• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
cori, ja si maleho davam briskem na sve brisko v leze, nebo ho dam do zavinovacky a hladim mu zadicka, nebo zkusim prebalit... maly taky hodne skyta.....
10. dub 2010 v 16:57  • Odpověz
Holky, to chrochtání je normální. Já se to u Kačenky zděsila. Myslela jsem, že se nachladila, ale doktorka mi říkala, že miminka mají v nosánku místo kosti nějakou chrupavku, takže při dýchání to vibruje a pak děti chrochtají. Brzy to zmizí samo. Důležitý je, aby při kojení dýchalo nosánkem čistě. Když při tom nemají potíže, tak jsou v pořádku. :wink:

Co já vím, tak noční kojení je nejlepší pro tvorbu mlíka. Já nepočítám, že mi ve 3 měsících bude malá spát celou noc. Počítám spíš, že aspoň do roka se bude budit. Sice v noci kojíme dvakrát až třikrát, ale celkem se vyspím.
10. dub 2010 v 18:03  • Odpověz
Kája měla nosík ucpaný - chrochtavý 3 měsíce, zabralo nám, až jsem jí tam začala kapat mateřské mléko, tak se jí nosík konečně uvolnil, jinak mi taky dr. říkala, že je to normální...

Určitě je kojení nejlepší na tvorbu mlíka, my teda kojíme snad ani ne co 2 hodky :sweat_smile: i u Káji jsem kojila každé 2 hodky, takže se mi může asi o třech hodinových intervalech může jen zdát :grinning:
10. dub 2010 v 18:06  • Odpověz
Zuzi, pozor na to - já tak jela už od porodky, potm i nechtěně, jak Nelinka špatně spí, snaž se odpočívat, já jsem teď úplně mimo a ještě jsem chudokrevná i po porodu :( takže asi tak. Koupila jsem si dnes knihu Pomoc! Jak se nezbláznit po porodu. Protože jsem na to všechno téměř sama a jediný kontakt s odpovídajícím člověkem je buď po telefonu nebo přítel, který je hodně v práci :frowning2:

Ale bude lépe, musí :slight_smile: a mám taky vás. I když dostat se na PC je někdy zázrak. Snažím se do toho už více uklízet, hodně chodíme ven, takže jsem neuvěřitelně vyšťavená. Kdyby ten křiklounek více spal..

Chystám se začít bojovat s tou váhou, protože ta kila - to je věčný boj a ještě před těhu jsem úspěšně sundala 12 kg, které jsem nabrala v zimě 2009, když jsem byla na pracáku. Taky z toho mi hrabe.
10. dub 2010 v 18:10  • Odpověz
U nás se kojí tak po dvou třech hodinkách. V noci třeba i po čtyřech. Ale poslední dva dny byly docela náročný. Jestli to byl růstový spurt, nevím. Malá přes den skoro nespala a furt jen pobrekávala a furt jen přicuclá u prsu. Nevím, jestli jí furt bolelo bříško (cumel nechce, uklidňuje se vždycky jen u prsu), nebo to fakt byl růstový spurt. Dneska spinká už líp. Teď mi už tři hodiny chrupká v kočárku. :sweat_smile:
10. dub 2010 v 18:11  • Odpověz
ahojda, nejdřív všem gratuluju ke krasnym kuřatkum :dizzy_face: koukam že tu řešítě pupínky v obličeji, taky nam vyskakaly, co na to holky davate?
10. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
my na pupínky dostali míchanou levandulovou mast, ale moc to teda nepomáhá :unamused:
10. dub 2010 v 19:25  • Odpověz
Hlásím se k těm,co v noci nespí. Malý chce baštit každé 2 hodiny.
Dnešek byl docela hrozný a to ještě není konec. Skoro vůbec nespal,teď hodně plakal-teda vřískal,dala jsem mu prso,tak 20 min baštil,ale spát nechce.
Jak svoje miminka uspáváte? My jen na rukách. Jinak neusne. Do léta budu mít pěkné bicepsy :grinning:
Dělám si srandu,ale jsem total KO. A to mi pomáhá muž. Do teďka měl dovču a v pondělí nastupuje do práce a já se z toho asi pos...ru
Pajcul,teda nezávidím ti,holka. Kdybys byla blíž,jezdím za tebou,ať nejsi tak sama. Ale od nás je to moc nadaleko.
A naše mimi taky chrochtá. Uchošťoury nepoužíváme. Nadělaly jsme si šťourátka na šušínky z těch čtverečků a zabírá to.
10. dub 2010 v 19:51  •  1 dítě  • Odpověz
10. dub 2010 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojík pěkný večer všem,
takže pupínky - jsme puberťáci hadr, ale jen na obličeji a trošku za krčkem na zádíčkách, řešíme to celkovou koupelí hypermangánu, nejlepší je že se jí to sklidní a když pak má přes den hysterák, než jí přebalím a udělám nutrilon tak jak pláče tak zrudne a přijde mi že jí ty pupence ještě víc naběhnou, asi jak se od toho spotí......

