• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Venku je nádherně, chci dnes vyjet dřív, včera mi to zasekla totálně posránkovaná plenka :slight_smile:) Měte se krásně :*

Michell já taky myslela, že asi začnu lozit po zdi, když to pomůže, chichi. Ale epidurál jsem nedala.. křížový bolesti jsem ovšem neměla, zato mě něco rvalo břicho.. Já to měla odrozeno za 6,5 a to mi prý zdržela ta kapačka.. V posledním tažení jsem myslela, že pokud odrodím, tak snad večer :slight_smile:)

Jaňule: neboj. Blbá hláška, ale pravdivá - nějak ven to musí :slight_smile:)
4. dub 2010 v 09:35  • Odpověz
jo jo slo to dovnitr, musi ven :slight_smile: At je porod jakykoliv, to vykoupeni ditete v naruci za to stoji!!!!
4. dub 2010 v 09:46  • Odpověz
Tak a je to tady, ráno jsem Lukáškovi musela dát flašku,pořád plakal a kolem prsa se jen ochomýtal a sem tam potáhl, spíš to jen žmoulal. Péťovi to stačí tahá, jak divej, prsa mám pořád nalitá, ale myslím si, že Lukajda už nemá sílu tahat, je takovej pořád slaboučkej. Tak jsem mu dala tu flašku a vypil 120 a předtím tahal tak 1/2hodiny z prsa-no tahal-cucal. Ach jo, chudáček. Teď spí, chuďátko moje maly. :unamused:
4. dub 2010 v 10:09  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj, taky pořád bojujeme s kojením :confounded:
4. dub 2010 v 10:21  • Odpověz
Zuzko, nic si z toho nedělej. Je to mlý šikulka a bude třeba spokojenější. Jsi úžasná i tak, já jsem ráda, že ukojím jednoho a ty jsi zvládala tak dlouho dva. Moc tě obdivuju.
4. dub 2010 v 10:51  • Odpověz
jojo, my taky bojujem s kojením, malá je asi taky líná tahat, vysosne tak 50 za půl hodky, takže mám namražené svoje mlíčko, takže právě včera jak jsem se radovala že je v poho, tak to bylo tím že jsem jí vždy 2 x mlíčko dokrmovala, tak uvidíme jak to bude dneska, v noci to zvládáme, ale přes den budem muset krmiti.
Stejně je to zajímavé ale že přibírá a přitom asi pláče hlady, čert aby se v tom vyznal
4. dub 2010 v 11:26  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím při neděli. Zatím nestíhám - no klasika, že :grinning: , malý je taky děsně žravý, je schopný být u prsu aj 45 min, usíná u toho, takže ho furt budím, ale aspon si chvilku poležím. I když dýl než 2 hodky bez jídla nevydržíme. Snad se to zlepší.
Našla sem malého taky na netu, takže zatím fotečka aspoň takováto
http://hodoninsky.denik.cz/miminka/mimca---nasi-novi-obcanci-dvanateho-tydne20100326.html
4. dub 2010 v 11:36  • Odpověz
janule my rodili 2 dny před zamýšleným vyvolávanám, tak třeba taky budeš mít štěstí. Jinak křížové bolesti jsem u porodu měla, proto mi dávali něco šetrnějšího než epidurál, ten chtěli až případně později, ale naštěstí nemuseli. Mluvila jsem s kamarádkou, co měla vyvolávaný a říkala, že to tak strašné nebylo a hlavně to měla za sebou rychleji než třeba já a to musím říci, že mně se hned kontrakce rozjely po 5 min a po 2h dokonce už po 3 min.

