• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Brouči, to tak někdy je. Když máš mléko, tak jí dej pít podle toho jak se hlásí a zítra třeba zase celý den prospí.
5. dub 2010 v 17:45  • Odpověz
jo, ještě jsem se chtěla zeptat, jak dáváte děti odříhnout. Nám to vůbec nejde. Když si odříhneme, tak je to zázrak
5. dub 2010 v 17:45  • Odpověz
jake mléka mám naštěstí dost, takže to zvládneme, ale už jsem měla radost, že se nám interval natáhl na 3 až 4h a dnes je to úplně jinak
5. dub 2010 v 17:48  • Odpověz
Tak s tšma náložema je to fakt všude stejný...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ani já mám lahvičky od tommee Tippee a jsem s nima max, spokojená
5. dub 2010 v 17:58  • Odpověz
Broučku, my dávám říhnout, že si jí přitisknu k jednomu rameni a chodíme, a když si třeba neříhne do 4 min, tak jí na chvilku položím a pak zas opatrně zvednu a většinou to zabere, ale někdy taky ne, slyším prdíky, tak si říkám, no aspoń to jde někudy ven , já už to řešila s doktorkou a myslím že i Rintintin to tu psala, některé děti prostě pijí tak že nenalokají a vzduch a nekrkají,a le vydrř, mě Elenka taky tak do 3 týdnů nekrkala, hrozně málo, a časem se to vylepšuje.... :wink:
5. dub 2010 v 18:02  • Odpověz
aleni no mě právě překvapilo, že si nechce říhnout. Děláme to úplně stejně jako vy a vím, že na bráchových dětech to fungovalo, u nás nepomůže ani 15 min s tím, že ji taky občas položím a zase zvednu. Občas mi pak totiž začne malá škytat, tak mám strach, že je to z toho, že si neodříhla
5. dub 2010 v 18:37  • Odpověz
my máme taky lahvičky od tommee Tippee a jsem s nima max, spokojená
tak my už konečně brkáme, jak staří chlapi :grinning: , ale někdy vůbec-většinou po těch dokonalých flaškách. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2010 v 19:02  •  4 děti  • Odpověz
broučku a s tím škytáním si nic nedělej, my taky škytáme.......... :wink: :wink: :wink: švagrovce škytal malej tak 4 x denně :wink: :wink: :wink:
5. dub 2010 v 19:25  • Odpověz
Broučku, já dávám malého asi v půlce pití odříhnout, nebo když vidím, že už mu to teče ven z pusinky a nestíhá polykat. Většinou si krásně odříhne a pak v klidu pije a usne. Pak ho ještě na chvilku zvednu a když spí tvrdě tak ho položím do postýlky. Někdy se za pár minut začne kroutit a tak ho zase zvednu a odříhne. Přes rameno jak ho dám tak se mi snad vždycky pozvrací jak si tlačí bříško.

Holky jaké máte chůvičky. My ještě nemáme a nevím jakou značku koupit. Které se vám osvědčily do domku??? Některé prý někde v paneláku chytají i jiné děti od sousedů. :grinning:
5. dub 2010 v 19:40  • Odpověz
Škytáme taky tak 3-5 x denně. :cry: Pak pomůže jenom nošení a trochu pohupovat, nebo mu dám trochu cucnout z prsu. Ale kouše u toho, tak to dost bolí. Když zrovna škytne a potáhne, tak vidím všechny svaté. :frowning2:
5. dub 2010 v 19:41  • Odpověz
jakelin, mam philips a jsem spokojena. Bydlime na pomerne velkem sidlisti a sousedy nechytam :grinning:
5. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz
jake taky jsem zkoušela u škytavky kojit a moc to opravdu nejde
5. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz
Ani, já pro Kačenku používala lahvičky od Aventu a byla jsem s nima fakt spokojená. A používáme je vlastně dodneška. Mlíčko jí dělám ráno a večer ještě do flašky se savičkou. :sunglasses:

