• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
ahoj holky
gratulace k poslednímu březňátku.
Jinak jsme včera byli na kýčlích a prý je vše v pořádku, ale stejně jako všichni nám bylo doporučeno na noc balit na široko. Fakt se asi ti doktoři jistí, navíc to bylo jak na běžícím páse. Jedno mominko kontroloval a druhé už se mělo položit na druhou polovinu lehátka. Jestli moc, tak vyšetření trvalo 1min
9. dub 2010 v 10:47  • Odpověz
Ani, kojení dnes nutí všude a já mám kamarádku, která měla úplné trauma jít rodit svoje třetí dítě, protože nikdy neměla mléko. V porodnici jí nechtěli dát ani trochu příkrmu a pustili je domů vždycky až po týdnu i dýl, kvůli nepřibírání. Já bych si tím hlavu nelámala. Hlavně je spokojené dítko a maminka. Dělej to tak jak to vyhovuje vám a na doktorku se neohlížej. Ona to myslí dobře, ale nemůže to nikomu nutit.
9. dub 2010 v 10:50  • Odpověz
Jakelin, ja vim. Me to mrzelo, pac u Honzulky jsem mela mleka litry a ted mam zhruba 0,5 litru a to prehanim. Uvidim dneska. Nicmene jak pises, hlavni je spokojene dite a to je po prikrmu!!! U dr. si holt vyslechnu jaka jsem spatna mama a bude to. Hodim to za hlavu. Jinak jsem si objednala tohle: http://www.aukro.cz/item983405698_domaci_ohrivac_lahvi_a_sterilizator_ohrivacka.html, abych mela trochu usnadnenou praci.....
9. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
Ani, budeš mít malého spokojeného cvalíka a pokud můžeš tak mu každý den odstříkej alespoň něco a i trocha mateřského mléka posiluje imunitu. Já jsem takhle u prvního syna odstříkávala do jeho roku a půl a jinak jsem ho nekojila skoro vůbec. Jenom pár dní a pak už jenom v noci.
9. dub 2010 v 11:13  • Odpověz
jakelin, ja ho kojim 10 min z jednoho a 10 min z druheho dokud to pujde!!! Ale hlady ho nenecham a ted mu treba stacilo me mleko spi mi na rameni misto krknuti jako dudek a ja tu datlim jednou rukou jako datel.
9. dub 2010 v 11:37  • Odpověz
Jake-gratuluji k holčičce, je to pěknej kus ženské. :grinning:
Super ta fotka se šťástným tátou. :slight_smile:
9. dub 2010 ve 12:01  •  4 děti  • Odpověz
aninam, že datlíš jako datel mě fakt pobavilo :grinning: taky datlím s malou na prsu. Kontrola u gyndr dopadla dobře, sex povolen :grinning: Ale že napoprvé to bude TROCHU nepříjemné :unamused: Vy už to máte za sebou?
9. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz
Já ještě ne, ani na to teď nemám myšlenky. Mám ještě dva týdny čas. :grinning:
9. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz
autor
michelle, ja taky jeste ne, teprve pred dvouma dnama mi skoncily ocistky, ble :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze jeste na kontrolu k doktorce (snad nekdy behem pristich 14 dni) a pak teprve budu ochotna to zkusit :grinning:
9. dub 2010 ve 12:52  • Odpověz
Já už jsem bez vložek tři dny, konečně. :grinning:
9. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz
tak já už očistky nemám 3 týdny, asi díky tomu, že mi po porodu brali tu placentu, tak to rovnou vyčistili. Docela bych to už zkusila. na kontrolu jdu až v úterý, myslíte, že na to potřebuju vyloženě povolení od dr? :confused:
9. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz
Tak to ja stale jeste ocistky mam :frowning2:
9. dub 2010 ve 13:36  • Odpověz
Tak já se hlásím k těm, co očistky mají. Tedy takovou narůžovělou vodu :frowning2:
9. dub 2010 ve 13:46  • Odpověz
tak já jsem týden bez vložky jupí, ale zatím se mi do sexíku nechce :grinning: , nevím jak to ted taky je, kdy to dostanu když už 3 den nemám mlíčko, nevíte jak to bude s menstruací ted
9. dub 2010 ve 14:25  • Odpověz
aleni to netuším, tak asi bys to měla normálně dostat, ale jestli hned nebo kdy to nevím, třeba poradí holky
9. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz
aleni, ja po zastaveni laktace, pri Honzulkovi po 14 dnech, jsem mela jeste ocistky, pak me skoncily a od toho dne za dobu MS cyklu jsem menstruovala u me to bylo za 26 dni.
9. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz
menstruace, co to je? :grinning: Ta mi teda vůbec nechyběla
9. dub 2010 ve 14:55  • Odpověz
Já jsem měla menzes i když jsem kojila. Takovou slabší, ale měla, tak uvidíme jak to bude tentokrát. :frowning2:
9. dub 2010 v 15:12  • Odpověz
autor
jake, ja taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: skoncily ocistky, tyden klid a pak mi telicko najelo na normalni pravidelnej cyklus :sweat_smile: ale tak aspon nebyl problem s otehotnenim, ze jo... :grinning:
9. dub 2010 v 16:01  • Odpověz
Ahojík, tak už je u nás škaredě, deštivo. Ráno jsem jela na sociálku v +16 a za 3 hoďky se vracela v +10 - hnus, šíleně se ochladilo... :frowning2:

