• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Ahoj, přeji hezké velikonoce :grinning: už mám dva koledníky za sebou :grinning:
Ani dík, dnes budu zase poctivě vážit a uvidím jestli to dáme :wink:
5. dub 2010 v 08:21  • Odpověz
Dobré ránko.
U nás zatím jeden koledník a čekám už jenom tři. Letos je to na houby, protože zvoní a malého to budí. Trochu se zhoršil s usínáním, někdy usne až na ruce a cumel potvůrka vezme jenom tak pět minut denně. Jinak z něho blindí a normálně ho natáhne a už to letí všechno ven. Ještě, že se někdy nechá ukecat v kočáře. Včera ho teda nevzal ani tam a prospal dvě hodiny venku a pak ještě 45 minut spal doma navlečený jak Eskymáček.

Luci hlasuju.
Včera jsme ho vážili a měl 4100 g a v neděli bude mít měsíc. Nevím jak přesná je ta naše kuchyňská váha, ale určitě už něco přibral. Z porodnice jsme šli s váhou 3200 g. Asi má fakt dost, protože pořád blinká a kaká jak najatý. Já teda vůbec neodstříkávám, nějak nestíhám a prsa mě bolí jenom v noci, kdy má větší pauzu mezi pitím.
5. dub 2010 v 08:50  • Odpověz
Dobré ráno!

U nás byl jeden koledník v osm. Musela jsem rychle ještě Kačenku převlíct, protože tu lítala v pyžamu a odmítla se hned po ránu převlíkat. Jak zazvonil zvonek, tak se nechala převlíct natotata. :grinning: :grinning: :grinning: A před chvílí čtyři kluci z vesnice. Ještě čekáme nějaký kámoše a tchána se švagrem. Nabarvila jsem 15 vajíček a vypadá to, že letos nám jich moc nezbyde. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jak, to máš podobný jak u nás. Já malou vážila dneska po ránu, tak má cca 4,2 kg (v pátek jí bude 6 týdnů) a z porodky jsme šli s váhou 2,97 kg. Prsa mě taky bolí jen v noci. To je mám pěkně tvrdý, ale přes den ne.
5. dub 2010 v 09:10  • Odpověz
tak u nás už první várka 4 koledníků, vajíček mám jen 9, ale óno to vesměs všechno chce stejně jen slivovici :grinning: Laura byla ušetřena, protože zrovna krásně spinkala :sunglasses:
5. dub 2010 v 09:20  • Odpověz
Může se při kojení pít už normálně kofeinový kafe?
Pajcul,obdivuju tě :slight_smile: my jsme dneska měli asi od 3 proprděnou noc,asi jsem včera zblajzla něco co jsem neměla,ale vůbec nevim co a dneska jsem jak mrtvola.
Hajdus,já ho dělám teda z kojenecký vody na doporučení pediatra a ještě to převařuju.Mě přijde,že po tom fenyklovym taky líp kaká...
5. dub 2010 v 10:16  • Odpověz
Tak my jsme vyrazili s Honzíčkem na koledu, objeli jsme sídliště a stavili se u známé. Přítel vyrazil dál a my jsme šli krmit domů :wink:
5. dub 2010 v 10:28  • Odpověz
zuzzie: není proč obdivovat - malá ještě ve 2 ráno nespala!! Málem jsem padla. došel přítel z oslavy, kolega měl narozky, tak se o ni MUSEL postarat, hrozně se mi spustila krev tam dole i ty kusy, hlava mi málem praskal z toho řevu a byla jsem utahaná z předešlé noci, kdy naspala přerušovaně sotva pět hodin a přes den jen uklimbávala a řvala.