jinak Zuz je opravdu superžena... naštěstí, tuk tuk, u nás se v noci spinká , nutrilon je zázračná věc, budí se po 6 hodinách, ale jen v noci, přes den to je po 2,5 hodkách...., ale super, lepší než obráceně.
Jinak to první uspávání to jí nějak moc nejde, takže taky uspáváme na rukách , ale to v 1 nebo ve 2 ráno, tak nakrmím, krkne a pokládám do postýlky, výhoda je že ona v noci u toho pítí usíná takže je to docela rychlé...... tak tuky tuky ať to nezakřiknu
Jinak dneska taky tak nějak pobrekává, nechce moc spinkat a sosá jak o život, tak asi spurt taky dorazil...
a s vahou už mám radost už mám celých 12 kg co jsem nabrala dole, jen spevnit ten břich.... :grinning:
10. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
Elinka má hlas, ale koukám že Karolínka má taky silnou podporu
10. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
Ty jo,spát v kuse 6 hodin? To je sen.....
10. dub 2010 ve 20:00  •  1 dítě  • Odpověz
A dát ho do postýlky ,aby spal??? Jak to děláte....
10. dub 2010 ve 20:01  •  1 dítě  • Odpověz
Aleni - jakej nutrilon dáváš? A jakou dávku?

Cori - jo jo, poručila mi škrob, že tu pokožku zklidní, po koupeli je to lepší, ale ne na dlouho, takže to nezabralo

Doorka - já ho v šest vykoupu, pak nakrmím a v půl osmý dám do postýlky, začne jekot, sedím u něj, povídám, ječí, vemu ho, pochovám, je klid, jak začne usínat, opět ho tam dám, zase začne řev, tak zase povídám, ale už nezvedám, trvá to tak půl hodiny, pak usne, jo a pomohl mi dudlík, vím, že ho moc lidi dávat nechtěj. A pak v devět nebo v půl desátý zase jíme
10. dub 2010 ve 20:49  • Odpověz
:grinning: koukam že je to všude stejny, mě dneska mala taky visí celej den na prsu a je strašně neklidna, jak ji dam ležet tak po deseti minutach řev, a cuca si prsty :sweat_smile:
10. dub 2010 ve 21:07  • Odpověz
Doori, v noci jí to jde samo, ale přes den jí musím udindat na rukou. a nebo v křesílku, pustím jí vibrace
Jnvlk dávám ten lepší nutrilon pro extra spokojenost a dávám jí tak 100 - 110 vody a tak 3,5 odměrky, takže to vyjde okolo 120nebo 110 , někdy to vysosne a někdy trochu nechá a krmíme tak 6x za den, dnes to vyšlo 7 x
10. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz
tak všem dobrou noc, já si dnes užívám a, skoro od 6 hodin se o Elenku stará tatínek, takže mám čas pro sebe a dnes jsem si dala svou první skleničku vína po 10 měsících, nam nam, tak jdu dopít tu lahvinku a třeba bude nějaká ta intimo chvilka , tak všem dobrou noc, hezké sníky a klidná spokojená miminka
10. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz
aleni, tak s těma pupínkama to máme také tak, když třeba delší dobu spí, tak skoro zmizejí a když se rozčílí, tak zase naběhnou, to mě aspoň trochu uklidní, že to snad není ten atop, bo ten by se asi takhle nechoval.Jinak tedy dnešek řešíme takto, pokud je vzhůru a to bylo dnes od osmi do tří s malými odpočinky, tak dávám k prsu, kdykoli si řekne, takže to vypadá tak, chvilka u prsu, někdy odkrkne, pak nějaká zábava a pak zase k prsu. Teď usnula, tak se jdu konečně navečeřet. Jinak možná si na sebe šiju bič, ale mi do postýlky vůbec nedáváme. Přes den spinká v obyváku, abych jí měla na očích a teprve až jdu spát já, tak si jí přenesu do postele a spí se mnou v zavince na polštáři, nebo vedle polštáře, Existují jedinci, kterým stačí k spánku minimum času a přesto to nemá vliv na funkci organismu, tak možná Zuzka k nim patří. Teda ta z nás bude mít škytavku :wink:
10. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj, holky, jen v rychlosti pozdravím.
Měli jsme dnes perný den, velký nákup, utratila jsem asi půlku porodného :grinning: , ale spousta šla pro Sophinku, tak jsou to dobře investované penízky......

Jinak malá přes den pohoda, dujdá si dudánek, já se snažím pravidelně kojit, aby malá pěkně přibývala. Po koupání byla asi dvě hoďky neklidná, nechala jsem se ukolébat představou, že se chce nacpat na noc, tak jsem ji překrmila, takže ji kroutilo bříško a pak spoustu mlíčka vyblindila. Pak jsem ji chvilku nosila a mazlila, pak tatínek, dal ji dudlíka a uhladil ji ke spaní.

