• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Michell, hihi dobrý taky bych ten návod brala. Já když ještě kojila tak kakala tak 3 - 4 denně, ted na umělém to má 1 - 2 x denně, a jsou to taková míchaná vajíčka a taky je to řidší, já myslím že ani hutnou stolici po mlíčku mít nemůžou :wink: :wink:
11. dub 2010 v 09:15  • Odpověz
Ahojky,
my jsme začli kakat jen jednou denně a přijde mi,že i teď víc bolí bříško :unamused: ale trošinku prdnuto tam má při každym přebalování(před každym kojení).My jsme měli taky 7:30,12,3,6 a teď začal 7:30,12,4 a v půl 6 se vzbudí prděním :confounded: dneska už ve 4 se rozčiloval že zhasínám,že chce koukat na kolotoč nad postýlkou :wink:
někdo se tu ptal na oblíkání body přes hlavu,já si ho jakoby zevnitř sroluju a díru vložim pod hlavičku(stačí jen trošku nadzvednout a vsunout),pak jen se vezme přední díl a přetáhne přes obličejík a žádný zaklánění nehrozí :slight_smile: doufám,že je to pochopitelně popsaný. :slight_smile:
Aronku,ještě bojujete taky s tim očičkem?My už jsme objednaný do Krče :unamused: taky jsme byli na krvi,protože nám nějak nechce uplně zmizet žloutenka :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě do toho blinkání a permanentní rýmička,takže jsme byli ještě na výtěrech z nosíku :unamused:
Kackap,ty používaš ten nutriton?Jak se to používá?a zabírá to?
11. dub 2010 v 09:21  • Odpověz
michelle, buď v klidu - kojené dítě může kakat několikrát za den, třeba při každém kojení (i náš případ) nebo to může být extrém a až několik dní nekakat - a taky to není problém, protože to znamená, že mimčo všechno mlíčko strávilo, pokud tedy nejsou nějaké jiné příznaky, svědčící pro nějaký problém, ale to by asi mimčo neustále plakalo...

a neboj, průjem to není, po mlíku to o moc hustější nebude. Jen dávej bacha, aby byla stolička žlutá, jak to jde do zelena, znamená to, že je dehydrovaná, tzn. málo kojená. Na to radí častěji přikládat k obou prsům na cca 5 minut, aby mimčo vytáhlo hodně předního mlíka, které je na žízeň. Pak normálně pokračovat v kojení, aby se i "najedlo" zadního sytějšího mléka.
11. dub 2010 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz
joj tak to máme vzorovou žlutou barvičku. No to kakání mě vadí v tom, že ji umývám v umyvadle a jak s ní hýbu, tak pak blinká :unamused:
Zuzzie, jak ty nasazuješ body, tak tak já čepičku :slight_smile: S bodýčkem bojuje hlavně přítel :grinning:
11. dub 2010 v 10:08  • Odpověz
Michell, me taky jeste ve stredu kakala co kojeni (krom jednoho) a ted to postupne jde dolu, ve ct to bylo 4krat a pa a so po 3krat. Ja mam taky takovou vodnatou stolici, je sice zluta, ale jako vajicka na hnilicku.... po UM mela krasne michana :grinning:
11. dub 2010 v 10:31  • Odpověz
ja ne :grinning: teda Lukasek :grinning:
11. dub 2010 v 10:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak konečně nám funguje pořádně net, nemohla jsem se sem dostat :frowning2: .
Hlásíme se k pupenatcům, taky mám Toníka beďarovitýho :grinning: . Nemá těch pupenů moc, ale vypadá jako puberťák, jsou to takové ty s bílou špičkou nahoře.
Michelle, Toník kaká taky co kojení, vždycky se při jídle posrajdí. Přestane pít, hodí takový zádumčivý výraz a následuje smršť do plínky. Tekutější stolička je normální, taky máme tekutou a kvůli té bakterii jsem ve špitále ukazovala každou plínku, někdy mi to přišlo hooodně řídké a doktoři říkali, že v pohodě. Tak neměj strach.
Dneska je děsný den, Tonda je od rána protivnej a furt pláče, manža v práci,ale snad brzy přijde.... :angry:
11. dub 2010 v 11:34  • Odpověz
zabi, malá je taky nějaká neklidná, připisuju to tomu hnusnému počasí :angry:
no nic, jdeme obědvat.....
11. dub 2010 ve 12:03  •  3 děti  • Odpověz
Tak se nám taky vyhodily nějaké pupínky na pusince, ale jenom asi pět a snad se to nezhorší.
Lucis, tak podle toho co jsi psala, se to ani nevyplatí pro ty kapky jet, když to vyjde skoro na stejno u nás.
My kakáme tak 3-5 x denně, ale jednou kadil jenom 2x a to pak bylo všude i na přebalováku a na mě. :grinning: :grinning:
Hovínka nesmí být zelené, to je hladová stolice.
11. dub 2010 ve 13:03  • Odpověz
To mi mame "bedarky" sem tam a hned nam zmizi :slight_smile: Jinak mame plet cistonkou jako slovo bozi :slight_smile:
11. dub 2010 ve 13:41  • Odpověz
hlásím změnu profilové fotky, tak se nelekněte :slight_smile: Počasí venku zas naprd, včera jsme ušli asi 300 m a začalo děsivě sněžit. Dnes to nevidím o moc líp, jen to bude ddéšť :unamused:
11. dub 2010 ve 14:05  • Odpověz
Michell, krásná fotka krásná,
jinak já taky hlásím dnes klid, je to neuvěřitelné, tuk tuk, Elenka má dnes nejhodnější den, zatím, napapá se a spinká, bájo, tak jsem toho taky stihla, uklidila jsem celý byt, ještě chci prostřídit skříň s věcma , zimní schovat a vbyndat jarní, tak uvidím jestli mě nechá a nezačne spouštět řevík..... :grinning: :grinning: :grinning:
11. dub 2010 v 15:03  • Odpověz
taky mám dnes hodné dítě, až jsem z toho nesvá :grinning:
11. dub 2010 v 15:07  • Odpověz
Holky, ja nechci zase nic zakriknout, ale kojime a dneska byl jen jeden prikrm a to tak 5ml :slight_smile: a na usinani nemusime mit ani dudlajze :slight_smile: a hlavne, kojime bez kloboucku!!!!!
11. dub 2010 v 15:07  • Odpověz
michelle, pěkná fotka, nelekám se (jen admini mají občas pocit, že tam s dítětem musíš být aspoň kouskem ty :unamused: ), ale možná si toho nevšimnou, malá je tam super.....
a jak sníh? kurňa vždyť bydlíš jen o pár kiláků od nás, ale u nás tedy nesněžilo, jen hnusný studený déšť, stejně jako teď :angry:

