• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
taky to nepočítám, je to jak kdy....dopoledne častěji, odpoledne tak co 2,5 hod a v noci co 3.
1. dub 2010 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj, holky, už jsem zpátky i se Sophií, těším se na stejné starosti, jako máte vy a dočítat budu postupně...

Už máme všechny odrozeno?
1. dub 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz
Koukla jsem do tabulky, aninam, posílám ti přes IP moje přesné údaje :wink:
1. dub 2010 ve 13:01  •  3 děti  • Odpověz
Tak jsem opět odskočila nakojit a trošku vám něco napíšu.

V sobotu jsem tady už asi nebyla, možná krátce, protože mě tak nějak pobolíval spodek, když jsem seděla, celý den mi odcházel hlen.
Tak jsem polehávala, odpo jsme šli na chvilku na procházku, holky chtěly na kolo a brusle, šla jsem jak kachna, na hřišti jsem se neuměla posadit na lavičku, pak zase zvednout, trochu se mi točila hlava, asi tlak. Říkala jsem si, už aby to bylo.
V noci nic, ráno jsme vstávali kolem 8, což jak jsem zjistilakpozději v porodnici nebyla pravda, neboť jsme s chlopem nějak zapomněli, že se posunoval čas, takže bylo vlastně kolem 9. Ale prostě jakmile jsem začala chodit, začaly divné bolesti. Na kontra mi to tedy nepřišlo, jen bylo divné, že tobylo hned tak co 3-4 minuty. Zkusila jsem sprchu, pořád stejné.....
Tak jsme skočili k našim, že jim asi necháme holky a zkusíme sjet do porodky, jestli nás tedy nevyhodí, bo už jsem si tedy připadala jak trotl :confounded:

V porodce natočili KTG a prý, jo, to jsou kontrakce. Domů už mě naštěstí nepustili..... Takže jsem v neděli odpoledne odrodila, konec nic moc, musela jsem pod narkozu, protože se zjistilo, že placenta je sice odloučená, jen už byla dost na hraně se stářím, takže když zkusili dr. potáhnout, tak se trhala a jim zůstávaly v ruce kousky tkáně.
Podrobnosti hodím na téma Jaký byl porod, pak sem dám odkaz.

Jinak kojím jak divá, v porodce jsem si musela v úterý říct o elektrickou odsávačkou, páč ručně se mi to nechtělo odstříkávat, prsa jsem měla jak Lolo Ferrari, či jak se ta praštěná prsatá baba jmenovala a úplně nalité.

Každou hoďku jsem novorozeneckému oddělení přispěla svou 150 ml, asi 4 x za sebou, pak něco vytáhla malá, v noci další tři dávky a během včerejška ještě taky 3x, naposledy dnes ráno, než jsme odcházely :grinning: :grinning:
Malé to teče pomalu i nosem, kolikrát se neumí chytnout, musím odstříknout, protože je to tak naducané, že to pusinkou nezmáčkne.

Jo a ještě upřesňující info o naší princezně:
Amelie Sophie, narozena 28.03.2010 ve 14.35 hod, vážila 3100 gr a měřila 47 cm......
1. dub 2010 ve 13:38  •  3 děti  • Odpověz
lusic, gratuluji ke krásné holčičce :wink: Co na ní říkají sestřičky?
1. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz
lucis gratulace
1. dub 2010 v 15:00  • Odpověz
ani ono je spíše důležité, kolik nakojíte za den než po jednotlivých dávkách
1. dub 2010 v 15:00  • Odpověz
Lucis tak tě vítáme doma :grinning:
Elísek má výdrž, kouká už skoro hodinu na potah v koši a něco si brblá. Ještě to nedělal, tak je to roztomilé. Nakrmím a půjdeme ven.
1. dub 2010 v 15:02  • Odpověz
Broučku to máš pravdu a není taky dobré řešit každý řev přiložením k prsu.
Eliáš si dnes poprvé podumlal asi tři minuty cumel, tak jsem byla ráda. Včera se pozvracel a dostal z něho hysterák, když jsem mu ho nutila do pusy. :frowning2:
1. dub 2010 v 15:03  • Odpověz
Tak my kojime 7krat denne, podle papiru z porodnice by to melo stacit. Kojime pres den po 3 hodinach a v noci mame 5ti hodinovou pauzu.
1. dub 2010 v 15:23  • Odpověz
Tabulka aktualizovana.....
Gratulujeme nasim maminkam.......
1. dub 2010 v 15:26  • Odpověz
Broucku za den nakojime 440 ml na vahu 3,4 kg (mel vcera vecer).
1. dub 2010 v 15:33  • Odpověz
Ahojky kočky :slight_smile:

