraslici nebo co :confused: jinak včera jsme strávili den v Brně na kontrole - prý se to hezky chystá na 2prsty a podle UZ mám mimi 3,70 tak se mi rozklepala kolena a stáhl zadek malá měla 3,40 a měla jsme co dělat- přijeli jsme domů a ja si šla lehnout úplně hotová, tak proto jsem se zatím neozvala....jinak teď jsem doma sama jen s malou a tak snad nic i když manžel slíbil , že se vrátí brzo, pustí studenty a přiveze malé skříň do pokoje HURÁ tak alespoň už nebude mít oblečky v krabicích , když jsem ji vystěhovala vše z přebal.komody a nachystala tam vše pro mimi....zítra mám jít zase na kontrolu tak to máme natrasováno do Brna do Aleluja jen abychom vystihli v den D nějakou dobrou dobu z našich stran jsou na silnici děsný zácpy :frowning2:
25. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
Makytko Kubík měl při narození 3200 g a byl to záhul a Anička měla 3700 g a šlo to jak po másle a hlavičku měli oba stejně velkou. :wink:

A gratuluji Martince k Pepíčkovi :slight_smile:
25. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
jakeli, při vyvolání se ztrácel malý, takže akutní císař a při anestezii zase já, takže intubace, pak několik dní zvracení a kapačky :frowning2: Ale epi-no fungovalo jako uklidňovadlo, šla jsem v klidu na vyvolání, jen to nedopadlo :wink:
25. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
Ahojík, tak se taky připojuji ke gratulaci k dalšímu kuřátku. my jsme po ko za týden jsme přibraly 200, takže malá nám hlady nepláče, jen musím zkrátit kojení, nechávala jsem jí 30 -35 min, ted od včera jedem 20 max 25 minut, a ted se sama odtrhla po 15 minutách, tak aby si ze mě nedělala dudlík a zatím zvládáme. na záchvaty pláče mi dr napsala homeopatika , a dnes si je jdu vyzvednout, ale musím Elenku pochválit od včera je to sluníčko, večer sice plakala, ale asi jen 2 hodky a nebylo to hysterické, dnes i hodinku ležela na zavince a koukala a neplakala, a dnes natáhne chvilku na pláč, ale zapla´t buh se nechá ukonejšit, tak doufám že jí to zůstane...
25. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
jnvlk, myslím že vaše váha je asi minimum kolik by měl malý za týden přibrat - myslím že to tak nějak je. Elenka si taky neříhne po každém kojení, asi tak po, ale dr říkala že některé děti nekrkají.
25. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
Taky gratuluju všem novým kuřátkům. Luci, vydž, ono to přijde, a pak se nezastavíš :slight_smile: :slight_smile: .
Jakel, vypadá to jako potníčky, ale nemizne to. Přehřátý asi nebude, máme doma docela kosu a mívá trošku studené ručičky a zpocený byl jen jednou, když měl hysterák. Mažu tou Holtkou, je to trošičku lepší. Zítra přijdou kámošky na návštěvu a já mám poďobané miminko :unamused: . Ale říkám si, když nic horšího.....
Máme dudlík, ale moc ho nechce, v kočárku spí krásně a bez dudlíku.
25. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
jirco, taky máme vyrážky, doktor na to včera mrkl a řekl, že to u kojenců bývá a končos :grinning: ale už to není červené, tak se to asi samo lepší
25. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
Ty jo, tak doufám, že teď začneme přibírat víc, jak jsme zavedli sací režim po dvou hodinách. Jinak řev mám uklidňovat dudlíkem, ale stejně jak Jirce, moc mi ho nechce, radši se chová, což je jasný.
25. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
Jinak vyrážku jsme měli dva dny na obličeji, pak sama odešla
25. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Jnvlk, já kojím podle toho jak se malý vzbudí, tak ještě nevím kolik bude vážit v měsíci, ale pokud tě nebolí bradavky, tak co dvě hodiny je ideální. Já kojím někdy co pět hodin, někdy co 1,5 hodiny. Včera usnul v 16,30 a budila jsem ho až v 21,30 a pak pil hodinu v kuse. :slight_smile: My cumel nemáme a dnes jestli bude plakat v kočáře, tak ho zkusím dát. Včera byl hodinu hodný v autosedačce, byl s náma i nakoupit lehátko a začal plakat, až jsme ho dávali do auta před odjezdem domů.

