• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Holky, mám šok., Sophinka se mi kroutila od rána, 2x jsem ji kojila, trpělivě strkala dudlík do pusinky, přebalila, nahřívala bříško s pecičkami a ona ne a ne zabrat (jako každé dopoledne).
Tak jsem ji na chvilku hodila na bříško, že si pokope a zároveň promasíruje bříško a najednou kukám a ona chrní. Teď mám strach se k ní otočit zády a mám pocit, že ji musím pořád hlídat. Mám strach ze syndromu. Jsem nějaká vyplašená u té třetí či co.
Dokonce jsem objednala i monitor dechu, ač jsme ho u holek neměli a já to původně nechtěla, ale pak jsme splašila chlopka, o víkendu projel net, objednal, včera nám volali a upřesňovali objednávku a dnes ráno mi ho pošta dovezla. Akorát ten návod je tak obsáhlý a dlouhý, že nemám čas ani myšlenky to číst a studovat, tak počkám na tatínka, až přifičí v pátek a do té doby se budu nervovat :unamused:

Všimla jsem si, že někomu tady taky mrňous usíná na bříšku, u koho to bylo a přetáčíš ho pak, jak zabere, na zádíčka nebo aspoň na bok?
13. dub 2010 v 10:07  •  3 děti  • Odpověz
Ahojte.Monitr máme taky a jsem za něj moc ráda. Minulý týden se tady u nás stala tragedie.Zemřelo 4 měsíční mimi.Maminka si všimla,že se dlouho nevzbudilo na kojení....A byl to prý náhlý syndrom úmrtí kojence. Hrůza.
Jinak já mám pořád tu střevní chřipku a Venda už 2 dny nekakal.
13. dub 2010 v 10:35  •  1 dítě  • Odpověz
Lucisa tak to jsem asi já :grinning: . Min 3 týdny spí jen na bříšku a i v noci. teď večer usíná kolem 22h a ráno vstává až kolem 6 ráno. je fakt že bez monitoru bych se taky bála. navíc se budí a je celý pod peřinou :wink: . Ale když potřebuje tak hlavičku otočí akolikrát usíná se zabořenou pusou do polštáře :unamused: ale je takhle spokojenej, na zádech prostě neusne :wink: . Jakmile bych ho přetočila tak začne brečet takže ho enchávam, asi mu to takhle vyhovuje a je spokojenej, Viki by zase na bříšku nikdy neusnul. Ale s monitorem je to přece jenom klidnější :wink:
13. dub 2010 v 10:36  • Odpověz
tak já už fakt nevím, jak dlouho mám kojit...bo to blinkání je čím dál horší. Ona si furt říká o prso a jak zjistím, že z hladu nebo jen jako dudel???
13. dub 2010 v 10:46  • Odpověz
Michelle- jo, to taky netuším, jelikož se mi někdy stane, že ho dudlíkem oblbnu a za deset minut nebo čtvrt hoďky řve hlady jak tur, takže měl hlad, jen se nechal na chvíli ukonejšit. Nevim, fakt ne

Doorka -, to je strašný, teď ho nenechám v naší posteli ani omylem, bude jen na monitoru, jsem plašan, ale teď v dubnu máme zase kontrolu na srdíčko, tak mám strach
13. dub 2010 v 10:59  • Odpověz
Michelle tak tomík je sice na UM a moc neblinká ale večer je docela protivnej a jí skoro pořád a pak taky blinká, sice ne obloukem ale jak se přepíje tak to z něj jde taky ven, jenže řve a nic než mlíko nezabírá :wink:

Doorka to je právě ten důvod proč jsem monitor chtěla, navíc obě děti byli rizikový novorozenci takže za ten klid to stojí.