tak mám dneska termín a tý naší potvůrce je to ále úplně jedno :slight_smile:. No vždyť já říkala, že budeme poslední, že to tu uzavřeme. Akorát že už nebudeme březňátka , ale dubňátka :sweat_smile:.
V noci mě chytli bolesti, tak jsem si říkala "hodná holka, pěkně na termín" a ono houby. Nakonec to byl přítelův buřtguláš a akorát jsem se po něm pěkně pos........ :grinning:
Dnes nám odjeli kluci na Velikonoce a vrátí se až v pondělí, tak by si to mohla Ellie opravdu rozmyslet a vykouknout ven. Alespoň bych nemusela narychlo řešit hlídání, bylo by to fajn.

Lucis vítám tě doma a šup šupiny - fotečky malé :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2010 v 16:04  •  3 děti  • Odpověz
ani tak to by stašit fakt mělo, my dnes dokonce zlomili rekord a máme na jedno nakojení 120 ml, ale jinak tak kolem 80-90 a kojíme taky 7x denně, byla bych sice raději, kdyby to bylo 6x po 4h, ale i těch 7 je dobrých.
1. dub 2010 v 16:47  • Odpověz
Tak to my mame od 50 do 80 ml, vic jsme jeste nedali.....
1. dub 2010 v 16:58  • Odpověz
ono se to poddá, my jsme totiž hrozní žrouti už od narození, navíc po císaři trvá dýl, než se děti rozjedí
1. dub 2010 v 17:09  • Odpověz
Holky tak nakonec nás do školky vzali :grinning: . Dnes mě psala ředitelka že včera poslala špatnej soubor, asi jak to píše hromadně tak nás zařadila mezi ty co neberou. Takže z 50 přihlášek jsme se dostali mezi 14 dětí co vzali takže asi to posuzovali dle věku :wink:

Dneska Tomík dostane novou lahvičku tak jsem zvědavá jak se mu bude líbit, usnul kolem 14h a ještě spí, jen nevim v čem bude přes léto, už teď ho mam jen v bodíčku a ponožkách. narozdíl od Vikína miluje peřinku a vždycky se schovává až pod ní, teda skoro a ještě na bříšku :wink:

Ani záleží kolik vypije za celý den, na vaší váhu by měl vypít kolem 500ml :wink: . Tomík nejvíc pije na noc ale občas se pozvrací takže nevim kolik vypije přesně, ale mylsim že kolem těch 750 vypije :wink:
1. dub 2010 v 17:25  • Odpověz
Lucis, moc a moc gratuluji k malé, takže ted už zbývá jen Janulka, tak šupky dupky do toho, to víš Elinka se ti tam hezky šlecgtí, ale za chvilku už tu jisto jistě bude....
1. dub 2010 v 17:39  • Odpověz
Jinak k tomu kojení, Ani tak to máme podobný mě malá vypije od 50 - do 90 jak kdy, jak které kojení, a kojím taky 7 x a v noci máme i 5 hodinovou pauzu....