Holky bude líp, začátky jsou těžké. :frowning2:
25. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
Jj, teď už to vím, co to znamená šestinedělí, takže před všema matkama smekám a ta, která jich má víc, jako ty Jakelin, úplně :wink: , to musí být mazec 4 děti, ale zase už vše znáš, co?
Jinak jsem chtěla taky kojit podle buzení, ale bylo mi řečeno ještě v porodce, že je moc malej a slabej na sání, taky měl tu arytmii, to ho prý vysilovalo, takže mám dodržovat tenhle rozestup, nanejvýš ty tři hoďky, což se nám teda vede, jen, aby to moje mléko bylo dost výživný, když ta váha leze nahoru tak pomalu
.
25. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky!

Gratulace k novým mimískům. :sweat_smile:

Michelle, my kapeme probiotický kapičky už dva týdny, ale vyloženě extra efekt to nemá. Teda záchvaty pláče nejsou teď tak častý, ale prdíky nás zlobí pořád. Včera jsem ji musela chovat ráno dvě hodiny, před polednem zas hodinu a večer taky hodinu. A v noci pro jistotu taky po každým kojení, takže vždycky přes hodinu jsme byly vzhůru. A ráno mě v šest už burcovala Kačenka, takže že bych dneska byla extra vyspaná, to teda ne. Asi jsem doufala v zázrak, že ty kapičky zaberou úplně a malá už se nebude vůbec kroutit. No, ale třeba by to bez nich bylo ještě horší.

Aleni, jaký homeo ti doktorka doporučila na ten pláč?
25. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
vero ty kapičky se mají dávat až od měsíce :fearful:
25. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
Vero vydrž, ono to někdy zabere až později.
Jnvlk, zkušenosti mám, ale zase mě všechno víc bolí a jsem asi unavenější ve 40 letech, než ve 20 :slight_smile:
25. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
Lucis, velcí bráchové jsou v pohodě, nejstarší studuje v Praze, takže se doma moc nevyskytuje, ti dva mladší mě příjemně překvapili, chodí občas vozit kočárek a někdy i pochovají, když už toho mám plné kecky :slight_smile: .
25. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz
Holky, jsem zpátky.... ufff

Gyndr. mě dole pošolíchala, nevím, jestli to byl Hamilton, ale celkem to zabolelo. Pak mi řekla, že možná budu krvácet, ať se neleknu a jestli se mi porod nerozjede odpoledne nebo v noci, tak zítra ráno o půl osmé nastupuji do porodnice s plnou polní na indukci. Prý jsem otevřená na 2 cm, což stačí na píchnutí vody a zavedení vyvolávačky, rodím potřetí, tak prý odhaduje, že do oběda mám odrozeno, tak jsem fakt zvědavá.
Na jednu stranu jsem ráda, že už vím, na čem jsem, na druhou mám trochu strach, hlavně, když jsem si přečetla zkušenosti aronka z indukce. Tak snad to dopadne......

Tak teď rychle doma kontroluju, jestli mám všechno, musím nachystat i všechno kolem holek, ať s tím nemá mamka potom nějaké komplikejšn...
A chlopek už je na zpáteční cestě, do republiky by měl dorazit v noci, ale nevím, jestli to do porodu stihne, jsme domluveni, že za mnou přijde když tak po porodu. A k mému porodu si z práce odskočí asi švagrovka, tak snad to zvládneme :slight_smile:
25. bře 2010 ve 12:55  •  3 děti  • Odpověz
Jejda, jsem sklerotik (ale to prý těhulky mají kvůli hormonům) - zapomněla jsem pogratulovat martince k Jožinkovi :wink: Tak hlavně zdravíčko!!!!!!!!!
25. bře 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
tak jsem si hodila do albíčka (kuřátko Ella 2010) poslední - dnešní - foto pupku :wink:

Gratulace Martince k Pepínovi :grinning: :grinning: :grinning:

A nikdo jiný nerodí :dizzy_face: ???
25. bře 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz
Lucis ty se máš !!!!!!!!!!!!!!!!!! Já chcííííííí takýýýýýýýýýýýý !!!!!!!!!!!!!! Vem mě s sebou :sweat_smile: .