Brouči, já Kačenku dávala odříhávat na tygříka, ale Zuzanka se mi u toho většinou zároveň poblinkala, tak ji dávám odříhnout radši přes rameno. Ze začátku jí to taky vůbec nešlo. Teď už si odříhne skoro pokaždý. Jak jsem někde četla, je důležitý, abys ji podpírala rukou hlavně nahoře na zádíčkách. Druhou rukou jen lehce držíš za zadeček. Když ji budeš držet hlavně za zadeček, stlačíš jí bříško a vzduch těžko odchází pryč. A je fakt, že já ji ze začátku držela blbě. Když jsem ji začla držet podle týhle rady, tak si skoro vždycky odříhla.
5. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz
U nás kojení na škytavku zabírá jak kdy. Někdy se ještě napije, tak škytavku zažene. Ale když jenom dudlá, tak to opravdu nepomůže. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz
Tak já mám jednu bradavku tak rozkousanou, že kojení z ní moc nezvládáme :confounded: a škytáme taky tak 3 -4x deně, ale jinak jsme hodňoučký a prdíme jak starý chlap :grinning:
5. dub 2010 ve 20:58  • Odpověz
mě má dojít chůvička Philips SCD 520, tak jsem na ni zvědavá. Vyhodnotila jsem ji jako nejlepší, jak jsem to všechno zkoumala, tak snad to tak bude. Je obousměrná, dokonce i s ukazatelem teploty :grinning:
Tak jsem zjistila, že když jsem před posunem času koupala v 6, tak teď musíme v 7, bo jinak je z toho malá celá pryč. Dnes jsme vydrželi až do 19.15 a vše proběhlo v klidu.
U škytavky dám cucnout a většinou to pomůže. Ale my moc neškytáme.
Krkání je taky jak od starého chlapa a to je to holka :grinning: Někdy to taky trvá dlouho, než si říhne a taky když jí to nejde, tak se u toho pěkně kroutí!
5. dub 2010 ve 20:59  • Odpověz
vero, to mě nenapadlo, držet spíš za záda....já vždycky držím spíš zadek :confused: Tak to teda vyzkouším, snad to pomůže na to blinkání.
5. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz
Tak my skytame pravidelne tak 5krat denne. Nekdy pomuze cucnout z prsa a nekdy dam flasku se zbytkem mleka a pak na krkaci polohu, u ktere je opravdu lepsi drzet spise na zadech nez pod zadeckem. Jinak me rekla laktacni poradkyne, ze dite ma na krknuti 10 minut, pak uz by to melo byt v pohode.
5. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz
autor
ahojte kuratka, nemam sanci vas dnes docist, byla jsem od ctvrtka mimo...
tak jen info od nas: premyslime co dal se zivotem a vypada to, ze se behem dvou let prestehujem pryc z ostravy :grinning: pomalu vzdavam kojeni, ale laktaci uspesne zvysuju odsavanim, takze jsme cely den na MM akorat vecer jednu davku UM :slight_smile: kluci dnes vykoldovali dva kose sladkosti, tak budu jak becka...mam porad 9 kilo nahore :unamused:
5. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz
5. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz
Přeji hezké ráno a hlasuji :wink:
6. dub 2010 v 07:58  • Odpověz
taky přeji pěkné ráno, i když opět zamračené :unamused: Ale na zítra už zase hlásí jaro, tak budu doufat. Jinak ta pozice krkání - držení za záda a ne za zadek - zatím funguje a je to bez blinkání! Nemáte ještě nějaký recept na spánek? :grinning:
6. dub 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahoj, kočenky, všechny zdravím a děkujeme za hlasy :wink:

Tak my včera měly čtvernou (kruci, jak to napsat?) nálož, ta poslední byla i s čuráním, takže co jsem uchránila před hovínkama, moč to dokonala a já i převlíkala. Dvě dávky i na plovoučce, holky mrtvé smíchy, každému koledníkovi to vykládaly, sotva vešel do dveří.... :grinning:
A Mia spokojená jak želva.....

