• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
je pravda, že když jsem šla na místo kámošky, tak mě zaučovala a zbývalo jí do porodu asi měsíc, ale jednak byla už před tím dlouhodobě na PN, takže odpočatá a vše připravené, jednak se na to cítila a navíc se jednalo o administrativu, takže jsme celou dobu seděli na zadku a jiná kolegyně měla zvýrazňovačem podtržené číslo do porodky ve Zlatých stránkách, kdyby něco :grinning:
20. led 2010 v 16:40  • Odpověz
a hele perníkářka :grinning: jinak já dělám perník právě podle toho návodu na tom kypřícím perníkovém prášku, akorát dávám víc mléka
20. led 2010 v 16:42  • Odpověz
maja všichni tatínkové to nestihnou. Kolega takto porod nestihl a to byl doma za 2h, ale jeho žena naštěstí rodí vždy rychle (už mají 2 kluky).
20. led 2010 v 16:46  • Odpověz
brouči, ty výrobky vypadají supr :wink: To jako povedeš nějaký kurz? Že bych se časem vetřela. Mamka by hlídala, to ona ráda a já bych se zase něco naučila :grinning:
20. led 2010 v 16:49  • Odpověz
aronku neboj, taky ještě neperu a nežehlím, včera jsme objednali kočárek a postýlku snad budeme mít během příštího týdne.
20. led 2010 v 16:49  • Odpověz
jj sem úplně zapomněla reagovat na stránky s fakt exkluzivníma výrobkama :dizzy_face: pamatuju si sice, že korálkuješ, ale to člověk musí vidět takhle, aby si udělal představu o čem to je, fak moc pěkný :wink: a vůči té lektorce neměj špatné svědomí, asi moc dobře věděli, proč vybrali Tebe, určitě to není jen o délce praxe, ale spíš šikovnosti a hlavně k přístupu k lidem a pokud ona se projevila, tak jak píšeš, tak ten její přístup bude opravdu o ničem. Raději by se měla zamyslet nad tím, proč nebyla vybraná a zkusit na tom pracovat, ale někteří hold raději závidějí nebo hážou vinu na všechny kolem, hm :unamused:
20. led 2010 v 16:53  • Odpověz
aronek jo, povedu takovou tu krajku z kytiček, ale klidně se třeba pak můžeme sejít a udělat si soukromé hodiny a hlavně babinec :o))) klidně někoho přibereme
20. led 2010 v 16:54  • Odpověz
jj ta naše postýlka se taky má teprve olejovat a tatínek má pořád na práci něco důležitějšího :angry: a to prý by pak byl rád, kdyby aspoň měsíc větrala, asi dám dítě do kocourova pelíšku :angry: :grinning:
20. led 2010 v 16:55  • Odpověz
brouči, kdybys měla nějakou křiklavou sadu do červena a třeba chtěla prodat, tak vem třeba v sobotu sebou nebo hoď fotos, sháním mamce k šedesátinám, bo ona se začala cítit na 15 a holduje ted hodně výrazným šperkům :fearful:
20. led 2010 v 16:59  • Odpověz
broučku, tak až zavedeme nějaký režim u malých tak se domluvíme :wink: Mamka bude ráda, že budu taky někdy v Praze a my při tom můžeme probrat radosti mateřství :grinning:
20. led 2010 v 17:00  • Odpověz
rin to ještě musím objednat matraci, hlavně doufám, že mi ji pak v rozumném čase přivezou. Chci pohanku, kokos
20. led 2010 v 17:01  • Odpověz
aronku, neblázni a vykašli se na to, pokud vím, tak v tom zákoně je doslova napsané, že nejdříve 8 týdnů (hlavně v případě zdravotních potíží), ale nejpozději je nástup na mateřskou 6 týdnů před vypočítaným termínem. kdybys měla nějaký problém ze dne na den a musela okamžitě do porodnice ležet, tak by s tím taky nic neudělali, max. by mohli něco řešit přes telefon, a to ještě kdo ví jestli. čímž nechci malovat čerta na zeď, jen říkám, co by za takové situace dělali. :confounded:

rin, to je síla vždycky to všechno dočítat, co?

a co se týče refluxu, má starší dcera to měla, ale to dítě zvrací obloukem. takže to většinou odnesla moje záda (nebo toho, kdo ji zrovna po jídle držel na odblinkutí :grinning:), ale většinou koberec.
klasické ublinknutí po jídle se přece stejně vždycky dělá tak, že si hodíš plínu přes rameno a o ně si opřeš prcka. i když teď jsem se zase dozvěděla novinku, že se tak podle nejnovějších výzkumů děti nemají držet, snad kvůli zádům, ale na odblinknutí se dávají na tygříka, tak si prostě tu plenu hodíš přes ruku, na které to mimčo budeš mít. a nemusíš 10x denně převlíkat.
neměla ta kámošku na převlíkání úchylku nebo měla hospodyni, která ji to prádlo prala a žehlila? víš co to je, 10x denně, to bys nestíhala ani kojit a mimčo spát, natož přebalovat.
a mimochodem na reflux jsme kupovali v lékárně svatojánský chlebíček, vždycky jsem před kojením odstříkla na lžičku, zahustila, šoupla malé do pusiny, ona to zapila mlékem, ten prášek v bříšku zahustil mlíčko a malá to pak tam všechno nevyhodila. a jí se to časem upravilo samo, bez operace, jak dozrál jícen, přesněji řečeno ona záklopka.
20. led 2010 v 17:02  •  3 děti  • Odpověz
rin a má být do společnosti nebo na denní nošení a aspoň trochu břiblížit materiál nebo velikost korálků :o)))