Jnvlk tak my jdeme na srdíčko v květnu a Tomík u mě v posteli ani moc být nechce, má rád svoji postýlku a hlavně peřinku :slight_smile:
13. dub 2010 v 11:04  • Odpověz
Já jsem si právě říkala,že ho kupovat nebudu,ale teď jsem moc ráda,že ho máme.
13. dub 2010 v 11:10  •  1 dítě  • Odpověz
My ho kupovali i pro Vikína když nás pouštěli z nemocnice a mylsim že jednou ho zachránila :wink: , sice houkala kolikrát zbytečně ale radši 10x zbytečně než si pak něco vyčítat. teď už taky houkala víckrát ale je to tim že malej se vždycjky tak blbě stočí že je mimo tu desku :wink: , ale i tak jsem za monitor ráda a když Tomík rád spinká na bříšku tak jsem víc v klidu. Spí teď zase na bříšku a já jsme v druhém pokoji a jsem v klidu. Jinak bych u ěnj furt seděla a v noci bych asi ani neusla :unamused:
13. dub 2010 v 11:30  • Odpověz
Holky, dík, už jsem se lekla, že začínám blbnout a hysterčit, ale asi to tak má každá máma, které jde o miminko a není jí to jedno.
Malou jsem právě přikojila, tak si jdu k ní chvilku hajnout....
13. dub 2010 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz
U nás Adam leží, jako lata, skolila ho nějaká nemoc a kupodivu to není lenora-i když ta je u něj dost často. Musíme koupit za těch 15,- odsávačku a Petr z ní vyrobí tu za těch 300,- :slight_smile: , kdyby to mrňousci chytli, tak ať jsme připraveni.
13. dub 2010 v 11:59  •  4 děti  • Odpověz
taky máme monitor. Navíc musíme taky ke kardiologovi, i když si myslím, že bude vše v pořádku, protože jsme šelest neměli, už když nás pouštěli z porodnice. Jistota je ale jistota. Monitor nám houkal 2x a to hned první den, kdy jsem ještě Verču hodně balila do zavinovačky a neměli jsme posunutou desku monitoru. Od té doby už nehoukal, naštěstí
13. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz
Zuzi,taky máme z ty obyč hadičkový udělanou na vysavač a ted to jedu každou chvíli,Áda chytl od Fildy hnusnou rýmuTu a tam i pokašlává,ale spíš si myslim,že se zakucká jak nemůže pořádně dejchat.Už jsme 2dny bez dudana a v klidu,to čučim.
Dojela jsem koupit jinou lahev(od nuku)ale stejně mu to nijak moc nejde.V 10 mi vypil 50 a chrní,možná jak mu neni dobře že nenmá chuť.V noci jsem do něj dostala max 90ml a nechce mi pít čaj.Párkrat si lokne a končí.Myslíte,že to stačí?
Ted jsem odsávala a vycucla jsem z obou 160 a to sem to dělala chvilinku jen tak lážo plážo :pensive:
13. dub 2010 ve 12:20  • Odpověz
Pajcul,co používáš za mlíko?Nutrilon?Četla jsem,že po něm maj hodně děti zácpy,tak zkus kdyžtak změnit značku...
13. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
ještě jsem se chtěla zeptat těch, co látkují, jakou si koupit 1 plenu, kterou bych dávala na noc přes jednorázovky, abych nemusela balit klasické plínky na široko, je to celkem v noci otrava. Mám pocit, že se ti doktoři fakt ve všem jistí.
Mám doma takovou tu nejobyčejnější odsávačku pístovou a moc mi to s ní nejde, teda většinou z levého to jde v pohodě a z pravého teda fakt nic moc. Uvažuji, že koupím ruční od Tommee Tippee. Nemáte s ní některá zkušenost?
13. dub 2010 ve 12:32  • Odpověz
Já mám odsávačku medela swig elektrickou a je super a s tím látkováním, já látkuji, ale asi jinak než myslíš. Klasika co byla za nás, ty novoty co jsou teď neumím.
13. dub 2010 ve 12:52  •  4 děti  • Odpověz
taky právě používám na noc látkovky jako byly za nás, ale jak jsem rozespalá, tak teda nic moc a na kýčlích sice vše byko o.k., ale prý na noc máme balit široko
13. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz
No a co dát tu papírovku , na ni tu látkovku širokou a na to ty gaťky?
13. dub 2010 ve 13:07  •  4 děti  • Odpověz
to jsem zkoučela, ale asi mám moc pružné gaťky, vždycky je nějak shrne a s nimi i tu plínu.
13. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz
tak jsem babičku vyslala na procházku s malou a stihla jsem spoustu věcí :sunglasses:
Jinak sranda v práci, ta moje těhotná nástupkyně má komplikace, skončila v nemocnici a vypadá to, že se jen tak brzo nevrátí, do toho zas dostala ledvinovou koliku (trpí na to). No a teď po mě z práce chcou, ať tam chodím a dělám :grinning: Stačí, že do konce dubna musím sama dodělat vyúčtování služeb lidem v městských bytech, to jsem slíbila, že jí pomůžu, že by to sama neudělala....no a už to budu dělat sama já! Nejhorší je to, že nikdo jiný s tím programem neumí, můj kolega je starý vůl, který neumí vůbec nic, jen brouzdat na netu a chrápat na stole. A teď jak se k tomu postavit, když jediná, kdo něco zmůže, jsem já?! :unamused:
13. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz
broučku, tohle mě pěkně štvalo v porodnici. Tam jsem měla jednorázovky, přes to jsem hodila plínku, no a tu nedrželo vůbec nic, bo měla dupačky, takže se to shrnovalo. Poradili mi, ať přes tu plenku dám gumičku...no ale to už jsem doma najela na látkovky. Takže jsem to nevyzkoušela.
13. dub 2010 ve 13:36  • Odpověz
mamka mi slíbila, že mi právě nějakou gumu, co kdysi na uvazování u nás používala nachystá, ale látkovky na noc mi přijdou lepší, jen se v těch novodobých vůbec nevyznám
13. dub 2010 ve 14:09  • Odpověz
broučku, já používám látkovky, docela široké jsou Baby Lucy Organic, ale neznám takové, které by byly¨tak široké, jako klasická látková plína.
13. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz
Holky ptám se znova...§
Kde je Martinka???????
nějak se vytratila, snad je v pořádku a má Josívka u sebe a netrápí ji to děvče. :frowning2:
13. dub 2010 ve 14:47  •  4 děti  • Odpověz
====fffffff Josífka-jsu čech, jak poleno :grinning:
13. dub 2010 ve 14:48  •  4 děti  • Odpověz
Holky, ja pouzivam siroke baleni pres papirovku a davam cely den, sice jsou kycle ok, ale pro jistotu. A tu latkovku pres to upinam takovyma tema upinakama na elasticky obvaz a vyborne drzi!