ještě celý týden má být tak kolem 12 st., a na konci to vyleze na 17, tak jsem zvědavá, na jak dlouho....

a jen tak zběžně jsem koukla na zprávy a jsem v šoku, co se v Opavě děje - student jednoho opavského gymplu přímo v areálu školy v pátek čaroval se suchým ledem či co a bouchlo mu to v ruce (jelito :confounded: ), hned potom nějaký blb zmlátil svou těhotnou přítelkyni a ta koza odmítla dát souhlas s trestním stíháním, takže už ho benga pustili. já tyhle baby fakt nechápu, on ji sváže, a mydlí do ní a kope a ona je v 16 tt a nechá to tak. až ji zabije, budou se lidi ptát, jak to, že si toho nikdo nevšiml.
a do třetice dnes v noci vykradli hospodu naproti našeho baráku. každou noc, co jsme byla těhu, jsme plantala a čučela z okna, teď jsem ráda, že hned usínáme a zrovna se něco semele :confounded:

tak jsem všechny informovala :grinning:
11. dub 2010 v 15:07  •  3 děti  • Odpověz
jo a já dnes vyzkoušela tu odsávačku, co mi chlopek objednal, jen tak, abych věděla, jak fachá a vyzkoušela i zamrazovací sáčky, které jsem koupila v Tescu, tak jsem si vycmrndla 100, už je v mražáku. ještě jednu dávku si asi dnes odsaju, malá dnes končí 2 týden, tak kdyby začal spurt a já nááááhodou nestíhala kojit, tak ať mám něco v zásobě... :grinning:

jakel, mě to taky překvapilo, fakt je ten obsah 5 ml a stálo to těch necelých 46 Zl. dokud u nás bylo stejné množství za dvojnásobné prachy, tak to byl super kauf, ale jak jsem se dočetla na stránkách, mají tam velkou reklamu, že odteď za stejnou cenu dvojnásobné množství... tak to pak vyjde nastejno. jen nechápu, že na polském obalu píšou, že při 5 kapkách denně, vystačí kapky na cca 2 měsíce. a stejnou dobu píšou u českého výrobku na těch stránkách, co jsi sem dala odkaz. tak buď to jen nestihli ještě opravit, nebo to množství nějak víc naředí, aby toho bylo 2x tolik, a netratili na tom, což bych pak chápala tak, že je i nižší účinnost. no nevím, co si o tom myslet.
každopádně mamka se tam svezla s tetou praktick y na čumendu, oni tam jeli nakupovat nějaký stavbení matroš, takže nejela jen extra pro kapky, tak se to vyplatilo....

ale jestli tam pojedete, sjeďte do Auchanu (obr obchoďák), myslím, že ten je v Ratiboři, vyplatí se tam jet na velký nákup, maso (hlavně kuřecí), zelenina apod., třeba místo týdenního nákupu do Globusu, říkala mamka, když porovnávala ceny.
11. dub 2010 v 15:15  •  3 děti  • Odpověz
Tak prší prší, ani pořádnou prochajdu jsme dneska nedali.
Holky dáváte už miminka do lehátek? Nebo čekáte až budou trochu starší. Já se ptala pediatričky a říkala, že ty lehátka vůbec neschvaluje, tak mi ani neporadila od kdy tam můžu Tondu dát.
11. dub 2010 v 16:11  • Odpověz
Ahojte holky,zdravím po delší době :slight_smile:
zkoukla jsem fotky prcků a musím Vám je všechny pochválit :slight_smile:

Lucis,tam občas sjedeme,když jsme v Ratiboři,nákup se vyplatí,ale musí být opravdu větší.