Já už v porodnice jen slabě špinila, což jsem taky přičítala tomu, že mi brali placentu v narkoze, tak mě hned pěkně vyčistili, ale při odchodu z porodky mi dr. řekla, že vidí na sonu v děloze nějakou krevní sraženinu, tak ať se neleknu, kdyby ze mě vypadla najednou. No a ona nevypadla, jen se rozhodla odejít po kouskách, takže jak jsem už byla na slipovkách, musela jsem najet na větší alwaysky. Ale snad to bude za chvilku jen a jen lepší.

Jo a taky jsem dnes malé koupila dudlík, i když se mi do něj moc nechce. Ale vysterilizuju ho s ostatními věcmi, které mám nachystané a dudan bude nachystaný v záloze. Malá se kolikrát kroutí a hledá, já ji dám prso, i když vím, že nemůže mít hlad a ona podudá a pustí, já schovám, za minutu kravál, podudá a pustí. Tak si myslím, že ji chybí jen to dudání. V noci vůbec, jen přes den. Jak jsem jela z města, malá dělala takový kravál, že jsem skoro brečela s ní, v buse ji hned hodila prso a ona dudala dvě zastávky a pak klid, usnula. Tak ho budu hlavně používat právě takhle do města, ať spí klidně v kočárku. Sice se to budu snažit ještě vydržet co nejdýl, ale snad už má techniku kojení vychytanou a nebude odmítat prso.
Nelinka dudlíka neměla vůbec, natahoval ji a Nathy jsem ho dala kolem 3 týdnů právě ze stejného důvodu a kojila jsem rok, tak snad to bude oki :wink: Sice ta váha nepůjde tak fajn dolů jako doteď, ale holt budeme chodit na dlouhé prochajdy.

Mmch, mám dole 10 kilo, z toho poslední týden co jsem doma 3 kg, tak jsem ráda. Ještě mi chybí 8 a budu na původní váze, ne že bych na ni chtěla zůstat, kdyby to šlo pak ještě tak 5 kilíček dolů, budu jen ráda :grinning: Jak jste na tom vy, klesá vám to v šestinedělí dobře?
9. dub 2010 v 16:44  •  3 děti  • Odpověz
Me taky chybi 8 kg do vahy pred porodem a dalsich 15 kg do sve puvodni vahy :grinning:
9. dub 2010 v 16:50  • Odpověz
Lucis, já právě taky dávám dudlíka do kočárku a doma vůbec. Jenom asi třikrát když měl hysterák a trochu ho to uklidnilo. Taky už máš třetí dítko a toho času není tolik jako u prvního. Mléko už máš rozjeté a techniku sání si už teď nepokazí.
9. dub 2010 v 17:14  • Odpověz
lucisa v porodce nám říkali, že pokud kojíme bez problému, tak dudlík nevadí a doporučili kytičku, takže jsme na ni už skoro 2 týdny a bez problému i kojíme. Teda dnes mám trochu problém, protože se mi v jednom prsu vytvoří jen tak 70 mlíčka a to už jsem byla na 100 a ve druhém mám mlíka stále dost. Ach jo a ještě to vypadá děsně, když si dám užší tričko.
Holky, mám strašnou chuť stále na sladké, jste na tom taky tak?
9. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
Brouči já taky můžu sladké. :grinning:
9. dub 2010 v 18:03  • Odpověz
holky, díky, já právě když jsem doma sama, tak bych udělala nejvíc věcí, ale když malá chce pořád sát, tak ji nakrmím, hodím do kočárku a babička se jen třese na vození, tak bych byla v klidu. jak už jsou doma holky a taťka ne, mám co dělat, abych zvládla úlohy do školy, přebrat oblečení, nachystat sváčku, večeři, okoupat všechny tři, nahnat do postelí, mezitím kojit, přebalovat.. večer padám hotová.
ale abych si jen nestěžovala, malá potom dnešním cárání je úplně hotová, spinká mi s přestávkou na kojení a přebalení celé odpoledne - u nás v posteli :grinning: , ale hlavně, že je v klidu. Sice asi bude horší večerní usínání, al ekolem osmé dorazí tatínek, tak se vystřídáme v houpání a mazlinkování :wink:

