• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak a ja si jdu zdrimnout, hlida tatinek :slight_smile:
2. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz
ahoj tak jsem přidala pár foteček. Jinak tomík začíná zlobit s jídlem :unamused: . Tak zkoušíme různý lahve a najednou se mu líbí ta nejobyčejnější. možná tim že má kratší uzdičku pod jazykem tak se mu hůř pije a ten silikonový dudlík moc nechce. Naopak šidítko si zamiloval od fisher price a jinej nechce a ten je zase silikonovej :slight_smile:
2. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz
taky oblíkám stejně, přes dupačky jsem dala ještě ponožky. A do toho babyvaku jsem ji dala v zimním overalu, ale chtělo by to nějakou teplou verzi už :confused: Přijde mi overal lepší při nošení, aspoň jí nikde nic nevylízá. Máte tip na něco lehkého?
Taky jsem si teď s malou hoďku zdřímla, bo večer bývám už hotová. Snad to dnes pomůže.
2. dub 2010 ve 13:44  • Odpověz
tak já s kojením, jsem jí zvážila, vypila jen 50 a samo že řvala a to jsem jí měla u prsu 35 min, a když jsem si máčkla na prso tak tam mlíko ještě bylo, tak nevím jestli kojím špatně, nebo jestli je líná tahat, jelikož u prsu pořád tahá, tak nevím....
Jak dlouho máte mimíse u prsu?
2. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz
tak mi jsme ve fusaku, ale zas máme jen overálek a čepičku, popř kabátek a ještě ponožky na overálek
2. dub 2010 ve 14:53  • Odpověz
ježíš mi , s měkým, no dobrýýýýýýýýýýýýýýýý
2. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz
ahoooj ženy, aleni, napadá mě toto, zkus před kojením prsa nahřívat (sprcha, termofor, pecky) mléko pak lépe teče a kdy kojíš, tak to prso chyť mezi palec a ukazovák v oblasti za dvorcem a tak jakoby mačkáním pomáhej. Já to nazývám dodýchávání, bo to vypadá, jak kdybych Klárce dýchala kyslík :grinning: Jinak já kolikrát stále kojím klidně i hodinu, bo hlavně že tahá a nikam nespěchám.Sice máme taky půjčený nějaký vak, ale nějaký obyč bez polstrování uvnitř, navíc je děsně hluboký, takže tam Klárka celá jaksi zapadla a taky mě z toho hned bolely záda, tak ho nepoužíváme. Počkáme si pár měsíců a pořídíme Manducu, k té mám důvěru. Jinak se snažím co nejdéle po kojení udržet malou v nějaké poloze, aby úplně neležela, bo pak je to blinkání fakt na snadě, takže s tím moc problémy nemáme, ťuk, ťuk
2. dub 2010 v 15:49  • Odpověz
když už se mi zdá, že mi prso úplně vypila, tak si ho ze všech stran mačkám směrem k bradavce a malá pak ještě sosá. Aleni, je možné, že máš blbou techniku nebo je špatně přisátá... musí mít v puse velkou část dvorce, nejen bradavku. My máme takovou pololežící, polosedící polohu...sedí mi jakoby zadkem na stehně a leží na ruce. Proti blinkání má být zvýšená poloha, no nevím, u nás se blinká i tak. Ale u nás to bude fakt asi z přežrání :grinning: Musím to vychytat, protože když se kroutí, myslím si, že chce jíst a ona se přitom jen potřebovala vykadit...a v té poloze jí to jde asi nejlíp. Už aby mluvila a řekla, co chce :slight_smile:
2. dub 2010 v 15:54  • Odpověz
Holky díky za reakce, vyzkouším, ted jsem ještě zkusila techniku, jedno prso a pak druhé.... takže mi vypila 50 a z druhého 30 a ted mi ještě řekněte, když začnu s levým prsem pak přendám na pravé, tak další kojení začnu s jakým, zase levým?
Michell, jj malá sosá, má nosík i bradičku na prsence a dvorec vevnitř a úplně cítím jak tahá.... a taky si pomáhám tím stlačováním
Ještě zkusím jak říkáš Rintintinko to nahřívání a chycení palce a ukazováku. Já teda jinak zatím kojím v leže, mám to takhle od porodky...
2. dub 2010 v 16:05  • Odpověz
aleni, zacnes tim, co jsi prestala, nebo tim, v kterem mas malo mleka.

Kojit hodinu je zbytecny, to ma decko to prso misto dudlika. Vcera jsem tu na to mela skoleni. 15 minut jedno a pak max 15 minut druhe!!