Zuzko, ty davas klukum caj vid? A kojis plne?

Jinak ja najela na rezim plneho kojeni a dokonce i v noci vstanu ve 2 (a to nekojime) a odstrikuji a zamrazuji na dalsi rustovy spurt :slight_smile:
13. dub 2010 v 15:57  • Odpověz
ani super, že plně kojíš. Právě taky asi koupím odsávačku, abych mohla nahromadit nějaké mlíčko, takto zatím vše malá vypije a nebo zadní mlíko mi tou pístovou nejde odsát, navíc je fakt celkem drastická a pak prsa bolí. My máme asi dnes za sebou spurt a Verša moc mlíka nepotřebuje a víc spí, včera jsme taky kojili jen 6x, ale za to větší dávky. Dnes jí stačí tak 100
13. dub 2010 v 16:35  • Odpověz
U nás nešel od rána od 8 do 16 proud. Tak jsem zmrzlá a je to den na ho..., že to tak musím napsat. Máme varnou desku, takže bez teplého jídla, čaje a ještě v takové zimě. Ach jo. Malý má zmrzlé ručičky a venku je taky hnusně. :cry:
13. dub 2010 v 16:46  • Odpověz
broucku, ja zacala dobrovolne vstavat ve 2 hod v noci (naposled kojim v 11 a pak ve 4 rano), abych nejake mlicko nahromadila a podporila laktaci....

K tomu monitoru dechu: Nam uz dvakrat plane kricel na plny pecky, poprve hned prvni den. Maly se zkroutil mimo desku, nebo pri snimani desky se krouti, takze v tu chvili je nad deskou zadicky a ta snimne, ze nedycha. Nicmene jsem rada, ze ho mame!!!
13. dub 2010 v 16:46  • Odpověz
autor
holky, my mame doma otesanka :sweat_smile: za 3 tydny pribrala kilo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
a ja mam zanet v rameni :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
13. dub 2010 v 16:47  • Odpověz
Maji, jestli jenom z tvého mlíčka, tak to je super :grinning:
13. dub 2010 v 16:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.