Holky, já už vážně nevím.. :frowning2: v týdnu dojede na celý den mamina, abych nezkolabovala. Já to nechápu, vždyť musí být taky vyčerpaná, tak proč toho tolik nenaspí? Jen v tom kočáře za jízdy je jak tuháč.. jo a taky, když si ji dámna prsa, ale to bych pak neudělala vůbec nic..
5. dub 2010 v 10:35  • Odpověz
Pajcul a kojis plne?
5. dub 2010 v 10:47  • Odpověz
pajcul, každá rada drahá
Když spí v kočáře, tak hlad asi nemá, prostě ji asi bolí bříško. Bude líp :grinning:
5. dub 2010 v 11:06  • Odpověz
Ani, já už nekojím od té doby, co jsme dorazily z porodky, neměla jsem dostatek :frowning2:
5. dub 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahojík, krásné velikonoce, tak hlásím že bohužel taky přecházíme na UM, z obou dvou prsou vytáhnu dohromady tak 70 , akorát přes noc to bylo 120, takže už jsme včera koupili UM, myslela jsem na Nutrilon. ale zkusili jsme hami je to taky od nutricie, hodně podovné nutáči a vzala to , takže , už taky dokrmujem, a v noci byla jen na UM a tuk tuk zatím v poho, jo holt nedá se nic dělat...
5. dub 2010 v 11:24  • Odpověz
jakelin, mě taky malá spala v kočáře, chudáka jsem jí tam udindala, a ona plakala hlady, to je jasný prostě plakly plakaly a když už nemohly tak vyčerpáním usnuly chudinky, ale jak říkám u nás plakala že měla hlad, my na ty prdy netrpíme, bříško máme měkké a 4 stolice denně,
U PAjcul si myslím že je toto bříško - no zkus ty bio gaja kapky, já myslím že by jí mohly pomoci
5. dub 2010 v 11:26  • Odpověz
Holky, co jste na UM jake pouzivate savicky? Me se osvedcili od Nuku na caj i na mleko :slight_smile: Z obou krasne saje jako z prsa....

Prave jsem se pajcul ptala, kdyby kojila, tak by mohla mit mala nedostatek mleka.... A zkus koupit jednu tu lahev a dudlik na mleko od Nuku, je tam i odsavani vzduchu na savicce a my nemame problem s prdikama.....

