• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Janule,já měla ty depky taky,jak se blížil den porodu.Tak to byli asi nějaký poslové,ne?To jsem teda taky zvědavá,jestli ti to samý řekne i tvuj dr.
Broucku,a to byla prvorodicka nebo druho?Ja nastesti chytla celkem normalni zensky akorat samy prvorodicky :slight_smile: ja myslim,že ti snad ani nic nezustalo z tehu,ne?Takovy bricho jsem měla před těhu jako ty po porodu :grinning: a ze mě to taky vždycky chrstlo,že jsem se bála jestli se něco neděje,ale teď už jsem skoro čistá.Za Fildy jsem skončila s očistkama strašně brzo.
Michell,mě už se to srovnalo a teče mi mlíko minimálně,zase kdybych chtěla odstříkat,tak bych měla asi málo mlíka :unamused:
KOnečně mooooc gratuluji Lucisk dalšímu babinci a že už se konečně dočkala :grinning: to aby manža pořizoval už brokovnici,aby to uhlídal... :slight_smile:
my máme MAM http://www.lekarna.cz/mam-dudlik-nanno-0-7-mesicu-m-280030/
29. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
jo zuzzie, ve 3 týdnu jsem myslela, že už mlíko ani mít nebudu, byla jsem totálně vysátá :grinning: Snad se to brzo spraví, nebo se za ty vložky do podprsenky nedoplatím!!!!!
Lucis blahopřeju!
29. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu zase po dlouhe dobe. Velka gratulace vsem k novym prirustkum :slight_smile: :slight_smile:
Jdu si k vam pro radu protoze jsem nikde na netu nic nemohla. Plne kojim a zacalo me bolet prso tak jsem zacala odstrikavat z bolaveho prsa a krmit flaskou pro kojici matky (mimochodem doporucuji vyborna vec, malej si vubec neodvykl sat a mohu stridave kojit a davat pit z flasky) kdyz kojim tak nemam prehled kolik toho malej vycucne ale jak jsem ho zacala krmit flaskou tak vzdycky vypije 90ml a ja nevim zda to neni moc :confused: kamaradka mi tvrdila ze pry ma vypit 60ml ale kdyz jsem mu dala jen 60 tak rval jak tur a musela jsem ho dokrmit, tak jsem se chtela zeptat jestli nekdo nemate nejakou tabulku kolik mleka by melo mimco v urcitem veku vypit. Danielkovi je ted mesic. S kojenim nemame vubec zadny problem maly se budi sam po 3-4hodinach a nabira pekne, mlika mam hodne ze bych s nim mohla krmit kojenak :grinning: :grinning: :grinning: tak zamrazuji na horsi casy :wink: Se spanim take nemame problemy malej se budi okolo 23h pak okolo 3 a pak az okolo 7h rano tak doufam ze mu to tak vydrzi a brzy vynecha kojeni v noci abych se vyspala :wink: a usina sam naucila jsem ho davat do kosiku jeste s otevrenyma ocima a usne sam :slight_smile: :slight_smile: jen doufam ze takhle zlatoucky a hodnoucky vydrzi i do budoucna
29. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
Ahojky holky,
Lucis moc gratuluju k holčičce :slight_smile:, tak jsi se dočkala.
Broučku to muselo být děsný, s takovou kra.kou na pokoji, já tam měla 2 super holky, takže to bylo v pohodě.
My taky máme probiotické kapky a sab simplex, ale přijde mi, že ten sabík moc nezabírá.
Jinak my byli včera zase ve špitále, Toník má zase v kakání krev, tak jsem se vyděsila... no a řeší se ta alerie na kravské mléko. Nemám řešit maličko krve, po těch 14 dní,kdy jsem vysadila mléčné výrobky a uvidí se. Když já mám o něj strach o bobka malýho, tak jsem furt celá nervní :pensive: :pensive:
Holky jak uspáváte mimča? Uhoupete je v ruce a pak dáte spát nebo je šupnete rovnou do postýlky a usnou.
29. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Janul, to je normální. Já jsem porodila o dva týdny dřív a nosit malého ještě minulý týden v břiše, tak jsem v blázinci. Byla jsem na všechny protivná. Až mě jich bylo někdy líto. Vylítla jsem kvůli každé kravině.
29. bře 2010 v 11:05  • Odpověz
Ahoj Hajduš, mně včera ve špitále říkala doktorka, že mimča mají vypít 120 ml na kg váhy. To, co ti vyjde je dávka na 24 hodin, kolik by mělo mimi vypít, tak si to pak jen vydělíš počtem kojení a výsledkem je 1 dávka. Ale neřešila bych to tak přesně, dávej podle prcka, přece ho nebudeš trápit hladíkem. :wink:
29. bře 2010 v 11:05  • Odpověz
Žabko, já položím do koše, nebo postýlky a malý usne sám. Vyjímečně ho trochu ponosím zvednutého a on si u odříhávání usne a pak ho dám do postýlky.
29. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Jakel tak to je vzorňák :slight_smile: . My si ho vždycky položíme na sebe, trochu se pohupujeme u telky a když to vypadá, že zabírá, tak ho opatrně odneseme do postýlky. Někdy se stane, že ho za chvíli zase přineseme zpátky, někdy usne.
29. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
Dobré dopoledne.
Janule,taky jsem měla pěknou depku,asi tak týden před porodem. V noci jsem se budila a chodila se vyplakat do koupelny.
Hrůza. Nevěděla jsem co stím. Ale dost mi pomohl manžel. Vytáhl mě na prochajdu,snažil se mě nějak zabavit......
V noci jsem poprvé zkusila Vénovi dudlík. Ten od NUK a aspoň na chvíli zabral. Ostatní mu v pusině nesedí a kytičku jsem ještě nekoupila.

Moc gratuliji Lucis k holčičce. Teda ten tatínek to bude muset zvládnout uhlídat. :wink:
Cori včera vzali na sál na vyčištění. Byla půl hoďky pod narkozou,chuďato. Dnes by snad měli jít domů.
Brouči,kolik jsi za těhu přibrala? Kde máš to břicho?
29. bře 2010 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz
Tak já v porodnici měla po sobě dvě spolubydlící. První byla supr. To jsem ještě zvracela, tak se mnou byla chudinka vzhůru a zvonila mi na sestru, fakt skvělá. Ta druhá byla moc mladá, k malé neměla tatínka a pořád byla na telefonu a PC a mezi tím hory návštěv, ale dalo se
29. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
Žabko, to neřeš, hlavně že vám usne. Můj první syn byl uřvaný až hrůza, tak si to teď vynahrazuju. :grinning:
29. bře 2010 v 11:20  • Odpověz
hajduska. na to nekoukej, má skoro měsíční holčička vyžahne nejednou 130 ml! A pokaždé alespoň 100 :slight_smile: je to žrout.. jo a chce papkat každé 3-4 hodiny..
29. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
29. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Mě taky přišlo,že mám ty prsa prázdný,ale spíš si myslim,že prtous začal potřebovat víc,tak než se to upravilo,teď mám zase prsa nalitý a plný,ale už mi tolik samo neteče.
Mě taky usíná sám v postýlce nebo kolíbce,akorát teda s dudlikem,jinak by to byl asi pěknej hukot :slight_smile:
Žabi,to věřim,že seš z toho na trní,tak hlavně abyste se toho co nejdřív zbavili a měli po trápení.
Já měla včera na krajíčku z ublinkávání :unamused: Filip vůbec neblindil a s Adámkem jak po jídle teď trochu hnu,tak to jde trošku ven.Takže jem začla přebalovat před kojením,ale stejně mi to i dobu po jídle ublinkává... :frowning2: tak jsem z toho byla nějaká špatná,jestli nemá nějakej špatnej žaludek či co,ale prej je to normální...
Jakou máte velikost plínek a oblečení?My teď začínáme teprv 56 a asi budu muset pořídit ještě balík plenek 1...
29. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Zuzzie,mě taky malý ublinkne skoro pokaždé. Ale jen trochu. Nechce se mu odříhávat a ni po půl hodině na rukách. V noci je to hrůza. Mudr říkala,že ho mám po kojení pochovat a když si neříhne,položit ho na chvíli na pravou stranu a pak zase nechat odříhnout.
Jdeme na prochajdu,pááá
29. bře 2010 ve 12:28  •  1 dítě  • Odpověz
Nelinka :slight_smile:
29. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz
autor
zuzzie, my nosime vel. 50-56 a plinky 3-6kg, ale snesla by aj mensi (mame je na noc, jinak latkovy a svrchnaky xs) :grinning:
29. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
My taky máme velikost 56 a něco se mi už zdá krátké, tak jsem už vyřadila pár overálků.
Pajcul malá je okatá panenka. :grinning: Eliášek má taky velké kukadla, zatím mu ještě občas ujedou očička, ale už málokdy. Někdy se deset minut dívá upřeně na obrázky na mantinelu. Tak nevím co se mu honí hlavou. Jestli tam něco vidí, nebo nad něčím uvažuje :grinning: :grinning:
29. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
diky moc holky za radu, ja se strachovala jestli toho myho "otesanka" nejak neprekrmuji ale jak vidim podle tak je to normalni. Take uz vam prdisove pasou koniky?
jo a s odrihavanim mame take problem ne pokazde si malej odrihne.
tady jsou nejake fotky, tak kdo chcete juknete, jeste jsem se nedostala k tomu abych je zmensila a nahrala na konika

http://hajduska.webs.com/apps/photos/photo?photoid=75316398
29. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak často vám kakají kojené miminka??? My máme asi tak 5x za den nadělení. Není to moc??? Já už si to nepamatuju, jak to bylo u starších kluků.
29. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
Hajdi, fotky už nemusíš zmenšovat. Koník to udělá za tebe.
29. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
autor
jake, my taky tak nejak :slight_smile: nekde jsem cetla, ze normalni je 3-6x denne, ze to svedci o dostatecnym kojeni :slight_smile:
29. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
Holky děkuju, to jsem ráda, že jsem "normální" :slight_smile: anemám depky jen já.

Jinak od rána mě záda chytli zatím jen 4x. Na monitoru žádné stahy, ale říkal doktor, že je to podrážděné. Prý při křížových bolestech nemusí být stahy břicha a tak to na monitoru není ani vidět :unamused: . Jsem otevřená sotva na prst. Takže pokud se nenaděje nic do příští středy, tak jdu na další kontrolu a prý by jsme to potom začali řešit vyvoláním :confounded: . No doufám, že si to Ellča do té doby rozmyslí. A hlavně doufám, že já to poznám. Protože nevím jak mám poznat, že eventuelně rodím, když budu mít jen bolesti zad a ne břicha :confused: . No jsem z toho nějaká zmatená :sweat_smile: . Tak mě teď napadlo - jak se rodí, když má někdo křížové bolesti a ne klasické kontrakce? Vždyť to potom vlastně ani nemůže nutit tlačit nééé? Já fakt nevím :fearful: :confused: .

Holky vy máte všechny ty vaše miminka tak rozkošný :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak jsem si udělala radost a objednala jsem Ellie tady na bazárku hafo věciček - šatičky, tuničky, džínečky, lacláčky, capáčky, letní overálky, .... (asi 36 kousků). Všechno nyny holčičí :grinning: . Jen doufám, že to unosíme. Úplně jsem zblbla, jak se teď vyžívám, že to bude holka a můžu jí čančat :grinning: .
29. bře 2010 ve 13:28  •  3 děti  • Odpověz
Nekterym z vas byly smazany profilove fotky, takze si prectete pravidla a dejte si fotky v souladu s nimi nebo zadne.
http://www.modrykonik.sk/nastavenia/aka-fotka-je-ok/
Dekuji za pochopeni
29. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
A nekojená díťata? my téměř nekakáme.. ..(
29. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
doorko přibrala jsem 9kg a 8 nechala v porodce, jen jsem ještě neměla čas cvičit, tak je to takové všechno ochablé.
hajduska množství mlíka bych radši neřešila, v porodnici mi říkali, že jí musí 50 ml 2. a 3. den stačit a Verunka přitom brečela hladem a sestřičky říkali, že to není možné, že má prdíky.
Verunce je 8 dní a vypijeme na jednu dávku tak 80 a občas si ještě řekne o přidání.
zabko ty si to teda vybíráš, snad bude Toňas brzy o.k. Malá má zánět očička a nějak se toho nemůžeme zbavit, už má duhé antibiotické kapky a stále, snad jí nakonec nebudou muset čistit kanálky jehlou.
Jinak ještě stále jsme trochu žlutí.
Ta moje spolubydla byla prvorodička a bylo jí 39. Strašně se tváčila třeba ukřivděně, když malá spala, tak jsem si odskočila na WC a ona se probrala a začala brečet, tak že ji jako musí zkusit utěšit, abychom ji nezbudili malého.Byla jsem už z ní tak hotová, že jsem chtěla i podepsat revers, abychom mohli mít klid. Bála jsem se, že přijdu o mlíko.
29. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
my spotřebujeme i 10 plín denně a je tam 6 a vícekrát nakakáno, ale klidně dítě nemusí jít i 4 dny kakat. Je to individuální
29. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
hajduska pěkný kus chlapa, moc mu to sluší
pajcula Nelinka je super smíšek
29. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
broucku: děkujeme :slight_smile: koukám, že máš taky papací miminko. U nás ten Nutrilon nevydrží ani týden, kdybych tak mohla kojit a nejen kvůli penězům :( Čuráme ohromně, jen to kakání a bolení bříška, to nás trápí, nekaká denně, vždy to tam má nadlouho, pomůžou po nějaké době kapky a pak je to tedy nálož..zítra se zeptám doktorky, co s tím, bez těch kapek si snad ani neufoukne ./
29. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
Broučku,napiš prosim názvy těch kapek,my taky bojujeme s očičkem ale zatim jen borovou vodou.Teď se mu to zas zlepšilo,ale to i předtim a za pár dní to měl zpátky.Si se na ní měla vykašlat,když jí to tak vadilo,tak si měla ten nadstandart zaplatit ona :wink: kdo to kdy viděl aby bylo v porodnici ticho,že :grinning:(hlavně když vám třeba daj k večeři rajče :grinning: )
Já byla na 3-lůžkovym a první 2 maminy byli v pohodě a další 2 byli jak Pat a Mat,tak jsem se aspoň zasmála,co dokázali vymyslet :grinning: a to ta jedna z nich měla 3.dítě ale asi po 13 letech a byla nějak mimo :slight_smile:
my máme v každý plínce čárku,ale pořádně nakakáno má tak 3x za den,teď mi začal mnohem víc čůrat,má tu plínku vždycky durch.
29. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.