S tím jídlem jsem to zakříkla, teď nějak 2 dny Verča trochu zlobí, vypije 90 a přes den někdy i 120, ale budí se mi častěji, což je zase nevýhoda, protože toho moc neuděláme mezi kojením. Hlavně mi při kojení vždy usne, neodříhne si a občas ještě tak za 15 min dokojujeme, protože toho vytáhne málo a má hlad
4. dub 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ja rodila po vyvolavacce dva dny (u Honzulky), takze nemuzu rict, ze by to bylo rychlejsi, ale od zacatku kontrakce cca 5 minut.
4. dub 2010 v 15:16  • Odpověz
Holky, na rychlovku zdravím, zatím nemáme režim, tak nestíhám sem chodit, i teď kojím a píšu jednou rukou, akorát manža mi hlásí, že nám přibývají hlasy, určo jsou od vás, díky moc :wink:
Včerejší noc byla malá úžasná - kojení ve 22.30, v 1, ve 4 a v 7. A pak ještě zdřímla do 8.30. Dneska to bylo horší, vstávaly jsme asi co 1,5 - 2 hoďky... A ráno mezi 6 a 6.45 jsem 3x přebalovala a jednou převlíkala a jednou utírala plovoučku, páč malá vystřelila svou nálož při přebalování takovou rychlostí, že jsem taktak uskočila před přímým zásahem :grinning: , ale odnesla to ta plovoučka....
4. dub 2010 v 17:26  •  3 děti  • Odpověz
Takze jsem mluvila se znamou PA, bohuzel maly si z mych prsou vytahl za dnesek 20 ml, 110 ml, 70 ml, 70 ml, 40 ml a 20ml, oproti predchozim dnum moje mleko ubyva, takze je zrejme, ze bez dokrmu nebudem. Vytahla jsem ted flasky a vyvaruji je. Mam prikladat k oboum prsum po 10ti minutach, vic ne a dat flasku s nutrilonem. Docela to spatne nesu, uz proto, ze jsem odvazela litry mleka do banky do Budejovic a ted bych ho sama potrebovala. Ale mam zdraveho a krasneho kluka, tak holt budeme zrejme na UM.
4. dub 2010 v 17:27  • Odpověz
ani, nevěš hlavu, z toho se nestřílí...nehledě na fakt, že se Luky blíží do období spurtu (3. a 6. týden, 3. a 6. měsíc), takže se běžně stává, že je přechodný nedostatek mléka. jen to nevzdávej a stále koj a přikládej, hlavně v noci, to prý dobře pomáhá, a tenhle nedostatek se údajně upraví během 2-3 dnů, tak možná na konci týdne už bude fajn.

jo, holky, a konečně napravuji resty a tady jsou nějaké fotečky se Sophinkou:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/album/treti-princezna/
4. dub 2010 v 17:59  •  3 děti  • Odpověz
Luci, ja tohle uz resim ctvrty den! Prvni den nasosal 380 ml, druhy den 510 ml, treti 460 ml, ctvrty 330 ml, takze je znatelny ubytek mleka a breci me hlady. A kdyby jste ho videli, u prsa usina, jak je vysilenej a u nutrilonu ma oci dokoran a to jeho piti! No nic, radeji spokojene dite nez ubytek na vaze..... Jinak nadale budu prikladat k prsu na 10 minut k jednomu a na 10 minut k druhemu a flaskou dame prikrm (uz ne po injekcni strikacce).
4. dub 2010 v 18:07  • Odpověz
Ahojte. Včera jsem chtěla reagovat na to,co jsem dočetla,ale přišla návštěva,tak už jsem nestíhala.
Chtěla jsem pochválit Lucis Miu. Je to nádherné vlasaté dítko.
Pajcul.mrzí mě,co prožíváš. Potřebuješ oporu v chlapovi,tak snad se to urovná.Moc budu držet palečky.
Janule,dneska je hezké datum :wink:
Cori,to je fajn,že moc papakáte. Dej za mě Ondráškovi hubánka.
4. dub 2010 v 18:49  •  1 dítě  • Odpověz
Janul, ať to už máš za sebou.
Lucis, tak už máte doma taky veselo, co??? My už spíme líp, ale taky se někdy vzbudí po dvou hodinách.
4. dub 2010 v 19:13  • Odpověz
jakel, sice je to náročné, ale zase je fajn, že jsou prázdniny, tak jsem se nemusela hned honit s holkama a navíc je doma i taťka. Ten sice brzy ráno v úterý jede do Belgie, ale mám v baráku mamku, tak jsem s ní domluvená, že aspoň ten první týden k ní budu dávat ráno malou, než si najdeme nějaký rytmus, jak skloubit docházku holek do školky a školy s malou. Pak doufám přijde teplejší počasí a já nebudu muset tak oblíkat a bude to rychlejší.
Včera i dnes jsme byli na malé procházce, ale včera jsem malou asi navlékla hodně, byla nějaká neklidná, i když spinkala, ale často se tak nějak vrtěla. Dneska jsem ubrala vrstvy a bylo to mnohem lepší. Za chvilku to vychytám a budu v oblékání profík. Nejsem zvyklá na jarní mimčo, holky byly listopadové, tak se moc hned ven ani nechodilo a pak se jenom zababušilo :sweat_smile:
4. dub 2010 ve 20:14  •  3 děti  • Odpověz
tak jsme dnes podnikli výlet za přítelovou rodinou, při návratu od strejdy k jeho rodičům chodil děda po zahradě, tak jsme mu dali kočár, ať pohlídá, že jen sbalíme věci a jedem domů. Pobalili jsme, scházíme dolů a slyším úplně hysterický řev. No letěla jsem, myslela jsem, že děda nechal kočár kočárem a někam odešel....ale omyl, on u něho stál. Tak se ho ptám, co se děje? A on: nechtěla spát, ani cumel, tak ať si procvičí plíce! :grinning: No v tu ránu jsem myslela, že ho zahrabu 1000 km do země! Tak jsem ji chuderku honem uklidnila.
Stihla jsem ráno upéct mazanec a teď nabarvit pár vajíček, tak Velikonoce nechť začnou :slight_smile:
4. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz
Tak mě asi švihne, naše Anina si usmyslela, že chce mít vlasy ostříhané na hříbečka a než mi to stihla říct, tak se ošmikala sama.