Aleni, tak koukam, ze je nas vic. Ja uz ted jedno kojeni vynechala. Ted prilozim k prsu a dokrmim. Mela jsem ten samy problem, nekdy vytahl z obou prsu dohromady 20 ml a v noci 110 ml, ale to bylo jen jednou za den, coz je sakra malo.... Uz jsem se z toho vyspala, vzdycky pres noc tyhle veci zkousavam a vim, ze to bude mit i vyhody az zacnu v zari studovat atd. Proste muze krmit kdokoliv. Dokonce ted dokrmoval jednou rano tatka a dopoledne krmil deda :slight_smile:
5. dub 2010 v 11:38  • Odpověz
Ani my máme antikolikové láhve a stejně nás prdíky trápí. Tvůj má teprve 2týdny, to my jsme do 3tdnů nevěděli, že nějaké prdíky a bříško by nás mohlo zlobit a pak to přišlo. Tak čajíčkujeme a stejně se kroutíme, jako ponravky. :slight_smile:
5. dub 2010 ve 13:31  •  4 děti  • Odpověz
No ale my kojíme , jen 1x večer je flaša.
5. dub 2010 ve 13:33  •  4 děti  • Odpověz
Hezké velikonoce,
Ani, Aleni, máme to kojení stejné, jako vy. Někdy malý vytáhne 100, někdy jen 40. V průměru ode mě vytáhne 60 ml, 30 ml z každého prsu. Já kojím 15 min.z 1 a 15 min.z druhého. Dřív jsem ho tam měla přisátého třeba i půl hodiny na každém, ale nevypil víc, pak už prso jen dudlá.
Ani my máme avenťácký flaštičky a k nim savičky č.1, s tou nejmenší dírečkou.
Jinak se musím pochlubit,už 4.den po sobě Toník spinká po koupání 5,5hod. Potom už se budí po 3 hodinách.
Byli jsme teď venku a je tam zima jak v Rusku, kam se podělo hezké počasí?
5. dub 2010 ve 13:37  • Odpověz
Zabko, taky jsem tak kojila. Nejdrive lezel u prsou od 30 do 45 minut, pak mi znama PA a laktacni poradkyne rekla tech 15 a 15 minut + dokrm po dobu cca 4 dny. No a ted uz se netrapime, kojime 10 a 10 a zbytek dokrmujem a pres noc taky spime dokud se neprobudi, dneska to bylo 5 hodin v kuse :slight_smile: Krmili jsme v 11 hod a vzbudil se az ve 4 rano :slight_smile: a je tak krasne spokojenej. Jo a pak mi rikala, ze muzu taky ob jedno kojit a ob jedno krmit UM. Dneska jsem toho vyuzila a jeste jsem odstrikala 30 ml a malej byl spokojenej, tak zamrazuji :slight_smile:
5. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz
Hezké velikonoční pondělí maminy :slight_smile:
jsem v jednom kole, tak moc teď PC nepouštím. Martin odjel s Čendou na pomlázku, Radimek spinká v kočárku na terase, tak snad mám chvilku pro sebe . Musím říct, že je to dost náročný, fakt jak se říká "jedno dítě žádné dítě" . Ale snad se brzo pořádně zajedeme a bude to v pohodě. Zatím jsem tu měla pořád někoho k ruce, tak uvidím tento týden, jak nám to půjde. Nejvíc času nám zabere kojení, malej má zkrácenou podjazykovou uzdičku (zítra jdeme na prostřižení), takže si hodně přisává vzduch, musíme třeba i 3x za kojení odkrkávat a dost ublinkává a hůř si saje to zadní mlíčko. Takže kojíme i půl hoďky, pak něco ublinkne, pak zase bečí, jak se mu vrací ten žaludeční obsah, tak mu musím zase dát cucnout...takže kojení je u nás i hodinová záležitost. Tak doufám,že to prostřižení mu pomůže. Ale jinak je vcelku hodnej, přes den hezky spinká v kočárku,v noci spinká i 7-8 hodin v kuse bez kojení :slight_smile: Ale i přes ty problémy s kojením pěkně přibírá, ve čtvrtek měl 3300g, tak jsme byli pochváleni. Mlíka mám dost, dokonce na radu PA přebytek (co seberu do sběrače z druhého prsa při kojení) dávám Čendovi. Teda bez jeho vědomí, prostě mu do toho zadělám ráno sunar :grinning:
Prdíky ho moc netrápí, občas mu kápnu Sab, to spíš nás zlobí to ublinkávání, to pak bečí,jak se mu ten žaludeční obsah vrací nahoru.
Ve čtvrtek jsem tu měla zase porodní asistentku,hodně mi poradila s tím kojením atd. A vůbec plno vychytávek, třeba s fénem, když malýho rozbalím, tak na něj pustím fén a z uřvaného mimča je rázem nejspokojenější tvoreček :sweat_smile: Poradila mi dudlík (sauvinex), kterej krásně vzal, do té doby žádnej nechtěl....Ještě přijde příští pondělí.
Čenda se chová k Radimkovi úžasně, je takovej něžnej, pěkně ho hladí,povídá mu, když bečí, tak k němu hned běží a utěšuje ho. Je teda teď víc mazel, chodí se víc se mnou mazlit.

Jdu Vás zkusit trošku dočíst :wink:
Už máme vyklubaná všechna kuřátka???
5. dub 2010 ve 13:53  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
tak pořád nic. Škoda, včerejší datum bylo móc hezký. Dneska by se mi to taky líbilo, Ella by byla "pořádný" velikonoční kuřátko :wink: . Ale nic nenasvědčuje tomu, že by se jí chtělo potvůrce.

Nikitko zbývám už jen já !!!

