• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Kolik mají přibrat miminka

Výška

Hmotnost

1. čtvrtletí

3 – 4 cm/ měsíc

700 g/měsíc

2. čtvrtletí

2 cm/ měsíc

500 – 600 g/měsíc

3. čtvrtletí

1 cm

400 - 500 g/měsíc

4. čtvrtletí

1 cm

300 – 400 g/měsíc
11. dub 2010 v 17:19  • Odpověz
Kopírovala jsem to a nějak se to roztáhlo.
11. dub 2010 v 17:19  • Odpověz
Aleni: máme hypoalergenní, jsem alergik. Po tom Nutrilonu Comfort špatně kakala a taky je to mlíčko hustější, asi jí nedělalo dobře, i když je na koliky a citlivé bříško :confused: . A jsem moc ráda, že máš andílka. Nelinka je o krapítek zvladatelnější, ale revoluce to není.. Snažím se jí maximálně věnovat, občas má stavy, kdy vypadá spokojeně. Jen se nechce nějak chovat. Prý mám být ráda, že si nezvyká, ale mrzí mě to.. Ovšem pokud ležím nebo sedím vedle ní, něco broukne, usmívá se, valí oči.. Usíná hrozně špatně. Neudrží dlouho dudlík a pořád se jí musí podávat. Není schopna usnout třeba i dvě hodiny.. Ale nějaká změna tam je. Ufff
11. dub 2010 v 17:21  • Odpověz
Pajcul, moji kluci se taky neradi chovali. Na ruce řev a po položení spokojené miminko. Ale malý má rád, když ho kojím a on mě pozoruje a ručičkou mě hladí na hrudi a pořád pokukuje jestli se na něj dívám. :grinning:
11. dub 2010 v 17:23  • Odpověz
To je hnusny počasí :cry:
:grinning: Nevím, kdo tyhle usínáčky vymyslel, ale zasloužil by metál :grinning: My je máme druhý den a jen k nim čuchnem a spíme a to jsem je vyprala, takže napuštěny ničím nebudou. :grinning:
11. dub 2010 v 17:26  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj, na víkend jsem tu měla mamku, tak jsem si nepovídala, jdu vás dočíst :wink:
11. dub 2010 v 17:34  • Odpověz
Holky když dáváte jen UM a nekojíte, jakou spotřebu máte? Na jak dlouho taková krabice je a kolik má gr? :slight_smile:
11. dub 2010 v 17:39  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, 400g a vydrží nám 4-5 dní.. ten náš hypoalergenní stojí 270 Kč. Dávám 130, když je to déle jak 5 hod, zabere i 160, ale to už je rarita, nejvíc mi vypila 180. :wink:
11. dub 2010 v 17:51  • Odpověz
zuzie, očička jsou už o hodně lepší. Máme jen kapičky 4x denně a masírovat slzný kanálek. Dva dny už nekapem, kdyby se to vrátilo, máme zase začít.
11. dub 2010 v 17:58  • Odpověz
Při koupání mi taky Adámek rozhazuje ručičkama,to znamená,že se bojí,takže táta má za úkol držet za pacinu :wink: a hned je klidnej.dělali jsme to tak i u Fildy...
11. dub 2010 v 18:13  • Odpověz
A jak masíruješ ten slznej kanálek?Dr mu ted vymačnul uplně hnis,ale já nevim jak na to.
11. dub 2010 v 18:15  • Odpověz
zuzie, jako když si promneš vnitřní koutek oka a pak přes bok nosu ne špičce. Držíš hlavičku a trochu přitlačíš, opakuješ 15x každé očičko, ale mezi tím si umyj ruce aby jsi to nestěhovala a dělá se 3x denně. Fakt to s kombinací těch kapiček pomohlo. Jo a ještě utírat očka buničinou namočenou v převařené vodě, když je to tedy potřeba
11. dub 2010 v 18:22  • Odpověz
má tam být ke špičce :wink:
11. dub 2010 v 18:22  • Odpověz
jakelin, tohle jsem nasla taky :slight_smile:, ale na webu je toho tolik, ze se to rozchazi az o 300 g/mesic...no a vyber si :unamused:
11. dub 2010 v 18:23  • Odpověz
jakelin, to jsem teda zvědavá jak to půjde dál my to čtvrtletí splnily už za 1 měsíc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. dub 2010 v 18:30  • Odpověz
Tak my jsme přibrali za měsíc kilčo bez 50g :slight_smile:, máme žroutíka :grinning:
S tím lehátkem, já jsem do něj právě Toníka ještě nedávala, ale chtěla bych začít. Třeba po jídle ho tam na chviličku dát odležet nebo přesně jak píšete, když si potřebuju třeba po jídle umýt ruce a nechci ho pokládat. Když tam nebude vysedávat moc dlouho, tak by to mělo být v pohodě, snad...
Taky nám tečou očička, máme nějaký antibiotický kapky, ale přijde mi, že moc nezabírají. Když se Tonda vzteká, tak mu z nich teče úplně zelený hnis. Asi taky zkusím masírovat ten slzný kanálek, snad to pomůže.
11. dub 2010 v 18:31  • Odpověz
aleni, to mate pribrat za mesic (kazdy mesic v tom danem ctvrtleti) :slight_smile:
11. dub 2010 v 18:38  • Odpověz
Zuzko, co to máš za usínáčky????
Taky bych se nechala inspirovat. :grinning:
11. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
jakelin, ja takhle pouzivam obycejnou plenku :slight_smile:
11. dub 2010 v 19:07  • Odpověz
Ani, jak mu ji tam naaranžuješ? Dýchat se přes to dá? :grinning:
11. dub 2010 v 19:15  • Odpověz
normalne ji rozeberu na jednu vrstvu a dam mu ji pres oblicej, to vis, ze se pres to da dychat :grinning: ja prej ji mela na "cumacku" furt :grinning: (jako mala)
11. dub 2010 v 19:18  • Odpověz
Ahoj holky,
jj usínáčci jsou výborná věc, Kája má teď dva a bez nich ani ránu :grinning: a to jsme jí jednoho pořídili jako náhradního, kdyby se nám ten jeden ztratil, no už je závislák na obou :grinning: a Ondrášek má taky rád něco na pusince, zatím to jistí taky plenka...