My uz se lepsime, z prsou vytahneme 80tku a 20tku dostrikame. Verim, ze se vratime plne ke kojeni.....Byla jsem si koupit dalsi tubicku ricinusu a kojocaje :slight_smile:
2. dub 2010 v 16:25  • Odpověz
Holky, naspáno v noci jen 4 hodiny..ona nespí, jen řve..tedy. spí, jen když si ji položím na bříško - na sebe.. nic jiného nezabírá.. já se pominu. A to se mi v noci vykakala, prdíky ovšedm opět byly :angry: :angry:

Mrzí mě, že přítel - který děl dlouhý, krátký týden, mi téměř nepomáhá.. a hlavně v noci.. Ve dne se totiž dospat nejde..kvůli řevu..
2. dub 2010 v 16:39  • Odpověz
Ani, ok díky. Já jestli mi i pak bude řvát hlady, tak jí dokrmím, mám zamražené mlíčko ted za březen, tak jí to lupnu a popř holt koupím nutráč. jinak taky piju tekutiny a kojočaje, popř zkusím ty homeo.....
2. dub 2010 v 16:40  • Odpověz
pajcul a není to fakt jen zimou nebo teplem? na mě tak usínala, když jí byla v postýlce zima :fearful:
2. dub 2010 v 16:43  • Odpověz
Taky řeším, že se přítel nevyspí, ale zatím si nestěžuje :wink:
Ani, jen s tím ricinusem, nejde mi dodržet nepít a nejíst půl hodiny předtím, taky se to nesmí???
2. dub 2010 v 16:44  • Odpověz
Pajcul, tak to je síla, to je mi tě strašně líto, mě včera třeskala už hlava z Elenky pláče a to mi naštěstí v noci spinká,
Asi se 2 . března rodily samé uplakané holčičky.
Pajcul tak zkus ty probiotické kapky, třeba Vám zaberou - to je mi Nelinky moc líto že jí to takhle trápí , to si to mateřství fakt neužíváš...
Zkus s přítelem promluvit, ať se aspoň vyspíš, jinak za chvilku takhle zkolabuješ...
A´t s ní jde třeba na 2 hodky ven, nebo popros někoho jiného z příbuzenstva, ať si od ní odpočineš. mě to takhle bodlo min. sobotu, švagrovka mi hlídala a já o ní 3 hodky nevěděla, a to mě zase nabylo...
2. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
Jinak na nás taky usíná, hlavně teda večer
2. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
tak my se nevyspíme jen od 5ti ráno, bo to už se malá v postýlce vrtí a chce kakat....ale nebrečí, tak ji tam nechám, bo se jí nejlíp kadí u kojení a to je ještě brzo. Musím vyzkoušet nějakou tu kakací techniku v klubíčku, provozujete někdo?
2. dub 2010 v 16:59  • Odpověz
Aronku, u ricinusu staci, kdyz predtim budes pit neperlivou cistou vodu, nebrat bezprostredne po napiti, vyckej tak 10 min. Nebrat bezprostredne po jidle!
2. dub 2010 v 17:01  • Odpověz
ani, dík :wink:
2. dub 2010 v 17:03  • Odpověz
Holky, díky za podporu, zima to není, kroutí se a prdí. Myslím, že si zvykla na to, že ji pořád utěšuju a chovám :rolling_eyes: anebo jí je vážně na tom mém bříšku dobře - má zmáčklé nožičky. Sama na bříšku nepoleží. Sama usne jen vyčerpáním a to mi taky pobrekává ze spaní, v té mé naruči ji pohoupu a zase vytuhne. Dnes jsem ji 4x po hodině, kdy jsem byla dřevěná a jistá, že má půlnoc, položila a ani ne za půl hodiny byl vyrvál.. Teď jí mám - hádejte kde :rolling_eyes: Nespí, kouká..ovšem já si už připadám jako s vězenskou koulí. Začala jsem víc krvácet, tak nevím, jestli je to normální. Už jsem tak krásně špinila a teď toky. Udělal se mi na obličeji mega opar, kruhy pod očima už neřeším. Rodinu a přátele mám 30 km od Olomouce :frowning2: to je tak, když se nastěhujete za chlapem. Já nevím.. chápu, že toho má v práci hodně, dělá skoror 16hodinové směny, ale já to prostě nezvládám. Když má volno, tak ji občas přebalí, nakrmí, jinak ji nechá plakat, když na jeho pohupování nereaguje a jde si po svým. Prý jsem matka a mám volno. Jinak je úžasný, ale v tomto bych ho nejraději zadupala do země. S malou byl jen jednou a to se vrátil z venku po necelých 2 hodinách, že se mu vrtěla v kočárku. Přitom tam tak hezky spinká, já jezdím trasy klidně i na 4-5 hodin. Kdyby nebyla taková kriminalita, tak jezdím i po nocích, a´t mi aspoň netřeští z toho pláče hlava a malá spinká..