Počítám, že tak kolem půlnoci, možná i o chvilku dřív, se vzbudí. máme takové intervaly ma kojení 19, 22, 01, 04, 07, ale tím, že nemohla večer zabrat, holky tady běhaly a ji to asi rušilo, tak se to kousek posunulo, i když zase něco vyblinkala, tak bude mít možná hladík i dříve.

Tak dobrou, snad se tady brzy dostanu i dřív. Mám nachystané už dva dny žehlení a furt nestíhám, tak ještě tenhle restík zítra a pak tady snad nakouknu.

A odhlasováno pro Ellinku :wink:
10. dub 2010 ve 22:03  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky mám dotaz..kdo jste sešitý zevnitř i zvenku "by shirlak" jak to s těmi stehy vypadá? mně už 4x kousek vypadl, ale šílím z toho jak to děsně bolí a svědí myju to pořád, ale moc to nepomáhá..kdy se toho zbavím? po 1. porodu to skončilo 3 týdny po porodu ale bylo to jiný šití :frowning2: je to děsně nepříjemný :unamused:
10. dub 2010 ve 22:28  • Odpověz
makytka no mně stehy vypadaly po cca 7-10 dnech a ty vnitřní už taky asi nemám, jsem 3 týdny po porodu. Nepříjemné to bylo ještě minulý týden, ale teď už je to o.k.
10. dub 2010 ve 22:57  • Odpověz
makytka, já dávala obklady z dubové kúry, povaříš dubovku, namočíš vložku a přes to ještě jednu suchou, jo a taky jsem bral homeopatika pro rychlé vyzdravení :wink:
11. dub 2010 ve 02:47  • Odpověz
makytka uprav si pas, máš tam 43 tt :grinning:
11. dub 2010 ve 02:48  • Odpověz
já se umývala intimním gelem z dubové kůry od Avonu a mazala Intisanem. Jen jeden steh se uvolnil dřív než měl a udělala se mi malá bulka :unamused:
tak se nám kojení z 7.30,12,3,6 změnilo na 7.30, 1,30, 4,30
11. dub 2010 ve 04:56  • Odpověz
aha.tak já mám už od začátku takovou hrčku mezi pipinou a kaďákem a občas z toho po utření na papírku trochu krve, ale nebolí to,tak snad to bude v poho :confused:
11. dub 2010 v 06:24  • Odpověz
michell, tak to je dobry :slight_smile: My si drzime furt stejny cas :slight_smile:
11. dub 2010 v 08:25  • Odpověz
pěkné ranko, Elinka má hlasík
Já byla šitá, ale můhj gyndař mi doporučil ten laser u něj a byla jsem tam 4 x a přešlo to, a mám super krásnou jizvičku, ale v porode jsem si nemohla sednout ani k jídlu a bolelo to jak čert, zachránil mě jedině kruh, jinak ani nevím kolik mám vnitřních, ale venkovních bylo 7 a šily mě asi 50 min, blé to bylo hnusnéééééééé.
Jo a hodně pomáhalo do sprchy, byla jsem tam každou chvilku, intim mýdlo a párkrát jsem si udělala obklad z řepíku. Za 14 dní po porodu . pohodu, ale největší zásluhu přikládám tomu laseru / celá to hojící kůra stála 200Kč/ takže fakt pohodička
11. dub 2010 v 08:44  • Odpověz
Rintintinko, ted se myslím ještě dětátka nerozmazlují, ted jsou to ještě ty nuchnací mimnka, ale záleží na tobě jak to bude dál. Mojí kámošce takhle spí holčička už rok - s ní v posteli, akorát manža se musel odstěhovat do obýváku, protože malá ve své postýlce už ted opravdu nechce být, takže tak. a vnoci se dost rozvaluje.
Já jí přes den v kolíbce v obýváku, ale na noc je ve své postýlce, asi 2 x v noci jsem jí nechala v posteli u sebe, když nemohla zabrat, a pak asi 2 x ráno, když jsem jí ukecávala že nemusíme stávat v 7 :grinning: :grinning: :grinning: a ještě se tak na hodku či dvě nechá uspinkat...
11. dub 2010 v 08:48  • Odpověz
A taky si říkám že to snad nebude nějaký exem ty pupeny, když je to tak jak je...
Jo a do toho nosíku jsem jí koupila ten physiomer, stříkám 2 den, a řekla bych že to bude dobrý, jen se jí to stříkání moc nelíbí :frowning2:
11. dub 2010 v 08:49  • Odpověz
Kolikrát denně vám kojené mimčo kaká? Ta naše skoro u každého kojení! Je to hodně řídké, nevím, jestli to nebude průjem? :confused: Ale na váze přibývá. Nevydal ještě někdo návod k použití dítěte? S dvouletou záruční dobou? :grinning:
11. dub 2010 v 08:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.