Ani dík za tip na škytavku, ležení břůško na břůško zabírá, když to stihnu rychle :wink:

Počasí je fakt děs, už se těším na teploučkoooo. Tak klidnou noc :sweat_smile:
11. dub 2010 v 19:24  • Odpověz
nové fotečky :grinning:
11. dub 2010 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz
Jake -je tam psáno Dou Kidou. www.doukidou.com Máme tyhle, ale na těch odkazech jsou blbě nafoceny, ve skutečnosti jsou krásnější.

http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1529683
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1529688

No já právě četla, že planka na pusu není moc dobrá-pokud nevyvařujete(a to dnes asi málokdo), tak je tam spousta bykterií i když se to vypere. :unamused:
11. dub 2010 ve 20:11  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko a tohle vyvarujes? Ja plena peru zvast a na nejvyssi taplotu a navic je nepouzivam na spodek, ale jen na kojeni a pod hlavicku.
11. dub 2010 ve 20:45  • Odpověz
Ani-no tak to je jiná, to se týká těch co pleny používají na prdelku-to je jasny. :wink:
Samo, že usínáčky nevyvařuješ, ale taky je nedáváš na prdelku. :grinning: :grinning:
11. dub 2010 ve 20:56  •  4 děti  • Odpověz
usínáček na puse uklidňuje? tak to musím vyzkoušet, jednoho mám, ale tohle mě nenapadlo. Jsem myslela, že je jen na ožužlávání :slight_smile:
11. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz
Zuzko, ja jsem jedna z tech "pohodlnych" maminek, pouzivam jednorazovky :grinning: A obdivuji ty, co pouzivaji normalni plenky a namaceji a perou a zehli......... Me staci ta normalni "spina" :grinning:
11. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ani aha, to mi jaksi nedošlo že to má být za měsíc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to je dobrý , tak splnujem

u nás usínáček hajánek zatím nezabírá
11. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz
Na usínáčky ňuchňáčky se taky chystám, ale zatím jsem neviděla moc pěkné, jen ty jedny byly na omak tak jemňoučké fajňoučké, teď si říkám, že jsem je měla Miušce vzít.
Ani, já koketovala s myšlenkou na látkování, ale zavrhla jsem to. Jak jsem přes týden na všechny holky sama, tak bych to fakt nestíhala, nebo bych musela mít těch plen šílenou spoustu, aby mi to vydrželo po celý týden a o víkendu všechno vyprala najednou. Dnes jsme se konečně dostala k tomu žehlení, byly to asi 3 pračky, ještě že oblečení mám dost. A ještě jsem si udělala radost a koupila malé v Tescu v pátek ten 3pack overalků s myškou Minnie, hned jsem prala a žehlila a malá jeden dnes po koupání dostala, je v tom strašně čačí :slight_smile:
11. dub 2010 ve 21:28  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.