Omlouvám se, že fňukám, ale nemám to tady komu říct :*
2. dub 2010 v 17:04  • Odpověz
Jo a přítel spí v obýváku - máme oddělené ložnice - hrozně chrápe..takže o nás v noci téměř neví,, :frowning2:
2. dub 2010 v 17:07  • Odpověz
souhlasím, jednou za čas se dítěte zbavit, to ohromně přidá na psychice. Mamka vyrazí tak 1x týdně na 2 hoďky na procházku a mě to fakt nabije :sunglasses:
2. dub 2010 v 17:15  • Odpověz
Tak to já se zatím od malého nehla, ale věřím, že by to pomohlo. :wink: Začal nějak méně spát a v noci má pravidelně škytavku :confounded:
2. dub 2010 v 17:21  • Odpověz
pajcul, jen se vypovídej. Máš to pěkně drsný, mě stačí, když malá nespí odpoledne a už jsem z toho hotová...a jestli ty to máš celý den a noc, nezávidím :unamused: A co ti na to doktorka řekla, že nespí?
Dnes už jsem přebalila snad 15x, z toho zešílím :zipper_mouth: Používám látkové plínky a i když dávám separačku, malá tu vlhkost cítí a hned ječí, dokud ji nepřebalím. Teď už je v postýlce a protestně mlčí a sleduje obrázky... si pak vždycky připadám blbě, že ji nechám řvát :sweat_smile:
2. dub 2010 v 17:44  • Odpověz
Ahoj holky, chci se jen zeptat, mam chlapecka, je mu 16 dni, bohuzel jsem prisla o mliko, tak krmim Nutrilonem, ale mam pocit, ze ma mezi krmenim zizen, muzu mu dat nejaky kojenecky nebo detsky caj??? A kolik??? A asi teplej jako Nutrilon??? Moc dik za odpoved. Pije 60ml Nutrilonu á 3hodky.
2. dub 2010 v 17:51  • Odpověz
čaj můžeš dát :grinning: Poraď se v lékárně, jaký je nejlepší neporadím, každému dítku chutná jiný
2. dub 2010 v 18:05  • Odpověz
Holky co máte uplakané holčičky a jsou hodné venku v kočárku, kupte nějakou starou plečku a houpejte a vozte doma na balkoně, nebo u otevřeného okna. Je mi vás líto. Náš malý je fakt hodný, dnes spí kromě jídla celý den, tak bych vám to taky přála. Já jsem si to vybrala u prvního syna, ten taky plakal v jednom kuse. Další dítko bude lepší, vím to z vlastní zkušenosti.Tak vydržte.
2. dub 2010 v 18:09  • Odpověz
Pajcul tak to tě fakt lituju :unamused: , tohle neznam ani u jednoho. ale zase venku je to moc nebaví, Viki v kočárku nikdy neusnul a Tomík usne ale max na 30 min. Ale doma spí sokro pořád. teď se bude koupat a pak už teda neusne, počítam že pak to zalomí koem 22h a to pak spí cca do 3-4h do rána. Třeba se to zlepší až jí budou ty 3 měsíce a jestli trpí na bříško tak je ráda u tebe :wink:
2. dub 2010 v 18:30  • Odpověz
Tak to vas holky lituju. Lukasek je hodnouckej a ted jak ma i svoje davky, tak nema ani hysterak ve sve dobe, takze o nem vazne nevim...
2. dub 2010 v 19:55  • Odpověz
Já mám naštěstí také hodné děti, a čaj dávám Lukajdovi ten heřmánkovej dětskej v pytlíkách na vyluhování a za den vypije tak 60ml-vypil by víc, ale nedávám mu víc. A krásně konečně po něm kaká. :wink:
Pajcul-ajajaj, mě taky nikdo nepomáhá a Petra vyhazuji do obyváku a nechce-je řidič z povolání, tak mám strach aby se dobře vyspal-u nás je to pravý opak. A co té tvé holčičce dát taky nějakej čajík-třeba fenyklovej na prdíky. Je to divny, že ti furt pláče, pokud je najezená a přebalená tak by neměla mít důvod. A ptala jsi se doktorky?
Já jsem třeba Lukáškovi dala do postýlky svůj polštář-použitej a bez něj neusne, lehne na bok a ňufe ho. Třeba by jí taky něco takového pomohlo-cítila by tě a možná by spala. :unamused:
2. dub 2010 ve 20:25  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.