zuzko72, jak si prosím tě spokojená s tím typem monitoru dechu, co máš pro klukánky? uvažujeme s manžou o stejném a hledáme reference a tys myslím psala, že máš monitory, které se dávají na plínku nebo tak nějak ne? respisense?
4. dub 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz
tak ještě budeme muset koupit chůvičky. Myslela jsem si, že v bytě nebudou potřeba, ale jakmile zavřeme dveře, tak začnu být nervózní, že neslyším malou a s otevřenými se nemůžeme podívat ani na televizi, protože ji rušíme, takže jdu shánět nějaké recenze
4. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz
4. dub 2010 ve 21:03  •  4 děti  • Odpověz
lucis, no nejsou ty děti k nakousnutí? :grinning:
zuzko, malí i velcí vypadají úplně pohodově, to musí být bezva mateřství :sunglasses:
4. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz
ahoj kuratka, nestiham docitat jen jsem rychle proletla posledni 2 stranky a koukam ze se bavite o krmeni, my s kojenim problemy nemame ~(nastesti) kojim a i krmim odstrikanym mlekem z flasky posledni 2 dny jsem zacala podavat i detsky cajik a prestala jsem podavat kapicky a rekla bych ze caj zabira. Varite caj z vody z vodovodu a nebo pouzivate vodu kojeneckou? Ja pouzivam vodu z vodovodu.

U nas zacalo obdobi spurtu a uz jsem vytahla i zelezne zasoby mlicka z mrazaku, snazim se denne odstrikat 100ml a zamrazit na horsi casy, zamrazujete take mliko?

zuzko dvojcatka jsou zlatoucke, michelle mala je krasnoucka

jdu sem nahrat take nejake fotky
4. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz
ani, prosím tě, jak se na Opeře instaluje to opakované hlasování, můžeš mi to jako blbovi napsat? díky.

začíná nás dohánět Evička, tak jestli si, holky, vzpomenete....:
http://opavsky.denik.cz/miminka/tak-uz-jsme-na-svete20100402.html

Miuška Sophinka moc dě :wink: uje
4. dub 2010 ve 21:41  •  3 děti  • Odpověz
děkuje :grinning:
4. dub 2010 ve 21:41  •  3 děti  • Odpověz
Luci máš hlas :slight_smile:
4. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz
luci, máš hlas :wink:
4. dub 2010 ve 22:51  • Odpověz
Tak máme nakojeno. Mám dotaz. Někdo tu psal, že dítě má vypít 120ml na 1kg váhy dítěte. Takže když máme 3,5kg, tak máme vypít za den 420ml???? Nebo jsem mimo?? Prostě 100ml na kojení nedáme, ale tohle bychom splnili
4. dub 2010 ve 23:36  • Odpověz
Luci, takze otevres operu na te strance s hlasovanim, normalne odhlasujes (ikdyz ti to napise, ze doslo k opakovanemu hlasovani), das na strance (kdekoliv na bilem miste) prave tlacitko mysi a zobrazi se ti menu, tam je nacist v intervalu a a tam vyberes v jakem. Pokud tam neni 60 minut, tak dej vlastni a napis tam pozadovany pocet minut.

Aronku, melo by to byt v rozmezi 125 - 150 (viz. http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=147), tzn. ze na 3,5 kg by mel vypit 437,5 ml - 525 ml.
5. dub 2010 v 05:42  • Odpověz
tak venku už to vypadá pěkně hnusně, zataženo a fučí :unamused: Jinak všem krásné Velikonoce, přežijte to ve zdraví. :slight_smile: Příteli jsem včera řekla, aˇzapomene na házení do vany, nebo přijdu o mlíko! :grinning:
5. dub 2010 v 07:00  • Odpověz
Dobré ránko, holky, i když za,račené.

Díky za hlasy, Ani, díky zá návod :wink:

Všem krásné Velikonoce a já tedy doufám, že mě letos příbuzenstvo bude šetřit. Nechci ani vodu ani ty voňavkové smrady, malá mi pak nepůjde k prsu, než to ze sebe vydrhnu :confounded:
Ať se vyblbnou na holkách, stejně včera tak zlobily, že jim manža slíbil, že letos rozhodně přitlačí, každý rok je šimral symbolicky, ale letos je prý šetřit nebude :grinning: Jsem tedy zvědavá na taťku......... :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2010 v 08:00  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.