dudlíky jsou vysterilizované, nachystané, tak kdyby něco, použiju. myslím, že naše násoska nezapomene sát.... :grinning:
9. dub 2010 v 18:07  •  3 děti  • Odpověz
brouči, já mám takovou chuť jen občas, hlavně na horkou čokoládu, ale radši se držím, mám strach, aby se malá neosypala nebo jí nevyjela alergie. holky na to sice naštěstí netrpí, ale nebudu to riskovat. víc trpím tím, že mám strach si dát mlíko, v porodce mě na to upozorňovali, že raději jen občas trochu. takže za den vypiju 3 litry kojo čaje, al emlíčko mi chybí. musím si udělat aspoň gravimilk, ale to není ono, mám chuť na pořádně chlazené mlíko z ledničky :wink:
9. dub 2010 v 18:09  •  3 děti  • Odpověz
taky mam chut na sladke. V porodce mi taky rikali, ze pokud dobre saje neni s dudlikem problem a taky doporucili kyticku :grinning: a maly ani jiny dudlik nechce a stoji 15 Kc :-d
9. dub 2010 v 18:15  • Odpověz
Ahoj holky,
tož já bych bez čokolády nevydržela :grinning: , jen za začátku v porodnici jsem se držela - abych neposílila zácpu, ale teď jak su doma, tak každý den si musím dát a mlíko - aspoň ráno k snídani si dám kakao :grinning: Mě ani nenapdalo, že by mohl být problémos :fearful:
Luci, ty se teda nezastavíš, fíha já mám dva trpaslíky a su teda někdy (mno každý večer) pěkně KO, se třeba bych byla uplně, si šikula jak to zvládáš :wink:
Já po porodu musela jít na revizi :unamused: dělohy, takže snad ze mě všechno vytáhli, chjoo, byli jsme kvůli tomu o den dýl v porodnici, ale je fakt, že je to tak lepší než se tam pak vracet.... taky jste některá na to musela?
9. dub 2010 v 18:16  • Odpověz
cori, dvě nebo tři, to už máš fuk, nejhorší je pro nás ranní vstávání, kdyby to byla jen školka a my zaspaly, není problém, ale do školy se musí včas a holk y mi ráno v klidu řeknou, že jejich oči a tělíčko nejsou momentálně nachystané na vstávání, ale jen na ležení nebo spaní, bych je v tu ránu nejraději polila studenou vodou.
ještě, že mám o dvě patra níž mamku a pohlídá mi Miušku, než odvezu holky, abych ji ráno nemusela tahat ven, to by byl větší fičák :wink:

Já tedy nevím, proč vadí i mlíko, asi taky kvůli alergii, ale dost mě to překvapilo, když vydám tolik vápníku v mateřském mlíku pro malou, tak ho někde zase musím nabrat a v tabletkách se mi to tedy brát nechce. tak střídám zakysanou smetanu se zakysaným mlékem a obyč. mlékem. ale vůbec si nepamatuju, že bych kvůli holkám omezovala mléko..... :unamused:
9. dub 2010 v 18:24  •  3 děti  • Odpověz
Me teda dr. rikala, abych hodne pila neperlive vody (ochucene, neochucene), tehu caje a mleka (ochucene i normalni).
9. dub 2010 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.