no jasně, už se na to těší více mých kamarádek, že za mnou budou chodit chovat a občas si něco vyrobit
20. led 2010 v 17:04  • Odpověz
brouči taky ji chci i mám odkaz na jednu za 580,- bez dopravného, což je zatím nejnižší cena na kterou jsem narazila, ale nechtěla jsem teď objednávat a prudit s dovozem když jsou ty sněhy, to už jsem asi psala. Ty máš vybranou někde konkrétní? :confused:
20. led 2010 v 17:04  • Odpověz
jo a zapomněla jsem pochválit broučínka, fakt moc pěkný, já si doma taky navlíkám korálky, ale nejsem tak dobrá. a teď už jsem to dlouho nedělala, nějak nestíhám, ale určo se na to zase vrhnu. manža mi z jablonce přivezl spoustu korálků a drátků a když jsem byli v Plzni u tchýně, objevila jsem tam jeden kreativ obchod a nakoupila další uzávěry, ozdůbky atd.
20. led 2010 v 17:07  •  3 děti  • Odpověz
broučku, jestli do společnosti nebo na denní nošení, to se mi zdá kolikrát že máma už ani nerozlišuje, asi čím bláznivější tím lepší :sweat_smile: takže spíš takovýho něco jako veselýho, výraznýho, barvy oranžová, hnědá, červená, bo přesně takové má vlasy a takové barvy poslední dobou vyhledává
20. led 2010 v 17:09  • Odpověz
respektive ona má takový styl nestyl, bo teď hodně času tráví s trempo-folko-country skupinou lidí, takže oblečení jako do lesa a k tomu ty šíleně výrazné šperky :fearful:
20. led 2010 v 17:11  • Odpověz
Ještě s tím porodem. Kamarádka rodila v Neratovicích, byla tam brzy, takže manžela poslali domů, že ho zavolají až se bude porod blížit. No a když už tedy měla za chvilku rodit, tak jí oznámili, že zavolají jejího přítele, jenže na to nějak pozapomněli. :grinning: :grinning:
Zavolali ho až když bylo po všem.
20. led 2010 v 17:12  • Odpověz
rin tak to máš nějakou levnější, já zatím našla http://rozinka.inshop.cz/inshop/baby-svet/vse-do-postylky/matrace/, dovezou zdarma
20. led 2010 v 17:12  • Odpověz
Jsem napsala manžela, ale oni nejsou vzatí. Takže přítel.
20. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Ty brďo, řáda a půl perníku ve mě a už nějak nemůžu. Alespoň zbyde i na zítra :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 17:15  • Odpověz
tak to máš bez toho dopravného levnější Ty :dizzy_face:
20. led 2010 v 17:17  • Odpověz
rin budu tam totiž ještě objednávat kolotoč nad postýlku, takže se dostanu nad 1000,-
20. led 2010 v 17:23  • Odpověz
jj to my docvaklo, že ten dovoz bude díky tomu limitu 1000,- Kč. Já nakonec pořídila úplně obyč kolotoč s látkovejma barevnejma rybičkama z IKEA za pár šušňů, bo mě kamarádka líčila jak její malá co už na kolotoč dosáhne ho na sebe urvala, naštěstí vše nakonec v poho
20. led 2010 v 17:35  • Odpověz
autor
zabi, ten pernik je vybornej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: taky uz jsme s Tobikem kus zbagrovali :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 17:38  • Odpověz
Maji :wink: , to jsem ráda, že vám chutná.
20. led 2010 v 17:58  • Odpověz
Tož jste mě tak doplašily,že jsem sedla do auta,jela do 20km vzdáleného tesca a nakoupila další "nezbytnosti".
Ale-nechala jsem tam jen 750+Sportka a nakoupila 3body s krátkým za 70,- jeden balíček s 5 věcma za 147,osušku-krásnou za 200,- dudlíky,držák na dudlík,jeden roztomilý plyšový obleček za 155,- a troje porodnické vložky.

A teď vás jdu dočíst :wink:
20. led 2010 v 18:05  •  1 dítě  • Odpověz
Jo a mám další ponožky. Asi budu úchylná :slight_smile:
20. led 2010 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz
Rinti,to nebyla moje kamarádka,co jí mimi tak blinkalo. To byla myslím Hajdušky
20. led 2010 v 18:09  •  1 dítě  • Odpověz
autor
haha, zacinaji tu byt dobry zmatky kdo co komu kde a o kom rikal :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.