Dneska brzy ráno odjel manža na štreku, tak byla první zkouška ohněm, já sama se všema třema holkama a ještě vypravit do školky a školy. Holky samo, že po prázdninách se jim nechtělo vstávat, Sophi v tu dobu zrovna chtěla jíst, byla i pokaděná, tak jsme nakojila, přebalila, docucla se - vždycky chladem při přebalování dostane škytavku, tak na chvilku dávám dopít - a valila jsem na holky, ať vstávají. Než jsem je vytáhla z postelí a zkulturnila je i sebe, malá se stihla znova pokadit, ale až na záda, takže jí to šlo skrz bodýnko, dupajdy a ještě i zavinovačka byla mokrá.... Tak všechno znovu, převléct, přebalit a nejvyšší čas valit na bus.
Sophinku jsem hodila ve dveřích mamce a já byla poprvé asi 20 minut mimo bez malé. Zvládly jsme to všichni...
Odpo ji musím vzít ven, pro holky jdeme s malou, chtějí se pochlubit, tak doufám, že nezačne luchnit a aspoň trochu se oteplí.....

Teď jsem se ponořila do papírů ze sociálky, jde mi z těch lejster hlava kolem, snad to vyplním správně, tolik ptákovin tam má kolonek a pak nám řeknou, že na nic nemáme nárok a mě treskne. Naprosto nechápu smysl uvádění příjmů za rok 2008, když tyhle příjmy už teď nemáme...
No ale zkusím to, každá stovka dobrá.....

Holky, za jak dlouho vám přišlo porodné?
6. dub 2010 v 08:49  •  3 děti  • Odpověz
Pěkné ranko, ještě s tím krkrm, a když jí to nejde krknout tak jí ještě lehce stlačím ty zádíčka a někdy to pomůže taky ke krkíku.
Jinak taky odhlasováno :wink: :wink:

Unás začínáme mít trošku plný nosík, holoubky jí z nosíku vyčistím, ale v noci jí slyším jak dýchá že má plný nosík, a dneska k ránu mi i kašlala, teplotu nemáme, tak doufám že to není nějaká choroba. chtěla jsem zkusit odsávačku, ale kámoška mi říkala, že pokud to není vyloženě akutní tak nemám odsávat. A jak vy holky pšíkají Vám dítka?

Porodné jsem vyřizovala minulý týden, tak uvidíme kdy dorazí
6. dub 2010 v 09:17  • Odpověz
Lucis pěkné ranko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2010 v 09:18  • Odpověz
jojo malá taky pčiká, ale tím si vlastně zprůchodňuje a čistí noc, takže je to dobře :slight_smile: Jsem taky myslela, že má rýmu, ale Dr. mě poučil.
6. dub 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahoj, aleni, my taky v noci občas chrčíme, ale to přičítám tomu, že malá jak se nacpe (co kdyby jí to někdo vypil, no ne? :sweat_smile: ), tak ji to kolikrát vyteče i nosíkem. Ta mimča mají nějak nosík s puskou spojené, jak jsou tak malá, tak možná stačí slina v pusince a chrčí i nosík...
A nosánek taky čistím, a většinou jsou ty bebešky takové mléčné, tak si právě myslím, že je to od mléka.....
6. dub 2010 v 09:22  •  3 děti  • Odpověz
měsíční Elenka
6. dub 2010 v 09:22  • Odpověz
Lucis jojoj, my jak jsme ted na flašce, tak taky jede jak blázen, a přesně co kdyby jí to někdo vypil
Michell, tak jsem trošku uklidněná :wink: :wink: , já pak nevím jestli jí mámodkrýt, přikrýt, nebo co. Tělíčko má teplé , ale onqa hrozně čaruje ručkama, takže ručičky má studené, mrška jedna
6. dub 2010 v 09:26  • Odpověz
Jake já mám tuhle a je suuuuuper, ale musíš mít zásuvku i na dvoře, pokud chceš děti slyšet když jsou v kočárku a to my máme.
6. dub 2010 v 09:40  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.