Holky chci se zeptat, masírujete si nějak prrsa před kojením, nebo jakoby stalačujete si mlíčko od shora k bradavce? Já právě nic nedělám, jeslti by to třeba pomohlo tomu zadnímu mlíku, nevím....
A ještě se chci zeptat jestli Vám mimísové vypijí vždy celý prsík a pokud ne tak co s tím zbylým mlíčkem, odsáváte a nebo necháváte? Díky za reakce,,,,,,,,,,,
1. dub 2010 v 17:41  • Odpověz
Pajcu,Nelinka je šikulka.
Aleni,já zbytek mléka,co zůstane v prsu nechám tam. Neodstříkávám. A taky by mě zajímalo,kdy nastupuje to zadní mlíčko.
Dnes jsem byla dopo 2 hodiny sama ve městě a v práci. Nakojila jsem a tatínek hlídal. Projela jsem nové autí,koupila plenky,na prdíky Lefax,tak uvidíme. Zatím na prdíky moc netrpíme. Díky bohu.
Brouci,Verunka vypadá na fotce jako dospělá ženská :wink:
Lucis,hurá doma,co? Co holky?
janule,tak budeš mít dubňátko. Ale stějně to bude naše kuřátko. :wink:
1. dub 2010 v 18:49  •  1 dítě  • Odpověz
Já se nažím občas něco odstříkat, ale po jeho vycucnutí tam skoro nic není, ale zase si šíkám, že když dostanu alespoň trochu, tak se ho pak víc udělá :wink:
1. dub 2010 v 19:10  • Odpověz
Já někdy kojím i 3x po 5 minutách během hodiny. Prostě mi usne a nejde probrat. Ptala jsem se na to mudry a říkala,že to nevadí. Že si sám řekne co a jak.
1. dub 2010 v 19:32  •  1 dítě  • Odpověz
Kdy vlastně začínají děti vidět?
1. dub 2010 v 19:43  • Odpověz
Tak me to nedalo a zavolala jsem PA, rikala, ze by mel maly vypit kolem 100 ml na jedno kojeni, ze 50 ml je malo.....takze zvazim, nakojim, zvazim a zjistim kolik vypil a zbytek dokrmujem nutrilonem. Docela tezce to nesu, kdyz si vezmu, ze u Honzulky jsem v tuhle dobu zastavovala laktace, mleko me teklo vsude mozne a ja vozila 1-1,5 l mleka denne do banky.....
1. dub 2010 v 19:46  • Odpověz
Ani - já to obulela v pondělí u doktorky, taky mi řekla, že už druhej týden nepřibíráme, teď měl 4 gramy za týden a furt plakal. Takže mi nařídila nutrilon nebo bebu, takže dávám nutrilon,plus prso, plus odstříkaný a do dneška byl spokojený, teď nám začly prdíky, je furt červenej a ukroucenej. Zkusím sab simplex
1. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
Ahojík, ty jo fakt kolem 100, tak to malá nedá, ted jsem jí vážila, vypila 60 - tak že by mi plakala hlady?
sice je ted nyny, ale možná to fakt bude tím, tím pádem to vychází že za den vypije 700, když máme 7 kojení - to se mi zdá docela dost. Nebo ne?
1. dub 2010 ve 20:05  • Odpověz
Tak to jí budu mít na kozence pořád, Elenka je asi líná, jelikož jsem jí tam nechala 35 min a vypila 60 a mlíčko tam ještě bylo , tak to budu dělat tak že když začne plakat tak jí vrznu kozenku, asi teda
1. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz
čau kočky ahooooj, tak už druhý den jsem v pohodičce, bo Klárka opět spinkala od 10:30 - 5:00 :sweat_smile: no asi dvě náhody za sebou, bo nějak moc nepočítám s tím, že už by od teď vynechávala jedno noční kojo, to mi příjde hodně brzo. Jooo a taky máme fotečku v časopisu Miminko, akorát ji teda skřípli do prostředka, takže Věrka (PA) s Klárkou tam nějsou moc hezky vidět :unamused:
1. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz
no mel by vypit 600 az 700 ml denne, pisou to i na nutrilonu, coz je adekvatni nahrada k materskemu mleku, takze nasich 440 ml je opravdu nedostacujicich.... No doufam, ze je to jen tim, ze mam po cisari a mleko se rozjede, pac minule ho bylo hafo a k nicemu....
1. dub 2010 ve 21:40  • Odpověz
my máme za dnešek 605 ml, ale možná ještě jednou budeme kojit. Dá se nějak upravit množství mléka? Mám v jednom prsu víc a v jednom míň. Je to na množství nakojeného vidět především dnes, protože ob jedno kojení máme kolem 100 a více a na tom zbytku tak 70 až 90
1. dub 2010 ve 21:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.