Koukala jsem, že mě už předběhli i nějaké dubnovky :angry: :unamused:
5. dub 2010 ve 14:38  •  3 děti  • Odpověz
janul, tak budeš mít povelikonoční holčičku :grinning:
5. dub 2010 v 15:28  • Odpověz
Janul,celý den dnes na tebe myslím. A teď kukám a ty nic. No neva. Však se dočkáme.
Nám právě odešli Vašíkovi starší bráši,byli na šlahačce,zahráli jsme karty,když Véna spal a teď už zase plačeme s prdíkama.
5. dub 2010 v 15:33  •  1 dítě  • Odpověz
Dneska máme skvělý den. Malý spí skoro pořád. Manžel ho vzal s pláštěnkou za švagrovou, jel ji vymrskat a pak usnul ještě oblečený nahoře u otevřeného okna. Já jsem si lehla po obědě a spal 3 hoďky s manželem jako chůvou. Tak jsem jak znovanarozená a teď usnul u kojení a zase chrupká. Schválně jsme ho včera vážili před a po pití a vypil 70 ml z jednoho prsa. Já nekojím z obou a spal dvě hodiny a pak vypil 80 z druhého. Tak to má tak na střídačku a asi mu to stačí. Někdy spí i pět hodin, jindy dvě.
5. dub 2010 v 15:34  • Odpověz
Doorka prdíky nás taky trápí. Když začne, tak to se kroutí deset minut v kuse a prdí a prdí. Někdy řve, ale někdy jenom tak mrčí a kroutí se jak píďalka.
5. dub 2010 v 15:35  • Odpověz
tak my dnes měli trojitou nálož hned za sebou.....sotva jsem ji umyla, začala balit do nové plenky, už to jelo nanovo....spíš až průjem či co, samá pěna. A taky se jí moc nelíbí to blinkání, u toho už začala pěkně vyvádět :frowning2:
5. dub 2010 v 15:51  • Odpověz
Michell, tak to jsme meli dneska taky :slight_smile: Vyndam plenku, utru prdelku, namazu a naloz :grinning:
5. dub 2010 v 16:21  • Odpověz
Michel, může mít podrážděný krček z těch kyselin z žaludku. Někdy to poodráždí i jícen. :frowning2:
5. dub 2010 v 16:25  • Odpověz
My se u prdů a kakání taky kroutíme. A ještě-Véna roztáhne nozdry,našpulí pusu,tak už víme,co se bude dít. Je to srandovní :grinning:
Teda-trojitá nálož se nám ještě nepovedla :grinning:
5. dub 2010 v 16:48  •  1 dítě  • Odpověz
aninam: mám láhve jen od Aventu.. :wink: musím zatnout zuby a zacpat uši..
5. dub 2010 v 17:31  • Odpověz
Hihi, všude koukám stejný.
Michelle mně Tonda v noci ohodil, pokadil podlahu a zavinovačku. Přebalovala jsem ho a on si prdnul a vylítlo z něj hovínko do dáli a zasáhlo, co se dalo :slight_smile:
5. dub 2010 v 17:31  • Odpověz
tak dnes máme nějaký rozmrzelý den, Verča usla až teď, jinak přes den téměř nic nenaspala a pořád pobrekávala, nejhorší, že asi hlady. Je možné, aby mělo 14 denné dítě růstový spurt? Budí se mi dnes každé 2h a chce pít. Kojím vždy z jednoho prsu tak 15 min, víc stejně nemá cenu, protože pak už usínáme a nic moc nevysajeme. Dnešní dávky máme 120, 120, 90, 40, 90, 70 a 100 po cca 2h a stejně máme za 2h zase hlad. Blbý je, že nemám vůbec díky tomu žádný čas na nic jiného.
Letos jsem nějak velikonoce zazdila, jen od manžela jsem dostala a tak jsem mu udělala vajíčka, ale jinak jsem ani vajíčka nebarvila. Ještě asi dojede manželův a můj bratr.
Mám teď Verču ještě na balkoně, krásně spinká, po celém dni už konečně na chvíli zabrala, jen doufám, že se tam moc neochladí. Zítra nás čeká zase kontrola u doktorky
5. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.