Tak držím pěstičky, ať to máte s prckem rychle za sebou a hlavně všechno v pořádku :slight_smile:
25. bře 2010 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz
janule, díky. já už se taky těším, ale zároveň mi nějak divně začíná haprovat srdce, nervíky, nervíky. dnes bych brala, aby mě holky trochu vytočily, abych neměla čas myslet na porod :grinning:
25. bře 2010 ve 13:09  •  3 děti  • Odpověz
Lucis tak vidíš, každý se dočká :wink: A hlavně stihneš doma něco honem podělat, než nevědět, kdy to přijde.
Se mi stala dobrá věc, k ránu jak jsem používala tu rektální trubičku, tak ji teď hledám a já ji omylem v plínce vyhodila do popelnice :grinning: Ale přítel mi tam vlezl :sweat_smile:
25. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
Lucis, tak to je super. Já jsem včera seděla na chodbě v porodnici a dívala se na dveře od pokoje, kde jsem ještě před týdnem a něco ležela a přišlo mi to jako sto let. Byla jsem na trojce. :grinning: Tak na Tebe budu moc myslet a možná pojedeš i dřív. Ve mě se povratala na příjmu, trochu bolelo a začala jsem krvácet a za dvě hoďky byl malý na světě. :slight_smile:
25. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz
uf jsem dnes pěkně vyřízená, až dokojím, tak jdu spát a basta fidli. Dnes nám dovezli novou pračku, akorát čára přes rozpočet, prý než v tom budem prát malé, tak aspoň 4x vyprat naše, bo v tom jsou nějaký chemikálie či co z výroby :unamused: teď ale fakt nemám sílu. Dopoledne jsem spát nemohla, bo to měli volat a pak přijet s tou pračkou. Poradna proběhla ok, i když teda doufala jsem, že hmotnost bude vyšší. Máme 2680, mě se to teda nepozdávalo, ale doktorka mě klidnila, že to je super a vysvětlovala, že mají raději, když malé miminko přibývá takhle pomalu, že se ty buňky jako roztahujou pozvolna atd. No tak hlavně, když prospíváme. Jinak délka zůstala 48 a obvod hlavičky 36 :dizzy_face:
25. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
Lucis, mooooc držíme palce a těšíme se brzy na zprávičky :dizzy_face: Martince obrovská gratulace a do života hlavně zdravíčko a spokojenost. Michell tak to máš dobrého přítele, manžel by tam možná také vlezl, ale co bych si musela vyslechnout :unamused:
25. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Tak hlásím jsme se konečně po třech dnech doslova posr...., v ložnici smrad, jako ze staryho vola a v plínce nevzhledné barvy kaše, ale tak vyšlehaná, že by se ani nejlepší kuchařka nemusela stydět. A nejenom v plínce.....
Holky my jsme pořád venku, to je super, vždycky vylezeme i se psy a jdeme prochajdu dopoledne, dojdem o půl1, kluci dospí na zahradě, já navařím, nakojím, poklidím, přijede taťka, ohřeju jídlo, nakojím, frčíme zase na prochajdu, ale to už sami bez psů. Návrat večer kolem šesté, nakojím, udělám velkým večeři, policu kolem domácnosti, koupem a papáme. Pak spánek-teda všichni, jen já pořád nemůžu spát, takže makám v noci-to mi vyhovuje, peru, žehlím. Jinak ten den strašně utíká a zítra už mají chlapečci měsíc.
Hele holky, vím, že když se kojí, že se nemusí dávat čaj, ale já bych jim ráda dala nějaký na to lepší kakání-hlavně Lukáškovi, myslíte, že můžu? A jakej, máte někdo zkušenosti? Viděla jsem nějakej fenyklovej od sunaru, ale nevím.
Luci-držím pěsti. :slight_smile:
Jani-vydrž. :slight_smile:
25. bře 2010 ve 14:08  •  4 děti  • Odpověz
no Lucis..to nás v tom necháš? :astonished:
25. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz
tak se drž :slight_smile: no my půjdem na větší procházku všichni i se štěnětem tak třeba....zatím pá
25. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz
Ahoj,
zuzka, koukám že řešíš podobný problém jako já. Jonáš se dneska pokadil po čtyřech dnech... doktorka teda říkala, že pokud je plně kojený, je normální frekvence stolice u dětí v intervalu 10x denně až 1x za 10 dní...ale nevím teda. Nejsem na to zvyklá, emča kadí už od narození každý den. Navíc ted dostal ještě železo a to staví. To se máme na co těšit.

Neznáte někdo nějaký trik, jak donutit dítko vykadit? Kromě trubičky, cvičení a pecek? Myslíš zuzko, že ten čaj by pomohl? Jestli jo, tak do granulí bych nešla, fenyklovej se dá koupit i pytlíkovej, třeba od babia, ten si vařím já:slight_smile:. Píšou na něm od 1. týdne... V těch granulovanejch je vždycky ještě něco zbytečně navíc, ne?
25. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.