Mám dotaz,taky se Vám miča tak loupou?A to mažeme a mažeme :confused:
11. dub 2010 v 16:19  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Zabko,já lehátko používám,ale je pravda,že jen nezbytně nutnou dobu,třeba,když vařím,jinak Eliho pokládám spíše do postýlky nebo na sedačku na rovno
11. dub 2010 v 16:20  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
A ještě se chci zeptat,už jste vyrazili s prckem na nákupy nebo až po tom 6.týdnu?
11. dub 2010 v 16:22  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Ty pupajze máme taky a prý to jsou potničky - jak se zapotí třeba, když spinká na jedné straně a pod. - nic neobvyklého. Toť konzultace s maminou :grinning: doktorka nás viděla během toho pupínku po očkování a nic neříkala, takže je to vážně normální. Nikde jinde je nemáme, takže asi Neli ty mé vrstvy stačí.

Žabko, v čekárně u doktorky jsem mluvila s maminou, co dávala mimi do lehačky hodně často a pak museli cvičit Vojtovku. Takže jsem to omezila na 1 hodinu denně. Přitom je to místo, kde krásně chrní s hlavičkou rovně, tedy..když se zadaří..

jakelino, my máme hovajze zelené, ale je to kvůli Nutrilonu - obsahuje železo :wink: jsem to vyčetla, jinak jsem na to taky čumákovala - kojené miminka mají mít žluťáskovou nebo takovou tu hořčicovou :slight_smile:
11. dub 2010 v 16:22  • Odpověz
co se týče kakání,tak máme žlutou stoličku a třeba i 6x denně :grinning: A pupínek nemáme ani jeden
11. dub 2010 v 16:24  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy: my byli - už 2x, jen jsem ji vyhrabala z těch teplých vrstev, aby nebyla tak zababušená a nezapotila se :wink: a k tomu loupání - dle doktorky to tak musí být, zbavují se vrstvy, co měli ještě v bříšku. Taky jsem si připadala jak trubka, když tak mažu, mažu a výsledek žádný. Děs měla u ručiček a nožiček, už je to fajn, jen ještě čelíčko nad nosíkem je takové loupací
11. dub 2010 v 16:25  • Odpověz
Lucis ten kluk na tom Gymplu je blbec. Jakub mi to hlásil, hned jak přijel ze školy, že tam musela přijet rychlá a kluk může být rád, že nepřišel o prsty.
Jinak dnes mám taky vzorné mimčo. Spal teď od 12,30 do 16 hodina a už zase spí jak dudek na sedačce.
Do lehátka dávám jenom, když něco nutně potřebuju dodělat a bojím se, že mi malý spadne z přebalováku.
Měli jsme jít na měsíční kontrolu a doktorka má týden dovolenou. Náhodou se o tom zmínila známá, že tam jela zbytečně. Tak ještě, že mi to řekla a nejela jsem tam zbytečně. Jsem zvědavá na váhu, tak mě to i mrzí. Potom tam po té dovolené bude strašně moc lidí.
11. dub 2010 v 16:47  • Odpověz
Jo a dnes máme přesně jeden měsíc :grinning:
11. dub 2010 v 16:49  • Odpověz
Tu druhou fotku jsem neotočila, tak to spravuju. :grinning: :grinning:
11. dub 2010 v 16:50  • Odpověz
Zuzzie dávám to do 25 ml převařený kojenecký vody 1 odměrku a pak jí to dávám na lžičce,docela to zabírá,ale musíš hned před kojením a nebo v průběhu kojení.
11. dub 2010 v 16:57  • Odpověz
zuzzie já se ptala na to body - díky moc, hned po koupání vyzkouším. U nás je to boj, malá je taková neklidná. Nechová se ani nějak ráda :frowning2: pořád se vrtí, rozhazuje ručičky, kope nožičkama, zkoušela jsem víc poloh a nic neuspělo. Netuším, proč je na tom tak. Snad ji to přejde. Občas uspěju, když mi leží na břichu, to mi usne jak špalek, ale já jsem zase indisponovaná :confounded: Přitom se snažím být jemná a studovat polohování miminka.. :frowning2:
11. dub 2010 v 17:03  • Odpověz
tak mi jsme v lehátku taky tak hodku denně, taj snad Ok.
Jinak já už v obchodáku s malou byla, co jí byl měsíc tak jsem vyrazila a zatím tuk tukv poho.
Tak mi jsme zatímt ýden na nutrilonu, ale hovínka zelené nemáme, tak ještě žes to pajcul řekla, abych zbytečně neplašila kdyby to přišlo....
Holky jinak jsme zas po krmení a je zlatá, já mám snad jiné miminko než před 14 dny, já jsem tak šťastná, beruška moje.....
11. dub 2010 v 17:09  • Odpověz
Aleni, kdybys to věděla dřív, tak sis mohla užívat miminka už dávno. :frowning2:
Kdyby nám mohli říct co chtějí, že jo :frowning2:
11. dub 2010 v 17:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.